Sweet S.a.d. Sweet Afghani Delicious Auto

  • Thread starter kuche5819
  • Start date
  • Tagged users None
kuche5819

kuche5819

64
43
Здравейте отново колеги градинари.Започнах нов проект след като стария се прецака.Семките са sweet s.a.d. sweet afghani delicious auto.Гена е добър .. има и доста награди.Предполагам ще е добър за пафкане.Сетъпа ми е стандартен от миналия гроу.Два броя 600 вата HPS.Вентилация вкарващ 200 кубика , икарващ 700 с карбонов филтър.Рефлекторите са air cooled.Почва Plagron Grow Mix.Поливането става чрез система за капково.Не че не мога да поливам ръчно,но ей така за цвят малко маркучи,помпа,дюзи 8л/ч,а и работата ми е свързана с доста динамика..следователно имам малко свободно време.До сега съм гледал в бокс,но ми се отдаде възможност да гледам с двама авери (не просто авери а братя)в по-голямо помещение.След откраднатия аутдор и преполятия индор сме се надъхали да успеем този път.Причината да преполеем беше забравен кран на капковото.При изключено положение на помпата системата прдължаваше да прекарва вода през маркучите.Сега проблема е решен с монтирането на спирателен кран.Целта са горе долу добре отгледани 20 бр автоматика в 6 литрови саксии.Храната е на Plagron органичната серия.Основна храна е alga grow с NPK 4-2-4,коренов стимулатор също на Plagron,витамини на Growth Technology.За цъфтежа сме приготвили Bloom npk 3-2-5 плюс монокалиев фосфат с NPK 0-52-34,който е предвиден за напреднал цъфтеж.В момента момичетата са в 3-та седмица..почти завършена.
 
kuche5819

kuche5819

64
43
ПХ на поливките е 6.5,но ми се струва,че уредите на Adwa са пълен боклук и се налага калибриране през ден два :(
 
IMG 20171119 1844201
Ina

Ina

2,097
313
Малко нещо да не преполивате пак:)Защо са такива светли не е лошо да се провери.
 
zenzen

zenzen

153
93
и с тоя последния тор 0-52-34 мнооогооо леко!!!
 
kuche5819

kuche5819

64
43
Малко нещо да не преполивате пак:)Защо са такива светли не е лошо да се провери.
Този път сме доста по-внимателни с поливането.Не е от преполиване,по-скоро са гладни.Храним ги с ец 1.3.Според мен е малко .. явно не им достига азотеца
 
kuche5819

kuche5819

64
43
Здравейте приятели.След като установихме,че цветята са огладнели доста ги наторих с алга гроу npk 4-2-4 ec 1.7.Преди това са торени с ец1.3,което си е малко.От както увеличих дозата храна забелязвам мноого осезаемо наедряване на стеблата.За момента единственото ми притеснение е лекото жълтеене на долните листа на някои красавици.Надявам се с добрата храна да се коригират нещата.Храня ги през ден.Пх с което поливам е 6.5.Надявам се пх метъра да не ме подвежда.Проверявам го отвреме на време с течности,на които знам пх-то.
 
kuche5819

kuche5819

64
43
добавям в храната коренов стимулатор
 
IMG 20171120 0549261
kuche5819

kuche5819

64
43
Тензо коктейла също е на линия веднъж седмично.До сега го давах фолиарно с англииска сол,но на последното торене,което беше днес го добавих с grow-a.
 
IMG 20171120 0549091
kuche5819

kuche5819

64
43
Към храната добавям и витамини,които би трябвало да намалят стреса и да подсилват имунната система.
 
IMG 20171120 0547571
kuche5819

kuche5819

64
43
Освен пожълтяването на долни листа забелязвам,че спряха да растат на височина.Стеблата и листата наедряват,но на височина не растат.Брийдъра дава до 90 см височина на този сорт,но ме притеснява,че са fast version-и и са на 3 седмици точно,а височината в момента им е 20-25 см.Според мен би трябвало да са по-високи.Може да съм ги стресирал с малкото храна или пх метъра ме е подвел.При калиброване даваше грешка,за това подменихме сондата с нова и го калибровахме наново.Кофти пх метри са равни на дооста проблеми.
Общо взето всички симптоми сочат азотен глад.Забавен растеж,лилави дръжки на места и леко пожълтяли долни листа.Довечера ще щракна някоя снимка да видим дали има ефект от засилената храна.Благодаря на колегите,които удрят по едно рамо.Надявам се и с ваша помощ да счупя тазгодишния карък и скоро да пафна selfmade добра ганджа :)
 
Ina

Ina

2,097
313
Ми защото са им малки саксиите,а нали бяха ауто или не са?Вижте нахранването дали ще ги освежи и ако не особено пресадете в по-големи с хубава почва.Слагате коренов стимулатор,добре,но корените няма вече накъде да растат.А и двете ли лампи са включени,да не им е просто много сухо и затова да жълтеят.Понякога това,което си мислим че е недостиг и може да се оправи с добавяне на даден елемент е просто ниска влажност на въздуха или друго объркано условие,което като се поправи-оправя се и жълтината:)
 
Last edited:
kuche5819

kuche5819

64
43
Ми защото са им малки саксиите,а нали бяха ауто или не са?Вижте нахранването дали ще ги освежи и ако не особено пресадете в по-големи с хубава почва.Слагате коренов стимулатор,добре,но корените няма вече накъде да растат.А и двете ли лампи са включени,да не им е просто много сухо и затова да жълтеят.Понякога това,което си мислим че е недостиг и може да се оправи с добавяне на даден елемент е просто ниска влажност на въздуха или друго объркано условие,което като се поправи-оправя се и жълтината:)
Ауто са тези изродчета.Миналия гроу също гледах в тези саксии и бях доста доволен.Растенията станаха големи и що годе здрави.От реколтата също бях доволен.Тогава гледах Big Bud,който по данни на брийдъра трябваше да стане около 1.5 м.Е порастнаха 1.7м,но дадоха доволна реколта.Тези гадове ми скъсаха нервите.Иначе почвата,в която са в момента е Plagron Grow Mix .. малко силничка за дребосъци,но чак да ги затормози .. Искаше ми се да сме в по-големи саксии,но с аверите решихме да не изневерим на традицията SOG в малки саксии.Дано това не се окаже разковничето..
 
Top Bottom