Sweet S.a.d. Sweet Afghani Delicious Auto

  • Thread starter kuche5819
  • Start date
  • Tagged users None
kuche5819

kuche5819

64
43
Тази мадама ме притеснява най-много .. Има некрозни петна по листата
 
IMG 20171122 1517511
kuche5819

kuche5819

64
43
Новите и листа изглеждат наред,но по-старите имат некрозни петна.Изглежда ми като проблем с калия
 
kuche5819

kuche5819

64
43
b.t.w снимките след слонщното наторяване с ец.1.7 с алга гроу на плагрон,който е с нпк 4-2-4.Температура на въздуха 27-28 градуса.Монтирал съм изкарващ канален вентилатор с датчик за температура..в момента,в който стане повече от 28 градуса изкарва жегата.Леко надникнах в нощния период и видях,че температурата е 20 градуса.Вчера беше паднала до 18.Влагата в светлия период е 55% а в тъмния скача мноооого .. до 70%.Даже по ръбовете на листата се забелязват капки.
 
kuche5819

kuche5819

64
43
Здравейте другари.С моята бандичка верни приятели решихме да фимнем тия s.a.d - ове.Поорязахме преди ден,два и се забелязват новите върхове.Старите листа,с които имаме проблем решихме да поокастрим.Хем да подобрим движението на въздуха,хем да дадем повече тласък на момичетата да растат.Рефлекторире са разположени на около 50 см от растенията и се чудя дали не прекаляваме със светлината.Минава ми тази мисъл през главата,защото момичетата растат мн сбити и ниски.Много дебели стебла и големи долни листаци.Бриидъра му дава 90 см височина,но все пак се чудя дали да не вдигна малко рефлекторите.Пуснал съм и един мощен обдухващ да ги брули и да им раздвижва въздуха.Иначе открих проблема,който доведе до проблеми с листата и не малък стрес.Сондата на пх метъра си беше заминала сменихме я,калибрирахме новата и уж всичко беше наред,но ми направи впечатление,че около два часа след калибриране метъра почва да мери грешно.И точно преди да сменя батериите изписа надпис Pb на дисплея на метъра,което означава изтощени батерии.В оказанието за ползване на уреда пише,че имало защита против тия фалове с батериите,и че преди да се изтощат и да влияят на правилното мерене ще се появи този надпис.Както и да е..остана ми обица на ухото през месец нови батерии.Особено когато се ползва често.След тази поправка и с правилно торене с пх 6.5 се забеляза подобрение и растеж.Когато имам възможност ще снимам.
 
kuche5819

kuche5819

64
43
Ето ме и мен.Работокохолизмът си казва думата.Не знам за вас колеги,но аз не съм имал почивен ден .. ей така да си седя и да пафна една лайка.И това ще стане.До тук сме с растенията.Почистихме долните стари и леко пожълтяли листа.Така подобрихме въздушния поток около стеблата,корените и листата.Фимнахме и ето резултата.Не че снимките са добри,но ..
 
IMG 20171202 1528141
kuche5819

kuche5819

64
43
От днес почнах листно продукт против мухал и против доста други вредители,които могат да ми вгорчат животеца.С повишаването на листната маса идва и по малката циркулация на въздух между растенията.Също така колкото с по-голямата листна маса се повишава и влажността.Естествено гледам вентилацията да си свърши работата,но по-добре е да съм с един ход пред главоболията :)
 
kuche5819

kuche5819

64
43
Днес докато ровех в мазето открих останал чувал с тор от калифорнийски червей от минала реколта.Реших да добавя в менюто и малко от него.Богат на минерали,микроелементи,мицели и др. мислч,че няма да навреди.Предишен опит ми напомня колко добре се чувстват гладни растения в тор от чкч.Мисля,че преди цъфтеж е добре да се подхранят живите микроорганизми в почвата,които ще подпомогнат за усвояването на по-високите дози цъфтежни торове.
 
kuche5819

kuche5819

64
43
Ей другарчета здравейте.Колкото и да е работокохолик един човек винаги намира време за един коз.Пуснал съм си хубава музика,седя си и си гледам градината.Мисля си дори,че и на тях им харесаха добрите парчета.Наежили са листенцата и чак ми се иска да разбера какво искат да ми кажат :) Иначе им хареса похапването.Торчето от калифорнийски червей им е като елексир.Продължаваме си в същия дух с храната и полезните глезорийки,но една мисъл ме озари онзи ден.Запитах се защо тези красавици вече не цъфтят?Пратих и едно запитване към брийдъра и се оказа,че моите красавици не са автомати,а фотопериодни.Пратих му копие от поръчката ми,в която изрично личи,че сме си поръчали авромати,но те са ни пратили фотопериоди.Сорта ти е същия,само дето щях да си чакам да цъфнат :) Както и да е .. вече са със сменен режим.Светлината им е 12 часа .. толкова е и тъмнината.Предполагам не е проблем,че съм направил малко по-дълга вегетация.Брийдъра естествено ми се извини и обеща,че ще се реваншира ...
 
Foto no exif2
kuche5819

kuche5819

64
43
Здравейте приятели.Забързано ежедневие,работа,нерви .. не бях виждал цветята две седмици и половина и ми се беше свило сърцето.Бях поверил грижите на аверите,но не си е работа.Не види ли око,не пипне ли ръка .. Прибирам се от дълга командировка,но цвететата в нощен период.Цял ден чаках да пткрехна вратичката и да погледна.Дочаках да светнат натрийките и какво да видя..момичетата станали по два метра (някои).Вътре гора .. не можеш да погледнеш дори.Добре,че е капковото иначе незнам как ще се полива.Това,че ги пуснахме да цъфтят по-късно около седмица е до някъде добре..донякъде не чак толкова.Хубавото е,че са големи и красиви жени..стройни ухаещи прекрасно.Лошото е,че са много високи и надминаха очакванията ми.Две са дори по-високи от лампата.Върхът на растението е на стъклото на рефлектора.
 
kuche5819

kuche5819

64
43
Чудя се дали тия малките петънца не са наченки на мана.На няколко листа ги забелязах.Може би е от това,че пръсксам против мухъл.Препаратът,с който пръскам е Bud Rot Stop.Съдържа бактерии и гъби,които не позволяват развитието на патогенни гъби и тем подобни.Интересното е,че по ръбовете на листата тези петънца имат формата на капки..
 
IMG 20171225 0734301
kuche5819

kuche5819

64
43
Обмислям като светнат да напръскам с нещо против мана.Лошото е,че нямам под ръка нещо органично .. имам Ридомил.Чудя се дали да не пръсна профилактично.Гадната мана ме плаши много.Другото,което мисля да направя е да модифицирам малко вентилацията.Имам един изкарващ вентилатор,който съм закачил на въздуховоди за рефлекторите.Той изкарва топлия въздух директно навън.Обмислям да завъртя въздуховода да не вади топлината навън през комин а да духа по пода.Въздухът не е толкова топъл че да навреди,а и не е лошо да се вдигне малко температурата около корените и почвата.На малко по-висока температура се приемат много по-добре нутриентите.От друга страна имам един 1000 кубиков вент свързан с карбонов филтър който трябва да сменя въздуха в стайчето.Ще го направя да се включва на всеки час по 15 мин.Дали е добра идея ?
 
kuche5819

kuche5819

64
43
И друго да кажа..онази вечер едно от братчетата ми по кауза си е купил коз от дилър явно (гладията си казва думата .. пушило му се е доста на момчето явно) и му станало лошо.Драйфал цяла вечер..момчето е ценител на хубавата и самоотгледана мара,но тази година късмета не е на наша страна и не успяхме да си оберем аутдора..както и да е.Мисълта ми е,че по-голямата част от скапаните дилъри имат за цел да изкарат пари и да си продават друсаните лай*а и въобще не ги е грижа за хората :mad::badboy:
 
kuche5819

kuche5819

64
43
За храната да кажа.Снощи нямаше и следа от дефицит (или поне така ми се е сторило от умората и късния час,в който посетих градината).Днес на някои листа забелязах червени дръжки и леки следи от жълтеене по някои листа (фосфорен дефицит според мен).Растението казва другарю градинар или ми давай фосфора или ще си пушиш от елхата накрая :) Сложих им от основната храна ец 1.5 и до ец 1.8 допълних монокалиев фосфат.Мисля,че е време да им засиля фосфора.До сега съм ги хранил с ец 1.8 но с тор,който не е с кой знае колко високи дози фосфор.
 
kuche5819

kuche5819

64
43
Скоро ще приложа и по-читави снимки.Фотографията не ми е от силните страни,но ще се постарая.
 
Top Bottom