Sweet S.a.d. Sweet Afghani Delicious Auto

  • Thread starter kuche5819
  • Start date
  • Tagged users None
kuche5819

kuche5819

64
43
На мен ми прилича на глад .. недостиг на някои елементи.Колебая се между азот,сяра и фосфор.До преди ден давах само основен тор алга гроу 4-2-4,тензо коктейл,английска сол понякога,витамини и CO2 таблетки.Поливките са с пх 6,5.Струва ми се ,че са гладни за фосфор защото в основния тор количеството му е малко,а от 6 литровите саксии вече всичко е изядено и не им ли доставя храна се цупят :) От както забелязах лекото жлътване почнах да давам по малко монокалиев фосфат.Той е с пк 0-52-34.Естествено с него внимавам много,че е много концентриран тор.Във хранителния разтвор добавих основната храна до ец 1.5 и до ец 1.8 добавих монокалиевия фосфат.Дайте препоръки относно това жлътване
 
IMG 20171225 2258041
kuche5819

kuche5819

64
43
Не са много качествени снимките защото са снимани през защитните очила
 
IMG 20171225 2249191
kuche5819

kuche5819

64
43
Също така забелязах,че в нощния период им е станало студено.На два или три пъти нощната температура им беше 15-17 градуса.Дали от студеното са спрели да приемат някои нутриенти?
 
naruto

naruto

5
33
вземи си booster и до края всеки ден тор+бустър,спри тензото
ако не ти се дават пари мога да ти сметна с мкф колко да даваш
 
kuche5819

kuche5819

64
43
вземи си booster и до края всеки ден тор+бустър,спри тензото
ако не ти се дават пари мога да ти сметна с мкф колко да даваш
Цъфтежа съм решил да изкарам с основен тор + МКП 0-52-34,меласа.Тензото го давам заради микроелементите.В другите торове от менюто няма микро
 
kuche5819

kuche5819

64
43
Честита Нова година приятели.Много реколти,по-малко болести и мноого хубави и качествени напушвания с хубав и саморъчно направен коз.При мен нещата са следните..не помня дните цъфтеж.Около 3 седмици са.Не обичам да броя дни,а и микроскопа ще покаже.Девиците са в добро здраве..намалил съм значително азота.Довечера им предстои последно подкастряне на най-долните и безполезни листа и клони.Кастрих ги веднъж но пак порастнаха разклонения,които само бавят растението и затрудняват притока на въздух.Предвидил съм и един малък вентилатор,който да раздвижва въздуха отдолу.Миналия индор имах леки сблъсъци с мухъл..милсля тази година да не страдам.Гледам да има перфектни условия : 28-29 градуса,свеж въздух постоянно,обдухване на въздуха около тях благодарение на два вентилатора.Единствено влагата ме притеснява,тя е около 60 процента.Иска ми се да я сваля до 55-50.Ще и измисля нещо.Обмислям да вдигна и още малко рефлекторите,че тия не спряха да растнат.Иначе кореновия стимулатор е спрян,още малко ще им давам и витамини и ще ги спра и тях.Основната храна е на минимум (съдържанието на азот е значително намалено)CO2 таблетките са в действие също.Микроелементи давам доволно,също и MKP 0-52-34.Така изглеждат за сега ..
 
IMG 20180102 0635291
kuche5819

kuche5819

64
43
Днес вдигнахме малко лампите.Некомфортно се чувстваха децата толкова близо до слънцето..и прекаленото светло не е хубаво,да не говорим и за прекалено топло.Въпреки,че рефлекторите са въздушно охлаждани пак е топличко под тях.Предполагам за друга реколта ще сложа по-мощен вент.Главунките под лампата са най-развити..въпреки,че ги мореше жегата са най-развити.Тук таме имат по някое жълто листо,но да се надяваме,че ще ми простят :) .
 
IMG 20180102 2326351
  • Like
Reactions: Ina
kuche5819

kuche5819

64
43
Тези петна ги забелязах вчера.Намират се на средните листа на растението,което беше най-близо до лампата и което всъщност е и най-развито.Явно от една сртана му е било добре под силното слънце,но от друга .. Предишен опит ми подсказва,че съм имал такива листа и на друга реколта и се е оказвало винаги калиев дефицит.Интересното в случая е,че давам калии с монокалиевият фосфат.Дайте съвети приятели.
 
IMG 20180102 2326141
kuche5819

kuche5819

64
43
Забравих да спомена и долните листа.Почнаха да опадат някои,говорим за най-старите и най-долни листа,които така или иначе кастря.При тях е почти пълен мрак..светлината почти не достига до там
 
L 33

L 33

85
143
Тези петна ги забелязах вчера.Намират се на средните листа на растението,което беше най-близо до лампата и което всъщност е и най-развито.Явно от една сртана му е било добре под силното слънце,но от друга .. Предишен опит ми подсказва,че съм имал такива листа и на друга реколта и се е оказвало винаги калиев дефицит.Интересното в случая е,че давам калии с монокалиевият фосфат.Дайте съвети приятели.
А калций даваш ли? Точките приличат малко на калциев недостиг.
 
kuche5819

kuche5819

64
43
А калций даваш ли? Точките приличат малко на калциев недостиг.
Давам тензо коктейл с всяко торене в него има калции,но може да им е малко.Магнезий им давам допълнително по два пъти седмично,но за калциев източник разчитам само на тензото.Имам и ЛЕБОЗОЛ Калции CaO . Дали да не приложа листно ?
 
kuche5819

kuche5819

64
43
Всъщност сега разгледах по-обстойно този лебозол калций.Гледам,че е водоразтворим калциев хлорид.Май не е добра идея да го прилагам.Момичетата не обичат хлоридите :puke2:
 
L 33

L 33

85
143
Давам тензо коктейл с всяко торене в него има калции,но може да им е малко.Магнезий им давам допълнително по два пъти седмично,но за калциев източник разчитам само на тензото.Имам и ЛЕБОЗОЛ Калции CaO . Дали да не приложа листно ?
Не съм ползвал нито един тези продукти и не знам как да ги ползваш. Давам предположения и ти да видиш какво даваш и дали е правдоподобно
 
  • Like
Reactions: Ina
kuche5819

kuche5819

64
43
Когато има недостиг на статични елементи като калций, растението не е в състояние да си ги набави от самосебе си и дефицитите се проявяват при новите листа поради липса на градивни елементи.При мен има леко пожълтяване по новите листа.Обяснявам си го с това,че точно това растение беше най-близо до светлината следователно расте и най-интензивно.Нуждае се от повече храна,а това,че давам микроелементи не значи,че са достатъчни.Пх с което поливам е 6.5.. няма причина от там да е проблема.По-скоро е както каза колегата
L 33 е недостиг на калций.Така или иначе ще вдигна леко дозата тензо коктейл.Той е със съдържание:
Бор / B/ - 0.52
Калций / Ca –EDTA/- 2.57
Мед /Cu - EDTA / - 0.53
Желязо /Fe - EDTA /-2.10
Желязо / Fe - DTPA/- 1.74
Манган /Mn- EDTA / -2.57
Молибден /Mo /- 0.13
 
L 33

L 33

85
143
Ами бях започнал с превода на един наръчник на елемнтите, кой как и защо може да се заключи, но българина плюе(както споменах в отдушника) и прецакаха наръчника. Сегашния мод нямаше вина.
 
kuche5819

kuche5819

64
43
Ами бях започнал с превода на един наръчник на елемнтите, кой как и защо може да се заключи, но българина плюе(както споменах в отдушника) и прецакаха наръчника. Сегашния мод нямаше вина.
Щеше да е много полезен на много градинари ...
 
naruto

naruto

5
33
за последен път ще опитам да ти дам съвет-много магнезий заключва калция и магнезия
виж предния ми съвет в тази тема
 
kuche5819

kuche5819

64
43
за последен път ще опитам да ти дам съвет-много магнезий заключва калция и магнезия
виж предния ми съвет в тази тема
Някъде бях чел в какви пропорции трябва да са калция и магнезия.В смисъл ако даваш повече от едното заключваш другото.Какво имаш в предвид,че можеш да сметнеш?За мкп ли става въпрос ?
 
Top Bottom