Билкарница/конопа Ме Лекува От ...

16
3
Тази тема е за всеки който има или няма опит в направата на въпросното масло:
Какво е масло от CBD

CBD СЕ прави От масло Високо-CBD , ниско-THC за разлика от медицински марихуана продукти, които обикновено са направени от растения с високи концентрации на психоактивни тетрахидроканабинол (THC)
Канабидиол (CBD) е само един от над 85 канабиноиди понастоящем идентифицирани в конопеното растение и е вторият най -често срещан канабиноид в марихуана след ТНС. В коноп, обаче, THC е наличен само в много малки количества, докато CBD доминира. CBD взаимодейства с нашите естествено срещащи системи, но не е психотропно. Това го прави ПО-безопасен със значителни ползи за здравето.

За какво се използва

Консумацията на английски конопено масло помага за предотвратяване на английски високото Ниво на английски холестерола и високото кръвно НАЛЯГАНЕ, повишава издръжливостта, витализира тялото, ускорява зарастването на раните, намалява възпаленията, подобрява имунитета, намаляват болката и отока при артрит, облекчава ПМС, лекува бактериални инфекции и засилва функциите на мозъка. Използва се и за болни от СПИН, глаукома, астма, епилепсия.

Коноп при акне
Поради своите хранителни свойства, маслото от коноп е идеално за грижа за косата и кожата. Изследванията показват положително въздействие на конопеното масло при възпаления на кожата и облекчаване на сърбежа и лющенето на кожата.

Конопът и нервната система
Маслото подобрява нервна система и така помага при предотвратяване на заболявания на нервите, причинени от диабета.

Високо кръвно налягане, сърдечни заболявания
Конопеното масло действа балансиращо - понижава кръвното налягане и помага за предотвратяване сърдечни заболявания.

Очни заболявания
Конопът помага при "сухота в очите" и "синдрома на сухота в устата".

Ревматоиден артрит
Гама-линоленова киселина може да намали възпалението на ставите, отичането и сутрешната скованост.

Алкохолизъм
Конопеното масло може да намали зависимостта от алкохол и предотвратява увреждането на черния дроб.

ЛЕКУВАНЕ НА РАК
Днес се провеждат различни изследвания за влиянието на гама -киселина върху Различни линоленова Видове рак . Лабораторни експерименти са показали, тази киселина унищожава ЧЕ раковите клетки , без да навреди на здравите клетки, което не е така с химиотерапия.

Какви са най -подходящите сортове богати на CBD
Какви материали са нужни за приготвяне
Как точно се приготвя
Как се приема

firstcitizen

First Citizen
Supporter
1,363
263
Моля тук всеки да сподели информация за какви заболявания му помага конопа .
Какви сортове консумира за тези заболявания, как и по колко консумира за да се пребори с отделни симптоми или заболявания .
Идеята е хора със сходни заболявания да знаят кой сорт може да им помогне и по колко консумация от него .

Да, всеки един човек е индивидуален, но все пак ако помага на един за едно, може да помогне и на друг за същото ;)

Промених заглавието на темата .

П.С Не забравяйте, че конопа в България е забранен и внимавайте точно каква информация споделяте .

16
3
aid6526672-728px-Make-a-Medical-Marijuana-Oil-Step-1-Version-3.jpg

Подготовка и оборудване на работното си пространство

Изберете работно пространство.
  • Пространството трябва да е добре проветрено-отворени всички налични прозорци за насърчаване на въздушния поток.
  • Пространството също трябва да бъде оборудван с пожарогасител-алкохолът ще се използва като разтворител е изключително запалим, както и самато масло.
  • Ако възнамерявате да използвате котлони, пространството се нуждае от газ или електрически уред.

16
3
aid6526672-728px-Make-a-Medical-Marijuana-Oil-Step-2-Version-3.jpg

Извличане на материалите
Нуждаете се от медицинска марихуана и разтворител.
  • Снабдяват се 1 унция около 30 грама медицинска марихуана. Ако е необходимо, може да бъде заменен от 2 до 3 унции
  • Покупка 1 галон на зърнен алкохол, като EverClear, да се използва като разтворител. Алкохола ще гори в процеса на кипене, оставяйки ви с много чисто и мощно масло. Не използвайте алкохол, който не е предназначен за консумация от човека, като спирт.

16
3
aid6526672-728px-Make-a-Medical-Marijuana-Oil-Step-5-Version-3.jpg

Извличане на ТНС или CBD от канабиса с разтворител
Накиснете цветовете от растението (Главите) изсипете ги в средно голяма стъклена или керамична купа за смесване. Изсипете алкохола над медицинската марихуана. Разтворителя трабва да е на 1 см от повърхността над цветовете.
aid6526672-728px-Make-a-Medical-Marijuana-Oil-Step-6-Version-3.jpg

Сместа се разбърква с лъжица. Разбърква се и намачква в разтворителя и цветовете заедно в продължение на 2 до 3 минути на постоянно бъркане ще помогне на разтворителя в усвояването на ТНС от медицинската марихуана.

16
3
aid6526672-728px-Make-a-Medical-Marijuana-Oil-Step-7-Version-3.jpg

Прецедете сместа канабис и разтворител в друг съд
Накиснете, разбъркайте и прецедете сместа за втори път
Първото измиване ще премахне приблизително 70% до 80% от смолата .Това второ измиване ще премахне останалата част на ТНС.
728px-Make-a-Medical-Marijuana-Oil-Step-8-Version-3.jpg

Отстраняване на разтворителя
aid6526672-728px-Make-a-Medical-Marijuana-Oil-Step-10-Version-3.jpg

Следващата стъпка е да се изпари разтворителят чрез варене. Добавете сместа в тенджерабез без капак или най-подходящо нещо е специален съд за варене на ориз, прилича малко на тенджера. Тъй като парите от този микс са запалими, важно е да се работи в добре проветрено помещение. Поставете тенджерата на слаб огън, като постоянно добавяте повече, с намалянето на съдържанието в купата. Когато разтворителят се изпари се добавя вода в съотношение от 10 капки на всеки половин килограм от растителен материал. След това тенджерата се връща на огъня и се вари докато водата се изпари. Вземете полученото олио от тенджерата и внимателно го прехвърлете в купа от чист метал и отново загрявайте бавно. В резултат на тази процедура ще се получи мазно вещество, което може да се отстрани със спринцовка..
  • Когато микса разтворител-масло е гъста, тъмно зелена течност отстранете тенджерата от печката и внимателно се разклаща сместа. (Когато количеството на мехурчета на върха намалява значително, значи е време да се премахне сместа от тенджерата ).
  • Изсипете съдържанието на тенджерата под ориз в стъклена или метална чиния.
  • Когато съдържанието вече не бълбука, можете да премахнете . Липсата на мехурчета означава, че алкохола се изпарил от канабиса и процесът завърши.
7a47b7fde2a682f2b0130ac2a293dbf6.jpg

16
3
Знам,че не е изчерпателна статията,но целта е да се добие представа по темата ....
Надявам се някой с опит да сподели нещо понеже имам желанието да си забъркам масло а съм новак в тази област и сега събирам знания всеки пост ще е от значение

Last edited:
80
33
Индика доминантите ме спасяват при:
Болки в мускулите(при настинка).Сутрин когато неможете да станете от болки в мускулите.
Също при спазми в мускулите след фитнес или физическо пренатоварване.
Изравнява захарността,дори при консумация от много малки количества.
Индиката също помага повече за преодоляване на зависимости, от сативата(Ако искате да спрете цигари, алкохол и почти всичко свързано с хормона на щастието)[може би сорта зависи и от самата зависимост, с която се борите].
При безсъние по-големите дози също решават проблема.
Сативата също поддържа част от добрите качества на индиката.
Пуша повече когато ми е кофти настроението, когато се чуствам ядосан, а имам важен ангажимент, натоварващ психиката ми..
Когато усетя че нямам достатъчно желание за нещо, често прибягвам до бурканите, на които пише хейз.
При скърцане със зъби през ноща,
Смесването на ог къш и лемон шайнинг хазе 50/50.Ви оправя за вечерта. Всичко съм го пробвал лично.Няма проблем, ако някой не мисли като мен, може да е плацебо знам ли.

200
63
Една забележка, има не малко диагнози за които е необходимо и високо съдържание на THC. Снабдяването с коноп знаем как става в булгаристан, за това най- добре е сам да си отгледаш материала според зависимост какво ти е необходимо, CBD, THC или 50/50 ...... Моя метод на извличане е чрез изопропилов алкохол, накисване за 72 часа, прецеждане през много фина цедка /филтър на кафе машина/ и изпаряване задължително на индукционен котлон на 60 макс 80 градуса. След изпаряването тинктурата остава на дъното, накрая се влива малко вода за да се изчисти/изпари на 100% изопропила. При мен на 100% тушира симптоматиката при МС /множествена склероза/, а като си гледам годишните МРТ-та вярвам, че спомага и за стопиране развитието на диагнозата. Много половително въздействие има при паркинсон, невропатия, диабет, рак и само ще спомена за 6 годишно детенце с епилепсия. Това са диагнози върху които имам лични наблюдения /не искам да прозвучавам като д-р Ливайн, приемаш коноп живееш 100 години/. На фона на това си имам и тройна съдебно-медицинска от 3 светила в неврологията в която ясно и точно се казва, ДА ПОМАГА МУ ПРИ МС! Това е, LEGALIZE IT и далеко от децата!

16
3
Една забележка, има не малко диагнози за които е необходимо и високо съдържание на THC. Снабдяването с коноп знаем как става в булгаристан, за това най- добре е сам да си отгледаш материала според зависимост какво ти е необходимо, CBD, THC или 50/50 ...... Моя метод на извличане е чрез изопропилов алкохол, накисване за 72 часа, прецеждане през много фина цедка /филтър на кафе машина/ и изпаряване задължително на индукционен котлон на 60 макс 80 градуса. След изпаряването тинктурата остава на дъното, накрая се влива малко вода за да се изчисти/изпари на 100% изопропила. При мен на 100% тушира симптоматиката при МС /множествена склероза/, а като си гледам годишните МРТ-та вярвам, че спомага и за стопиране развитието на диагнозата. Много половително въздействие има при паркинсон, невропатия, диабет, рак и само ще спомена за 6 годишно детенце с епилепсия. Това са диагнози върху които имам лични наблюдения /не искам да прозвучавам като д-р Ливайн, приемаш коноп живееш 100 години/. На фона на това си имам и тройна съдебно-медицинска от 3 светила в неврологията в която ясно и точно се казва, ДА ПОМАГА МУ ПРИ МС! Това е, LEGALIZE IT и далеко от децата!
Здравей в моя случай забравих да спомена искам да преборя депресия и тревожност имаш ли наблюдения в какво съотношение трябва да е THC и CBD. От къде се копува изопропиловия алкохол безопасен ли е и продава ли се свободно.Гледах няколко клипчета и там предимно ползват зърнен алкохол с високи градуси но никъде не откривам такъв по Българските сайтове ....

72
33
Здравей в моя случай забравих да спомена искам да преборя депресия и тревожност имаш ли наблюдения в какво съотношение трябва да е THC и CBD. От къде се копува изопропиловия алкохол безопасен ли е и продава ли се свободно.Гледах няколко клипчета и там предимно ползват зърнен алкохол с високи градуси но никъде не откривам такъв по Българските сайтове ....
А какво му е на 95% спирт от аптеката?

16
3
А какво му е на 95% спирт от аптеката?
Здравей разгледах няколко статии и клипове в тях се посочва да не се използва Спирт в никакъв случай най-добра алтернатива е зърнен алкохол като everclear,но не се продава никъде в България също така ИЗОПРОПАНОЛ гледам използват като разтворител.

33
18
Аз ползвам абсент със 75% алкохол.Определено върши работа..

Kot

1,112
163
Аз си купих изопропилов спирт от интернет от България, вижте в гугъл.

72
33
Здравей разгледах няколко статии и клипове в тях се посочва да не се използва Спирт в никакъв случай най-добра алтернатива е зърнен алкохол като everclear,но не се продава никъде в България също така ИЗОПРОПАНОЛ гледам използват като разтворител.
Аз ползвам спирт. Би ли ми пратил тези статии на лично? Алкохолът се прави от спирт ?!?!?!

firstcitizen

First Citizen
Supporter
1,363
263
Подкрепям haham, за някой диагнози е необходимо високо съдържание на THC .

В темата от аутдора ми съм показал как си правя аз моето масло(не казвам, че е най-добрият начин, но ми върши работа), за да не го пиша отново го цитирам :

View attachment 640604View attachment 640605 View attachment 640606View attachment 640607 View attachment 640616View attachment 640609 View attachment 640617View attachment 640611 View attachment 640612 View attachment 640613 View attachment 640614 View attachment 640615 Паят е с масло от канабис . Паят на Алиса в Страната на чудесата .

Снимките на другата субстанция са "Сълзите на Феникса" .Извлек от цялото растение (стебло, листа и глави ) .Извлякъл съм го, чрез 95% медицински спирт, който разтвор след това съм нагрял с цел да изпаря всичкият алкохол, вода и други излишни вещества .Внимавайте ако го правите, че е лесно запалимо !Трябва да има задължително вентилация, защото алкохола е лесно запалим .
В капачката си го обрах от пръстите .Само да оближеш клечката за зъби ще ти пръсне всичките рецептори в устата .Уникален вкус на концентриран коноп .
Това масло лекува редица заболявания .

Приключвам моят дневник с пожелания на всички да са живи и здрави .

Благодаря на всички за думите
Спирта го налях при материала, който беше изсушен и ситно нарязан .Държах ги заедно 2-3 минути .(като го бърках и мачках с дървени приспособления )След това прецедих спирта от материала .И се получи това в буркана (тъмно черна субстанция), която на светлина се вижда, че супер зелена .

Растенията винаги правят хората по-добри,по-щастливи и по-благотворни . Те са слънчева светлина, храна и медицина за душата .

Последният път държах материала в спирта към 5 часа. В маслото имаше много повече хлорофил, но и някак си вкуса му беше по-силен. За съжаление нямам възможност да тествам и да проверя съдържанието на веществата в олиото което произвеждам, но се надявам някой ден и това да се случи :)

Last edited:
Pandora-Много добра за отпускане на мускулите,при болки в ставите и кръста.
C4 Matic-Бързо помага при главоболие.
Pineapple Kush-Спира гадене и помага при менструални болки.
CBD Sugar Gom-Спазми,стомашни проблеми,антивъзпалително,релаксира психиката и помага при прекаляване с тхк.
Auto Stress killer-Убива стреса със сигурност,идеален за разпускане след дълъг ден.

16
3
Някой пробвал ли е с Абсент 70 % Алк. Дали ще е одачен за разтворител ?

80
33
Ако имам абсент 70 , бих си пийнал, нищо че не пия твърд алкохол.

33
18
То пиенето е по 20-30 милилитра разредено във вода и алкохола така и не се усеща.Пак зависи каква е концентрацията,но в повечето пъти става доста силен и коварен :)

Latest Cannabis Seeds

Strawberry Sorbet
Sold out

Strawberry Sorbet

DNA Genetics
Heirloom Swiss Sativa x Sorbet
6
Feminized
Limited
$85.00
Sorbet Stash
Sold out