Бъдещ Дневник На Новобранец

• Thread starter VNNV
  • Start date
  • Tagged users None
V

VNNV

Здравейте, чета от началото на годината за отглеждането на канабиса, мислех да се пробвам другата година, но не ми се чака до тогава и си мисля, че може да е един вид опит за по-добро представяне през седващата. Правя си дневника най-вече за помощ, ако се нуждаят растенията и получат някой проблем. Няма да питам за почва, тор, семена и т.н. Тях съм ги избрал и ще спомена само за яснота. Имам 12 семена Ауто Биг Бъд, които покълнах и вчера сложих в саксии. Светлината им е 24ч. с 3 лед прожектора по 20w, на около 5-6см от тях са. Има малка дупка в дясния долен ъгъл за въздух и голям вентиалтор, който духа право в тях отгоре. Почвата е от цветарски магазин, скъпа, с добри пропорции, няма да казвам марка. Ще торя с торове пак от цветарски магазин, избрал съм за растеж и цъфтеж подходящи. Дават ги 40-50 дни цъфтеж и 50-70 дни цял цикъл живот след разлистване. Имам все пак някои въпроси, на които не открих отговор. Ще бъдат аутдори, въпросите ми в момента са няколко. Колко време да ги държа вътре преди да ги изкарам? Колко големи дупки да направя (искам да станат възможно най-големи)? На какво разстояние една от друга да бъдат дупките? Избрал съм мястото вече. След като ги изкарам навън, тогава ли да започна да ги торя и кога всъщност да стане това? Ще кача снимка малко по-късно.

V

VNNV

Здравейте. Разстенията изглеждат добре. 10 от 12 вече растат, тези в зелените саксии бяха едва покълнали, но ги засадих заедно с другите и вероятно от тях няма да излезе нищо, до момента поне е така, на трети ден са. Имам въпрос обаче. Не знам дали им е добре така светлината, дали не са твърде близо и да не се изгорят. Като сложа ръка под прожектора не е супер горещо, но е топлички. Мерих с един термометър, но не знам къде точно да го сложа. Под самия прожектор на нивото на саксиите е 29 градуса, в самото „помещение„, ако може така да се нарече, защото не е напълно затворено и изолирано е 25 градуса с пуснат вентилатор, не знам къде точно да замервам и дали им е добре, не намерих никаква информация на какво разстояние да бъдат реално. Също така като пусна вентилатора, на най-ниската степен, не право в тях, ми се струва хладно около тях, а и почвата буквално за 12ч. изсъхва адски много. Гледам да ги наблюдавам повече и усещам евентуално, макар че ми е трудно, защото ми е за първи път, освен това работя на дълги смени 12/15/24 часови и малко се притеснявам, че за толкова време мога да ги изпусна лесно. Снимката е малко кофти, но нямах време сутринта, ще направя по-хубава утре. Ще се радвам да ми помогнете със съвет по въпросите ми.

П.П. Светлината е избутана с ръка в страни, за да мога да направя снимката, иначе си е центрирана.

P

Petkan12

1
1
3
Мисля ,че останалите 2 ще се покажат просто им трябва време някои се развиват различно от други

K

Kot

Сложи термометъра на нивото на върховете, в твоя случай върху саксийте и го закрий с нещо отгоре за да е на сянка. Така се мери температура.

Полей цялата почва, не само малка част.

V

VNNV

Сложи термометъра на нивото на върховете, в твоя случай върху саксийте и го закрий с нещо отгоре за да е на сянка. Така се мери температура.

Полей цялата почва, не само малка част.
Цялата почва е полята, температурата е много висока, над 30 градуса, вчера и днес е много топло при мен, а май и следващите дни ще е така. Вдигнах прожекторите на около 30см от саксиите. Притеснявам се да не се издължат много, знам, че не е добре, но не знам и дали не се притеснявам напразно твърде.

П.П. Това кривналото го изместих от предното му място и се надявам да се завърти и изправи.

П.П. 2 Тези в зелените саксии, дето не тръгват ги поразрових, семките имат много малко подадени коренче, мокри са, разчистих почвата отгоре, много лек слой имат сега. Дано тръгнат.

xploder

xploder

Забий им по една пръчка сега докато са мънички и нямат корени, че после ще ги стресираш.

V

VNNV

Здравейте. Вече са на 5 дни от засаждането на покълнатите семки. Като цяло ми изглеждат добре. Двете кофти семки в зелените саксии явно така и няма да излязат. Има едно по-бавно развиващо се от другите, но като цяло ми изгеждат добре. Вероятно ще променя първоначалния план и ще останат вътре. Смятам да ги пресадя в 15л саксии и да ги вкарам в бокс, по който работя в момента, където светлината вероятно ще е слаба поради невъзможност в момента за друга такава. Но ще се пробвам да им компенсирам с такава от слънцето, като ги изкарвам, но ще видим. Тъй като ми е първи гроу, не очаквам нищо, само се надявам да не ги убия някак. :)

L 33

L 33

Здравейте. Вече са на 5 дни от засаждането на покълнатите семки. Като цяло ми изглеждат добре. Двете кофти семки в зелените саксии явно така и няма да излязат. Има едно по-бавно развиващо се от другите, но като цяло ми изгеждат добре. Вероятно ще променя първоначалния план и ще останат вътре. Смятам да ги пресадя в 15л саксии и да ги вкарам в бокс, по който работя в момента, където светлината вероятно ще е слаба поради невъзможност в момента за друга такава. Но ще се пробвам да им компенсирам с такава от слънцето, като ги изкарвам, но ще видим. Тъй като ми е първи гроу, не очаквам нищо, само се надявам да не ги убия някак. :)
По-добре не ги изкарвай на слънце. Стреса от 2 пъти на ден вътре-вън пък лампа, пък слънце няма да си заслужава спрямо ако ги оставиш на мира дори на по-слаба лампа. Може да ги пуснеш 24/0 ако не си и ще компенсираш временно слабото осветление.

V

VNNV

По-добре не ги изкарвай на слънце. Стреса от 2 пъти на ден вътре-вън пък лампа, пък слънце няма да си заслужава спрямо ако ги оставиш на мира дори на по-слаба лампа. Може да ги пуснеш 24/0 ако не си и ще компенсираш временно слабото осветление.

За мен даже ще е още по-добре щом не трябва да ги изкарвам. Те в момента са 24/0 и за сега е добре. Когато ги пресадя и вкарам в бокса ще си покаже най-добър дали ще им е малко.

П.П. Вече се радвам, че двете зелени не излязоха, защото остават вътре, а 12бр. като за първи път ми звучи плашещо. :)

Ако бяха 3 по 50 вата щяха доста да изкарат на тях вег,но и така засега не са им малко като гледам на вид.Ако видиш че тръгват да стават по-дълги и рехави значи трябва да се добави светлина.Саксийките тези ли ще са до финал?Може да им омалеят бързо,но пък 12 броя не са малко, просто ще са по-дребни.Нещо като СоГ с аутота ми изглежда:)

V

VNNV

Ако бяха 3 по 50 вата щяха доста да изкарат на тях вег,но и така засега не са им малко като гледам на вид.Ако видиш че тръгват да стават по-дълги и рехави значи трябва да се добави светлина.Саксийките тези ли ще са до финал?Може да им омалеят бързо,но пък 12 броя не са малко, просто ще са по-дребни.Нещо като СоГ с аутота ми изглежда:)

Ами не мисля да са тия, не знам на снимките как изглеждат, но реално са доста мънички. Мисля да ги прехвърля в по-големи с риск за стрес, но пък ще им бъде по-добре според мен. Като цяло не са особено издължени, а стъблото видимо „заяква” от началните дълги клчеки както ми изглеждаха първоначално. Също и като ги прехвърля, ще мога да коригирам издължаването, като ги вкарам в пръстта. Няма много информация за сорта, който съм избрал, имам предвид реална, от гроуъри, но ще видом какво ще излезе.

• Like
Reactions: Ina
Ами в по-големи ако се пресадят навреме и лекичко,внимателно ще даде всяко повече,наистина не са особено големи тези.Защото по принцип нали аутото именно за да не го стресират го слагат в крайните му и за да не остава джудже(което мен ми се случва постоянно хаха),но не е толкова фатално,след някое време да ги пресадиш,сега няма смисъл де.Да ,издължаването може или да досипеш пръст,но щом ще пресаждаш тогава ще се коригира,то те не са издължени,добре са си засега.....Намокряй малко пръстта преди употреба,сигурно знаеш де,но не се ползва пресъхнала и изпръхнала при садене,да се подсетиш когато пресаждаш:)

V

VNNV

Ами в по-големи ако се пресадят навреме и лекичко,внимателно ще даде всяко повече,наистина не са особено големи тези.Защото по принцип нали аутото именно за да не го стресират го слагат в крайните му и за да не остава джудже(което мен ми се случва постоянно хаха),но не е толкова фатално,след някое време да ги пресадиш,сега няма смисъл де.Да ,издължаването може или да досипеш пръст,но щом ще пресаждаш тогава ще се коригира,то те не са издължени,добре са си засега.....Намокряй малко пръстта преди употреба,сигурно знаеш де,но не се ползва пресъхнала и изпръхнала при садене,да се подсетиш когато пресаждаш:)

Знам го, но мерси все пак, ще ми помогне да не се отплесна. Точно заради това, че и аз не искам да са джуджета ще рискувам, просто първоначално идеята беше малко по-различна и затова ги сложих в малки саксии. Ще бъда внимателен и се надявам да мине процедурата с минимум стрес. Мисля да го направя най-рано около 20ти, днес им е 6ти ден. Понеже четох на няколко места, че точния момент е „тънък”. Да не им е нито рано, нито късно. Смятач, че ще преценя най-вече „на око”.

• Like
Reactions: Ina
V

VNNV

Ден 6ти. Повечето изглеждат добре. Моля за мнение за това какво му е? Просто изрод или аз съм го объркал нещо...

Остави да изсъхнат сега малко повечко саксийките,така пускат повече корени докато изсъхва търсят и развиват и растат повече,ако много се мокри не е много добре.Мисля че и от това се кривят така,когато се позадържи влага,не съм съвсем сигурна,но нещо такова е,оправя се във всеки случай с времето ако условията са добри.Просто поливането веднъж обилно и после няколко дни(колкото ти прецениш при теб според условията)съхнене и така се пуска въздух на корените.

V

VNNV

Ден 9ти. Всички изглеждат добре, вече няма криви листа, явно са били преполяти. Днес ги полях, обаче при поливането, едното просто „падна” настрани. Сложих му пръчка и леко го привързах. Сложих пръчка и на още едно. Дали съм го прецакал? И да сложа ли на всички. На 18ти чак ще ги пресаждам и местя. Ще е много трудбо в това състояние, а ще ги превозвам в твзи саксии. Не знам как най-добре да ги „укрепя”. Другото, което малко ме притеснява е, че от сега миришат. Нормално ли е? После сигурно ще стане много силно...

V

VNNV

Остави да изсъхнат сега малко повечко саксийките,така пускат повече корени докато изсъхва търсят и развиват и растат повече,ако много се мокри не е много добре.Мисля че и от това се кривят така,когато се позадържи влага,не съм съвсем сигурна,но нещо такова е,оправя се във всеки случай с времето ако условията са добри.Просто поливането веднъж обилно и после няколко дни(колкото ти прецениш при теб според условията)съхнене и така се пуска въздух на корените.
Ina, help me! :(

Ами те са си добре,може или да пресадиш скоро или ако падат да досипеш почва,иначе не виждам да има нужда от помощ:)Оставяй да изсъхне,това вече казахме...….

Top Bottom