Бъдещ Дневник На Новобранец

• Thread starter VNNV
  • Start date
  • Tagged users None
V

VNNV

Ден 11ти. Досипах почва на всички и подпрях две от растенията, които все пак не бяха стабилни. Като цяло изглеждат добре, но е факт, че не са еднаква големина, тук-там има някои листа дето не са баш правилни и т.н., но като цяла са добре. Доста миришат, особено след разместване, поливане, докосване и т.н. :)

V

VNNV

Точно на две седмици от слагането на покълналите семки. Утре ги пресаждам и слагам в импровизирания „бокс”. Изтървах ги, но нямах възможност за по-ранно пресаждане. Стискайте ми палци всичко да е наред с превозването и пресаждането. :)

happyflower

happyflower

3
3
3
Здравей,според мен не си изтървал момента за пресаждане.Добре е да си пуснат хубави дебели здрави коренчета,тогава стреса е по поносим.Снимал ли си им коренчетата?Колко литра са тези саксии?Някакво инфо за бокса? Добре се справяш за начинаещ :)

V

VNNV

Здравей,според мен не си изтървал момента за пресаждане.Добре е да си пуснат хубави дебели здрави коренчета,тогава стреса е по поносим.Снимал ли си им коренчетата?Колко литра са тези саксии?Някакво инфо за бокса? Добре се справяш за начинаещ :)

Не съм снимал корените, но стреса беше никакъв според мен поне. Нямаше дори клюмване на листата. Саксиите са 7-8л. „Бокса” е помещение 2м на 2м, но реално това, което съм заградил със стиропор и фолио по него е 1,50м на 1,50м, а височината си е около 2м. Лампи съм сложил за всяко растение по 23W. Няма вентилация, има леко отворен прозорец горе, а отстрани отворена врата. Проветриво е, но е хладно. Ще кача снимка от слагането им на 18.08. На 20.08 ходих да ги видя, имаше яко пеперуди, пръсках за тях и сложих мрежа на прозореца, това си е моя грешка и изобщо не съобразих, че светлината ще ги „събере”. Бях пораснали още. От тогава не съм ходил ще ги видя в петък вечер. Ако е твърде хладно и влажно като онзи ден, ще им включа духалка в помещението. Рано сутринта беше 20 градуса и около 60% влага. През деня не вярвам да се качва повече от 23-25 градуса и вероятно влагата си е над 50%. Светлината им е малко, знам, но това ще е, а каквото стане. Ако все пак вървят и ми допадне идеята за гледането, за следващия път ще се постарая с бокса. :)

П.П. Лампите са 10 броя по 23W реални.

• Like
Reactions: Ina
Не съм снимал корените, но стреса беше никакъв според мен поне. Нямаше дори клюмване на листата.
Значи си го направил добре:)Стрес при пресаждане не трябва да с е получи никакъв,иначе градинаря нещо бърка!:)Чудесно до тук,добре са подкарани!Светлината за цъфтежа ще ги издължи и главите остават по-мършави ако не стига,може да си добавиш и прожекторите към тези в последствие ако нямаш друго.растежа лесно минава на какво да е,но после е добре доста мощна да е,колкото успееш за по-дебели глави:)

V

VNNV

Значи си го направил добре:)Стрес при пресаждане не трябва да с е получи никакъв,иначе градинаря нещо бърка!:)Чудесно до тук,добре са подкарани!Светлината за цъфтежа ще ги издължи и главите остават по-мършави ако не стига,може да си добавиш и прожекторите към тези в последствие ако нямаш друго.растежа лесно минава на какво да е,но после е добре доста мощна да е,колкото успееш за по-дебели глави:)

А освен пресаждането, бяха и 1 час в затворени кашони „на път”, в малките саксии. :) Ще се опитам да им добавя още светлина, ще закарам прожекторите също и ще пробвам още някоя лампа да им взема. Идеята е, че е направено с наистина много малка инвестиция, малко умения по „електричество” и това е. :) Просто проба.. А съм решил да инвестирам наистина в готов бокс, голям и лед панели, големи. Но това ще е след като приключа с това. Просто плана беше друг, исках да ги изкарам навън, но се объркаха нещата и не бях подготвен за вътрелно отглеждане. Утре вечер ще видя как са нещата, надявам се да са добре. :)

Засега изглеждат много добре,може и на тези да седят за момента(можеше вместо 23 вата да са по 40,50,60,но нищо),ако видиш,че нещо тръгват повече на клони и по-малко на големи листа и вървят нагоре доближи тези евентуално или/и добави прожекторите.За цъфтежа е решаващо колкото можеш повече светлина да осигуриш.Мен пък готовите неща не са ми интересни,по ми е интересно с малка инвестиция измишлъотини разни:)Ако купуваш панел разгледай добре чуждата секция темите за ЛЕД осветление и не се хвърляй на лилавите,а търси такива спектри като прожекторите и ЦФЛтата-студени,дневни,топли,без тия сини+червени(викат им blurple в чуждата част или уж full spectrum,но това не е фул спектрум,а само два цвята),виж какво е COB чип и куантум борд ако ще купуваш нещо специализирано поне да върши работа за цялото място.Също ако купуваш гледай реалните ватове на гроу панела,а не някакви измишлъотини 1000в уж замествал, 300в бил,пък той-100 реално:)Прожекторите за вегетация си стават екстра както виждаме и тук ,така че наблягай какво ще им се пуска през цъфтежа.

happyflower

happyflower

3
3
3
Добре се справяш,знам че не е лесно и е трудно но за 10бр си заслужава една 400в хпс,ако не можеш слагай и лед панелите и каквото още ти е под ръка

K

Kot

Най-добре ги пускай да цъфтят вече, че с тия слабо проникващи крушки няма да е добре ако станат високи много. А и са доста на брой цветята ти.

V

VNNV

Най-добре ги пускай да цъфтят вече, че с тия слабо проникващи крушки няма да е добре ако станат високи много. А и са доста на брой цветята ти.

Ще видя как вървят довечера и ще преценя. Мисля и да им добавя някаква светлина. Ще кача снимка да кажете...

V

VNNV

6 дни от пресаждането и последните снимки. На 21 дни от покълната семка. Повечето са около 40см, три броя до стената са на половината, не знам защо, но винаги така са вървяли. Малко са изпържени листата, но това е, защото са стигнали лампите и бяха между листата. Влагата е много висока, за 5 дни без поливане си бяха съвсем мокри, полях ги с по една чаша само с разтворена течна тор с NPK 6-4-4.

firstcitizen

firstcitizen

First Citizen
Supporter
6 дни от пресаждането и последните снимки. На 21 дни от покълната семка. Повечето са около 40см, три броя до стената са на половината, не знам защо, но винаги така са вървяли. Малко са изпържени листата, но това е, защото са стигнали лампите и бяха между листата. Влагата е много висока, за 5 дни без поливане си бяха съвсем мокри, полях ги с по една чаша само с разтворена течна тор с NPK 6-4-4.
Китките изглеждат доволни и добре, но съвета ми е да вземеш един 600 w комплект. (цената на дигиталните много им падна, а на механичните още повече) Аз също съм гледал с много cfl-ки и просто ти казвам, че няма смисъл, има смисъл получават се нещата, но стават много по-рехави главите и пускат по-малко добив, трябват много цфлки ако са от слабите, но реално с 1 дросел направо се облекчаваш. (Една лампа, един дросел, един кабел и т.н) Просто им трябва светлина, по какъв начин ще им я осигуриш ти ще си прецениш дали ще е LED, CFL или HPS ти ще си прецениш. Заради слабата светлина има и слаба фотосинтеза, за това растенията пият по-малко вода.

Тръгват нагоре,слагай и прожекторите:)Пък може да цъфват и затова така,но все пак слагай още светлина и в двата случая. свежарки са!

V

VNNV

Тръгват нагоре,слагай и прожекторите:)Пък може да цъфват и затова така,но все пак слагай още светлина и в двата случая. свежарки са!
Утре слагам прожекторите. А все пак ще взема и hps комплект след около 2 седмици обаче. За тези може да е малко късно тогава, но за следващите ще се ползва. :)

V

VNNV

24 дни от посаждане на семката. Трите броя изоставащи ми харесаха, че нарастват, но все пак направих малко пренареждане. Сложих двата прожектора, в петъка ще сложа и третия + 85w cfl, и вече ще чакам да взема hps. :) Ina, далеч са от цъфтеж според мен още, не че много разбирам, но.. Има още време май. :)

V

VNNV

Здравейте. Снимките са от днес, на 28 дни от посаждането на семката. Височината им е от 25см най-ниските, до 50-55см най-високите. Днес монтирах и третия прожектор + още една 23W cfl, защото стана фал с тази 85w. :( Изглеждат ми добре и свежи, поливам с течна тор npk 6-4-4 и меласа. Имам въпрос обаче. За сорта пише 40-50 дни цъфтеж и 50-70 дни цял цикъл на живот от разлистване. Все още си ги държа на 24/0, да пускам ли 20/4 или да ги оставя така? Двете най-високи, които са около 50-55см ми се видяха, че може и на следащото ходене да са си показали пистилите, но не съм съвсем сигурен, понеже ми е за първи път, а снимките са много трудни при тая просташка инсталация и се изнервям дори само като поливам, а за снимки е ад. Моля да ми дадете съвет относно това. Благодаря предварително. :)

Аз поне бих ги сложила да имат и 4 часа тъмно,но зависи и как ти е най-удобно в крайна сметка....Ако изведнъж много са избухнали някои на размер това може и да е предцъфтежа им и след това започват вече да правят глави.мен ми се струва,че наближава това време.Ще ти трябва скоро и нещо подходящо за цъфтеж различно от този тор,който е с повече азот.Екстра са до тук,дано не растат прекалено дълго ами скоро да почват да цъфват:)

V

VNNV

Аз поне бих ги сложила да имат и 4 часа тъмно,но зависи и как ти е най-удобно в крайна сметка....Ако изведнъж много са избухнали някои на размер това може и да е предцъфтежа им и след това започват вече да правят глави.мен ми се струва,че наближава това време.Ще ти трябва скоро и нещо подходящо за цъфтеж различно от този тор,който е с повече азот.Екстра са до тук,дано не растат прекалено дълго ами скоро да почват да цъфват:)
Благодаря ти много за отговора. Мисля да ги оставя 24ч. Определено ще ми е по-удобно и определено ми харесва това, което чета за аутоси гледани по този начин в чужди сайтове и форуми. За после съм приготвил тор с npk 4-5-6 и 4-6-6 , нямат много разлика, но да им е разнообразно уж. Но ако има проблеми, ще взема и нещо друго. Също съм направил водорасли с меласа преди около седмица и малко повече. Там където са, ходя 1 или 2пъти в седмицата, надявам се това да не се окаже проблем в даден момент, че е рядко имам предвид.

Top Bottom