Втори Вътрешен Проект

• Thread starter royalgorilla
  • Start date
  • Tagged users None
Много пъти сме умували над цъфтежа от кога се брои.Значи условно се брои ОТ ПУСКАНЕТО 12/12 навсякъде така го дават,но предцъфтежа измислихме като термин за тези две седмици,в които растението въобще не цъфти,а само израства буйно.Чак след 2 седмици(примерно,то е различно това време)започват да се образуват самите цветове,когато е достигнало максималния си размер.Нали видя и тук колко раснаха преди да тръгнат главичките,това е пак към цъфтежа,но аз не виждам нищо лошо ако се означи с този нов термин(но е включено в даденото на опаковките време за цъфтеж),мен ми харесва,че нещо сме измислили:)Да,и наистина ако спазите написаното то в него се включват и тези две седмици и обикновено излиза,че трябва да седят още 2 накрая:).Аз ги гледам само на око и никакви указания не гледам,те са само ориентировъчни да знаеш дълго ли е ,бързо ли е.....

Vetrushka

Vetrushka

Аз си мисля, че това с 2-те седмици пред цъфтеж не влизат във времето на цъфтеж. А и не винаги са 2 седмици. Ако цветето е било с по- дълга вегетация, започва с образуването на цветовете много по- бързо от 2 седмици след смяна на режима. Аз започвам да броя цъфтежа, когато започнат да избиват повече пистили. Това може да стане на 5-тия ден, на 10-тия, а по- някой път и след 14 дни. Последния ми indoor, когато цъфтях майките на клонингите от миналата година, започнаха с цъфтежа на 5-ти ден след обръщане на режима. Ама преди това, бяха с 50 дни вегетация. Ако бяха пуснати както си нормално, нямаше да почнат да цъфтят толкова бързо.

Ето това ми е LSD Майката в края на 2-ра седмица от обръщането на режима. Цветето беше цъфнало още в края на 1-вата седмица. Така, че всичко е относително и няма точно определено време и затова аз броя, след като започне да прави цветове, а дали ще е на 5-тия или 15-тия, както дойде.

K

Kot

Точно защото някои растения почват да показват пистили на петия ден, а други на 20тия се е приело първия ден на 12/12 да бъде и ден едно цъфтеж.

royalgorilla

royalgorilla

здравейте, утре е край на 4 седмица от 12/12 и почват да наливат по малко , торя по схемата на биобиз + адвансет + мой добавки, за сега без никакви дефицити или признаци на преторяване но влагата ме притеснява не пада под 55 дано да няма мухъл по нататък , иначе като цяло най добре налива за сега hulk berry

DeMoNcHe

DeMoNcHe

здравейте, утре е край на 4 седмица от 12/12 и почват да наливат по малко , торя по схемата на биобиз + адвансет + мой добавки, за сега без никакви дефицити или признаци на преторяване но влагата ме притеснява не пада под 55 дано да няма мухъл по нататък , иначе като цяло най добре налива за сега hulk berry

как гледам хубава вентилация имаш ... така че за мухъл според мен не би трябвало да се притесняваш.Показва се при влага , но и температурата трябва да е доста ниска за да се образува !!!

royalgorilla

royalgorilla

това на снимката на карамелчето са нови плодници предполагам или се изхермя, и да ина азота вече е спрян незнам защо продължават да са толкова тъмно зелени

Last edited:
K

Kot

това на снимката на карамелчето са нови плодници предполагам или се изхермя, и да ина азота вече е спрян незнам защо продължават да са толкова тъмно зелени
За кое точно говориш?

zenzen

zenzen

Браво сега гледай да не ги изпече най горните глави.......че става доста бързо.

Top Bottom