Втори Гроу - Първи Фото - Моля За Съвети

• Thread starter Seedling
  • Start date
  • Tagged users None
S

Seedling

View attachment 837505

Имай предвид, че тия стойности, които ги дава производителя на панела ти надали са реалните. По-скоро е поизлъгал малко.
Супер, мерси - със сигурност са поизлъгали :)

Аз сега ги държа на 22/2 - да им увелича ли нощтта малко - примерно 20/4 или дори 18/6?

Vetrushka

Vetrushka

Супер, мерси - със сигурност са поизлъгали :)

Аз сега ги държа на 22/2 - да им увелича ли нощтта малко - примерно 20/4 или дори 18/6?
Ако смениш рязко от 22/2 на 18/6 има вероятност и да цъфнат. Така че, по внимателно с фотопериода. На вън няма такива резки смени ден/нощ.

S

Seedling

Ако смениш рязко от 22/2 на 18/6 има вероятност и да цъфнат. Така че, по внимателно с фотопериода. На вън няма такива резки смени ден/нощ.
А има ли нужда да го пипам или 22/2 си е добре засега?
И другото, което ме притеснява - знам, че е критично да няма и лъч светлина в тъмния период - това още от сега ли важи, че имам притеснения за една две дупчици?

me4opush

me4opush

има ли нужда да го пипам или 22/2 си е добре засега

Ако искаш да си коригираш "фото периода" сега е момента, докато са съвсем малки.Гледам мн. гроуъри ги пускат пъвите дни , до седмица на 24/0 и след това на 18/6 , което според мен е оптимално.

другото, което ме притеснява - знам, че е критично да няма и лъч светлина в тъмния период - това още от сега ли важи
При цъфтежа е добре да не влиза светлина за да няма някоя друга семка в главите.

А сега и аз да питам нещо ;), смяташ ли да ги тренираш?

S

Seedling

Ако искаш да си коригираш "фото периода" сега е момента, докато са съвсем малки.Гледам мн. гроуъри ги пускат пъвите дни , до седмица на 24/0 и след това на 18/6 , което според мен е оптимално.

При цъфтежа е добре да не влиза светлина за да няма някоя друга семка в главите.

А сега и аз да питам нещо ;), смяташ ли да ги тренираш?
Т.е. да почна по малко да сменям - примерно по 30мин. на ден да намалявам?

За техники - фърст препоръча едно топиране и да ги пускам в цъфтеж.
Боксът е доста малък 65х42х128 та не знам - може да ми се наложи ако много почнат да се издължават.
Кога може да се каже, че са вече в растеж (а не seedling) примерно да им приближа малко лампата?

me4opush

me4opush

да почна по малко да сменям - примерно по 30мин
Не , директно на колкото си решил.
Кога може да се каже, че са вече в растеж
Мисля че след първата седмица започва да се води за вегетация, аз я броя и нея към вегетацията ,но реално докато не се отворят хубаво първите листенца си е seedling-че.

S

Seedling

Seedling какво става с проекта ? :)
Точно щях да пиша - девойките са по 6-7 сантиметра, по-късно ще кача и снимки.
Днес им е 10-ти ден от излюпване само на вода и май е време да почнат да папат :)

S

Seedling

Ето ги и тях.
Мисля да им дам по 0.5мл/л К+Амино

Струва ли ви се да има светлинно изгаряне?
Може би трябва без лампата да снимам.

firstcitizen

firstcitizen

First Citizen
Supporter
Ето ги и тях.
Мисля да им дам по 0.5мл/л К+Амино

Струва ли ви се да има светлинно изгаряне?
Може би трябва без лампата да снимам.
Напълно възможно е да е светлинно изгаряне. Леда им идва силен, вдигни го малко.
Моля те, можеш ли да ги снимаш на нормална светлина или на cfl крушка, защото от леда светлината не се разбират много нюансите на растенията, а точно те са важни...
Да не те лъжа, но е възможно да имат недостиг на калции и магнезии или е светлинно изгаряне, но не мога да преценя от тази светлина. (Nano Breathe листно но по-ниска доза от 1/2 {по-слаба}и то единствено ако имат недостиг иначе им е рано за него; това ще рече около 1.5 гр / 1 литър престояла вода - по-добре по-малко отколкото повече). Наното ще им даде освен Cal, Mag а и Fe и Co2, които ще спомогнат за преодоляване на стреса и ще форсират фотосинтезата. Да ториш с друго все още няма смисъл, имаш храна в почвата и растението трябва само да си развие корен за да я усвой. Моят съвет е с торенето да започнеш след 6 листа, но хубаво обособени, като котиледоните(първичните) не ги броя.

Не преполивай. Не казвам, че го правиш, а по-скоро го казвам, като предупреждение.

Аз предполагам,че поливаш само мъничко около цветенцето и останалата цяла саксия остава доста суха и затова светлеят така.Почвата се ползва влажна още в началото.Те пускат корени навсякъде и трябва всичко да е леко влажно(но не и накиснато)за да има спойка между корените и почвата,иначе им е сухо да пускат там и не могат да дърпат вещества,а ги има в почвата.С толкова почва такива малки бебета не би трябвало да покажат недостиг.Подобри поливането.Може нещо ,което действа като стимулатор за корени,иначе мисля че тор не им трябва.

K

Kot

Аз предполагам,че поливаш само мъничко около цветенцето и останалата цяла саксия остава доста суха и затова светлеят така.Почвата се ползва влажна още в началото.Те пускат корени навсякъде и трябва всичко да е леко влажно(но не и накиснато)за да има спойка между корените и почвата,иначе им е сухо да пускат там и не могат да дърпат вещества,а ги има в почвата.С толкова почва такива малки бебета не би трябвало да покажат недостиг.Подобри поливането.Може нещо ,което действа като стимулатор за корени,иначе мисля че тор не им трябва.
И според мен има голяма вероятност точно това да е проблема, но си викам да не го пиша за пореден път, че да не стана смешен. Почти всеки си полива едва-едва около стеблото и това е.

S

Seedling

Ами май сте прави.
Миналият гроу преполивах.
Сега и почвата е по-хубава като цяло, а добавих и кокос - видимо поема повече и изсъхва по-бързо. Аз съответно пък поливам по-плахо от преди...
Ето още няколко снимки - малко ме притеснява едно набръчкване в края на строуберито(снимките с лампа)

Напълно възможно е да е светлинно изгаряне. Леда им идва силен, вдигни го малко.
Моля те, можеш ли да ги снимаш на нормална светлина или на cfl крушка, защото от леда светлината не се разбират много нюансите на растенията, а точно те са важни...
Да не те лъжа, но е възможно да имат недостиг на калции и магнезии или е светлинно изгаряне, но не мога да преценя от тази светлина. (Nano Breathe листно но по-ниска доза от 1/2 {по-слаба}и то единствено ако имат недостиг иначе им е рано за него; това ще рече около 1.5 гр / 1 литър престояла вода - по-добре по-малко отколкото повече). Наното ще им даде освен Cal, Mag а и Fe и Co2, които ще спомогнат за преодоляване на стреса и ще форсират фотосинтезата. Да ториш с друго все още няма смисъл, имаш храна в почвата и растението трябва само да си развие корен за да я усвой. Моят съвет е с торенето да започнеш след 6 листа, но хубаво обособени, като котиледоните(първичните) не ги броя.

Не преполивай. Не казвам, че го правиш, а по-скоро го казвам, като предупреждение.
Нямам още Нано - ще го поръчвам сега.
Имам английска сол - ако трябва да пръсна от нея листно...

K

Kot

Набръчкването мисля се получаваше точно от сухи части в почвата. Полей с няколко литра тая почва да се намокри хубаво навсякъде.

Затова се препоръчва преминаването през няколко размера саксия за да не се случват такива неща.

me4opush

me4opush

Ако почвата съхне бързо/нормално и не задържа водата , няма никакъв вариант да го "удавиш" .Какт гледам твойта е такава, още повече че са в текст потове . Поливай цялата почва да се намокри ,докато протече отдолу, просто не прекалявай ,да не се изтича мн. вода и да се отмиват веществата. И като видиш че е суха на 2 см пак поливаш всичко и ще видиш разликата.

S

Seedling

Здравейте,

След като полях добре и им добавих малко Bio veg, като че ли девойките изглеждат по-добре.
Сега въпросът е кога да им правя топирането - четох, че трябва да имат поне 5-6 set of leaves - това 5 двойки листа ли са (по едно от всяка страна -т.е. 10 листа) или общо 5 клончета с 5 листа?

Извинявам се ако е тъп въпросът, но да питам преди да им навредя :)

K

Kot

Мисля, че можеш да топираш вече или да фимнеш. Разклоненията са почнали да се показват и като топираш ще избухнат.

me4opush

me4opush

кога да им правя топирането - четох, че трябва да имат поне 5-6 set of leaves - това 5 двойки листа ли са (по едно от всяка страна -т.е. 10 листа) или общо 5 клончета с 5 листа?
Става дума за 5,6 двоики/чифта листа ,това са 10, 12 листа;) Можеш и сега ,но стреса ще е по-дълъг отколкото при 5,6. В твоя случай аз бих топирал на 4ти чифт,тоест когато започва да прави 5тия чифт листа,клончетата при четвъртите листа да станат около 5 мм дълги , му режеш главата.Тогава режеш и най-долните разклонения ,който са на първите ,бебешките листа .Те обикновено не растат добре стават недъгави и и слаби клони, закърняват и не може да се разчита на тях. Така ти остават по 6 клона на плант.

Last edited:
Мен ми се струва по-добре с един ред по-надолу.:)Зависи трябва ли ти това цялото хоризонтално стъбло или искаш да тръгне разклоняването от по-надолу.

S

Seedling

Мен ми се струва по-добре с един ред по-надолу.:)Зависи трябва ли ти това цялото хоризонтално стъбло или искаш да тръгне разклоняването от по-надолу.
Т.е. да махна и последния чифт листа ли?
Принципно боксът е малък и не търся височина.

Top Bottom