Втори Гроу - Първи Фото - Моля За Съвети

Ina

2,995
313
Ами ако не ти трябва да има нагоре много хоризонтално по принцип може да си го резнеш докъдето на теб ти върши работа.И аз като Кот може и веднага и да се оформят вече в новата форма,листата са им широки и листата на връчето сенчатна малките връхчета вече,мисля че няма смисъл да се чакат до много нависоко.Дори може до там дето е показано за кофата и да останат само тези,пак ще порасне,но разбира се не чак до там,просто а пример го давам.:)По твоя преценка,нали знаеш после остават тези малки връхчета и те започват да се развиват,ти ги разтваряш или там ще видиш какво,може и те да се топират или кропнат…...Аз ги режа ако ще ги режа по-бързичко,но всеки с предпочитанията и нуждите си.....

Честно казано малко се пообърках :)

Като цяло трябва да се съобразя с размера на бокса - 42х65х128 като около 30см се "изяждат" от потовете и като махнем отгоре мястото за лед панела и необходимото разстояние между него и върха още 30см - значи макс 70см могат да са китките.
Желанията са ми като на всеки - бързо, лесно, качествено и много :)
Бих направил компромис със скоростта ако изкарам повече, но стига да не е много рисков метод и да взема да им навредя поради неопитността ми...

93
63
Ако цветята са индика доминант няма да имаш проблем с височината ;)

Ina

2,995
313
Като цяло трябва да се съобразя с размера на бокса - 42х65х128
Това е основното.Можеш да ги отрежеш кога да е и докъде да е,няма да се забавят изобщо.70см не е много,трябва вече да почват да се оформят настрани за да влязат в тях.Нищо рисковано няма дали ще ги отрежеш по нагоре или по-надолу,все тая е според мен.

Ето ги девойките - имат някакво изгаряне или недостиг по големите листа - само на тези, които са откъм фолиото, с което топля бокса - да не би IR да им е дошло вповече?
Иначе ягодката и направих LST на първите две клончета от mainlininig-а.
Чудя се дали да не и резна вече и големите листа.
BTW още не съм включил обдухващ - да не би това да е допринесло за изгарянето?

Ще се гръмна (може би с коз :) )
Глупакът, реших леко да пристегна едното телче и клончето каза "пук" и буквално се топира - не се счупи, а директно се отряза и падна :( :( :(
Понеже четох ако случайно се спука да го залепиш и реших да пробвам - наставих го и го залепих с първото налично - изолирбанд :)
Има ли някакъв шанс клончето да се срастне наново?
Аз по-скоро мисля, че няма, но ето как изглежда сега - ще видим после...

98
93
Ще се гръмна (може би с коз :) )
Глупакът, реших леко да пристегна едното телче и клончето каза "пук" и буквално се топира - не се счупи, а директно се отряза и падна :( :( :(
Понеже четох ако случайно се спука да го залепиш и реших да пробвам - наставих го и го залепих с първото налично - изолирбанд :)
Има ли някакъв шанс клончето да се срастне наново?
Аз по-скоро мисля, че няма, но ето как изглежда сега - ще видим после...
Еми и да не се оправи пак ще стане интересно;).

Добре, трябва ми малко помощ.
Топирах и второто растение и, за да избегна травми и при него, го вързах към една летвичка, която увих с кухненско фолио - ОК ли е това с летвичката във фолио?
Отделно почвата слегна леко - имам още от нея, стои на открит балкон - да добавям ли от нея или има риск някви буболечки да са я нападнали там?
Счупеното разклонение го доизрязах и мисля да продължа по план като вместо 8 върха в кръг, най-вероятно ще са 4 - надявам се да наваксат по-нататък и да са 4, но големи.
Почвата инересно вече 3 дни и още ми се струва влажна...

Ina

2,995
313
Понякога успяват да с е оправят като се залепят,понякога не.Това на клонинг можеше да стане.Ако още не се оправя резни го.Да,на Spiral коментара ми хареса,пак ще стане,ще топираш после другото или там нещо интересно все ще излезе:)Като ги огъваш първо лека полека ги извивай няколко пъти все по-надолу,тренирай ги с ръка и може да не е чак много надолу с обратен наклон.Дори си мисля че нищо няма да загубиш от цялата работа като грамаж,тъй че не се ядосвай:)То си наваксва откъдето може,щом има дебело развито стъбло и нещо ,което да храни растящо.....

Ina

2,995
313
Почвата щом ти се струва влажна разрохквай отгоре,може затова да светлеят леко и малко да с е гънат,това е нещо с влага и корени доколкото съм забелязала......Допълването на саксийките може да си го оставиш и за по-натам,то е вид торене,мисля че сега по-важно е да оправиш влагата и поливането,а храна струва ми се е рано да им липсва,но ти прецени.само че ако е на студено почвата прибери я ден,два преди да я ползваш за да се посъживи,може да и добавиш повече нещо за разреждане ако задържа влага.Хаха е и с летвичката е добре,въпроса е да върши работа решението:)

169
143
те са ауто и вероятно тези техники не са подходящи, ако бяха фото съвсем различни щяха да са.
а й между другото те не искат много торене през вегетацията пък и почвата ако е силничка може да мине без торене и в цъфтежа !

те са ауто и вероятно тези техники не са подходящи, ако бяха фото съвсем различни щяха да са.
а й между другото те не искат много торене през вегетацията пък и почвата ако е силничка може да мине без торене и в цъфтежа !
Брат, дори в заглавието на темата пише, че са фото...

169
143
е тогава няма дерт! ще им одължиш вегетацията и ще се оправят :) BetterOrganix е добър избор и са торове различен клас от тези в гроушоповете в бг, ще следя с интерес!

• Like
Reactions: Ina

Ina

2,995
313
Това ако беше ауто така накълцано!:)На фотото не му пречи поне,аз съм оставяла едно микроскопично връхче и колкото повече листенца пуска толкова....повече листенца пуска:)

Малко да ъпдейтна.
Засега не съм чупил други клончета :)
Ягодката успях да я привържа и скоро ще топирам двете връхчета.
CBD-вече има 4 връхчета.
Следва да измайсторя някаква конструкция за привързване, че с тия летвички няма да е възможно скоро... :)