Втори индор проект

54
18
Здравейте приятели, дойде време да сглобявам бокс за втори път.. за момента всичко е супер, подготвил съм място, семки, торове,осветление и вентилация, но имам един може би малко глупав въпрос... Та моля за съвет с какво фолио е най удачно да облепя бокса отвътре, става ли примерно с готварско алуминиево?.. Мин.година ползвах бяло Термо фолио от гроу шоповете но за сэжаление свърши, а точно в момента нямам възможност да взема такова и търся евтин и подходящ вариант защото вече е наложително да ги пускам под лампата, благодаря предварително на отзовалите се :)
П.с. ето една снимка на бебетата, 3бр. Honey cream на RQS :)
П.С.2 едното не знам дали ще оживее, кучето му изяде едното листо още след покълването 😂

• Like
Reactions: Ina

Ina

5,159
313
Ще оживее сигурно:)Онова в чашката се е поиздължило,сложи го на по-силна светлина.Другите две са в огромни саксии,по-удачно е да се започва с по-малки за -ради поливането и изсухването.
Фолио има доста евтини залепващи от едната страна ролки в Бриколаж при тапетите и разните възглавнички.Има гланцово бяло,лъскаво бяло,металици разни.Не са скъпи.Не знам колко метра бяха,но мен за цяло гардробче ми стигна и ми остана.Кухненското не е много удобно и после като решиш да го махаш е отврат,мачка се,по-добре с него недей.Бяло най-яко,най-светло ми седи.Стиропор също може или просто стените боядисани...…..От гроу шопа нищо не купувам,иначе имат хубави предложения,но много надути цени и ги търся по други места по-народни,както и лампите и всичко:)

Last edited:
54
18
Ще оживее сигурно:)Онова в чашката се е поиздължило,сложи го на по-силна светлина.Другите две са в огромни саксии,по-удачно е да се започва с по-малки за -ради поливането и изсухването.
Фолио има доста евтини залепващи от едната страна ролки в Бриколаж при тапетите и разните възглавнички.Има гланцово бяло,лъскаво бяло,металици разни.Не са скъпи.Не знам колко метра бяха,но мен за цяло гардробче ми стигна и ми остана.Кухненското не е много удобно и после като решиш да го махаш е отврат,мачка се,по-добре с него недей.Бяло най-яко,най-светло ми седи.Стропор също може или просто стените боядисани...…..От гроу шопа нищо не купувам,иначе имат хубави предложения,но много надути цени и ги търся по други места по-народни,както и лампите и всичко:)
Днес ги сложих в големите саксии, до сега бяха в чашки и не ми стигна почвата за малко да сложа и 3тото, след малко ще го оправя :) само за фолиото ми е притеснено, че днес мисля вече да ги пусна на лампата... Дали ще е проблем да поседят без фолио десетина дни примерно докато взема някакво

Ina

5,159
313
Да бяха позапълнили чашките,тези саксии са излишно големи и сега трябва да внимаваш как поливаш,да изсъхва добре.....Не е проблем,особено с ЛЕД,който свети надолу-все тая.Аз съм без в кафяв гардероб и нищо,пак е светло,само имам чувството,че променя малко цвета на светлината към по-топъл,но все едно.....Абе може и да е без рефлектиращо фолио изобщо,но все пак е полезно да връща светлина ако свети на страни,иначе се разсейва…... Какъв е плана,с какво ще им светиш,при теб ли ще цъфтят или ще са разсади?

54
18
Да бяха позапълнили чашките,тези саксии са излишно големи и сега трябва да внимаваш как поливаш,да изсъхва добре.....Не е проблем,особено с ЛЕД,който свети надолу-все тая.Аз съм без в кафяв гардероб и нищо,пак е светло,само имам чувството,че променя малко цвета на светлината към по-топъл,но все едно.....Абе може и да е без рефлектиращо фолио изобщо,но все пак е полезно да връща светлина ако свети на страни,иначе се разсейва…... Какъв е плана,с какво ще им светиш,при теб ли ще цъфтят или ще са разсади?
При мен ще си цъфтят, за вегетация ще им свети 400в хпс, а за цъфтежа ще сложа другата 600в. Те бяха общо 6 но кучето ги унищожи другите 3 :( чудя се от тези ако резна клонинги как мога да ги забавя, че да вървят заедно... Иначе плана ми е тези 3 да ги топирам 3-4-5пъти, като цяло този гроу май се очертава е да нещо като проба, особено както не съм много наясно с топирането :) не мисля да се престаравам с тоя гроу и даже ще си поливам с торовете от мин година - тера, топ макс и меласа, ще им сложа и няколко пъти текамин и агрифул :)

Last edited:
54
18
Ето малко развитие...
16дни на 18/6 под 600в хпс... Пожълтели поради доста лоши условия но все още живи :) 2 вече топирани, а 3тото с изядените листа не иска да откине 😆 до сега бяха без никаква вентилация на температура между 30-40градуса и по-малко от 30%влажност... От днес вече са с вентилатор и аспиратор и се надявам нещата да се подобрят :)

54
18
Здравейте, ето още малко развитие :)
40дни 18/6 от покълнване и 12дни вече на 12/12 :) 2 топирани по 2пъти, 3тото само веднъж понеже още в началото кучето го изяде малко и буквално до преди 3дена беше 10см ...за 3дни дръпна още 20 🤔
Все още жълтеят листата, но предполагам от температурата и гадната почва от левче...но така ще е май... Някой ако може да даде някоя идея как да оправя жълтеенето на листата.. в тъмния им период е около 28-30градуса и 45-60% влажност, през светлия период 32-35градуса и 30-40% влажност.. лампата я държа на около 60см от върховете.. аспирацията ми е 350кубика и голям вентилатор... притеснява ме, че ако я вдигна, много ще се издължат, което не искам ...
За момента съм им сложил само веднъж Тера преди няколко дни ..
Някой ако може да даде съвет как да закрепя положението още по добре ще съм благодарен, поне да изкарат нещо накрая 😁🤪
П.с. сорта е honey cream на RQS :)

54
18
Виж моя проект за едно раствние с 2000 лумена АК 47 авто
Аз съм с 600в хпс лапма и мястото не ми е проблем :) този гроу(2ри за мен) се превърна в тест, понеже кучето ми унищожи другите бебета и останаха само 3 и така реших, че за 3 няма смисъл да отделям много време и да набивам много пари, а да го изкарам с възможно най малко вложени средства :) но все пак някой ако има съвет с който да закрепя положението така, че да не е хич напразно цялата работа... :)
Най много ме притеснява високата температура и жълтеенето на листата..

Аз съм с 600в хпс лапма и мястото не ми е проблем :) този гроу(2ри за мен) се превърна в тест, понеже кучето ми унищожи другите бебета и останаха само 3 и така реших, че за 3 няма смисъл да отделям много време и да набивам много пари, а да го изкарам с възможно най малко вложени средства :) но все пак някой ако има съвет с който да закрепя положението така, че да не е хич напразно цялата работа... :)
Най много ме притеснява високата температура и жълтеенето на листата..
Аз пробвам само за пръв път искам да изкара листенца да стане поне 10 см и го искарвам навън да стане малко по силно затова несъм взел някаква страшна лампа просто взех тази с по висок луминисцентна светлина 65000к незнам какво ще се получи обаче при мен влажноста е голяма имаш ли Найдея как да я сваля

Аз пробвам само за пръв път искам да изкара листенца да стане поне 10 см и го искарвам навън да стане малко по силно затова несъм взел някаква страшна лампа просто взех тази с по висок луминисцентна светлина 65000к незнам какво ще се получи обаче при мен влажноста е голяма имаш ли Найдея как да я сваля
400 колко лум светлина излъчва и кви пари я взе абе кажи за двете

54
18
Това е по лесното, има влагоабсорбатори, а можеш да пробваш и с ориз, той поема влага :) оборудването не съм го купувал, подариха ми всичко, нямам идея колко струват :)

Latest Cannabis Seeds

Strawberry Sorbet
Sold out

Strawberry Sorbet

DNA Genetics
Heirloom Swiss Sativa x Sorbet
6
Feminized
Limited
$85.00
Sorbet Stash

Sorbet Stash