Втори индор проект

50
18
Здравейте приятели, дойде време да сглобявам бокс за втори път.. за момента всичко е супер, подготвил съм място, семки, торове,осветление и вентилация, но имам един може би малко глупав въпрос... Та моля за съвет с какво фолио е най удачно да облепя бокса отвътре, става ли примерно с готварско алуминиево?.. Мин.година ползвах бяло Термо фолио от гроу шоповете но за сэжаление свърши, а точно в момента нямам възможност да взема такова и търся евтин и подходящ вариант защото вече е наложително да ги пускам под лампата, благодаря предварително на отзовалите се :)
П.с. ето една снимка на бебетата, 3бр. Honey cream на RQS :)
П.С.2 едното не знам дали ще оживее, кучето му изяде едното листо още след покълването 😂

• Like
Reactions: Ina

Ina

5,040
313
Ще оживее сигурно:)Онова в чашката се е поиздължило,сложи го на по-силна светлина.Другите две са в огромни саксии,по-удачно е да се започва с по-малки за -ради поливането и изсухването.
Фолио има доста евтини залепващи от едната страна ролки в Бриколаж при тапетите и разните възглавнички.Има гланцово бяло,лъскаво бяло,металици разни.Не са скъпи.Не знам колко метра бяха,но мен за цяло гардробче ми стигна и ми остана.Кухненското не е много удобно и после като решиш да го махаш е отврат,мачка се,по-добре с него недей.Бяло най-яко,най-светло ми седи.Стиропор също може или просто стените боядисани...…..От гроу шопа нищо не купувам,иначе имат хубави предложения,но много надути цени и ги търся по други места по-народни,както и лампите и всичко:)

Last edited:
50
18
Ще оживее сигурно:)Онова в чашката се е поиздължило,сложи го на по-силна светлина.Другите две са в огромни саксии,по-удачно е да се започва с по-малки за -ради поливането и изсухването.
Фолио има доста евтини залепващи от едната страна ролки в Бриколаж при тапетите и разните възглавнички.Има гланцово бяло,лъскаво бяло,металици разни.Не са скъпи.Не знам колко метра бяха,но мен за цяло гардробче ми стигна и ми остана.Кухненското не е много удобно и после като решиш да го махаш е отврат,мачка се,по-добре с него недей.Бяло най-яко,най-светло ми седи.Стропор също може или просто стените боядисани...…..От гроу шопа нищо не купувам,иначе имат хубави предложения,но много надути цени и ги търся по други места по-народни,както и лампите и всичко:)
Днес ги сложих в големите саксии, до сега бяха в чашки и не ми стигна почвата за малко да сложа и 3тото, след малко ще го оправя :) само за фолиото ми е притеснено, че днес мисля вече да ги пусна на лампата... Дали ще е проблем да поседят без фолио десетина дни примерно докато взема някакво

Ina

5,040
313
Да бяха позапълнили чашките,тези саксии са излишно големи и сега трябва да внимаваш как поливаш,да изсъхва добре.....Не е проблем,особено с ЛЕД,който свети надолу-все тая.Аз съм без в кафяв гардероб и нищо,пак е светло,само имам чувството,че променя малко цвета на светлината към по-топъл,но все едно.....Абе може и да е без рефлектиращо фолио изобщо,но все пак е полезно да връща светлина ако свети на страни,иначе се разсейва…... Какъв е плана,с какво ще им светиш,при теб ли ще цъфтят или ще са разсади?

50
18
Да бяха позапълнили чашките,тези саксии са излишно големи и сега трябва да внимаваш как поливаш,да изсъхва добре.....Не е проблем,особено с ЛЕД,който свети надолу-все тая.Аз съм без в кафяв гардероб и нищо,пак е светло,само имам чувството,че променя малко цвета на светлината към по-топъл,но все едно.....Абе може и да е без рефлектиращо фолио изобщо,но все пак е полезно да връща светлина ако свети на страни,иначе се разсейва…... Какъв е плана,с какво ще им светиш,при теб ли ще цъфтят или ще са разсади?
При мен ще си цъфтят, за вегетация ще им свети 400в хпс, а за цъфтежа ще сложа другата 600в. Те бяха общо 6 но кучето ги унищожи другите 3 :( чудя се от тези ако резна клонинги как мога да ги забавя, че да вървят заедно... Иначе плана ми е тези 3 да ги топирам 3-4-5пъти, като цяло този гроу май се очертава е да нещо като проба, особено както не съм много наясно с топирането :) не мисля да се престаравам с тоя гроу и даже ще си поливам с торовете от мин година - тера, топ макс и меласа, ще им сложа и няколко пъти текамин и агрифул :)

Last edited:
50
18
Ето малко развитие...
16дни на 18/6 под 600в хпс... Пожълтели поради доста лоши условия но все още живи :) 2 вече топирани, а 3тото с изядените листа не иска да откине 😆 до сега бяха без никаква вентилация на температура между 30-40градуса и по-малко от 30%влажност... От днес вече са с вентилатор и аспиратор и се надявам нещата да се подобрят :)