Въпроси от бъдещ фермер (tutorial/начинаещи)

На колко см се държи лампата 600w MX OT еднодневкиTE?
Бе 600в пробвай на поне метър според мен. Донякъде зависи и боксът колко е голям. Еднодневки съм пускал на 250в натриева на 50-60см и им беше топло. Бих ти препоръчал ЦФЛ за първите 3-4 седмици. Даже 5.

Здравеите някъде тук четох че някои използвал препарат против мухал за пръскане но не откривам темичката ако можете помогнете даите мнение искам да напръскам със нещо против мухал просто за профилактика и за по сигорно устават ми няколко седмици от цъфтежа
По-добре не пръскай нищо. Ако имаш притеснения, че можеш да имаш мухал ей така, споко - не става ей така.

Имаш ли мухъл по тях?Ако нямаш по-добре в този напреднал цъфтеж не пръскай самите цветя.Може да си изчистиш самото помещение с белина или оцет+сода да забършеш.Също може да позачистиш листа да преминава повече въздух между клонките.Ако имаш на цветята аз миналата година си пръсках тиквите(буквално тикви хаха,не главите) със вода+сода+мед(в рецептата имаше и сапун и затова го смених с мед).Но напред в цъфтежа дори не знам и содата дали няма да остане някъде,по принцип ако е превантивно по добре няколко пъти във вегетация или в самото начало на цъфтежа,когато няма близалца.Ако има заразени листа внимателно ги махни и ги прибери в пликче да не раздухва от тях спори....
Ина, здравей. Баш с белина не бих пръскал около цветето. Отговорът защо се съдържа в етикета на бутилката с белина. По-скоро бих пръскал с кислородна вода. Пак с кислородна вода се маха и мухъл от вече отрязани цветя абсолютно безопасно и на 99.9%.

Ina

5,104
313
Измивам гардероба,изчаквам да изсъхне и прибирам цветята,които междувременно са обработени с каквото там ще ги обработвам.Белината се смесва с вода в кофа/леген както се мие пода(сега не знам ако някой не знае как се мие под как да му помогна,слага се една капачка белина на няколко литра вода,не се пръска с белина около цветята ,май жените ви мият у вас а хахаха).И не виждам какво ще им стане на цветята,правила съм го да не кажа сто пъти?!:)И най-добре още преди да започнеш вътре да слагаш нещо да го измиеш.не е задължително с белина,разбира се.

Kot

1,112
163
Не е проблем белината, даже някой си слагат белина в резервоара от време на време да не се образуват гадинки. Активната съставка е хипохлорит, натриев или калциев. По-добре калциев, че растенията ползват калций.

Аз в моя резервоар слагам по 1 мл. 30% водороден перокдис(перхидрол) на 30 литра вода на всеки пет дни.

67
18
Колеги я кажете за вегетация добре ли е 2 Х 300W CFL 9000 лумена за 10 растения ?

67
18
А цял цикъл с CFL възможен ли е вегетация+цъфтеж и ако е възможен за 10-12 растения колко W ще са ми нужни БЛАГОДАРЯЯЯ !!!

513
93
Ако имаш и двата нужни спектъра,макар че съм виждал аутоси и на 2700 к да цъфтят но е мижава работа

да, но явно е по-добре цъфтежа тогава да си го карам с HPS а ?
С ЦФЛки пак се изкарва, но не се развива целия потенциал на цветето. Не си заслужава. Можеш натриевата и за вегетация и за цъфтеж да я пуснеш.

Някои би ли ми дал съвет как да обработва (третирам) стара почва биобоз от само един гроу е и ми се ще да я ползвам отново.

firstcitizen

First Citizen
Supporter
1,362
263
Някои би ли ми дал съвет как да обработва (третирам) стара почва биобоз от само един гроу е и ми се ще да я ползвам отново.
Да, можеш да я ползваш отново. Ако си нямал вредители или мухали е направо идеална. Можеш да я заразис с полезни почвени бактерии, а и също така да я обогатиш, както добавиш био хумус от чкч, гуано от прилепи, зеолит и каквото друго имаш.

здравейте на всички имам един въпрос .. да знаете нов съм .... искам да попитам как да третирам семките преди да ги посея има ли някаква техника за да покълнат по сигурно и да има помогна някак, че доста четох в форума и има доста оплаквания от непокълване и заа това питам ако има нещо спомагателно да го приложа

здравейте на всички имам един въпрос .. да знаете нов съм .... искам да попитам как да третирам семките преди да ги посея има ли някаква техника за да покълнат по сигурно и да има помогна някак, че доста четох в форума и има доста оплаквания от непокълване и заа това питам ако има нещо спомагателно да го приложа
Потопяваш семките в чаша с вода за 24ч. Трябва след тези часове като ги пипнеш и да потънат. Вътре са с протеин, до който трябва да стигне влага, а в добавка с топлина и тъмнина започва да се развива.

След като са потънали ги вадиш и между две салфетки или тампони за грим заедно с малко вода отгоре ги слагаш на тъмно и топло място.

Потопяваш семките в чаша с вода за 24ч. Трябва след тези часове като ги пипнеш и да потънат. Вътре са с протеин, до който трябва да стигне влага, а в добавка с топлина и тъмнина започва да се развива.

След като са потънали ги вадиш и между две салфетки или тампони за грим заедно с малко вода отгоре ги слагаш на тъмно и топло място.
Благодаря ти за отговора

Ban

19
3
Здравейте. Нужен ми е съвет за лампа или някакъв хоуммейд начин за вегетиране на растение в домашни условия Идеята ми е да го направя 15-30см и да го изкарам навън , защото не ми се иска много да го бучна директно в почвата.. Благодаря предварително

13
3
Здравейте.Нужен ми е съвет как да различа пола на регуларите които ще гледам на лампа от малки.

67
18
Здравейте. Нужен ми е съвет за лампа или някакъв хоуммейд начин за вегетиране на растение в домашни условия Идеята ми е да го направя 15-30см и да го изкарам навън , защото не ми се иска много да го бучна директно в почвата.. Благодаря предварително
може да си направиш една кутия или в гардероб да си сложиш една или повече ЦФЛ лампи според зависи от тва колко W ще бъдат , но ако мислиш още от сега да го правиш тва нещо.... рано е да ги изкарваш навън.Пак зависи от района в който живееш, но според мен най-добре тва да го започнеш в средата-края на март месец.

Latest Cannabis Seeds

Xanadu

Xanadu

Bandaid Haze #7 x Pre98 Bubba Kush
12
Feminized
New
$150.00
Bubba’s Sis

Bubba’s Sis

ChemSis x Pre-98 Bubba Kush
12