Въпроси от бъдещ фермер (tutorial/начинаещи)

firstcitizen

First Citizen
Supporter
1,362
263
Здравейте бихте ли ми казали какво съм му сторил
Като гледам е в чашка..., а е бая голямо за чашката. По-добре да ги сееш в по-голяма саксия, защото в чашките има малко пространство за развитие на корена. Струва ми се, че чашката е прозрачна, а не е хубаво да достигна светлина до корените. Когато достига светлина до корените се получават проблеми. Струва ми се и че го преполиваш. От преполиване разсада става слаб. Май и не получава достатъчно светлина и за това се е издължило.

Пресей го в саксия, има работни саксии по 7 стотинки. Така няма да достига светлина до корените. Добави му хубава почва в саксията и то ще си набави хранителните вещества само. Дай му повече светлина. Не го преполивай!

Какъв сорт е?

Успех.

• Like
Reactions: Ina
Като гледам е в чашка..., а е бая голямо за чашката. По-добре да ги сееш в по-голяма саксия, защото в чашките има малко пространство за развитие на корена. Струва ми се, че чашката е прозрачна, а не е хубаво да достигна светлина до корените. Когато достига светлина до корените се получават проблеми. Струва ми се и че го преполиваш. От преполиване разсада става слаб. Май и не получава достатъчно светлина и за това се е издължило.

Пресей го в саксия, има работни саксии по 7 стотинки. Така няма да достига светлина до корените. Добави му хубава почва в саксията и то ще си набави хранителните вещества само. Дай му повече светлина. Не го преполивай!

Какъв сорт е?

Успех.
Благодаря ти за изчерпателния отговор ами малко е светлинатс да на една лед крушка 8 вата го държа 24/7 днес дори смятам да го вадя навън в почва понеже вече не мога да го държа знам че трябваше по рано да го преместя, но беше много студено, сега времето е хубаво и смятам да го извадя навън с една туба 10 литра за капак. взел съм му почва купешка, а затова дали може да е от бира сложих му 50 мл бира, pineapple sativa na keraseeds

firstcitizen

First Citizen
Supporter
1,362
263
Благодаря ти за изчерпателния отговор ами малко е светлинатс да на една лед крушка 8 вата го държа 24/7 днес дори смятам да го вадя навън в почва понеже вече не мога да го държа знам че трябваше по рано да го преместя, но беше много студено, сега времето е хубаво и смятам да го извадя навън с една туба 10 литра за капак. взел съм му почва купешка, а затова дали може да е от бира сложих му 50 мл бира, pineapple sativa na keraseeds
Казах ти да го сложиш в друга по-голяма саксия, а не на вън в дупката!
Не вади растението на вън!!! Дават го драстично застудяване на много места в страната, както и снеговалежи на някой места! Но по-добре прогнозата да ти я каже Vetrushka ако има желание.
Защо изобщо си пуснал семката, като нямаш възможност да се грижиш за нея? Като нямаш възможност да дадеш условия, защо не изчака май месец?
Каква туба бе човек. Тубата ще предпази, но не досатъчно. Вечер го дават 0 градуса. Ти пак си по-добре, че предния искаше на -12 да ги вади...
Баси хората сте... пари за семки давате, а после си ги фиросвате сами... . Защо не мислите?
Това ли ти е разсада за аутдора? Срамота! Разбирам, че не можете да ги държите вътре растенията, защото живеете с други хора, които са против или трябва да пътувате на някъде, ноооооооооо просто не пускайте семките толкова рано, а изчакайте малко да се затопли. По-добре да изчакаш и да си направиш по-добър разсад, като времето позволява.

Отделно си подбирайте сортовете, които ще станат за нашия климат. То вярно има глобално затопляне, но да почвате да гледате Сативи. Тоя крос pineapple sativa е 80% сатива и 20% индика. Оцелиш ли по-сативестия фенотип няма да има узряване тук.

Това, че има няколко топли дни не означава, че е пролет! Дори още не е минало Пролетното Равноденствие.
Не с те ли чували, че баба Марта има топли дни, но обича да прави студени изненади.... студ и сняг?!

Предният път даваха за пример, че бил поникнал дивака. Не сръвнявайте Дивака с питомната семка не е питомна семка, защото дивака е много по-корав и издържлив на студ и срес от питомните растения и дивака е много по-синхронизиран с времето на вън. Също така предният път имаше няколко поредни дни на +15 градуса и заради това почна да позеленява всичко и тръгват най-свежите и бързи семки на дивака, но при един студ ги убива и след това поникват другите по-бавни и не толкова свежи семки на дивака... . Дори през няколко години има случай в които топлото време през март подлъгва дръвчетата да напъпят, да цъфнат и тогава пада студ и сняг (студа е по-страшен от снега!) след което цветовете измръзват и нея година няма много плодове, а дори понякога някой дървета умират от измръзването.

В земеделието едно от важните правила е, че трябва да дадеш за да вземеш.

29
3
Здравейте искам да попитам каква почва е най-добра за аутота?Препоръчаха ми Plagron light mix като най-подходяща заради малкото NPK и това,че мога след това сам да ги слагам.Каква бихте ми препоръчали? Може би някоя лека откъм NPK.Също искам да попитам какви торове може да ми препоръчате от опит става въпрос за аутдор.Мисля да ползвам Plagron power roots и Enzyme може би и Terra Grow някакви отзиви за тях?А за цъфтеж - Advanced Bud ignitor Big Bud и Overdrive.Или пък нещо на GHE или Foxfarm,но исках първо да попитам за някакви реални отзиви.

Мисля да използвам T5 флоуресцентни за първите 2 седмици добре ли ще са ? Не ми се дават много пари от гроу шоповете защото няма да я ползвам освен за това.Става въпрос за 8-10 бройки ако взема стандартен флоуресцентен панел дали ще стане или трябва да е някаква определна светлина или коя ще е най-добра и цена също нормална.Извинявам се за тъпите въпроси,но точно с това никога несъм се занимавал.

Също искам да ви попитам и за тази "техника" The "Instatransplant DIY pot"
Виждам,че човека има доста голям успех с много силни аутота.Искам да няма почти никакъв стрес при пресаждане за това се чуда дали ще станат както трябва не ми се рискува с стандартното пресаждане.Имам ограничено место за първите 2 седмици индор.Също да питам ако ги сложа в бирени чаши 0.5л и после ги преместа в земята както този пич е направил или да ги сложа от чашите в саксии и пак в земята.Дали ще има задоволяващ успех според вас и някой правил ли го е ?Благодаря!

gallery_98121_12678_9636.jpg
gallery_98121_12678_12121.jpg
gallery_98121_12678_82540.jpg
gallery_98121_12678_138960.jpg

Радвам се, че си ме послушал, защото аз това за клонингите го казвам на всеки (особено на новите потребители), но малко хора ме слушат и се радвам, че ти си един от тях. Повечето ги е страх да не прецакат нещо, а то няма какво да се прецака ако спазваш елементарните изисквания.

Тенджера от йенско стъкло е направо лукс ... аз съм вкоренявал в найлонови торбички, чашки от кафе (пластмасови и хартиени), парчета от пластмасови чашки, в пластмасови кутии за храна (от 0.5 л до 20 литрови ), в саксии без нищо специално за да задържа влагата ( без похлупак) и включително съм вкоренявал аутдор директно на мястото в почвата до друго растение, като само съм сложил клон от храст да пази сянка на клонинга за да може да се вкорени, защото при директно силно Слънце клонинга без корен заминава за минути, ако е без защита от Слънцето.
View attachment 859402
View attachment 859401

Бактериите и гъбите са лудница! Правят вкореняването детска игра и истинско удоволствие. Буквално бактериите и микоризата изменят почвата и растенията е инокулирани с полезни почвени бактерии и микориза още от първият си ден.
Тука е в коренявано с бактерии и почвен микс от чернозем, кокос и малко чкч.
View attachment 859404 View attachment 859405 View attachment 859406
Това не е вреден мухал, а е симбиоза между висши растения с полезни почвени бактерии, ендо и екто микориза (гъби) :))))))))) View attachment 859407 View attachment 859408 View attachment 859409 View attachment 859410 View attachment 859411 View attachment 859412

Вкоренявани в какъвто почвен микс е имало ( от стари гролове)View attachment 859415 View attachment 859416 View attachment 859417 View attachment 859419 View attachment 859420

Вкореняване в чист чернозем. (пак стана, но определено предпочитам в чернозем+кокос+чкч)View attachment 859421 View attachment 859422 View attachment 859423
First Извинявай ако досаждам но би ли ми казал как се прилагат мокоризите (гъби) към растеният

Kot

1,112
163
First Извинявай ако досаждам но би ли ми казал как се прилагат мокоризите (гъби) към растеният
Вече не влиза в този форум. Ако искаш да ти отговори ела го питай в нашия си, български, форум - grysti.

Вече не влиза в този форум. Ако искаш да ти отговори ела го питай в нашия си, български, форум - grysti.
къде да намеря форума благодаря

Моля помагайте сложила съм чкч и перлит не съм торила с нищо...Дано пак не пиша на неподходящото място

Ina

5,022
313
Тук е добре:)Там хамериканците не могат да ни разберат:)Те са мънички,няма нужда да ги ториш и щом имат тор от червей,но мисля че ги преполиваш.Останалото от почвата какво е,торф само?Трябва доста да поизсъхват преди следващо поливане и после бавно и равномерно за да не изтече отстрани водата и да останат сухи местенца.Трябва да се напои кофичката добре,после пак оставяш доста да съхне е и така.....Сега може би да ги оставиш да съхнат.

само торф пишеше че е готов за употреба и сложих перлит сега мога ли да направя нещо за по бързо изсъхване да не ги прецакам нацяло

Ina

5,022
313
Да,е значи е добре почвата,изглежда си добре.Перлита е затова да я прави рохкава ,да не се сбива и така да съхне и да влиза въздух.Малките нямат нужда много да ги храниш с нещо,ами по- скоро това-да им е мекичко за да си развият коренчетата:)А водата ти знаеш предполагам,да престои доста преди поливане.Ами за изсъхване може дупки по страните на кофичките, ,отдолу може да с е разширят дупките евентуално ако са малки,може да се повдигнат на нещо така че да минава повече въздух отвсякъде,такива разни мерки.Не ги поливай известно време,не да пресъхнат,но доста да изсъхнат ,те тогава през съхнененто избухват,влиза им въздух на коренчетата,това дето е пожълтяло може леко да позеленее,но по важното е нагоре ще видиш как ще свежнат.Трябва д аим хванеш ритъма на поливане,напояваш обилно без да накисваш и много да тече отдолу,по-скоро бавно,ако трябва малко и после още малко,после оставяш хууубаво да изсъхне и пак поливаш:)И то скоро ще дойде време да ги пресадиш,нека се освежат сега и така.А по листата нещо синъо ми се вижда пръскано?

да това синьото е ДЕЦИС инсектицид пръснах го профилактично ... леле ако се оправят ще черпя много ама наистина ще черпя

• Haha
Reactions: Ina

Ina

5,022
313
Ами стискам палци:)Те не са толкова зле.А,може да ги изкараш от щайгата,видях че са в нея,да са по-раздалечени кофичките пак заради това с въздуха и съхненето.Не ги пръскай засега,като се оправят или когато отидат навън.

Ina

5,022
313
Тук също но това не е мъник а фотопериод на 1 месец
Здравей,автото пресади,защото го бавиш,то ще вземе да цъфне в тези за разсади:)Направо ако е за навън бодвай го бързо.Автотата се започват във възможно най-големи съдове,защото ограничиш ли ги цъфват и остават малки в каквото са били.Пръскаш ли ги с нещо?Пресади в хубава почва и ще с е оправят,недей да ги ториш допълнително,ами гледай почвата да е добра,може и някоя универсална,мека,рохкава да е......
А фотото навън ли е било?За да разберем какво си ги направил трябва да кажеш повече подробности,дали си торил,къде са били,в каква почва...…..