Въпроси от бъдещ фермер (tutorial/начинаещи)

Ina

5,104
313
Здравейте да се вмъкна и аз в темата за осветлението! Имам бокс който е с размери 122см широк на 2м висок и около 0,500 дълбок! Та сложих MH HPS 600 W и е адски горещо вътре над 40* показва термометъра! Дали ,ако сменя на 250W HPS -ка ще намаля температурата и ще е добре за разстенията? Или, ако не ,какво бихте ме посъветвали за този размер бокс! Мисля вътре да има до 2бр разстения, които вече са във вегетация, но трябва да ги преместя( едното е вече 0.500см. но не е авто) Пробвах и с вентилатор но нещата хич не се променят! Можеби за зимата ще е добре!?!? Благодаря предварително !
Много са силни за там и да,те яко пекат.Вентилация по-яка и влажност на въздуха по-висока трябва да има,но лятото може и да бъде невъзможно да се гледа в него......Ти изрязал ли си за изкарващи и вкарващи вентилатори да махат топлия въздух навън(само че и миризмата ще изкарват)?Виж какво е cool tube,то може да ти помогне.Иначе ЛЕД осветление,а това за цъфтеж зимата:)

243
63
Изрязал съм отвори да ,горен и долен , но просто сбърках с лампата и се чудя с доста по-слабата HPS 250w дали няма да е по добре? Иначе и за куултюба се чудя , но дали ще помогне достатъчно?
Силничка ти идва 600в за този бокс, дори и с кул тюб. Слагай 250, че и времето се затопля и ще видиш зор. Влажността как е? Мериш ли я? Един парогенератор ще ти помогне много във вегетацията, а и сваля температурата.
Мир

510
243
Без cool tube лятото няма да стане с каквато и да е лампа говоря за 250 - 600 вата. Аз сега светя с 400 mh, и ми дига 4-5 градуса над температурата в стаята. Обаче вентилацията ми е перфектна, за площ от 0.6 квадрата ползвам 650 кубика вентилатор на 3 скорости.
Ползвал съм 250 вата лампа в същото помещение и направо ги опичам, без тубата. За лятото имаш 2 варианта, климатик в помещението или cool tube.

Вземи си един евтин влагомер има ги по 7-8 лева, защото заради ниска влажност в комбинация с високи температури нищо хубаво не те очаква. За летните месеци indoor, е много трудно, ако нямаш необходимата техника.

• Like
Reactions: Ina
243
63
ще си взема пулверизаторче да, щом сваля и темперетурата !
Ама и влагомер ще ти трябва! От много влага да не завъдиш мухъл. Трябва да се следи ден за ден, защото се влияе и от външната влажност. При мене пускам пара през вегетацията и то само в светлия период. В цъфтежа пускам климатик за да вади влагата в тъмния период заради мухала, а и по това време на годината е доста влажно.

Здравей,автото пресади,защото го бавиш,то ще вземе да цъфне в тези за разсади:)Направо ако е за навън бодвай го бързо.Автотата се започват във възможно най-големи съдове,защото ограничиш ли ги цъфват и остават малки в каквото са били.Пръскаш ли ги с нещо?Пресади в хубава почва и ще с е оправят,недей да ги ториш допълнително,ами гледай почвата да е добра,може и някоя универсална,мека,рохкава да е......
А фотото навън ли е било?За да разберем какво си ги направил трябва да кажеш повече подробности,дали си торил,къде са били,в каква почва...…..
Автоматитр ги присадих надявам се че не ссъм ги забавил много 10 дена макс са отт поникване, фотото е навън и не съм го торил твърде много главно с коприва английска сол и калиев перманганат., копривата може да е причинила нещо нали е много силна, а да те попитам листно торене прави ли се, дали биха се надули главите ако ги пръскам с листен тор. И дали мога да топирам растения които са повече от 50 см високи на повече от месец или е вече късно

Ina

5,104
313
Копривата съм я ползвала доста гъста и не се е случвало нищо лошо,аз си мисля,че от калиевия перманганат и англ сол по-скоро.Но то ще с еоправи,не ги тори засега,те са още малки и в новата почва ще имат какво да ядат.Първо пробвай всеки тор доста по-разреден и редувай с вода,поне аз така правя,не е някакъв закон,но да ги опържиш с прекалено е по-кофти.
Листен тор може,може и домашен,но ако е химия се ползва доста по-разредено,не много често и като започне да прави глави аз поне не бих ги пръскала с нищо тях самите,освен ако е безопасно и леко(копривата доста разредена,както и водорасли стават за листен),но пак в напреднал цъфтеж не бих.

Здравейте, приятели на природата! Отскоро открих този форум и установих от първо четене, че има много сродни души:) Та така от тинейджърските си години не съм правил опити за гледане и след доста години реших да направя отново. Понеже малко късно открих форума и имам да наваксам, ще пусна тоя пост като гроу дневник и място за въпроси и отговори. Имам купища въпроси и са на пълен хаос в главата ми, но той е и от ТХЦто също там;) но да започвам с който падне пръв:
1. Трябва да пресявам, но най вероятно даже съм позакъснял. Растенията са от феминизирани семки на 00 Northern lights Auto, но има и няколко семки намерени от купешко, което е някакъв скънк, най вероятно амнезия. Само да поясня, че за втори път от 5-6 години виждам семка в пакета, та затова реших да ги пробвам и втория умисъл е да експериментирам с тях по смело. Та вече мина месец откакто са поникнали и май почват да се сърдят май. Пък и май три от N.L са вече в предцъфтеж и ме шашнаха, то верно модерни аутота ма чак толкоз?!? И идва и въпроса: като ги пресявам понеже са гледани на перваз и от малки са дълги(малко слънце), мога ли да засея до котиледоните и дори ако може и по нагоре? Страх ме е стеблото да не започне да гние, защото ще е половин педя в пръстта а е било досега над нея. Другите въпроси и снимков материал скоро!

Ina

5,104
313
Може да се позаровят доста принципно.Но все пак да изчакаме снимките:)Но аутотата ги отпиши(в смисъл,че няма да пораснат осбено ако са тръгнали вече да правят главички),те ще останат да цъфтят както са,но все пак може да ги пресадиш,нагласиш за да изкараш по-хубава главичка или няколко,да са свежи, пък...Иначе размера,да,те се започват във възможно по-големички саксии с тази цел,да не цъфнат малки.Малко са по-сложни с тяхното самосинидикално цъфване,мисля че е по-лесно като си растат и ти да решиш кога да цъфнат или да изчакат нормално есента,така ако си сбъркал нещо винаги имаш време да освежиш и да си поправиш грешката,докато те не носят на грешки и забавяне.

Може да се позаровят доста принципно.Но все пак да изчакаме снимките:)Но аутотата ги отпиши(в смисъл,че няма да пораснат осбено ако са тръгнали вече да правят главички),те ще останат да цъфтят както са,но все пак може да ги пресадиш,нагласиш за да изкараш по-хубава главичка или няколко,да са свежи, пък...Иначе размера,да,те се започват във възможно по-големички саксии с тази цел,да не цъфнат малки.Малко са по-сложни с тяхното самосинидикално цъфване,мисля че е по-лесно като си растат и ти да решиш кога да цъфнат или да изчакат нормално есента,така ако си сбъркал нещо винаги имаш време да освежиш и да си поправиш грешката,докато те не носят на грешки и забавяне.
Благодаря ти, малко късно набарах тоя сайт. Снимките май си ги видяла, но трябва да им трия някакви данни ми препоръчаха и по натам повече снимки;)

• Like
Reactions: Ina

Latest Cannabis Seeds

Xanadu

Xanadu

Bandaid Haze #7 x Pre98 Bubba Kush
12
Feminized
New
$150.00
Bubba’s Sis

Bubba’s Sis