• 🎅 Christmas Sale - 25% Off All Seeds 🎄
    Use Coupon Code At Checkout: XMAS25

Въпросчета!!!

Добър вечер Фермери! Хайде да си направя и аз един дневник,че само спамя.Помогнете ми с избирането на Лед панел и по точно ме насочете към някоя марка щото гледам китайските има доста добри отзиви но искам и вашето мнение все пак сте стари кучета

305
263
На така зададен въпрос, без уточнение на другите неща смислен отговор няма да получиш. Дай бюджет, пространство, вентилация, колко цветя ще гледаш ? Аз ти препоръчвам Budmaster II G.O.D 9 в България за малко по- малко от 4000лв. е твоя, от вън може и за 3400 да го вземеш.

• Like
Reactions: Ina

Ina

2,967
313
https://kingbriteled.en.alibaba.com/ Eй тия са добри чайни,идеален заместител на скъпите,тук из фермата в чуждата част доста ги хвалят,ако искаш разгледай.Има и едни малки Мeizhi,които не са лоши,но дали така с епишеха.Не купувай лилави,а търси 3000+келвина спектър.

Благодаря,Ina ще търся 3000К. Vetrushka, бюджета ми е макс 400лв Бокса ми е с размери Д-50см Ш-50см В-140см имам един изкарващ вентилатор Ф100 /15W и два обдухващи по 5W.Осветлението ми е Лед прожектор на Osram 100W който отговаря на 700W обикновен така го пише в сайта на производителя 6500К 10000lm.Мисля, че с тези размери на бокса трябва да гледам едно разтение така съм и направил.С този лед всичко върви ок нямам никакви забележки към момичето разте си и си хубавее неперестанно,но вече трябва да минаваме към фаза цъфтеж и ми трябва друг Лед който може да ми препоръчате:)

• Like

Ina

2,967
313
Значи сега топла светлина за цъфтежа до 3500к са те.Може да видиш нещо към 150 вата да ти се събере.....да ти кажа всякакви ледове вършат работа и за цъфтеж може домашни крушки ако имаш по-мощни да наредиш с подходящ спектър,но разгледай чайните панели има вече тънки и свястни и от тях.Аз от тези,които ти показах смятам да си взема някой ден,сега съм и аз с прожектор,но не правя цъфтеж,само разсад и ми върши чудесна работа за растеж.Ветрушка говори за по-професионални и за по-големи пространства вероятно,ти със 150 вата ще се оправиш за там:)

305
263
Благодаря,Ina ще търся 3000К. Vetrushka, бюджета ми е макс 400лв Бокса ми е с размери Д-50см Ш-50см В-140см имам един изкарващ вентилатор Ф100 /15W и два обдухващи по 5W.Осветлението ми е Лед прожектор на Osram 100W който отговаря на 700W обикновен така го пише в сайта на производителя 6500К 10000lm.Мисля, че с тези размери на бокса трябва да гледам едно разтение така съм и направил.С този лед всичко върви ок нямам никакви забележки към момичето разте си и си хубавее неперестанно,но вече трябва да минаваме към фаза цъфтеж и ми трябва друг Лед който може да ми препоръчате:)
Мой съвет е да гледаш в по- голям бокс, с повече пространство е по лесно и за обслужване. Аз също гледам на малка площ, приспособил съм си една стара секция. Размера и е 90х60х200см, там спокойно си отглеждам 2 големи до около 120см. височина. Тази есен мисля да си направя експеримент с малки саксии по 5-7 литра, колкото събера с къса вегетация, но това чак на есен или зимата.

Да се върнем на темата, вземи си по- мощен LED, за в бъдеще, ако гледаш в нещо по- голямо, да не купуваш осветление отново. Аз си работя с MH/HPS 400 вата лампи с най- обикновен магнитен дросел и съм доволен, само cooltube-то е задължителен в толкова малък бокс.

MH/HPS ги изключвам като вариант.Намерих си същия лед който имам на Osram ,но този е 70W / 3000K / 7300lm замества 600W обикновен според вас заслужава ли си? А за бокса това ми е максимума който ми позволява :)

Ina

2,967
313
Какво пишат че замества не се гледа(а и то не е гроу,не замества 600 вата лампа по отношение на растенията,ами просто го дават,че осветява за индустриални нужди толкова и то ужким замества,това го твърдят производителите само),а какви реални ватове хаби и лумени и тн се гледат.Ами като мощност гледай поне да бъде същия,да не е по-малко за цъфтежа,че там е по-важно светлината,растежа лесно минава и с по-малко.Т.е.поне сто да е,както е бил предишния.А с прожектор никой не знае как е цъфтежа,така че ще си пионер и ще споделиш:)Мен ми е интересно ако пробваш случайно.
Но виж все пак панелчетата поне като купуваш да си сигурен,че ще върши добра работа,все пак и прожекторите не са толкова евтини......

305
263
Вземи по- мощен, от този за вегетация, @Ina и тя го е казала, а в цъфтеж можеш да комбинираш и двата. В същност, HPS лампата свети още по жълто, тя е на 2000K, но ако ги комбинираш двата ще е най - добре.

• Like
По мощните от този модел говорим за над 100W са 4000К този спектър ме притеснява.Ако ли не ще си взема 2х70W 3000K или вече другият ми вариант е лед панел на Cree 200W 3000K и това е пък квото стане

305
263
Защо се притесняваш от HPS лампата? Един приятел, те повечето хора го знаят тук, 1-вия му гроу в бокс висок 70см, ако не и по- малък, изкара два автомата на 24/0 по 50 грама на корен. Беше прилагал като техника само лст нищо друго. Лампата му беше 70 вата HPS с правен от него cooltube. Според мен това ти е най- добрия вариант за твоето пространство.

EDIT:
Намерих линк към темата му, да видиш как му се получило с автомати.

Last edited:

Ina

2,967
313
Аз съм за панела(макар че 200 вата малко силен е,но нищо,после ако разшириш пространството пак ще върши работа) или в краен случай два прожектора по 70/ 3000к,защото и те при нужда за по-голямо пространство могат да се смесят с този 100 вата синкав и да станат общо 240,което е доста...…Но както казах никой не е цъфтял на прожектори и не знаем,затова пък видях хубави резултати с най-елементарни ЛЕД крушки,ще ги потърся,но бяха чудни глави,едно цвете заобиколоено с крушки беше!та си мисля,че и прожекторите ще се представят добре,но да не те излъжа:)

Ina , както виждаш цъфти си и на лед прожектор (Осрама който съм описал по-нагоре)не е кой знае какво, но съм супер доволен за ся има още да расте.Пък и бокса е пълна пародия Д-25см Ш-25см В-90см без влагомер,без мерене на ПХ без ЕЦ метър без овлажнител без никаква химия само съм поливал чат пат с коприва която съм си е правил без никави дупки за свеж въздух на бокса и изходни.Абе като в затвор,само с едно вентилаторче от компа за обдухване ,че един път сложих термометъра ей така да видя колко градуса ще е и ко да ви кажа около 44гр :D...Луда работа без никакви удобства за момичето.А ся вече за новия бокс който си направих с Д-50см Ш-50 В-140 осветление на CREE качествен вкарващ вентилатор ,един изкарващ ф100 с карбонов филтър правен от мен. Има 3 обдухващи от компове взел съм ПХ,ЕЦ метри,овлажнител,влагомер,термометър.Всичко съм вързал през реле+ контактор за по сигурно да не се товари релето.

305
263
За условията които има е повече от перфектно. Тези връхчета, освен от температурата да са така, много прилича на преторяване с калии, ама казваш, че не ториш

100 про от температурата.Забележи на снимката долу в левия ъгъл, че съм отбелязал 40 гр. не искам и да знам колко ще е на върховете.Там съм го мерил докато беше още малко.

Малко и от мене цветето е в отлично здраве сорта е W/W топирал съм го 4 пъти снимката е от светлия период,но съм изгасил лампата 20/4. Може ли някой да ми прати линк с темата за клониране,че търсачката не ми работи нз защо така от няколко месеца е така??

94
63
Малко и от мене цветето е в отлично здраве сорта е W/W топирал съм го 4 пъти снимката е от светлия период,но съм изгасил лампата 20/4. Може ли някой да ми прати линк с темата за клониране,че търсачката не ми работи нз защо така от няколко месеца е така??
Снимай лампата да видим как свети и изгаена как изглежда, ако може🤓. До колкото разбирам ти си я правил, каква мощност е?
Как си го топирал 4 ри пъти , като е толкова малко? Това значи, че вече е с 16 връхчета.

Latest Cannabis Seeds

Sundae Cookies
Sold out

Sundae Cookies

Divine Genetics
Sundae Driver x GMO Cookies
12
Feminized
New
$200.00
Sunset Sherbet S1
Sold out