• 🎅 Early Christmas Sale - 25% Off All Seeds 🎄
    Use Coupon Code At Checkout: XMAS25

Въпрос За Аутота,торове,почва И Светлина

28
3
Здравейте искам да попитам каква почва е най-добра за аутота?Препоръчаха ми Plagron light mix като най-подходяща заради малкото NPK и това,че мога след това сам да ги слагам.Каква бихте ми препоръчали? Може би някоя лека откъм NPK.Също искам да попитам какви торове може да ми препоръчате от опит става въпрос за аутдор.Мисля да ползвам Plagron power roots и Enzyme може би и Terra Grow някакви отзиви за тях?А за цъфтеж - Advanced Bud ignitor Big Bud и Overdrive.Или пък нещо на GHE или Foxfarm,но исках първо да попитам за някакви реални отзиви.

Мисля да използвам T5 флоуресцентни за първите 2 седмици добре ли ще са ? Не ми се дават много пари от гроу шоповете защото няма да я ползвам освен за това.Става въпрос за 8-10 бройки ако взема стандартен флоуресцентен панел дали ще стане или трябва да е някаква определна светлина или коя ще е най-добра и цена също нормална.Извинявам се за тъпите въпроси,но точно с това никога несъм се занимавал.

Също искам да ви попитам и за тази "техника" The "Instatransplant DIY pot"
Виждам,че човека има доста голям успех с много силни аутота.Искам да няма почти никакъв стрес при пресаждане за това се чуда дали ще станат както трябва не ми се рискува с стандартното пресаждане.Имам ограничено место за първите 2 седмици индор.Също да питам ако ги сложа в бирени чаши 0.5л и после ги преместа в земята както този пич е направил или да ги сложа от чашите в саксии и пак в земята.Дали ще има задоволяващ успех според вас и някой правил ли го е ?Благодаря!

gallery_98121_12678_9636.jpg
gallery_98121_12678_12121.jpg
gallery_98121_12678_82540.jpg
gallery_98121_12678_138960.jpg

Last edited by a moderator:

Ina

2,967
313
Здрасти,ми като няма никой аз ще ти отговоря:)Т5 стават за началото,да.Светлината е хубаво да е дневна или студена бяла за малки и растящи,може да бъде лед,може и тези ако ги имаш вече,може ЦФЛ.....
Почвата е добре тази примерно,може и някоя от готовите по градинските центрове.
Аутдор в саксия или директно в почвата?Наблегни на смата почва във всеки случай,добавките не са толкова важни.Ползвала съм на Адвансед биг бъд и Оувърдрайв,хубави са иначе.Виж кое ти трябва,много неща са излишни от торовете,имай някой растежен,два различни за цъфтеж...….Прегледай повече преди да купуваш.
Тази техника съм виждала разни вариации,сигурно работи.Защо обаче ги слага в една и съща саксия,а не втората да е по-голяма?!Само че мен ще ми е по-лесно да пресадя,отколкото да изрежа тия дупки:)Идеята е да не им отеснява и да с енавиват корените,ами да си продължат да си растат в следващата.Пробвай пък и сподели.Пресаждането не ги стресира аутотата ако се прави внимателно,но не трябва да с е държат дълго на тясно,защото си губят от времето за развитие и остават дребни когато трябва да цъфват.Просто може да не ги държиш много у вас цели две седмици,ами като станат готови з а изкарване да ги махаш веднага да си дорастат там.Моите миналата година бяха в кофички от кисело мляко пак половинка,забавих се ,не можах д а ида едната седмица,отидох на другата и ги бях забавила(могло е да ги пресадя,но не можех да ги нося в големи саксии много бройки),сложих ги после навън на широко,но те останаха дребни по една главица.Така че може би по-добре да започнеш в нещо поне литър и щом са достатъчно устойчиви да ги изкараш моментално преди да го препълнят(или да направиш този номер,който си показал с по-голяма саксия докато ги изкараш).Аз моите мислкя да ги почна този път направо в два литра и да не ги чакам много да ми седят в нас......

firstcitizen

First Citizen
Supporter
477
263
Morde стига с тия линкове, че при всеки твой пост систеата на форума се акивира и ме кара да ти одобрявам или трия коментарити! Освен мен алармира и всички модератори...

Някой ?
Като не ти отговори някой - чакаш. Не всички са онлайн, хората си имат и друга работа, а не само да пишат по форумите или не всички имат желание да ти отговорят. С напъни най-много да получиш негативен отговор, вместо да ти отговорят на въпроса.

Здравейте искам да попитам каква почва е най-добра за аутота?Препоръчаха ми Plagron light mix като най-подходяща заради малкото NPK и това,че мога след това сам да ги слагам.Каква бихте ми препоръчали? Може би някоя лека откъм NPK.Също искам да попитам какви торове може да ми препоръчате от опит става въпрос за аутдор.Мисля да ползвам Plagron power roots и Enzyme може би и Terra Grow някакви отзиви за тях?А за цъфтеж - Advanced Bud ignitor Big Bud и Overdrive.Или пък нещо на GHE или Foxfarm,но исках първо да попитам за някакви реални отзиви.

Мисля да използвам T5 флоуресцентни за първите 2 седмици добре ли ще са ? Не ми се дават много пари от гроу шоповете защото няма да я ползвам освен за това.Става въпрос за 8-10 бройки ако взема стандартен флоуресцентен панел дали ще стане или трябва да е някаква определна светлина или коя ще е най-добра и цена също нормална.Извинявам се за тъпите въпроси,но точно с това никога несъм се занимавал.

Също искам да ви попитам и за тази "техника" The "Instatransplant DIY pot"
Виждам,че човека има доста голям успех с много силни аутота.Искам да няма почти никакъв стрес при пресаждане за това се чуда дали ще станат както трябва не ми се рискува с стандартното пресаждане.Имам ограничено место за първите 2 седмици индор.Също да питам ако ги сложа в бирени чаши 0.5л и после ги преместа в земята както този пич е направил или да ги сложа от чашите в саксии и пак в земята.Дали ще има задоволяващ успех според вас и някой правил ли го е ?Благодаря!

View attachment 861301 View attachment 861302 View attachment 861303 View attachment 861304
Вземаш си една хубава енергоспестяваща крушка и си ти. Не е нужно да е от гроушоп... от ел. магазините са в пъти по-евтини.

Това с тези саксиите е излишно.

ЗА корени на BetterOrganix RootBetter и K+AMINO. Другите им продукти също са хубав.
Ако искаш да минеш по-евтино можеш нещо на гуанокалонг да си вземеш.

Забъркай си сам почвени микс. Най-евтино и качественно е .

• Like
Reactions: Ina
28
3
Morde стига с тия линкове, че при всеки твой пост систеата на форума се акивира и ме кара да ти одобрявам или трия коментарити! Освен мен алармира и всички модератори...

Като не ти отговори някой - чакаш. Не всички са онлайн, хората си имат и друга работа, а не само да пишат по форумите или не всички имат желание да ти отговорят. С напъни най-много да получиш негативен отговор, вместо да ти отговорят на въпроса.

Вземаш си една хубава енергоспестяваща крушка и си ти. Не е нужно да е от гроушоп... от ел. магазините са в пъти по-евтини.

Това с тези саксиите е излишно.

ЗА корени на BetterOrganix RootBetter и K+AMINO. Другите им продукти също са хубав.
Ако искаш да минеш по-евтино можеш нещо на гуанокалонг да си вземеш.

Забъркай си сам почвени микс. Най-евтино и качественно е .
Мамка му нямах представа,че и линкове неможе да се постват.Извинявай мислех,че се споделя информация тука.Ако знаех някои от тези неща нямаше да се допитвам до хора с опит.Ще ми обясниш ли за почвата как да стане да я направя лека за да мога си добавям торове ? Мога ли да си постна въпроса към Ина без линкове?Предполагам видя коментара ми нямам никаква представа за тия лампи и за това питам...Панел ако взема примерно Т5 с бяла светлина кви ватове трябва да са пурите ? Незнам дали това с саксиите е излишно за това питам виждам,че човека там се справя доста добре и искам мнения просто ако имах нямаше да питам.За целия цикъл кви торове ще ми препоръчаш?
aae7b363a5e5ac29ccb7de49269abf69.jpg
Това ще свърши ли работа? 4х18W?

Това гледам е баш такова,но май е същата работа само дето е много по скъпо .Бъркам ли се ?Благодаря!

lightwave-t5-22-ho-216-w-2ft-2-tube-600-x-230-x-60mm.jpg

Last edited:

firstcitizen

First Citizen
Supporter
477
263
Мамка му нямах представа,че и линкове неможе да се постват.Извинявай мислех,че се споделя информация тука.Ако знаех някои от тези неща нямаше да се допитвам до хора с опит.Ще ми обясниш ли за почвата как да стане да я направя лека за да мога си добавям торове ? Мога ли да си постна въпроса към Ина без линкове?Предполагам видя коментара ми нямам никаква представа за тия лампи и за това питам...Панел ако взема примерно Т5 с бяла светлина кви ватове трябва да са пурите ? Незнам дали това с саксиите е излишно за това питам виждам,че човека там се справя доста добре и искам мнения просто ако имах нямаше да питам.За целия цикъл кви торове ще ми препоръчаш?View attachment 861642Това ще свърши ли работа? 4х18W?

Това гледам е баш такова,но май е същата работа само дето е много по скъпо .Бъркам ли се ?Благодаря!

View attachment 861643
Нямаш представа, защото не си чел нито правилата за ползване, които си приел и си се съгласил с тях при регистрация, нито правилата на българската секция и съветите за сигурност.

В споделянето на линкове, както и в отварянето на такива въшни връзки има свойте рискове. Примерно можеш да споделиш връзка към сайт от който да научиш ИП-тата на хората, както и друга информация.
Или пък, както харесвате да сподяте лъм OLX... ако си купиш нещото точно от даденият линк след няколко дни да му се обади някой, които просто със социално инжинерство без никакви специални разрешителни или документи от прокуратурата човека може да ти вземе телефонният номер от човека които си пазарувал. (мислех да дам конретен пример, но ще се въздържа) От телефоният номер е лесно да сенаправи връзка с теб.
В българската секция много малко хора ползват VPN и малко хора мислят за безопасността си. Тука на какви неща съм се нагледал (на хора качващи снимки на пратките си в деня на взимане, но на снимките пише името, адреса им, изпращач и други данни, хора споделили снимки с геолокацията си на аутдор градината, хора споделили снимки с геолокацията на индора в тях... има случай и на опарени от тези неща)
Мислете за собствената безопасност, както и за безопасността на другите.

Ще те помоля да не споменаваш мамка му и майки..., защото към майките човек трябва да се обръша с уважение.

Също така на тези въпроси има отговор тук във фермата и щеше да си отговориш сам ако си беше направил труда да ги прочетеш. Ама го искате мляно... някой да ви го каже лично на вас, въпреки, че е казано десетки пъти. (загуба на време и енергия е да се пише едно и също едно и също) Ако вземеш и прочетеш някой дневник ще си отговориш на много въпроси.
Примерно, аз самият съм ползвал такива тела и съм го споделил в дневника си ама кой да чете.При мен телата и лампите бяха безплатни и за това ги ползвах. Иначе да ги купуваш... по-добре си купи някоя хубава CFL-ка или МХ комплект щом ще ги ползваш за разсад.
Аз ползвах обикновенни чисто нови луминисцентни пури и се получават нещата, бавно но се пулчават, но има такива луминисцентни пури специално създадени за отглеждане на растения, но цената им е по-висока на тези пури.
Това осветление трепти, кото допълнително бави растенията заради трептенията. (не ми се изпада в подробности)
Реално дори да купиш тоя комплект с 4-ри ползвани пури по 16 в за 25 лева с доствавка 30 лева. Би било хубаво да смениш лампите с нови, защото незнаеш колко години са сетили! Като купиш 4-ри пури ще дадеш 12-13 лева с доставката моще станат 16-20 лева. Общо ще си дал 40-45 лева за това тяло за да го вкараш в действие, както трябва.
За тези пари можеш да си купиш 4 CFL по 80 в всяка, което са си 320 w от cfl, което ще свети много повече от това тяло. Или можеш да си купиш малък комплект механичен дросел, запалка и лампа за МХ за тези пари. (под малък комплект говоря за 250 или 400 в) МХ-то просто трябва да го сложи от по-далеч. После някой ден ако решиш да гледаш индор ще ти е от голяма полза. Така, че получаваш една хубава техника за разсад, но която можеш да я ползваш и в бъдещи индор проекти.
Аз ползвах тези тела, защото ми трябваше спешно това допълнително осветлението, а ги имах безплатно телата с чисто нови лампи. Но ако трябва да ги купувам не бих ги купил.

Това със саксиите е излишно, както искаш така ме разбирай. Има си техники и начини да се намали стреса от пресаждането и включително дори растението да не разбере или дори да получи положителен ефект (било то и автоматика)... особено ако ползваш зеолит, полезни почвени бактерии, микориза, хормони и ензими. При пресаждане ако добавиш микориза по корените растението полудява.
Вместо тея саксии по-добре си вземи саксия направена от кокос. Така корена ще пробие и през кокоса и ще се развие и корен там.

Вместо да купуваш готови почви си забъркай сам почвен микс. Чернозем + кокос + био хумус от чкч + компост. Такава почва нито ще изгори растенията, нито е много бедна, а е и богата на полезни бактерии. Също така е богата на вещества, които са в много по-усвоима форма за растенията за разлика от изкуствените торове. В по-усвоима форма е защото е смляно от червейте, бактериите и гъбите. Реално растението ги усвоява толкова лесно и бързо, защото ги получава сдъвкано.

Торове: Домашно приготвени, а ако ще купуваш нещо бих ти препоръчал BetterOrganix и Guanokalong, като на BetterOrganix са в пъти по-ефективни от тези на Guanokalong. За BetterOrganix мога да ти дам код за отстъпка при поръчки над 20 паунда.

Да видях ти коментара не ти отговорих, защото нямах време, защото имам по-важни задачи от това да седя във фермата по цял ден. Имам градина за която трябва да подготвям и да се грижа. (не говоря за Канабис) Системата на сайта не ти беше публикувала коментарите, защото ги засичаше, като спам или като нарушение във форума заради външните връзки и изчакваше одобрение или изтриване.

Morde съвета ми към теб е да четеш. От няколко години съм тук и въпреки това всеки ден научавам нещо ново. Толкова много и ценна информация има. Само на някой му трябва желание да я потърси. Ползвай търсачката на фермата. (горе в дясно има лупа)

42
18
А аз да питам. Някой гледал ли е с торове от нормален местен агро магазин? Все пак и там си има конкретни торове едни богати на азот, на фосфор, други минерални, в смисъл - всичко си има. С какво тези на БиоБиз и тн. Са по специални?

Ina

2,967
313
Да,всички вършат работа,стига да вземеш правилните,според това,което им трябва на тези цветя в различните им фази,като за цъфтеж на-много да наблегнеш.За бебета,за по-пораснали и за цъфтеж трябва да прочетеш какви елементи се изискват и горе долу да си прецениш кое ще ти свърши работа .Но тези от агроаптеките са повечето яки пържачки.ако имаш на село вземи си от там домашни торове,те са сто пъти по-яки от Био биз и беплатни,не тровят:)Забъркай си хубава почва просто.

42
18
Да,всички вършат работа,стига да вземеш правилните,според това,което им трябва на тези цветя в различните им фази,като за цъфтеж на-много да наблегнеш.За бебета,за по-пораснали и за цъфтеж трябва да прочетеш какви елементи се изискват и горе долу да си прецениш кое ще ти свърши работа .Но тези от агроаптеките са повечето яки пържачки.ако имаш на село вземи си от там домашни торове,те са сто пъти по-яки от Био биз и беплатни,не тровят:)Забъркай си хубава почва просто.
Значи, абсолютно съм съгласен за почвата с оборска тор, но не съм си подготвил предварително. Сещам се че имаше варианти да си направиш "чай" примерно от коприва, от бананови кори, птичи акита мисля да пробвам

• Like
Reactions: Ina

Latest Cannabis Seeds

Sundae Cookies
Sold out

Sundae Cookies

Divine Genetics
Sundae Driver x GMO Cookies
12
Feminized
New
$200.00