Въпрос ( покълване/аутдор

Здравейте,
От няколко дена чета из форума, но както знаете разни хора разни идеали и малко ми е трудно да навържа нещата. Ще се опитам да бъда възможно най - кратък и най - ясен.
Сложихме 25 семки от Ace seeds bank, 5 от тях вече си показаха дупетата та въпроса ми е от тук нататък какво да направя ? Да ги преместя в кофички от кисело мляко и да им пусна светлина или трябва да изчакам докато се покаже от почвата ?

47
18
Здравейте,
От няколко дена чета из форума, но както знаете разни хора разни идеали и малко ми е трудно да навържа нещата. Ще се опитам да бъда възможно най - кратък и най - ясен.
Сложихме 25 семки от Ace seeds bank, 5 от тях вече си показаха дупетата та въпроса ми е от тук нататък какво да направя ? Да ги преместя в кофички от кисело мляко и да им пусна светлина или трябва да изчакам докато се покаже от почвата ?
Преди да се покаже над почвата му е важно да е топло (стайна температура) и да е влажно (не препоено)., следтова вече като се покаже - светлина.

Благодаря !
Ще ги сложа и ще ги оставя на 20 - 24 градуса без пряка слънчева светлина, после ще ги преместя на лампата и когато станат към 8 - 10см ще ги изкарам на мястото.

V - TAC LED 10w = 70w ( до колкото четох из форума и такива ще са окей докато се покажат и станат готови за присаждане ).
Ами още 15 семки чакаме но не можем да изберем сорта, ако може да ми предложите някой който е плодороден за 200м надморска височина. :)

Ina

5,100
313
С 10 вата няма как толкова семки да растат.Или тя няма да е една?

243
63
V - TAC LED 10w = 70w ( до колкото четох из форума и такива ще са окей докато се покажат и станат готови за присаждане ).
Ами още 15 семки чакаме но не можем да изберем сорта, ако може да ми предложите някой който е плодороден за 200м надморска височина. :)
Ще береш ядове с тия малките лед лампи. Ще "тръгнат" да си търсят светлина и ще се източат като спагети....а някои падат. Светлина им трябва! Поне 50в цфл. И лед става, но не и тия от 2лв. А и много ментета има.
мир

@Ina няма да е само една, доло горе по 3 - 4 кофички на лампа.
@Crazy Train цената и е 21лв. Имаме 12 лампи, доколкото четох из форума мисля, че ще ми свършат работа и силно се надявам. :D На каква височита да я държа като се покажат ?

Това готово ли е за светлина ?

510
243
@Ina няма да е само една, доло горе по 3 - 4 кофички на лампа.
@Crazy Train цената и е 21лв. Имаме 12 лампи
Искаш да кажеш че си дал 252 лв. за тези боклуци ли ? Това си е жива преебавка, за 152лв. взимаш комплект 400 вата, дросел, рефлектор и MH лампа. И още 100лв. за вентилация ставаше перфектно! Можеш да отгледаш повече от 15 китки под нея за периода на вегетация, а защо не и повече. Нямам думи, хора мислете малко нещата преди да действате.

Момчета, приемам критики всякакви. Не разбирам и не влизам в излишни спорове но бих желал да ми помогнете със съвети. Явно сме се наиграли но на този етап нямаме повече излишни субсидий повеже ни коства доста до сега. :)
Гледали сте, разбирате... доверявам Ви се да ме напътствате.

• Like
Reactions: Ina
243
63
Ако не можеш да ги върнеш тези лампи-си ги ползвай. Ако ги пуснеш всичките... пак ще ти дойдат слаби след десетина дена. 6000К ли са?
мир

Ina

5,100
313
Според мен 12 по 10 вата няма да са зле.Е да,за цената им можеше нещо по-удачно,например аз ползвам прожектор...…Може да ги наредите на една плоскост/рамка или нещо оптимално някак ,така че да осветяват някакво пространство равномерно и според мен ще свършат работа за разсад,все пак са общо 120 вата лед,може да се окажат доста добра вегетативна светлина.А какъв цвят светят,че не виждам на кутийката?На нещо ги завивате всичките през равни разстояния и може да направите така,че първо да с епускат част от тях и цветята да са по-сбутани,после като пораснат да ги разширявате постепенно......Също такива биха могли да се слагат отстрани на бокса за допълнително осветление,но сега по-добре всички отгоре.Може да им махнете тези еветуално отпред прозрачните капачета да свети направо леда.И близичко се слагат,пробвайте от 25 см примерно до върховете и ако видите,че стъбълцата вървят нагоре ,а листата не вървят толокова приближавате постепенно.Мисля,че доста близо ще може да се сложат.

@Crazy Train не мога да намеря къде пише дали са 6000к или повече/помалко. За жалост не мога и да ги върна но нищо за зимата ще вземем по - хубави. :p

@Ina ще гледаме да са по 4 - 5 максимум под лампа понеже имаме няколко бокса, няма как всички на едно. Как да преценя кога са готови за изкарване ? И тези дъждове шибаните много ни бъркат работите. Имах един познат направо ги сложи на прозореца докато станат за местене и да не Ви лъжа му се получиха нещата но на мен не ми се поема такъв риск.

243
63
@Crazy Train не мога да намеря къде пише дали са 6000к или повече/помалко. За жалост не мога и да ги върна но нищо за зимата ще вземем по - хубави. :p
Може да дойдат слаби за толкова китки. Ако почнат да се източват на височина ще трябва още осветление. Дано не си давал пари за тези лампи...
Мир

За съжеление съм, просто стана в последния момент понеже бяхме ограничени от към време. Майната му, вече ще си имам обеца на ухото.

243
63
За съжеление съм, просто стана в последния момент понеже бяхме ограничени от към време. Майната му, вече ще си имам обеца на ухото.
Има в електромаркет, гледам лед фенери 50вата по 16 лв. Не съм гледал с лед и незнам как е, но като цена ми се вижда много по-добре. Вие си знаете!
Мир
ПС: Гледай да не ги удавиш, че с тая светлина вероятността да се получи фал е много голяма.

Last edited:
513
93
Искаш да кажеш че си дал 252 лв. за тези боклуци ли ? Това си е жива преебавка, за 152лв. взимаш комплект 400 вата, дросел, рефлектор и MH лампа. И още 100лв. за вентилация ставаше перфектно! Можеш да отгледаш повече от 15 китки под нея за периода на вегетация, а защо не и повече. Нямам думи, хора мислете малко нещата преди да действате.
Даже цял комплект тука от бг.....250в даже двуспектърна им викаха по ранно.🤣☺и палатка мани всичко.от най малките ама за разсади ууууууу Чудото.!!!!

Даже цял комплект тука от бг.....250в даже двуспектърна им викаха по ранно.🤣☺и палатка мани всичко.от най малките ама за разсади ууууууу Чудото.!!!!
В палатка 40 бройки малко зор ще ми е, не ми трябва за вътре.

513
93
Да ама прави листата колкото длан 4овешка....но за кинт.ите става въпрос.....и КПД.

Latest Cannabis Seeds

Xanadu

Xanadu

Bandaid Haze #7 x Pre98 Bubba Kush
12
Feminized
New
$150.00
Bubba’s Sis

Bubba’s Sis

ChemSis x Pre-98 Bubba Kush
12