ЗЕОЛИТ- нечувана история

92
18
Здравейте, можех да пиша в някой пост това, което научих днес, но така ще се отдаде нужната важност и няма да потъне из форума. Днес случайно се заговорих с един човек до нашето лозе за това как тори чушки, домати, пипера, картофите си. Оказа се предприемач по европейските програми (не очаквах това) аз му разказах за торене с каменното брашно и по-специално зеолита. Вероятно знаете, че е много полезен, Родопското чудо, сваля кръвното, нормализира червата, подобряване имунната система и т.н. може да се види в Гугъл. Въпросният човек е работил преди около 30 години за тогавашните комунисти, по точно за храната им и ми каза че е имало огромни парници, в които са се отглеждали зеленчуци, ягоди, подправки за партията. Поръчвани са тонове зеолит за обеззаразяване на почвата от радиация - по това време станала аварията в Чернобил. Също така той до тогава Никога не бил виждал такова плодородие. Така, че смело слагайте зеолит и не само на конопа, а и на селскостопанска продукция и си глейте кефа 🙂......

Ina

5,214
313
слагаме!:)Разказвай да,това е супер,нека да се разпространява….
В тази връзка за камъните аз щях да ти пиша в моята тема,до скоро наблюдавах едно растение конопено в парка,беше пораснало в чист пясък,баластра,никаква почва или тор,на върха на една купчина,струпана там за ремонт на алеите вероятно.Огромно,абослютно зелено с листа като ветрила!За съжаление сега са го махнали и не можах да го снимам,просто беше станало толкова голямо та сигурно на някой е направило впечатление:)Това също доказва,че първо могад да с е чувстват чудесно с високо пх и второ камъните и пясъка са му били предостатъчни,тъй като под тях нямаше почва,а асвалт,така че не е навлязло с корените в почва да речеш.затова проявих интерес как ще се развива и като минавах му хвърлях по едно око,идеално бих казала!

92
18
Наистина интересно как животът намира пътя и начин да пробие.
Жена ми също е маниак на тема камъчета и скали. Миналото лято ходихме до Ахтопол и по едно време се изморихме от ходене, взех ѝ чантата и ми се стори много тежка. Викам ѝ: "ти камъни ли носиш", а то наистина носела камъчета, близо 3 кила от морето. Оня грамадния и него го мъкнах няколко месеца в колата преди да цъфне вкъщи. То и сега има 2 грамадни в багажника, ама още не им е дошло времето за хола.😄
IMG_20190714_123352.jpg
IMG_20190714_123515.jpg

IMG_20190714_123624.jpg

Ina

5,214
313
И на Шабла има много яки.Хахах,е и а з съм така,слагам ги в саксиите като си садя нещо за украса.Направо ми е като някаква медитация,клякам на плажа когато не е много топло,към 5,6 и си събирам,мисля си,слушам си морето/реката......……:)Аз най-често ходя на реката и там събирам по-големи з а градината(и също ги водя понякога доста време,защото не мога да ги сваля някои такива токмаци) и по-дребни за отгоре в саксиите или за дренаж отдолу.На тези речни много хубаво се точат ножове също така.Ти иначе познаваш ли ги видове кристали,скъпоценни,полускъпоценни?Аз не много,само им се радвам,но научих няколко...…

92
18
Познавам основните видове и аз не съм експерт. Интересно е, че жена ми обича да си ги държи в устата като бонбони. Избира си едно, две малки мраморни отнякъде, лъскави и красиви и ги държи, ей тъй просто като лукчета. Отначало ми беше странно, ама после и аз пробвах, измивам ги и ам, приятно е зареждат. Е трябва да са малки да не ми счупят зъбите. 🙂

Ina

5,214
313
Ето малко зеолит,взех си го това парче за левче от изложението,като идеята ми е да си трошна малко и да го сложа в стъклено шише с някаква хубава вода,да речем изворна,не много минерализирана.Четох как се приготвя заеолита в такива случаи,за да действа най-добре,ще споделя набързо тук:първо се кисне и се мие продължително с чиста вода без нищо друго в нея,след това се суши в печка да изсъхне много добре.Целта е да му с е измият поричките от замърсявания за да може да поема и отдава той най-лесно,също се суши с тази цел,той е порест материал и ако е напоен с вода или има в порите му елементи не е така ефективен.Та след тази процедура се пуска чист и сух във водата една бучка или няколко малки,точно количество не беше споменато,това отдавна съм го чела,аз ще пробвам с малко на око.И водата се пие сутрин на гладно,като е хубаво за да не се образуват излишни камъни и пясъци в организма после цял ден да пиете чиста ,хубава вода по-голямо количество без зеолит и така изкарвате токсините с него,когато пишкате и го извеждате от организма.
Така изглеждат големите парчета,а иначе се продава на прах или на малки парченца,в зависимост от приложението.....

Latest Cannabis Seeds

Strawberry Sorbet
Sold out

Strawberry Sorbet

DNA Genetics
Heirloom Swiss Sativa x Sorbet
6
Feminized
Limited
$85.00
Sorbet Stash
Sold out