ЗЕОЛИТ- нечувана история

Здравейте, можех да пиша в някой пост това, което научих днес, но така ще се отдаде нужната важност и няма да потъне из форума. Днес случайно се заговорих с един човек до нашето лозе за това как тори чушки, домати, пипера, картофите си. Оказа се предприемач по европейските програми (не очаквах това) аз му разказах за торене с каменното брашно и по-специално зеолита. Вероятно знаете, че е много полезен, Родопското чудо, сваля кръвното, нормализира червата, подобряване имунната система и т.н. може да се види в Гугъл. Въпросният човек е работил преди около 30 години за тогавашните комунисти, по точно за храната им и ми каза че е имало огромни парници, в които са се отглеждали зеленчуци, ягоди, подправки за партията. Поръчвани са тонове зеолит за обеззаразяване на почвата от радиация - по това време станала аварията в Чернобил. Също така той до тогава Никога не бил виждал такова плодородие. Така, че смело слагайте зеолит и не само на конопа, а и на селскостопанска продукция и си глейте кефа 🙂......

• Like
Reactions: Ina

Ina

5,100
313
слагаме!:)Разказвай да,това е супер,нека да се разпространява….
В тази връзка за камъните аз щях да ти пиша в моята тема,до скоро наблюдавах едно растение конопено в парка,беше пораснало в чист пясък,баластра,никаква почва или тор,на върха на една купчина,струпана там за ремонт на алеите вероятно.Огромно,абослютно зелено с листа като ветрила!За съжаление сега са го махнали и не можах да го снимам,просто беше станало толкова голямо та сигурно на някой е направило впечатление:)Това също доказва,че първо могад да с е чувстват чудесно с високо пх и второ камъните и пясъка са му били предостатъчни,тъй като под тях нямаше почва,а асвалт,така че не е навлязло с корените в почва да речеш.затова проявих интерес как ще се развива и като минавах му хвърлях по едно око,идеално бих казала!

Наистина интересно как животът намира пътя и начин да пробие.
Жена ми също е маниак на тема камъчета и скали. Миналото лято ходихме до Ахтопол и по едно време се изморихме от ходене, взех ѝ чантата и ми се стори много тежка. Викам ѝ: "ти камъни ли носиш", а то наистина носела камъчета, близо 3 кила от морето. Оня грамадния и него го мъкнах няколко месеца в колата преди да цъфне вкъщи. То и сега има 2 грамадни в багажника, ама още не им е дошло времето за хола.😄
IMG_20190714_123352.jpg
IMG_20190714_123515.jpg

IMG_20190714_123624.jpg

• Like
Reactions: Ina

Ina

5,100
313
И на Шабла има много яки.Хахах,е и а з съм така,слагам ги в саксиите като си садя нещо за украса.Направо ми е като някаква медитация,клякам на плажа когато не е много топло,към 5,6 и си събирам,мисля си,слушам си морето/реката......……:)Аз най-често ходя на реката и там събирам по-големи з а градината(и също ги водя понякога доста време,защото не мога да ги сваля някои такива токмаци) и по-дребни за отгоре в саксиите или за дренаж отдолу.На тези речни много хубаво се точат ножове също така.Ти иначе познаваш ли ги видове кристали,скъпоценни,полускъпоценни?Аз не много,само им се радвам,но научих няколко...…

Познавам основните видове и аз не съм експерт. Интересно е, че жена ми обича да си ги държи в устата като бонбони. Избира си едно, две малки мраморни отнякъде, лъскави и красиви и ги държи, ей тъй просто като лукчета. Отначало ми беше странно, ама после и аз пробвах, измивам ги и ам, приятно е зареждат. Е трябва да са малки да не ми счупят зъбите. 🙂

Latest Cannabis Seeds

Xanadu

Xanadu

Bandaid Haze #7 x Pre98 Bubba Kush
12
Feminized
New
$150.00
Bubba’s Sis

Bubba’s Sis

ChemSis x Pre-98 Bubba Kush
12