Завършен ! / Scrog Purple Bud (white Label) + 600w Led + Bio Bizz

Здравейте отново :)

След кратка пауза (3-4г докат си изпуша коза) викам да се включа и аз с един проект.

За какво става въпрос ?

Фем семка Purple Bud на White Label от СенсиСийдс

Purple bud на White label, предимно индика (75%). Малко и компактно цвете. Цъфти 55-60 дни. ТНС около 13%.

Осветление : 300w LED до 3-4 седмица някъде, а после 600w LED до края

Вентилация - два вентилатора за баня с приставки единия да вкара въздуха долу в бокса, другия нагоре. Изходящ вентилатор 60в с голям дебит, много съм доволен. Три обдухващи вентилатори.

Филтър - с активен въглен естествено, много доволен отново.

Почва - Биобиз лайт микс

Торове - Всичко без ФишМикс на Биобиз (Root Juice, Grow, Bloom, Algamic, TopMax, Активера + БиоВитал (хуминови киселини). На края АТАМИ / Блумбастик + GHE Florakleen

Бокс - 60х60х180

Саксията е много плитка, защото трябваше да е в един по-малък бокс, но се оказа, че расте много бързо и се наложи да го преместя в по-големия. За следващия гроу съм се подготвил доста добре.

Цветето бързо порасна. На 15тия сантиметър срязах върха и малко след това сложих мрежата. Имаше да се плете още, но боксът не позволи. Доста ароматно и здраво цвете. Имах дълго време проблем с температурата (30-32градуса през деня, 28 вечер), но смятам, че се е справило добре. По едно време изкочиха листни въшки, но с едно поливане с Нуреле Д (1мл/1л) си отидоха по живо по здраво.

Цветето беше днес срязано и почистено. До няколко дни ще мога да претегля материяла и ще напиша репорт :)

Ще се видим скоро отново.

526
93
Тема,бокс,цвете всичко по конец спретнато,чисто,подредено!!!!за нивото главите говорят сами......Да гледат и да се учат по новите малки и големи градинари!!!!Браво!

Kot

1,112
163
Гледам нещо не сте феновете на метода за сушене на цялото растение закачено с главата надолу, без да е тримнато, само големите листа да са махнати.

Гледам нещо не сте феновете на метода за сушене на цялото растение закачено с главата надолу, без да е тримнато, само големите листа да са махнати.
По принцип винаги висят, но си взех тея сушилничета евтино и викам да ги пробвам. Не са много удобни.

firstcitizen

First Citizen
Supporter
1,363
263
Справил си се прекрасно и те моля след като кюрне материала да споделиш смоук репорт. На този прекрасен гроул, защо си ползвал Нурле? Листните въшки в началото са лесен противник и можеш да ги пребориш с куп други био/еко/ или дори с домашни препарати. Не може един продукт да е медицински или био с нуреле в него. Много се изкефих на саксията. Мрежата е трябвало малко по-рано да е сложиш, но така и така е станало чудно. Също така е можело още малко да ги подържиш да цъфтят.
Следващият проект какъв сорт ще отглеждаш?

П.С много хора имат изобилие от гролове и снимки на компютрите си, дори могат да споделят по 1 грол дневник на ден, ако искат, но реално виждам повече смисъл, когато дневника се направи в началото на проекта от гледна точна, че така дневника е по-полезен и за отглеждащия и за другите градинари. Другото е сигурността и спокойствието, като не споделяш в момента на проекта си някак по-спокоен.

Поздрави за проекта.

Справил си се прекрасно и те моля след като кюрне материала да споделиш смоук репорт. На този прекрасен гроул, защо си ползвал Нурле? Листните въшки в началото са лесен противник и можеш да ги пребориш с куп други био/еко/ или дори с домашни препарати. Не може един продукт да е медицински или био с нуреле в него. Много се изкефих на саксията. Мрежата е трябвало малко по-рано да е сложиш, но така и така е станало чудно. Също така е можело още малко да ги подържиш да цъфтят.
Следващият проект какъв сорт ще отглеждаш?

П.С много хора имат изобилие от гролове и снимки на компютрите си, дори могат да споделят по 1 грол дневник на ден, ако искат, но реално виждам повече смисъл, когато дневника се направи в началото на проекта от гледна точна, че така дневника е по-полезен и за отглеждащия и за другите градинари. Другото е сигурността и спокойствието, като не споделяш в момента на проекта си някак по-спокоен.

Поздрави за проекта.
Нуреле използвах, защото това ми.беше останало като информация от предния гроу. Със сигурност има и други препарати. След 3-4г отсъствие ще трябва да поразуча отново.

Саксията е реално леген около 5-6л, като идеята беше скрога да е в малкия ми бокс (40/40/80), но цветето почна много да избухва и там си и остана.

Нямаше как да ги оставя още, защото преди последните 2-3 поливания с вода и ФлораКлийн вече смолата беше на 30тина% кафява. Отделно нямаше да съм около цветето към 10дена и така.

Следващия проект ще е Hindu Kush на Сенси, отново скрог, но в бокс 100/100 или 120/120. Към края на месеца го почвам.

Нуреле

firstcitizen

First Citizen
Supporter
1,363
263
Нуреле използвах, защото това ми.беше останало като информация от предния гроу. Със сигурност има и други препарати. След 3-4г отсъствие ще трябва да поразуча отново.

Саксията е реално леген около 5-6л, като идеята беше скрога да е в малкия ми бокс (40/40/80), но цветето почна много да избухва и там си и остана.

Нямаше как да ги оставя още, защото преди последните 2-3 поливания с вода и ФлораКлийн вече смолата беше на 30тина% кафява. Отделно нямаше да съм около цветето към 10дена и така.

Следващия проект ще е Hindu Kush на Сенси, отново скрог, но в бокс 100/100 или 120/120. Към края на месеца го почвам.

Нуреле
Не ме разбирай погрешно, аз ти се кефя и съм ти фен отдавна още преди да се регистрирам във фермата съм чел твой дневници и съм научавал неща от теб, не те нападам защото си ползвал Нуреле. Аз самия съм го ползвал преди години (както и други гадости) и знам как смърди това нещо, знам също така, че на картонената му опаковка в която се продават ампулите имаше нарисувано умряло дърво, умряла риба и човек с Х... а вие си правете сами сметката какво отива в дробчето, както и всеки сам си решава как да си гледа китките. Дали ще дадеш 1 лева за 2х7 мл Нуреле Д или 3.4 лева за етерично масло 10 мл . Примерно етерично масло от портокал(което топи листните въшки и яйцата им заради аскорбиновата киселина/ витамин C) , но има и много други видове, които ще свършат работа против листните въшки. Аз ползвам по 1-2 капки етерично масло на 1 литър престояла вода. В 1 мл има приблизително 12 капки, при желание можеш по-високи дози да ползваш и сега си направи сметката, което излиза по-евтино или по-скъпо. Особено като го ползваш за 1 растение ще имаш за години наред, а и етеричното масло можеш също така да го ползваш във вкъщи като ароматизатор или за почистване. Виждам, че харесваш био, иначе нямаше да ползваш biobizz. Просто ти давам идея за следващия път при среща с листните въшки. Иначе има и други масла като нийм, чаено дърво и т.н, но много от тези масла имат и фунгицидно действие, освен че гонят вредителите действат и противогъбично, но аз ползвам полезни почвени гъби и за това ги избягвам тези етерични масла.

Да, разбирам те, понякога трябва да се бере по-рано от когато човек иска :)
Колко време го вегетира Purple Bud- да ? Направи ли някой клонинг от него?

П.П За същите пари за семки можеш да си вземеш нещо много по-качествено, като ген. Едно време сенси имаха яки работи, но последно време други банки почнаха да вадят още по-яки работи на по-ниска цена...

Не ме разбирай погрешно, аз ти се кефя и съм ти фен отдавна още преди да се регистрирам във фермата съм чел твой дневници и съм научавал неща от теб, не те нападам защото си ползвал Нуреле. Аз самия съм го ползвал преди години (както и други гадости) и знам как смърди това нещо, знам също така, че на картонената му опаковка в която се продават ампулите имаше нарисувано умряло дърво, умряла риба и човек с Х... а вие си правете сами сметката какво отива в дробчето, както и всеки сам си решава как да си гледа китките. Дали ще дадеш 1 лева за 2х7 мл Нуреле Д или 3.4 лева за етерично масло 10 мл . Примерно етерично масло от портокал(което топи листните въшки и яйцата им заради аскорбиновата киселина/ витамин C) , но има и много други видове, които ще свършат работа против листните въшки. Аз ползвам по 1-2 капки етерично масло на 1 литър престояла вода. В 1 мл има приблизително 12 капки, при желание можеш по-високи дози да ползваш и сега си направи сметката, което излиза по-евтино или по-скъпо. Особено като го ползваш за 1 растение ще имаш за години наред, а и етеричното масло можеш също така да го ползваш във вкъщи като ароматизатор или за почистване. Виждам, че харесваш био, иначе нямаше да ползваш biobizz. Просто ти давам идея за следващия път при среща с листните въшки. Иначе има и други масла като нийм, чаено дърво и т.н, но много от тези масла имат и фунгицидно действие, освен че гонят вредителите действат и противогъбично, но аз ползвам полезни почвени гъби и за това ги избягвам тези етерични масла.

Да, разбирам те, понякога трябва да се бере по-рано от когато човек иска :)
Колко време го вегетира Purple Bud- да ? Направи ли някой клонинг от него?

П.П За същите пари за семки можеш да си вземеш нещо много по-качествено, като ген. Едно време сенси имаха яки работи, но последно време други банки почнаха да вадят още по-яки работи на по-ниска цена...
Споко, бро. Далеч съм от мисълта, че ме съдиш за нещо. Знам какво пише на Нурелето, но определно, ако можех, щях да ползвам нещо друго. Имам и масло от нийм, но не знаех, че щеше да ми свърши работа. Ето научих нещо полезно :) Пърпъл бъда беше към месец вегетация, просто биогроуа го намалих с 50% пеи цъфтежа и продължи да расте. Много тънко взех три семки (1 покълна само) за около 40лв. Ще видим като стане готов дали си е заслужавало.

Ето и малко репорт.

Сортът пръсва. 10/10 точки му давам. Една малка дръпка от лулата ме държи 3-4ч.

Общо излезе към 85грама с най-малките пуканки (към 10гр).

Бих повторил, но с по-голяма мрежа и повече торове.

Очаквайте скоро нов проект !

32
18
Ето и малко репорт.

Сортът пръсва. 10/10 точки му давам. Една малка дръпка от лулата ме държи 3-4ч.

Общо излезе към 85грама с най-малките пуканки (към 10гр).

Бих повторил, но с по-голяма мрежа и повече торове.

Очаквайте скоро нов проект !
Гледал съм сорта има 3 фенотипа два предимно индика и един повече сатива само единият предимно индика става лилав добро качество.

Браво колега.Аз също съм гледал този сорт аутдор преди години и нещо не ме изкефи много тънко разстение(пръчка) много малки пуканки и като ефект не е нещо кой знае какво.Единственото дето ми хареса бяха сините глави и вкуса.Относно нурелето аз винаги го ползвам в началото когато ги пресаждам в дупките.

67
18
600вата всичкк спектри. За следващия проект ще съм с 600+300в палатка 120х120х200см скрог.
Разбрах за ватовете то си го пише по-горе ... мисълта ми беше фирмата коя е ... ако не може да напишеш тук драсни на лично,благодаря !!! :)

а някои пробвал и е Bestva ?
Аз си взех 600W в сайта пише 4е отговаря на 250HPS ,имаше и 600W която отговаря на 400 HPS със вег мод (много силно свети ... даже в стаята като я пуснах дори да не гледам в нея ,а отстрани ..пак ми пържеше о4ите)

Колега как е с Bestvata отгледа ли някоя китка? Какви са ти впечатленията от този лед панел защо съм намисли да взимам такъв но 1200W

Latest Cannabis Seeds

Strawberry Sorbet
Sold out

Strawberry Sorbet

DNA Genetics
Heirloom Swiss Sativa x Sorbet
6
Feminized
Limited
$85.00
Sorbet Stash
Sold out