Избор На Вапорайзер

27
8
Предположих, че най вероятно са ми продали менте, но няма как да го установя освен, ако не го изпратя директно на производителя и те да изкажат становище относно продукта, но за жалост Ploom не обслужват Европа. Не бих искал да давам линк на магазина от който го купих за да не изглежда, че правя реклама, но ако някой държи да знае ще отговоря на всяко лично съобщение.
За колко го взе ? От сайта им е май 250$

27
8
От официалния сайт струва 199.99$ аз го купих за 229.90 лв.
Значи е бил реплика виж в нета какви са разликите и как се разпознава

Смених Pax Herbal Vaporizer Kit (Dry Herb Pen) с Davinci Herbal Vaporizer Kit и съм много доволен. Лесен за почистване и много по ефективен.

1,924
263
:mooning: :cow:

1435917904479.jpg
1435918122599.jpg
1435918272099.jpg
1435918224514.jpg
1435918556081.jpg
1436368843650.jpg

:eggface:

Great read bro, even found me a new toy to get for myself some time in the near future. Thanks for posting this man here are a few of my wax atomizers that I use daily.

It is just to bad that this thread has not gotten a lot more attention there are so many fun toys of this kind the options are endless

S

SweedSeed

Guest
здравейте колеги,

Изправям се пред дилемата за избор на вапорайзер, и ще ви помоля някой от вас да сподели идеи , тъй като нямам никва представа какво тряжва да се гледа като марка, и спецификаций - но искам да купя нещо качествено :)
трябва ти вулкан с торба ;)

51
8
Здравейте искам да ви попитам някой има ли мнение за тази серия вапорайзери G pen grenco

28
3
Тоя на DGK е пълен булшит сигурно е 30-40 $ един познат си взе такъв гори го мн бързо загрява бавно от неква кекава пласмаса е с грозен мущук. От ибей или някъв сайт го беше зел. Вече станахме 4 френда с X-MAX 2 PRO и сме много доволни всички съотношение цена/качество няма по добър на пазара,става за трева,хеш и ойл, в ибей има бъблъри и други приставки за него. Има го в БГ шоповете около 150 лв е ама си струва парите определено доста по различно намазва :)

Колеги аз ползвам Volcano classic от 5-6 години,много съм доволен и си изби парите на първата година.За всеки балон слагам по около 0.20 от грама,температурата зависи от много неща,много зависи дали е смолист,дали е сух,дали е плътен и тн.На по-ниска температура,не хваща по-малко а хваща по-вдигащо или по-енергично и целебрално :)
Но това може да го разберете ако ви е първи балон,изпаряваш на ниска темп.и ще имаш повече живец(говоря не за Мазари и бесни индики)Примерно Pineapple kush сутрин на 5.5 правя един балон,и отивам да бачкам, вечер пак ананаса на 6.3 и след 30-40 мин.съм в унес.

51
8
Много ви благодаря!!! Днес го гледах в един шоп в София и много се поколебах реших да събера инфо от тук от там и тогава да решавам и в щатите много го хранят ще се насоча в бъдеще към нещо по добро много ви благодаря!

90
33
Здравейте.От два месеца ползвам вапорайзер Haze V3 и мога да споделя впечетления.Преди само веднъж бях опитвал подобно нещо,но със старата технология-нагрявяне с газ.Нямах идея какъв модел да си избера и доста почетох в интернет.Измежду ТОП 10 на моделите за 2016-2017г се спрях на два-HazeV3 i DaVinchi Аscent,и двата бяха на приблизително еднаква цена.Избрах HazeV3 по две причини-първо и основно са батериите.Комплекта е с две батерии тип 18650 Li-Ion ,които се зареждат,вадят се от уреда и може да се купят от магазин за електроника.Тоест едната батерия докато се ползва,другата ти е в джоба заредена.Свърша едната-сменяш с другата,докато при DaVinchi батерията беше вградена в уреда и това в крайна сметка ме отказа от него.
Другото,което е удобно при Haze V3 са двете камери-става за суха маса,вакса,масло,някой ползват и хашиш (аз още не съм,но мисля да пробвам при първи удобен случай).Като разбира се и двете камерки могат да бъдат само със суха маса и да ги ползваш една след друга....Много икономична-една камерка събира около 0.20-0.30гр като е достатъчно за да напуши 4-5 човека заедно.Но според мен това устройство не е предвидено да пушат много хора заедно,както се върти цигара-не че не може,но трябва да се изчаква по малко да загрее тревата и батериите доста по-бързо приключват.Машинката има предварително заложени четири степени на
нагряване,сега не мога да цитирам точно на колко градауса C/F отговаря всяка,но са напълно достатъчни за всякакви вкусове и субстанции.Аз ползвам предимно най-ниската температура-невероятен вкус,при пушенето на свита цигара със същия материал вкуса който усещаш е може би 1/10 от вкуса,който има при вапорайзера.Напушването като че ли също е различно.Напушва адски приятно главата и ти оставя тялото дейно.Много е дискретно-въобще може да не се притесняваш ако го ползваш навън.Както казах е доста икономично-според мои сметки ако пушиш грам на ден,с това нещо ще постихнеш същото състояние с 0,5гр.
Като съм сам не пълня кошничката до горе за една сесия.Вапорайзера гасне сам след определено време на неизползване,и след това можеш пак да го загрееш,но аз предпочитам веднъж като загрея тревата да си я приключа,а не да я оставям да гасне и после пак да я загрявам.Просто ми се струва,че веднъж загрята,после изстинала и после пак загрята си променя вкуса,така че предпочитам да сложа по-малко,което да приклчюча наведнъж.
Поръчах комплекта от UK,а не от USA заради шипинга и митото.След регистрация в сайта им получаваш 10г гаранция.За сега мога да дам само положителна оценка(макар,че реално нямам база за сравнение) и го препоръчвам с две ръце като portable vaporizer.
Ако някой се интересува-насреща съм за инфо,а и в интернет има доста инфо и клипчета за HazeV3

Здравейте колеги! Никъде във форума не видях информация за тези уреди, както плюсове и минуси, ако има такива.
Изглежда доста удобно а и може росин да се пуши във тях.По-малко трови отколкото пушенето от цигара. Все пак няма изгаряне. След консумация материала покафенява и не оставя пепел. Предполагам че изпарява само смолата от главата. Гледам твърдят че и напушването било по различно.
Някой ползвал ли е, имал ли е да каже модел, нещо специфично около тези уреди?
Видях два вида, настолни и подобни на електрическите цигари, на доста достъпни цени.
Благодаря!

Ina

5,025
313
Аз го гледах тоя долния.И аз ще купувам:)Аз търся да пише for dry herb,защото нямам опит с течности и тн,пък да става и за дабс,избрах си един на приемлива цена,ще ти го постна на лично....Има един много ми харесва-volkano с една торба и тя се пълни с пушек,нищо не отива зян:)Но е твърде скъп за мен:)

142
93
Аз го гледах тоя долния.И аз ще купувам:)Аз търся да пише for dry herb,защото нямам опит с течности и тн,пък да става и за дабс,избрах си един на приемлива цена,ще ти го постна на лично....Има един много ми харесва-volkano с една торба и тя се пълни с пушек,нищо не отива зян:)Но е твърде скъп за мен:)
Не само,че е скъпичък ами и тези торби трябва да се сменят.От Замнезията го гледах,три торбички комплект са 9 евро с 10 евро доставка,става много дълга:D.Аз съм се спрял на Verdamper Deluxe или Arizer Extreme Q. Не са с торби,единия е с маркуч,а другия е нещо като бонг,може да ги разгледаш.Нямат нужда от толкова смени на части и са по евтини.

Вулкана го дават the best, но както каза @Spiral торбичките са консуматив а цената 500лв. А и е настолелн. Пък цигарките за dry herb са малки и до 100лв има много добри уреди!
Бонга и аз го гледах, изглежда як, но пък тая машина някак ми се струва по-истинска. Някой пушил ли е със подобно нещо?

firstcitizen

First Citizen
Supporter
1,362
263
За Volcano vaporizer да споделя лично мнение за него, че напушването на него е много по-различно от това от свитите масури. Имам няколко пушения на няколко различни vaporizera и от всичките най-много ми хареса на Volcano. В Амстердам в "Музея на Марихуаната" след приключване на разглеждането на края ви очаква напушване на Volcano (ако желаете), като напушването е с техен материал :D в Амстердам в "Колежа на Марихуаната" пък си седи един в коридора да си пафкат на него хора който идват да разгледат, като якото е да си смесиш няколко материала. Имам няколко приятеля с Volcano и са изключително доволни. Честно да ви кажа е изключително хубава машинка. Балоните са много издържливи и реално дори да пушиш всеки ден по 4-5 пъти в продължение на 3 месеца ще захабих 1 балон, като якото на балона е че само му натискаш пластмасата и не е нужно да го лапваш, така дори и да пушиш с други хора не ти лигавят/лапват всички балона...
Реално за 3 месеца по 4-5 масура на ден ще дадеш тези пари за листчета. Като при Volcano е много по-икономично напушването и реално ще спестиш от материал и така всъщност ти излиза по-евтино, от колкото по-скъпо. Само, че пестиш от материал, а не от амбалаж(листчета). Както и пазиш дроба.
Другото е, че можеш да направиш Volcano-то да бълва изпарения в цялата стая. Каква му е ползата на това? Настинал си от грип и слагаш билки в него (маточина, мащерка или нещо друго) и пускаш да бълва в цялата стая и се инхалираш, както и цялото семейство, че грипа като го има единия го карат всички в къщата. (говоря за билки различни от гръстито) По този начин цялата къща може да мирише много приятно на билки, този номер можеш да го направиш и за романтична нагласа или за по-специална вечер. Същата техника можеш да я ползваш ако искаш да направиш дезинфекция на помещението чрез опушване, ама с опушване с билки и мирише хубаво и гони всякакви буболечки. Не както един колега, които ми предлагаше да си опушвам бъчвите със сяра(Серни ленти), за какво ти е сяра брат, като имаш билки за опушване. (надявам се да четеш) :)

Минусите му:
Обемен е и не можеш да си го сложиш в джоба и да отидеш с него до точна Б. Можеш, но по-трудно от колкото ако е по-малък.
Цената му също е голям минус. Незнам какви 500 лева го гледате, аз последният път като го разглеждах преди бая време цената му беше 400-600 долара (според модела), което е много повече от 500 лева.
По-големият ми минус е камерата му(Chamber) че е алуминиева. Както знаете алуминия е много вреден. (вярно не го ядем, не го окисляваме ама все пак) Все пак е "медицински уред" и за тези пари можеха да предложат на пациентите нещо не с алуминиева камера, а примерно керамична, стъклена или нещо друго.

П.С като спра да пуша за пауза почвам да храча веднага на следващия ден, а тютюн не пуша от години.... (много рядко, когато е сложил тютюн в джойнта). Сега вие си правете сметка, какво се случва с дроба ни. Вярно тревата е по-безвредна от тютюна, но все пак е пушек и уврежда дробчето.
П.С2 Какво научих от кофишоповете в Холандия? Joint е свита цигара с хартиен филтър, но по-важното е че вътре са свили марихуана + тютюн и joint наричат само тези "весели цигари"които са свити от 2 субстанции (трева+тютюн, или трева+нещо друго), като в кофишоповете продаваха джоинтове само с трева и тютюн (други вещества не видях). Свити "весели цигари" само от марихуана ги водеха weed или pure weed (зависи от кофишопа). Ако си вземеш грам от кофишопа ти предлага да ти я свият на място, като от 1 грам правят точно 1 весела цигара. Разрешават да си купиш до 5 грама на човек на посещение (можеш да влезеш и излезеш или ако сте няколко човека да си купи всеки от вас по 5 грама, но на мен лично ми беше кеф да пробвам максимално много различни материала и за това повече от 1 грам от вид не си купувах), като най-скъп беше Био Тревата. Био Тревата беше по-скъпа с около от 3-6 евро на грам от тази отглеждана със синтетични торове и препарати(зависи от сорта и кофи шопа). Тревата я предлагат изключително добре изсушена и почистена, няма клечки (ама грам клечка няма), листа или мухали. Има шано трева на всякъде, ама на кой да му се занимава с тъмни личности, като влизаш в първия кофишоп и като пич вадиш личната карта, казваш какво искаш от менюто и вадиш парата. Поднасят ти материала с усмивка и касова бележка. Листчета и гриндери има оставени по масите, че понякога идват и ти носят на крак листчета (да ти стане кеф, че си клиент и то ти става). В същото време правят много яко кафе в тези кофишопове, така че ви пожелавам на всички да отидете и да пробвате на само тревата, а и кафето. Другото е, че в Амстердам има много музей, някой от които много брутални. Яко е да обикаляте по кофишоповете и по музеите. Име една карта (незнам дали още я предлагат) IAmsterdam, която си плащаш за 1-3-5-7 дни и т.н., плащаш си я карта, но си избива парите, защото ти дава право да ползваш всичкия транспорт напълно безплатно (автобуси, влакове, абе каквото се сетиш в рамките на града до периода за които ти важи картата), но освен това прави 90% от музеите напълно безплатни, а за тези 10% от музеите които са платени имаш намаление от 25% (примерен платен музей които си заслужава е този на Ван Гог където цената без намалението беше 17 евро на посещение за възрастен и го посещават средно 17 000 - 18 000 човека на ден, а ви си правете сметката има ли смисъл марихуаната да се легализира, както и в много вериги ресторанти и заведения имаш намаление от 25%, също така е яко, че имаш 1 безплатно пътуване с кораб из каналите. С карата IAmsterdam ти дават и карта на града със забележителностите, където не са вписани кофишоповете. Срещу 2-3 евро си купуваш Марихуана карта на града където са обозначени всички законно функциониращи кофишопове, магазини за семена, музей, сгради и институции свързани с марихуаната и пада едно голямо обикаляне кофишоп-ресторант-музей и отново кофишоп-ресторант-музей ....
П.С3 Също така научих, че в Холандия пушат по-слаба трева от колкото в България.

Извинявам се, че ви досадих с малко спам, ама се отпуснах и ме налегнаха спомени... напушена работа.

118
43
Аз ползвам отдавна и определено е мн яко...
Имах едно китайче но доста чупливо.
Сега съм с малко по-качествено портативно китайче и е мн яко.
Просто дизеларката като я дръпна на 200градуса и всички аромати се усещат уникално първите няколко минути.
Несравнимо с пушенето като аромат.
В допълнение можеж да си слагаш билчици - ментичка, дамяна, с мащерка се усилва силата щото и тя леко хваща.
Бе като цяло може бая да се разцепиш с вапото, но понякога после сецвам малко на огън (това от лакомия :)
И аз се чудех дали да не отворя тема, щото променливите са много - настолен, преносим, конвекция кондукция хибрид, батерия(мн е добре да е сменяема), размер капацитет.
Моят е малък, черен и без никъв проблем си сецкам на обществени места - никой все още не разбира какво е това, а и мирише по-леко и по-различно от коза

118
43
Колкото до икономичност - когато пуша на огън най-често съм сам и ползвам oneshot-че, в което с едно грахово зърно си дърпам 2-3 пъти и се сцепвам, а във вапото слагам около 0.2грама, което е доста повече и пуша два пъти по 5 минути на 200-220 грдуса. Понякога го изпържвам на 240, но вкусът там хич не ме кефи.
Та поне за мен определено вапото НЕ е икономично.
Наскоро рзбрах обаче, че има термин AVB (Already Vaped Bud), което е материалът, който остава след вапориране и може да бъде използван за ядене по всевъзможни начини.
Сега си събирам в бурканче, но ме е старх да го пробвам, че от половин лъжичка такова четох, че може няколко часа да си тотал щета :)
Общо взето както е със всички рецепти за ядене...

Надъха ме яко :) такъв отговор чаках. Това. За батерийте и аз си го мислих. Сега ще ги чекна отново!

Ina

5,025
313
Eто какво си избрах за не много пари,към 80 и няколко излезе.Споделям впечатления,имайте предвид,че з а пръв път вейпвах с него и за пръв път си купувам.Моето търсене беше на базата на няколко съвети от познати и няколко обяснения в интернет и тук:)Търсех 1)за сухи билки и смола;2)стъклен мундщук не пластмасов,гумен и тн,защото се нагрява;3)керамична камера за зареждане на материала;4)по възможност без сменящи се консумативи,които да трябва да търся и да поръчвам;5)батерия яка,но този не е от най-издръжливите;6)с високи температури по желание,като аз търсех до 230 поне,този е до 220.
Извод:хубавите са по над 200 лева:)
Сега първи впечатления от този:забравям за пушенето,ще пуша само в краен случай вече.Това е много по-яко изпаряването,как не съм знаела,щях много отдавна да си купя!:)Вкус,напушване,полезност,всичко ми допада много повече.Таман ме зариби да си купя още един,след като прецених вече какво искам:)Пробвах и масло на него(макар че не емного удобен за тази цел,но се води че става)и беше чудесно на вкус!Този ,който е измислил вейпорайзерите според мен трябва да му дадат Нобелова награда хехехе Също така е сто пъти по-дискретно,имам предвид миризмата му,едно че мирише много приятно на бисквити и какви ли не аромати,второ че не смърди като пушеците натрапчиво.Не трябва да е много влажен коза,малко по-сух отколкото е хубав за пушене,но не и пресъхнал...…С една дума не съм пушила качаци,откак съм го взела,много добре ми пасна точно на моя вкус,напушването е по-кристално едно такова и ме държи по-дълго и приятно(при пушене като че има повече начален кик,но и те затлачва и ти писва от чадене).Самият му филтър е хубаво,че се разглобява и почиства лесно със спирт,така че втория няма да се наложи скоро да се сложи.
Това ,което може да се подобри:втория му мундщук можеше да бъде двойно,тройно по-дълъг за да се отдалечи камерката от устата максимално,БАТЕРИЯТА за един човек става за доста пъти,но ние сме двама и ще си вземем още един поне.За повече хора не е подходящ,но той си е джобен де.Мрежичката за пушене на масло е малко неизползваема(това в пакетчето на снимката мрежестото уж се слага отгоре масло/вакса и се пъха в камерата,ама нещо нито може да се извади,нито да се пъхне като хората),защото едвам влиза,та накрая взех да си слагам малки бучки хашиш директно в камерата без това нещо.:)