Как Да Пазаруваме Семена С Bitcoin

415
143
Какво е Bitcoin
Биткойн е платежна система с отворен код, основана на P2P разпределена мрежова архитектура, подсигурена от блокчейн технология и работеща с едноименна единица биткойн, наричана виртуална валута или криптовалута, макар че не отговаря на общоприетата дефиниция за валута.

Сигурност
Сигурността на плащанията в Биткойн е гарантирана от криптография с публичен ключ, а валидността им се поддържа посредством сложни математически изчисления, извършвани от хиляди машини, свързани в мрежата. Транзакцията с Биркой е практически непроследима извън т.нар. blockchain на транзакция, който използва технологията peer-to-peer, т.е. компютър-към-компютър или потребител-към-потребител.

Предимства на пазаруването с Биткойн
1- Много сайтове дават или отстъпка в цената (от 5% до 20%) или бонус семки, а понякога и двете.
2- Вашето плащане е непроследимо и няма как да бъде свързано с вас.

От къде да си закупя Биткойн
Аз използвам сайта coinbase, но вие можете да изберете и друг. За да си направите регистрация и създадете свой онлайн портфейл ще ви бъде нужно копие на личната ви карта (двустранно) Това може да ви изненада, но всеки сайт занимаващ се с търговия на криптовалути е задължен да удостоверява самоличността на лицата регистрирани в него. Верификацията на акаунта става доста бързо, обикновено за 1 час. След като сте регистриран, вече можете да закупите нужната ви сума. Имайте на предвид, че за закупуването на биткойн, сайта взима такса в зависимост от големината на транзакцията
Ако сметката ви в сайта на seedsman е да кажем 43.00€ вие ще трябва да си закупите Биткойни на стойност 44.99€ защото ще имате такса от 1.99€
От менюто Buy/Sell Избираме, че искаме да закупим Bitcoin, а в Payment Method Въвеждаме данните от кредитната/дебитната карта
В полето със сумата въвеждате желаната сума ПЛЮС таксата за сайта (Изписва се в полето coinbase fee) и натискате Buy Bitcoin Instantly
3.jpg

Как да направя плащането
Първото нещо е да си изберете сайт от който да пазаруватe, а в този случай ще дадем за пример seedsman. Сайтът на seedsman предоставя възможност за плащане с Биткойн и ако го направите ще ви даде 15% отстъпка в цената и в допълнение 8 бонсу семки.
След като сте избрали какво искате да си купите, добавете го в "кошницата" и преминете към избор на плащането. След като сте завършили поръчката си ще ви бъде предоставен уникален ключ/адрес (букви и цифри) и точната сума в Биткойн (BTC), която трябва да преведете НЕ ЗАТВАРЯЙТЕ ТАЗИ СТРАНИЦА.
Влезте в Coinbase изберете Account >> BTC Wallet >> Send
Имате две полета със сумата (Amount) , едната е в долари или BGN, а другата в Биткойни. В полето с Биткойни препишете точната сума в BTC от сайта на seedsman, а в полето (Enter BTC address) копирайте и поставете уникалният ключ/адрес предоставен ви от сайта на seedsman, Преди да натиснете Continue се уверете, че цялата информация е вярна. С натискането на бутона вие ще направите плащането и то ще бъде потвърдено в рамките на 1 час.
1.jpg

Last edited:
Много полезна тема аз също си бях закупил по този начин и доставката се извърши за около 3-4 дни,мисля че е дори по-сигурния вариант а бонуса е 15%

а и някои български банки не работят с закупуването на криптовалути.

Ina

5,214
313
И аз щях,ама като ги видях тия сайтове и се сдухах и се отказах хахахДа не ми дръпнат париците с труд спестени хехехе Да бях видяла темата тогава,много добре е обяснено, наистина полезно!Направо стики:)А тук си говорихме някога един биткойн беше 6 лева някъде,сега един цял е 20 бона:)Който си е взел тогава!!!!И аз гледах по ТВ и викам ха 6 лева,то по-скъпо от един паунд:)Сега фактически си купуваш някакви 0.002 примерно от един доколкото схващам?

80
33
Препоръчвам ви да използвате чуждестранни борси, така няма да има нужда да ви крадат пари(да ви налагат данъци)Чуждестранните борси няма да се занимават да пращат данни за транзакциите ви.
При български борси( не знам всъщност дали не я затвориха,но имаше със сигурност една функционираща преди година)има възможност да ви регистрират пред КФН или просто да ви накарат да си плащате данъците ако са обвързани към данъчните.
coinbase е супер

265
63
КоинБейс портфейл задължително никакви проблеми с тях таксата при плащане с биткоини през тях е минимална... стотинки. Вече закупуването на биткоини сами си решете от къде ще е

92
18
Здравейте, направих акаунт в коинбейс и coinbase wallet, прехвърлих там kинти, ама като направя поръчка от seedsman и започна плащането, като ми излезе фактурата, давам му с биткойн и ми дава invalid QR code. Или Invalid BTC address. Гледах им филмчетата същото го правя, ама не ще
Тук има и упътване blog.coingate.com/2017/02/how-to-pay-bitcoin-invoice

Last edited:
92
18
Закучух се здраво на тоя биткоин. До сега съм направил опити вече за 12 поръчки, инсталирах си 4 приложения за wallet пробвах от всички да платя, но не. Като минат 20мин и ми прекъсват заявката и не ми дърпат кинтите. Иначе за всеки опит си взимат между 40ст и 1лев такса и трябваше да си допълвам сметката, че вече не стигаха за поръчката. Таксата им зависи от това за колко време искаш да те потвърдят- 20мин, 2ч или 12ч. Тези приложения за wallet са защитени с 12 думи, които ако си вземеш нов телефон и сложиш приложението там, трябва да ги вкараш. Генерира ти уникален номер с много цифри и букви, само за телефона ти. Иначе кинтите ти изгарят в стария телефон. Те са си само в твоя телефон. Затова е wallet. За плащане в seedsman трябва wallet-a в телефона да поддържа lightning network, т.е. най-новата и сигурна система за разплащане. Seedsman ти отварят канал за плащане за 20мин, отваря се оналайн фактура и трябва за това време да се плати с приложението в телефона.
Така както е дадено по-горе от WDScorpio вече не става, може би преди е ставало, пробвах, защото не поддържа lightning network плащания. Дава ми invalid QR code. Coingate- сайта през който минават фактурите препоръчва плащането да става от wallet app, т.е. от телефона, а не от сайта на coinbase, за по-голяма сигурност.

617
243
Закучух се здраво на тоя биткоин. До сега съм направил опити вече за 12 поръчки, инсталирах си 4 приложения за wallet пробвах от всички да платя, но не. Като минат 20мин и ми прекъсват заявката и не ми дърпат кинтите. Иначе за всеки опит си взимат между 40ст и 1лев такса и трябваше да си допълвам сметката, че вече не стигаха за поръчката. Таксата им зависи от това за колко време искаш да те потвърдят- 20мин, 2ч или 12ч. Тези приложения за wallet са защитени с 12 думи, които ако си вземеш нов телефон и сложиш приложението там, трябва да ги вкараш. Генерира ти уникален номер с много цифри и букви, само за телефона ти. Иначе кинтите ти изгарят в стария телефон. Те са си само в твоя телефон. Затова е wallet. За плащане в seedsman трябва wallet-a в телефона да поддържа lightning network, т.е. най-новата и сигурна система за разплащане. Seedsman ти отварят канал за плащане за 20мин, отваря се оналайн фактура и трябва за това време да се плати с приложението в телефона.
Така както е дадено по-горе от WDScorpio вече не става, може би преди е ставало, пробвах, защото не поддържа lightning network плащания. Дава ми invalid QR code. Coingate- сайта през който минават фактурите препоръчва плащането да става от wallet app, т.е. от телефона, а не от сайта на coinbase, за по-голяма сигурност.
Това което е писал скорпио, сме го правили и тази пролет, така си купихме семената и тази и миналата година. На мен единият проект, е общ с него.
Ако имате въпроси за bitcoin, заповядайте в другия форум, този от аватара ми. Там са всички хора от тук, имаме си наш сигурен сайт, който не е хостнат в БГ.

617
243
Това което е писал скорпио, сме го правили и тази пролет, така си купихме семената и тази и миналата година. На мен единият проект, е общ с него.
Ако имате въпроси за bitcoin, заповядайте в другия форум, този от аватара ми. Там са всички хора от тук, имаме си наш сигурен сайт, който не е хостнат в БГ.
Това са само част, от активните теми в раздел дневници. Ще получите много повече съвети и информация, тук просто няма кой да ви отговори. Всички, които малко или много разбират, са вече там.

1.jpg

2.jpg

92
18
Готово, стана. Така както го е описал WDScorpio, четох описанието и в Гристи, много подробно и вярно. Мерси.
Най-сетне. Явно събота и неделя като пробвах нещо се е замотала работата. Изписа ми платено

Latest Cannabis Seeds

Strawberry Sorbet
Sold out

Strawberry Sorbet

DNA Genetics
Heirloom Swiss Sativa x Sorbet
6
Feminized
Limited
$85.00
Sorbet Stash
Sold out