Канабиса В Медицината

Ina

5,022
313
Друго(пускам друг пост за друга болест хаха)майката на мъжа ми има страхотен артрит на ставите на ръцете,на моменти в студ и като мие със студена вода направо и се подуват,не може да хваща нищо,абе гадна работа.Мислим да го лекуваме с олиото(тя се съгласи като разбра,че ще се маже ,а няма да го пие хаха),защото и за това е дадено,че помага,ще си маже ръцете ежедневно(то е полезно и за кожата и въобще)за да видим ще има ли облекчение,трайно ли ще е ,след колко време и тн.Ще споделя тук и стискайте палци!
По тази тема вчера говорих със свекървата,тя сама ми се обади даже за това:)каза,че само от едно намазване на ръцете цяла нощ е спала и нищо не е усетила(а обикновено нощем я боляли много и ставала и се мотаела),спаднали са и подутините на ставите почти моментално и беше просто удивена!!!!!!Обичам свидетелствата да са достоверни,лично преживяно както се казва,а не "чух,че някъде в Америка на някой помогнало....":) Искам да знам по себе си и мои близки работи ли или не работи и сега имам достоверни показания за лечение на артрит и остеопороза!Помага!:)Даже сега ме пита свекърва ми имам ли още конопено олио(пак казвам олио от семки смесено с трим е въпросното лекартво),това никога не съм си представяла хаха

Kot

1,112
163
По тази тема вчера говорих със свекървата,тя сама ми се обади даже за това:)каза,че само от едно намазване на ръцете цяла нощ е спала и нищо не е усетила(а обикновено нощем я боляли много и ставала и се мотаела),спаднали са и подутините на ставите почти моментално и беше просто удивена!!!!!!Обичам свидетелствата да са достоверни,лично преживяно както се казва,а не "чух,че някъде в Америка на някой помогнало....":) Искам да знам по себе си и мои близки работи ли или не работи и сега имам достоверни показания за лечение на артрит и остеопороза!Помага!:)Даже сега ме пита свекърва ми имам ли още конопено олио(пак казвам олио от семки смесено с трим е въпросното лекартво),това никога не съм си представяла хаха
Мирише ли на канабис и ако мирише дали има начин да се направи да не мирише?

Ina

5,022
313
Ми мен ми мирше на риба,не на канабис,сигурно заради олиото.Мисля че човек не може да сети точно какво е така на вид и мирис.....Ще ви споделя по-натам с повече мазане как вървят нещата,но съм много обнадеждена,щом говорим само за едно мазане!Лошото,че и го дадох всичкото,трябва да видя какви листа и какво имам за да направя още,защото коза ми свърши:/

Kot

1,112
163
Щом не мирише е супер. Кажи ако обичаш как точно го направи. Имам 500 грама трим и се чудя какво да го правя.

Ina

5,022
313
На предишната страница виж след инфото за мед приложения(което е много подробно и полезно)Стриваш,печеш стритото известно време(това ми казаха че било с цел да се де....незнам си какво си хаха)и докато е топло го заливаш в бурканче и пасираш,а после го държиш така известно време без да го прецеждаш,тръскаш отвреме на време и накрая прецеждаш и така.Не прави големи количества,а на малки части,най-много едно шишенце(то мисля че е 400 грама,но пак е доста)защото не трябва да седи дълго и да му влиза въздух,хубаво е да е разделено на малки шишенца и да се отваря по едно от тях,а другите да седят в хладилник.За мазане не можеш скоро да го изхабиш:)

Здравейте.От години следя форума с образователна цел :).Много сте полезни и особено някой хора много ми помогнаха с дневниците си,за което съм благодарен.Направих си регистрация тъй като имам неразрешим проблем от години и се надявам тук да намеря решение за него.Вече претърсих нета милион пъти,и нищо не открих.Имам здравословен проблем,заради който трябваше да пия шепи с лекарства.От някой от тях получих шум в ушите,като едното е ,,аспирин'' (пиех го за главоболията които имам) по 4-7 таблетки на ден ,и мисля ,че е главния причинител,но не изключвам и някое друго.Карам на кратко,но само ще кажа,че имам много усложнения от както съм в това състояние,включително намален слух,от известно време. Вече ми е трудно и работа да си намеря.В много скапана ситуация съм,за това и ви пиша.Според вас какъв сорт и как е най-удачно да се употребява за подобно нещо.Аз си мисля нещо от сорта масло-зехтин или нещо подобно и да капя във всяко ухо.Благодаря много на всеки отзовал се.

Ina

5,022
313
Не разбрах диагнозата основната каква е и дали въобще марихуана може да помага за нея?Шума в ушите ти е страничен ефект или от лекарствата или от основното заболяване,какво е то?Така че и да си слагаш в ушите нещо първо реши основния проблем,след това лесно ще се пребориш с усложненията му.Разкажи повече откъде тръгва всичко?

Last edited:
С глумерулонефрит съм.Шума не идва от него.Пиех много аспирин,както споменах.Това е един от страничните ефекти от употребата му,но прочитам 6г.след започването на шума който имам.Ходил съм и на аудиограма и куп доктори.Знае се диагнозата и причината.Интересува ме ако има някой запознат да даде мнение.По скоро ме интересува дали би ми навредило ако го ползвам по споменатия начин.Гледах в туба клипове,но съм зле с английския.Преведох си няколко коментара и ми се струва,че в някой случай помага.Ако може някой да даде мнение за everyday plus oil, мисля с това да опитам.

Ina

5,022
313
някакъв нефрит...….Бъбречен,сега го чета.В общи линии усложнени възпаление на бъбреците? може да го излекуваш доста лесно дори(но беше хубаво щом чуеш какъв е проблема да си направиш собствено проучване на болестта ти,така престава да те е шубе от нея и на алтернативните методи да я премахнеш)ако пиеш сребърна вода (пробвай една супена лъжица на гладно сутрин),има хиляда вида чай за бъбреци и може да ти помогне и марихуаната,но да е в лека и усвоима форма.Аз сега ще си направя Рик Симпсън оил разтворено в конопено олио.Виж на предишните страници какво съм правила и то би свършило работа защото възстановява тъканите самото конопено олио(олио като зехтин,не това черното,то е маслото но е тежко и трудно се разтваря в организма,затова малко масло в доста повече олио).Прочети повече за билките,но ще трябва да се пробваш само с тях,с марихуаната и със сребърната вода,иначе смесено с тежки боклуци не става лечението......Лекувай се сам правилно и трайно,щом виждаш,че докторите ти губят времето.Очевидно до тук конвенционалната медицина не ти е помогнала.Побързай да прочетеш повече и да смениш лечението с осъзнато.

Благодаря за вниманието. Не са много хората тук,пък и където и да било да си направят труда да когото и да било.12г съм на хемодиализа.За това и нямам какво да предприема в този случай.Колко до рецептата на Симпсън, гледал съм видеото и до година мисля и аз да го пробвам.Но за сега няма как.За това мисля на първо време да пробвам с everyday plus .какво мислиш за Suzy-Q.Четох добри отзиви за сорта при употреба за лечебни цели. Но рядко го срещам в наличност. Поне в сеедсмена . И пак да питам някакви мнения за everyday plus .

Ina

5,022
313
O,извинявай,твоето не е да си спреш от раз лекарствата с тази хемодиализа!Не знам дали марихуаната ще ти помогне с нещо на основното заболяване,погрижи се и по други начини и с диети и чайове за него да го облекчиш(пък ако може и излекуваш,пожелавам),поне с природни неща.Водата и течностите,които пиеш също са много важни за бъбреците!Марихуаната и маслото от нея може да ти облекчи някои от тези симптоми,които описа,но никой не знае и никой доктор няма да ти каже колко и как да взимаш,сами си пробваме тука и четем из нета....:/Във всеки случай маслото само по себе си е тежко и трудно се разтваря да го употребяваш така,а тези продукти не са ми познати за съжаление.Виж назад и за конопеното ОЛИО.Но има намират се разни масла за поръчка,ЦБД най-вече(а за различни заболявания различни съотношения са най-подходящи между ТХЦ и ЦБД и тн,ако имаше някой медик да предписва и препоръчва би било най-удачно,такава онлайн клиника мисля има испанска,ще погледна,където дават и консултации)

От типа проблеми, определено всичко е индивидуално.Много неща съм опитвал до сега,мисля и с това да пробвам. Благодаря все пак. Успех.

firstcitizen

First Citizen
Supporter
1,362
263
Здравейте.От години следя форума с образователна цел :).Много сте полезни и особено някой хора много ми помогнаха с дневниците си,за което съм благодарен.Направих си регистрация тъй като имам неразрешим проблем от години и се надявам тук да намеря решение за него.Вече претърсих нета милион пъти,и нищо не открих.Имам здравословен проблем,заради който трябваше да пия шепи с лекарства.От някой от тях получих шум в ушите,като едното е ,,аспирин'' (пиех го за главоболията които имам) по 4-7 таблетки на ден ,и мисля ,че е главния причинител,но не изключвам и някое друго.Карам на кратко,но само ще кажа,че имам много усложнения от както съм в това състояние,включително намален слух,от известно време. Вече ми е трудно и работа да си намеря.В много скапана ситуация съм,за това и ви пиша.Според вас какъв сорт и как е най-удачно да се употребява за подобно нещо.Аз си мисля нещо от сорта масло-зехтин или нещо подобно и да капя във всяко ухо.Благодаря много на всеки отзовал се.
Здравей greengi, добре дошъл във фермата.Това, което ти/ви пиша не го правя с цел да ви склоня да употребявате разрешение или забранени вещества, а го правя изцяло от информативен и хумористичен характер поради тази причина текста е написан с в стил Магически реализъм.

Единственият начин да разбереш дали конопа ще помогне в твоя случай е да пробваш. В смисъл конопа помага строго индивидуално, тоест в едни случай помага, а в други не, дори при хора с еднакво заболяване. Но реално това се случва и с другите лекарства и лечения. Конопа просто понякога намалява странични ефекти на заболяването, а друг път изцяло успява да се пребори с определено заболяване. Реално единствено ти сам ще разбереш дали конопа работи върху теб или не. Съветите ми към теб е да бъдеш постоянен. Като при някой лекарства човек трябва да мине "курс" с лечение и да си взема всеки ден лекарството. С така сериозност трябва да се отнасяш и към конопеното олио, защото по-принцип билките (не само конопа, а всякакви билки и природни вещества) лекуват по-бавно(понякога), но по-ефикасно от хапчетата. За това за да има ефект, трябва да се взема постоянно, а днес го взех, а утре не. По възможност го вземай 3-ти на ден през 8 часа, по този начин се стараеш тялото ти да е под постоянен ефект на лекарството. Започваш с ниски дозиране( примерно по 1 капка на закуска,обяд и вечеря) и увеличаваш дозите на няколко дни (седмица) тялото ти за да свикне с олиото и да не получава "напушен - наркотичен" ефект, а само лечебните ефекти. С две думи да се лекуваш без да се надрусаш.
Ефекта на лечението зависи и от качеството на маслото. Аз everyday plus oil не съм ползвал и не мога да ти споделя отзиви за тях, но имам опит с друг масла. Мой роднини са взема няколко различни вида масло (произведено в Израел, Холандия, Испания и домашно), като най-голям ефект е имало Израелското и домашното. Като изключим домашното масло, Израелското беше най-истинско. Всъщност изключително важно е самото качество на маслото и с какво съотношение е, защото има хора, които разреждат много олиото и го продават разредено, и до хората не достига това, което трябва а нищожно разреден процент. Примерно не съм доволен от ефекта на Royal Queen Seeds CBD Oil, не съм доволен, защото ефект нямаше от него, но от домашното масло имаше. Не казвам, че Royal Queen Seeds си разреждат маслото или, че им е лошо, а просто явно е трябвала по-голяма концентрация на вещества за да спомогне за лечението. Така, че най-добрият начин, както и най-евтиният е да си правиш сам маслото, така можеш да следиш качеството на продукта, които вземаш, а и да намалиш 10-но цената на крайният продукт, но за сметка на това качеството ще ти е много по-добро. (олиото - твоето лекарство)
Интересното е как други твой роднини, като видят, че конопа помага на друг твой роднина, как им се променя мирогледа много бързо. Как доскоро си можел да кажеш, че тези хора са толкова "заслепени от телевизора" и заклеймявали това, като "наркоманско", а вече спокойно могат да говорят за "конопа" на маса. Истината е че хората сме страхливи и не правим нищо докато не видим, че някой друг не го е направил.

Мога да ти кажа едно, че конопа със сигурност няма да ти навреди (за разлика от куп други лекарства) и най-лошото от конопа, което може да ти се случи е да получиш много витамини, защото конопа е богат на изключително много минерали. (не случайно конопените семки е Супер храна в смисъла и на "Супер храна"), така че един продукт направен от цялото растение е още по-богат на вещества. Страничният ефект от конопеното масло може да са подобрено настроение, пресъхнала уста, пресъхнали очи, изострен апетит (Всичко ти е много вкусно), заспиване и слабо поносимо главоболие, като при препиване при тежки случай на прекалено висока доза, но това при олиота с високо съдържание на THC. За някой заболявания високото THC е задължително за по-голям резултат от лечението, но при други заболявания високото THC не е толкова ефективно, колкото високо CBD и ниско THC.

Един член на моето семейство има проблем със слуха. Слуха е изключително индивидуално нещо, както заболяването. Всъщност почвам да вярвам, че заболяванията са индивидуални Тестове за нас самите, както и за околните около нас, но това е друга тема. Човека има навика да не цени нещо докато не го изгуби. В случая на моя роднина също има шум в ухото, но не се разбира от какво конкретно заболяване се е появява този шум и намален слух, знае се, че при стрес слуха й намалява още повече. След куп изследвания, лечения и различни лекарства изписани от лекари нейното състояние се влошава. Започва да чува още по-малко, от лекарствата се появява втори шум, които първично го е нямало. Появява се високо кръвно, главоболие и депресия. Човека от моето семейство се беше изплашил, защото не беше нормално да има 2-ри шум. Също така започна да взема допълнителни лекарства за страничните ефекти от другите лекарства, което само влоши нещата. Реши да спре лекарствата и лечението (години различни опити на лекарите да излекуват нейното заболяване), защото поне си е "свикнала" с нейния шум и няма чак толкова много странични ефекти. Като при този случай слухов апарат не помага. Спря лечението и си остана със шума в ушите. Започна така да се случва, че говорим на семейни вечери, а тя не ни чува, което води до останалите да почнат да говорят на по-висок тон за да се чуваме всички, но някой хора нищо, че са роднини се дразнят, че човека до тях не чува, нищо, че са роднини и се обичат.. . Всъщност хората сме страшно нетолерантни към различните... било то тези различни да са дори наши роднини. В един момент затрудненият слух се превърна в кошмар, защото тя не "чуваше" децата си, не можеше да участва в разговорите, стана й толкова тъжно, че дори и спря да ни пита "Какво", "повтори", да ни говори и да общува, затвори се в себе си, но освен това започна много да я е страх от тъмното, защото ние разчитаме на сетивата си за да получаваме информация за околната среда. Едно от сетивата й трудно функциониращо и отне увереността. Понеже в тъмното не виждаш какво се случва, разчиташ повече на слуха си за обработване на информация. При нея тази информация вече липсваше и това доведе в нея до панически страх от тъмното, защото не може да знае дали няма някой или нещо в тъмното. Започна да се разхожда на вън само по светло и когато е с други свой роднини. Видях как минава през тежка депресия от случващото се, защото Тя беше човек, които обича да общува, а да не може да общува дори с роднините си и най-близките й това и тежеше, пък за приятели да не говорим. При нея конопеното масло не помогна, но това не означава, че конопа няма помогне в твоя случай. Както, казах нещата са с билковото лечение са строги персонални, защото зависи не само от болестта, но и от организъма на човека. Спря да взема маслото, защото нямаше ефект от него, а на този етап маслото беше нужно за друг член от семейството, които боледуваше от живото застрашаваща болест. Такива моменти ме разчустват. Другия родина се "оправи" и оцеля, но при нея остана проблема със слуха.

Спря да взема маслото, обаче от някъде попаднаха магически гъби в ръцете на моята роднина. Не се разбра дали Дядо Коледа й ги остави под елхата, дали някой ангел и ги остави до възглавницата, или сама си ги намери от приятел на приятел на приятел на приятел... нали знаете как са възрастните - имат голяма мрежа от приятели. До нея достигнаха няколко "микро дози" магически гъби от семейството на Psilocybe cubensis . Какво означава микро дози? 0.05 - 0.3 грама вълшебни гъби. (зависи от организъма и приемащия човек) Колко е стандартната доза? Стандартната доза е 5 грама, като при 5 грама можеш да имаш леки светлинни и звукови халюцинации, но по-скоро разширява съзнание. Някой хора от 5 грама нищо няма да им стане(няма да имат халюцинации), единствено ще получат подобрение на настроението (приповдигнато, тонизирано, еуфурочно, лека опианено -пияно ). На някой хора на 5 грама правят интензивни трипове. На други хора за същият трип им трябват 15 грама. Някой хора на 15 грама имат силен трип. (силни визуални и светлини халюцинации ) Някой хора на 15 грама нямат халюцинации, и им трябват 30 грама за същия ефект, а на друг им са нужни 115 грама за да получат стабилен "трип" (разходка с халюцинации). Всичко е толкова относително, че е строго индивидуално, защото зависи от тялото ти, съзнанието ти и от опита ти с такъв тип "дроги", както и от честотата на употреба. Моята роднина никога не е изпитвала "трип" или нито е виждала обекти/халюцинаци, защото взема единствено и само микродози под 0.1 грама магически гъби. Магическите гъби са неотровни, нетоксични и не пристрастяващи, защото в тях няма пристрастяващи вещества, които да те карат да искаш да ги вземаш отново и отново, не може да се говори и за психическа зависимост, защото дори и да искаш да се пристрастиш не можеш, защото тялото изгражда невероятен кростолеранс, които не ти позволява дори и да искаш. Реално за същият резултат като преди трябва да изядеш двойно, след това тройно или четворно количество, а след това дори да вземеш и 5-но повече ефект може да няма или да е много слаб.. докато не ти падне толеранса. Изяснихме, че не са отровни, токсични или пристрастяващи.
Тя трябваше да вземе 4 пъти различни микродози докато се разбере, каква е нейната микро доза. Така за първите 2 седмици установи нейната микро доза.
Нейната микро доза беше под 0.1 грама и при такова количество дори няма проблясък на халюцинация. Виждаш всичко напълно както си е, но мозъка ти е "възпламенен", което ти позволява да виждаш много по-ярко цветовете, да виждаш по-добре, да чуваш и мислиш повече. Почна да микродозира, което ще рече, че взема в понеделник микро доза (0.1 грама на гладен стомах и него ден пропуска кафето и забавя закуската си с няколко часа) и следващата микро доза взема след 4-ри дни в петък. (отново 0.1 грама гъба) Реално на всеки 5-ти ден микродозираше - ядеше 0,1 грама магически гъби. Идеята на не вземане всеки ден е, че яде единия ден е под ефекта на гъбите, но и останалите няколко дни е под остатъчен ефект на гъбите(можеш да си водиш дневник и да записваш интересни мисли, които ти дойдат на ум), но в същото време рецепторите и си почиват и крос толеранса й спада. Още със стартирането усети разликата в лечението. Слуха и се подобри, а след няколко микродози (2 седмици тестовите които определиха дозата й) вече изчезна и депресията й. След 1 месец на микродози слуха й се беше подобрил многократно, шума намален, а на моменти липсващ изцяло. Обаче ефектите са временни единствено под влиянието на микродозите и следващите дни. След прием 1 месец на микродози спряхме за да видим дали ще се върнат проблемите със слуха и депресията, както очаквахме се върнаха. Сега е в по-дълъг курс на лечение и отново чува по-добре, вече я няма депресията, разхожда се сама усмихната, почна по-малко да и пука за глупости, но най-интересното е, че от човек, които "следва" се превърна в човек, които "води". Освен това стана много по-енергична и жизнена. Магическите гъби действат подобно на "кортикостероиди", заради това човек има изключително много енергия и издържливост, когато е на микродози. Все още продължава с курса на лечение и сме обнадеждени, че по-дълъг курс на лечение може да и помогне трайно и за постоянно.
Псилоцибинът и псилоцина (активните съставки на гъбите) действат върху серотонина (невротрансмитер), така и върху голямото му освобождаване в мозъка. Всъщност, когато човек изяде магическа гъба която съдържа псилоцибин в стомаха се получава реакция, която "разбива" псилоцибинът в псилоцин, точно от него идва магията в магическите гъби. Поради тази причина, някой хора целящи да получат "разходка" ядът магически гъби в големи дози на гладен стомах, но преди това киснат гъбите в лимонов сок за да ускорят процеса които се случва в стомаха. (изяждат гъбите и изпиват лимоновият сок в които са се киснали гъбите. Лигите ми потекоха, но това е друга тема дължаща се на лимона )) Дали слуха и се подобри, защото магическите гъби промениха начина й на възприятия и това може да доведе до по-остро слух, или промениха филтрите за "аудио обработка", които мозъкът използва, така че мозъка може да "чуе" (обработи) повече информация, която обикновено се филтрират, не знаем, но знаем че действа и помага... Кой знае? Всъщност това е една добро основа, която си заслужава допълнителни научни изследвания, по начина по които се правят истински научни изследвания.
В мозъка ни работи голяма мрежа от неврони, която отговаря за нашето човешко съзнание, както и върху възприятията ни. Примерна такава мрежа са префронтален кортекс и задна кордикуларна кора, които са свързани с ангуларна извивка. Тези дялове се активирани почти през цялото време. Реално когато мислиш за себе си, за другите, когато се опитваш си спомниш нещо, когато си мислиш за бъдещето, или искаш да питаш нещо, когато се опитваш да измислиш нещо или да оцениш нещо, тези дялово работят. (общо взето функционират почти през цялото време в нашето ежедневие) Но тази "мрежа" е активна по подразбиране. (Фабрична настройка) След 6-12 годишна възраст(детска) начина на приемане на информация в мозъка много се изменя и човек вече не може да функционира извън "фабричната настройка", защото тази фабрична настройка се засилва много. Обаче халюциногенните, каквито са и гъбите повлияват върху тази "мрежа" от неврони. Защото влияе на нашата невропластичност и мозъчната реорганизация. Това означава, ако преди мозъка не е можел да получи сигнал от дадена връзка, мозъка под влияние на магическите гъби изгражда нови (по-кратки, по-силни, по-дебели и бързи връзки) по които се предава информацията. Реално мозъка намира други начини да обменя информация в себе си. Мозъка почва да обработва и друга информация, която по принцип бих пропуснали от разсейване или бихме я сметнали за "шум". Но не се променя в предаването само на засегнати райони в мозъка, а функцията на всички връзки в мозъка е подобрена. В един момент мозъка започва да прави връзки между дялове, които по принцип нямат връзки помежду си и това се случва заради ефекта от магическите гъби и потискане на "фабричните настройки" на мозъка.
Получава се подобряване в невронната активност и комуникацията, а новите връзки са перфектно синхронни в пространството и във времето. Толкова са добре направени новите връзки, все едно мозъка ви е знаел как да ги направи, но просто е забравил. (но това се получава, когато пораснеш ;) ) Функцията на мозъка се подобрява връзките в него са сходни, като връзки на мозък под въздействието на медитация. Думата психеделично/psychedelic идва от древногръцкия ψυχή (psychê) - съзнание, душа+ δηλος (dêlos)- манифест, разкриват) е измислена, за да изрази идеята за наркотик, който прави очевиден скрит, но реален аспект на ума. Обикновено се прилага за всяко лекарство с ефекти, променящо възприятието, като LSD и други производни ерготаминови, като DMT и други триптамини, включително алкалоидите на Psilocybe spp., Мескалин и други фенетиламини. Магическите гъби с две думи Разширяват Съзнанието. Ако говорим за изживявания, това е тотална друга категория и нямат нищо общо с другите "дроги" от улицата. (марихуана, кокаин, екстази, амфетамини и т.н. ).
Магическите гъби влияят на серотониновите рецепторни агонисти в мозъка, защото молекулата на псилоцибина е подобна (реплика) на молекулата на серотина в мозъка,която тялото по принцип произвежда само тази серотонина молекула. Реално псилоцибина влияе като "ключ на в ключалка" в мозъка, което означава, че пасват и се свързват идеално. Обаче начина по които влияе на рецептора е невероятен, защото не вреди по никакъв начин на рецептора, нито го поврежда, но пък е пълно копие на серотонина. Сега е момента да спомена, че има данни че магическите гъби за ползвани в религиозни ритуали още 6000 години преди Христос. Тези неща не са за забавление и не са били ползвани за забавление, били са използвани с невероятно уважение към тях и в изключителни ситуации, защото ефектите от магическите гъби(халюциногените) не могат да бъдат обяснени с думи.
Мозъка под влияе на магически гъби някак си се самотключва и започва да използва неврони и връзки, които по принцип не ползвал от както е бил дете. Защото детския мозък прави такива неща - използва алтернативни неврони и неврони пътища.

В Лондон професор по медицина David Nutt (нервопсихофармаколог ) от "Имперския Колеж Лондон", прави научен опит през 2012 година, като в медицинска среда дават магически гъби на възрастни(пълнолетни) хора, които страдат от депресия и не са могли да се преборят с нея. Това което виждат ги изумява, буквално мозъка изгражда нови връзки. Непосредствено след лечението с псилоцибин, пациентите съобщават за намаляване на депресивните симптоми - съответстващи на анекдотични съобщения за ефекта "след блясък", който се характеризира с подобрения в настроението и облекчаване на стреса. Някой от участниците в експеримента определят, че се чувстват "рестартирани" .
2013 година професор David Nutt печели наградата "John Maddox Prize for Standing up for Scienc".
Международната награда се присъжда за кураж в популяризирането на науката и доказателствата по въпрос от обществен интерес, въпреки трудностите и враждебността в това отношение.
След нов експеримент през 2014 година, но в екипа им вече има още няколко лекари и един математик, и резултатите са същите.
Функционалното изобразяване с ЯМР разкрива намален приток на кръв в областите на мозъка, включително амигдала, малка област на мозъка, оформена във формата на бадем, която е известна, че участва в обработката на емоционални отговори, стрес и страх. Те също така откриват повишена стабилност в друга мозъчна мрежа, свързана преди това с непосредствените ефекти на псилоцибин, както и със самата депресия.
Доктор Nutt е на мнение, че алкохола е една от най-вредните дроги, както за самият човек, които го употребява, а и за околните. (обществото)

След това в същият "Имперски Колеж на Лондон" правят друг екперимент с 20 възрастни човека, на част от които дават 75 up (микрограма) ЛСД и ефектите са сходни. За незапознатите ще споделя, че при ЛСД-то дозирането се различава от при гъбите... примерно сравнение, е че на ефекта на 75 микрограма ЛСД се равняват на 15-20 грама магически гъби, но ефектите, колкото и да са им сходни, толкова се и различават.

Освен тези има и много други лекари, а и не само лекари, които правят експерименти с ЛСД, псилоцибинни гъби, ДМТ и достигат до същият извод, че халюциногенните спомагат за функцията на мозъка. но по какъв начин? Има изключително много неизвестни особено в областта на мозъка и съзнанието. Тези учени се стремят да извършват легални опити в клинична среда, но изключително трудно се разрешават такива неща дори на доказани имена в медицината. Човек почва да се замисля дали има "Война срещу наркотиците" или "Война срещу съзнанието".

Отляво, стабилната мозъчна активност в нормален мозък. Отдясно, под влияние на псилоцибин(магически гъби), различни мозъчни региони, които обикновено не са в комуникация, стават силно свързани.

brain-networks.jpg

В ляво плацебо, а в дясно под влияние на LSD.
5.jpg

F2.jpg
F3.jpg
F4.jpg
F5.jpg

Моите извинения, че не можах да ти споделя повече информация за ефекта на конопеното масло върху проблеми със слуха, но при нас маслото не проработи, но това не означава, че при теб няма да проработи. Както казах както за лечението, както и за заболяването (даже имате различни заболявания), дали ще помогне конопеното масло е строго индивидуално, защото зависи от организъма на боледуващия.

Но за да не бъде напълно спам поста ми ще споделя и информация, която е много оскъдна от едно немско списание, а темата на броя е "Дрога или ЛЕкарство" ?
sp.jpg
sp1.jpg
sp2.jpg

Тук е споменато много оскъдно като информация, че конопеното масло помага при проблеми със слуха, но все още се правят медицински проучвания по темата.
sp3.jpg

Ute Kohler на 64 г. (жената от снимката с маслото в ръце)е боледувала от тежки 2 форми на рак, като включително е имало остри болки в стомаха, които са се предавали в цялото й тяло. От 16 години се бори да обеди "правителството" да поеме лечението й с конопено олио. Включително говори за легализацията Марихуаната пред техния Бундестаг (парламентът на Федерална република Германия). Евала на тази жена, истински боец!
sp4.jpg
sp5.jpg

Накрая искам да ви оставя с едно уважение към билките, и не говоря само за Конопа, а говоря за всички билки като цяло, защото Конопа е само една от много билки, които помагат.
Риск да бъда заклеймен като наркоман или като фен на гъбите. Ако някога ще вземате халюциногенни по-добре започнете с гъби, а след това с други халюциногенни. Магическите гъби са много по-нежни и леки в сравнение с другите халюциногенни. Все пак това са създания на милиарди години, не случайно са от "първаците". Те са били тук много преди нас и в тях се съдържа кодирана информация. Гъбите общуват, говорят, лекуват ... .Още нещо, гъбите са първите халюциногенни на Земята. Всичко друго е открито след тях. За ауяската е трябвало откриването на огъня. Пък за синтенза на ЛСД-то да не говорим... . За яденето на магически гъби има хиляди доказателства, че са безвредни за организъма .
Аз лично предпочитам да ползвам нещо, което е натурално и хората са го употребявали от хиляди години, и има данни за тяхната употреба. Така дори може да се проследи ефекта от гъбите в семейството им (в поколенията им). За разлика от някой лекарства, които със знайни и незнайни странични ефекти ги пускат бързо одобрени във фармацевтичната мрежа. (не говоря за халюциногенни, а за нормални лекарства)

Възможно ли Иисус да е използвал масло от коноп за миропомазване?
Изход 30:22-25 „Вземете следните подправки: 500 шекела смирна, половината на това благоухайна канела, 250 шекела „q’aneh-bosm“, 500 шекела касия… и зехтин. Направете от всичко това свещено масло за миропомазване, ухайна смесица… Това ще бъде свещеното масло за миропомазване“. В този откъс се споменава мистериозната билка „q’aneh-bosm“, днес по-позната като „keneh-bosm“, за която някои учени всъщност смятат, че е канабис. Крис Бенетт, историк и автор на редица книги, свъзрани с канабиса, също смята, че в Библията се споменава това растение и дори посочва, че „Ако канабисът е една от основните съставки на маслото за миропомазване на Иисус и прави християните християни, то преследването на тези, които използват канабис е антихристко“. Според него думата „keneh-bosm“ идва от „kan“, означаваща „коноп“ или „хашиш“ и “bosom” означаваща ароматен и да се превежда като „блатен аир“(тръстика, използвана с лечебни цели) е грешка в превода. Теорията, че “keneh-bosm” в Новия завет всъщност означава канабис, има и много противници. Литън Джон Мъсълман, професор по ботаника към Университета Олд Доминиън в Норфолк, Вирджиния, също смята, че думата означава блатен аир, познат още и като акорус. Мъсълман твърди и че това съвсем пасва на описаното в библия растение, заради лечебните му свойства.

Кредити: Imperila collega of Science (London), Proceeding of the National Academy of Science of the United States of America(PNAS) и HighTimes

firstcitizen

First Citizen
Supporter
1,362
263
Както Ina ти е казала правилно, че е много важно каква вода пиеш, каква храна ядеш и какъв въздух дишаш. Едно тяло, когато е болно трябва да получава възможно най-чисти продукти. Примерно: по-добре да се ядът зеленчуците на баба без препарати, от колкото купувани от пазара пръскани със знайни и незнайни неща. По-добре е да се пие изворна вода, а извори в България има много, отколкото да се пие хлорирана вода от водопровода. Същото положение е с въздуха... едно е да дишаш замърсен въздух от трафика на автомобили, а друго е да дишаш чист въздух сред Природата.
greengi добре си се ориентирал към сорт с ниско THC и високо на CBD. В този ред на мисли Suzy-Q звучи, като добър сорт. (не съм го пробвал)

Също така ще помоля след това да продължиш да споделяш информация какво се случва и дали има положителен ефект върху теб маслото. Все пак на някой друг може да му е полезна тази информация.

Здравейте отново. First Citizen честно казано незнам от къде да започна предвид написаното от теб. Знам че всеки ред е написан с цел да ми помогнеш по някакъв начин, а не е начин да се докажеш колко много си на ти с нещата. Прочетох всеки един ред и мога на първо четене да ти кажа,че се радвам защото има хора като теб. Това да разбере един човек физическата и много по-важно душевна болка на отсрещния е понякога страдание за самия него,но също така всичко за болния. Спомена че твоята роднина била пренебрегвана. Който си е направил труда да прочете тези редове,искам да им кажа, да помислят преди да упрекват или каквито и да е негативни мерки да предприемат. Който ме разбира,няма за какво да влизам в подробности. Колкото до лечението от този тип(всякакви билки) съм на 1000% за.Скапах си здравето с лекарства.В началото не се усеща,но с течение на времето нещата не стават зле,а критични.Казвам го не да ме съжалява някой,в никакъв случай,просто на когото се налага, но има и друг вариант, дори и да отнеме повече време да опита с него. За употребата на канабис по какъвто и да е повод не мога да кажа каквото и да е с отрицателна мисъл. Макар че ми е правило впечатление,че вече доста хора злоупотребяват с нея.По всякакъв начин. Но това е друга тема. Друг е въпроса,но явно трябва човек да мине през определени бариери за да си отговори на него. За неразбиращите ни около нас,защо пушим, специално трева.Но когато става въпрос за системата,просто на нея така не й е удобно. Производителя на боклуците с които се тъпчем ще фалират. Поне аз нямам друго обяснение на нещата. Иначе съм за домашното :) . Имам градина в която отглеждам всякакъв вид зеленчуци и подправки. И много обичам да се грижа за тях. Варя си ракиика ,макар да не пия,ама за гостите да има. И доста реколти имам зад гърба си,но ме спипаха преди време и сега гледам малко да поутихнат работите. Но до година ще мисля нещо. Пак. А колкото до everyday plus oil. Поръчах го но не точно това което ми се искаше. 10% вместо 25% 30мл тъй като доставката е цели 30£ и не ми стигнаха парите. Но пак е нещо. Тези дни ще е тук ,надявам се,и ще споделя впечатленията си. Има още много за писане и споделяне, но нека има и за друг път. Бъдете будни и си помагайте. Злобата,зависта и егоизма погубват човека. Когато го осъзнаем ще заживеем в по-красив свят. Хубав ден ви желая и до скоро.

Здравейте отново. Както знаете бях си поръчал everyday oil. Мога да кажа ,че супер бързо ми го доставиха (3-4дни) от поръчката,като имаше подарък,две пакетчета бонбони. Бяха ми пратили и схема как да пия от маслото,по която не се придържах,защото прецених че няма да ми стигне опаковката да изкарам целия курс. Пиех сутрин и вечер по един капкомер,има няма 2-3мл. Изкарах някъде 2сед. Проблема който го имам не се повлия през това време. Може да е би е трябвало по-дълго време употреба или е слабо и трети вариант,да няма лечение,но във всякаква ситуация съм оптимист и третото от моя гледна точка го изключвам. Мога да кажа,че сънят ми се подобри,понеже имам проблеми с него. Общо взето е това. Имах 20а гр original berry auto и в началото реших от него да извлекат малко и да го прибавя в в готовото,въпреки че няма cbd. Получи се с мега гаден вкус и надрусва яко,за това се отказах да го мешам. Понеже преди доста време преглеждах една тема,но не помня коя,ще споделя тук. Става въпрос за всякакви други алтернативни методи за лечение на болести. Искам да споделя за силата на лечебните свойства на истинския прополис. Но дори и да нямате подобни проблеми или каквито и да било,не би ви навредило пак да го ползвате,стига да не сте алергични към пчелни продукти. Става въпрос за стомашни проблеми които не са за пренебрегване и подценяване. В началото не обърнах внимание,но с течение на времето стана доста зле. Давам го като информация който си мисли,че ще бъде все така почти незабележимо. Та години наред мъки,мога да кажа,че почти се излекувах. Вече повече от месец не съм пил лекарства. На моменти усещам леко неразположение,но скоро отшумява. Правя си много топченца колкото зърно леща и го взимам преди хранене 30а мин по три пъти на ден и по време на хранене също,по едно топченце. Бих ви препоръчал да започнете първо с по-малки точченца и по-разредено,примерно само преди ядене. Бързо се усвоява от организма и ако има странични ефекти,ще си проличи бързо. Но ви гарантирам,стига да не сте алергични ,няма да ви навреди! Когато имате време и желание разбирасе,че без него нищо не се получава в този живот :) потърсете информация за прополиса и като цяло пчелните продукти,ще се възхитите и ще разберете какво имам предвид. Само ще кажа че има антибиотично,противогъбично,имунозиционно,противовъзпалително действие и още куп други подобни. Искам само да допълня че и можеби най-нетоксичното чисто вещество на земята. Без да преувеличавам. Когато се сетя и за друго ще споделя. Дано съм бил полезен. Лека вечер.

Забравих само да кажа да не го дъвчете. Залепва много и след минута почва да пари,което е един от знаците колко е силно. Лично аз го правя ,но съвсем малко позволявам да залепне. Останалото го ям. А за да успеете да си направите топченца го оставете да постои на топло. Иначе не рони.

Ina

5,022
313
Забравих само да кажа да не го дъвчете. Залепва много и след минута почва да пари,което е един от знаците колко е силно. Лично аз го правя ,но съвсем малко позволявам да залепне. Останалото го ям. А за да успеете да си направите топченца го оставете да постои на топло. Иначе не рони.
Може да се ползва и клеева тинктура,то е пчелен клей разтворен в спирт и го има готово по аптеките/пчелните магазини.И пак е много популярно и ефективно за всякакви възпаления......

Да Ина има. За профилактично през 2-3месеца е хубаво да се изкарва седмица две с него, а сега в тези месеци(студените) и особенно грипните може и всеки ден. Но не пречи и през цялата година.Лично аз си я правя тинктурата. Но е в пъти по-слаба и според мен част от полезните вещества на прополиса се губят по този начин,тъй като трябва да престои в спирт 4-6 дни. Но много помага за забиране на венец. От личен опит казвам.