Лечебница! (за растения в почва) (снимки)

10
3
Нека тук се качват снимки на болни растения, отглеждани в почва, изобщо такива с някакъв проблем, за диагностика или въпроси!

За по-точна диагноза е нужно да се знае:
• от семена ли са растенията или са клонинги;
• на каква възраст са растенията;
• с каква височина са растенията;
• в какъв обем съдове са засадени;
• каква е почвата или почвения микс;
• колко често се поливат и с каква вода;
• каква е pH на водата, с която поливате;
• какви торове използвате и какво е тяхното N-P-K съотношение;
• пръскате ли листната маса с нещо;
• каква светлина и колко вата използвате;
• на какво разстояние е светлината от растенията;
• на каква площ се отглеждат растенията;
• каква е влажността и температурата, при която се отглеждат (съответно през светлия и тъмния период)
• каква е pH на почвата;
• забелязвали ли сте някакви насекоми;

Здравейте,
Ето 3 бр. SB на GH. Възраст - 21 дена от поникване, 10 - 14 см. Растенията са в 13л (двете) и 25л (едното). Почвата е микс Лактофол-Перлит-ЧКЧ 60%-30%-10%. Поливам ги след 3 пълни светли цикъла в началото на тъмния, с вода от чешмата с pH 6 (с помощта на лимонов сок). Използвам BioGrow 2мл/л и Superthrive 1мл/10л. Растенията са под 400W HPS на около 45 см от самата лампа. През светлия период (от 06:00 до 00:00) влажността е 25%-40% и темп. 25°-27° С, а през тъмния (от 00:00 до 06:00) влажността е 40%-50% и темп. 19°-20° С.

Забелязват се светлозелени участъци по листата:
IMG_6795.jpg
IMG_6796.jpg
IMG_6797.jpg
IMG_6798.jpg

, както и леко извиване нагоре на ръбовете на самите листа:

IMG_6800.jpg

Моля за вашите мнения и съвети! Благодаря!

Според мен им е рано за HPS камо ли 400вата.. да не говорим, че и на 45сантиметра.

301
63
Спри торовете, рано им е сякаш. В тези саксии изглежда ще им е добре в следващите няколко седмици.
Вдигни ПХ-то на 6.5. Ако можеш вдигни влажноста с мокри кърпи например, но не е голяма болка.

Почвата ти не е добра според мен. 60-30-10 не е най-доброто съотношение. Включи и Alga-mic в храненето, съдържа много витамини и има свойството да оправя проблеми в почвата.

10
3
Мисля, че съм прекалил с водата. Вече 4 x 24h поливане, а почвата е още влажна. pH ми е под 6 заради торовете, а оптимално - 6.5: вижте:

pH Value.gif

4 x 24 h БЕЗ поливане исках да кажа!

4 дни без поливане и лампа натриева 400вата и почвата ти е още влажна ? Човек.. бая си ги преполял ! Моите на 250ватова за 24часа почвата изсъхва яко. И то съм с 8-10л саксии.

Здравейте фермери :) Имам нужда от знанията Ви! Имам малък проблем с старите листа. изсветляват от края навътре и постепенно изсъхват.

ВЪПРОСЪТ МИ Е pH или ПРЕКАЛЕНО горещ и влажен въздух ???

След неуспешен опит миналата година , отново съм ентусиазиран да отгледам някоя билка Outdoor . Снабдих се с следните сортове:

The Church (GreenHouseSeeds)
Super Bud (GreenHouseSeeds)
Arjan Haze #3 (GreenHouseSeeds)

Гледам за парва год. в почва с ПХ 5,0 - 7,0 (N 150-300 mg/l) (P2O2 80-250 mg/l) (K2O 250-600 mg/l). Гледам ги на естествена слънчева светлина , стайна температура от 19-29 градуса нощно време и дневна от порядъка на 24-5-6 (или просто хубавото пролетно време) Поливам с добре преварена вода ,която е престояла повече от 48 часа и така на всеки 3-4 дена (или докато не изсъхне почвата). Водата също е около 18-19 градуса (стайна Темп.) НО НЕ СЪМ МЕРИЛ ПХ на водата нито веднъж !

Имам Root Juice & Bio Grow . Не съм ги ползвал до сега, защото изгорих миналогодишните душички с био гроу-а (типично за новобранец :).

Да ги вкарвам ли в употреба? Руут джуса - е ПХ регулатор и има NRK 0.1 0.1 0.1

На The Church прилагах следното: нощно време (за около 30 мин до 1 ч. ) ги слагах ги в банята и оставчх една парочистачка да изпърява вода (на пода) за по висок % влага... НО май прекалих с нея. Ще кача снимки на The Church както и на малките ми Super Bud, на които не съм прилагал това с влагата и слава богу изглежда всичко е добре при тях !

Първите снимки са от момента , в който забелязах ,че нещо не е наред. Тогава The Church бяха на 3 малко над седмици от покълване , Супер Бъд малко над седмица.

Ето ги:
3 х The ChurchView attachment 203433

А това са Супер Бъд
View attachment 203434
PHotos 003.jpg

Тук са The Church 9 дена след предишните снимки.
ОБЪРНЕТЕ ВНИМАНИЕ НА ТЕЗИ СНИМКИ МОЛЯ !
това е единия Church
PHotos 016.jpg

PHotos 017.jpg
PHotos 018.jpg

това са другите Church и общ план . След като изсветлеят , листата започват да изсъхват , а единствено ги поливам с вода.
PHotos 021.jpg
PHotos 019.jpg
PHotos 020.jpg

ЕТО ги и SUPER BUD малко над 2 седмици

PHotos 023.jpg
PHotos 024.jpg

PHotos 028.jpg

Надявам се да се вижда добре на снимките.

БЛАГОДАРЯ предварително !

10
3
4 дни без поливане и лампа натриева 400вата и почвата ти е още влажна ? Човек.. бая си ги преполял ! Моите на 250ватова за 24часа почвата изсъхва яко. И то съм с 8-10л саксии.
Благодаря ти,
Така е преполял съм.

Не го казах като упрек, а като сравнение. Надявам се скоро да стабилизираш положението ! :)

Здравейте фермери :) Имам нужда от знанията Ви! Имам малък проблем с старите листа. изсветляват от края навътре и постепенно изсъхват.

Като цяло растенията са екстра. Недей слага тор. Явно са в силна почва. С поливането добре правиш. Успех с гледането навън.

Значи да не слагам Роот джусе :) Ще продължа с поливането и така... а и нещо от мен като почнах да ги покълвам и при първите 5-6 поливки (че и по- нататък) съм ги поливал с СВЕТЕНА вода... и тези ,който поливах сега са най-големите и зелени :)

Сложи 1000 вата на 100см на цяетя на десетина дни и гледай парти,my friend. Не приказвай глупости.

Виж коментара над твоя.

381
63
Това съотношение ватове-разстояние важи само за големи и здрави плантове като че ли.Но пък аз моите ги държа на 20-25 см от лампата-400 вата HPS и в бокса ми е голяма романтика.Нямам куул тюб а два РС-вентилатора.Малките и без това нито е рентабилно да ги вегетираш под толкова силна светлина, нито е полезно.Под натриева лампа пък хич.

376
63
е аз мойте си ги къткам по 400 вата МХ в вегетацията , като покалнат и на 3- 4 ден ги бутам в бокса лампата стои на метър от тях и нямат проблеми, малко като понаедреят приближавам лампата на 50 санта от тях и пей сърце на 18/18 много красиви стават. За клонингите съм чувал че не е хубаво прекалено силна светлина и си мисля че ще е добре да им сложа 1 цфл 200 вата от колкото да ги държа под 400 МХ вие какво ще кажете кое е по добре според вас ?

Някакви идеи от какво може да се причини това ??
Поливам ги с Блуум, ТопМакс и Грийн Сенсейшън 4мл/4мл/1мл през ден.
В 7 седмица цъфтеж са. Лампата ми е 250в ХПС на около педя от тях.
IMG_2432.JPG
IMG_2433.JPG
IMG_2434.JPG
IMG_2435.JPG

Ina

5,040
313
Изяли са вси4ко от по4вата и сега карат на това,което им слагаш. поразнообрази малко,вземи гуано,нещо домашно,коприва,палма може. То едно и също като им слагаш може и определени неща да им се натрупат без да могат да ги изядат.Би могъл тези три неща да ги редуваш-веднъж едното,друг път другото. ако имаш гроу може да сложиш и от него. Тези наи скапаните листа ги махни.

Гроуа по 1мл както е по табличката нали? Там е показано за целия цикъл на живот по 1мл/л.

701
93
Не мисля че на растения в толко ранна фаза им е нужна силна лампа, има вазможност да се изпекат

според мен е добра идея с гроуа 1мл по таблицата изглежда е недостиг на азот и за това да жълтее :)