Лечебница! (за растения в почва) (снимки)

49
18
Това дали ще се оправииии ;(
Няма външно нараняване. Все едно е ЛСТисано... а просто се опитах да привържа върха , че стана много високо...

firstcitizen

First Citizen
Supporter
1,376
263
Това дали ще се оправииии ;(
Няма външно нараняване. Все едно е ЛСТисано... а просто се опитах да привържа върха , че стана много високо...
Да, ще се оправи, ще калцира и ще стане по-дебело стеблото там на сгъвката и ще предава повече хранителни вещества.

Разгледай техниката super croping, защото точно това си направил :)

Няма от какво да се притесняваш, точно навреме си я направил. В по-напреднал цъфтеж не е препоръчително да се прави!

49
18
Много благодаря за отговора First! Инчето ми ги каза тези неща за супер кропинга, но не смеех, за да не объркам нещо. Ще взема да го приложа тогава и на други два върха, че и те са тръгнали да достигат до лампите.

firstcitizen

First Citizen
Supporter
1,376
263
Super croping е яка техника, но е много стрес. Ако LST е low stress training, то Super croping е heavy stress training. Ако гена не е стабилен, растението може да се изхерми и за това не трябва да се прекалява с нея. Хубаво е да се направи през вегетацията още за да се намали стреса, или малко преди цъфтежа. В цъфтеж и много напреднал цъфтеж не е препоръчително (може, пак се получава, но не е препоръчително заради стреса).
Щом в началото на цъфтежа са стигнали лампите, значи ще ти е сложно в цъфтежа. Ако трябва ги вързвай да не растат на горе! Изпуснал си ги, но този грол ще е така, а за следващия ще знаеш и няма да го допуснеш :)
Успех с проекта.

49
18
Да определено ги изпуснах и грешката ми беше, че някои тръгнаха да растат по-бързо, и за да са на равно повдигах по-малките, а трябваше да връзвам и огъвам големите... Човек се учи от грешките си. Щом Super croping е много стрес няма да го прилагам на другите върхове. Ще измисля начин да ги наведа малко без да ги пречупвам както стана с този от снимката.
Благодаря, успех и на всички вас!

39
18
Растението е ауто. От десет, три (нак-големите) имат много светли върхове на някои от по-горните листа и леко изсветляване по ръбовете на целите листа. Бяха жадни (и гладни вероятно), но дали е от това? Снимката е преди поливането. Поливани са само с меласа и течна тор с нпк 6-4-4. Вече започват цъфтеж и смених тора с нпк 4-5-6. Моля за съвет от какво може да е. Благодаря предварително

667
143
Растението е ауто. От десет, три (нак-големите) имат много светли върхове на някои от по-горните листа и леко изсветляване по ръбовете на целите листа. Бяха жадни (и гладни вероятно), но дали е от това? Снимката е преди поливането. Поливани са само с меласа и течна тор с нпк 6-4-4. Вече започват цъфтеж и смених тора с нпк 4-5-6. Моля за съвет от какво може да е. Благодаря предварително
Щом си наторил седиш и чакаш. Гледаш дали го има по нови листа, а не на старите само. Ако е глад то ще свежне след торенето ако не следващия, то на другия ден ще си е проличало вече . Като цяло гледаш цялостния вид, а не да задълбаеш в 3 листа. Опарени, цълти и прочие "разболяни" листа не се оправят и ако гледаш само тях ще преебеш китката в опити за лечение.,

39
18
Щом си наторил седиш и чакаш. Гледаш дали го има по нови листа, а не на старите само. Ако е глад то ще свежне след торенето ако не следващия, то на другия ден ще си е проличало вече . Като цяло гледаш цялостния вид, а не да задълбаеш в 3 листа. Опарени, цълти и прочие "разболяни" листа не се оправят и ако гледаш само тях ще преебеш китката в опити за лечение.,
Благодаря за отговора. Работата е там, че ги виждам на 3-4 дни поне. Обаче това, което четах по чужди форуми прилича на пренаторяване, което за мен е странно, но ще видим. Сега им сменям и торта, друга ще е вече, понеже изглежда влизат в цъфтеж. Дано се оправят или по-точно не се разрастне проблема. :) Благодаря

667
143
Благодаря за отговора. Работата е там, че ги виждам на 3-4 дни поне. Обаче това, което четах по чужди форуми прилича на пренаторяване, което за мен е странно, но ще видим. Сега им сменям и торта, друга ще е вече, понеже изглежда влизат в цъфтеж. Дано се оправят или по-точно не се разрастне проблема. :) Благодаря
Три от 10(или да де ги знам колко китки са) показват проблем. Еднакви условия, саксия и почва. Трите най-големи жълтеят. От кво ли може да е?
ПП: Само да ти вметна, че в чуждите форуми е по-пълно с тъпаци отколкото нашия с несяни тъпаци.

39
18
Три от 10(или да де ги знам колко китки са) показват проблем. Еднакви условия, саксия и почва. Трите най-големи жълтеят. От кво ли може да е?
ПП: Само да ти вметна, че в чуждите форуми е по-пълно с тъпаци отколкото нашия с несяни тъпаци.
Звучи като от лампите да е, обаче няма шанс, защото тя е слаба и бих казал изобщо не такава каквато трябва. Слаби (23в) цфл-ки. А „бокса” е джунгла, всичко е еднакво уж ама знае ли човек, много е тегаво и може някъде в тях да съм оплескал нещо. Гадаем, надявам се само да покаже и да не се налага да питам повече тук.

667
143
Звучи като от лампите да е, обаче няма шанс, защото тя е слаба и бих казал изобщо не такава каквато трябва. Слаби (23в) цфл-ки. А „бокса” е джунгла, всичко е еднакво уж ама знае ли човек, много е тегаво и може някъде в тях да съм оплескал нещо. Гадаем, надявам се само да покаже и да не се налага да питам повече тук.
Ще продължавам да те карам да мислиш. Ако беше от лампата щеше ли проблема да е в средната и ниска част на растението? Или ще е да е някой елемент, дефицотът на който се проявява в средната и ниска част на растението? Кой ли ще е да е тоя елемент?

39
18
Ще продължавам да те карам да мислиш. Ако беше от лампата щеше ли проблема да е в средната и ниска част на растението? Или ще е да е някой елемент, дефицотът на който се проявява в средната и ниска част на растението? Кой ли ще е да е тоя елемент?
Проблема е повече в горните листа, тоест новите, което ме навява на мисълта, че е „излишък”, ако са по големите и стари листа, ще е дефицит според мен. Но то е на по-новите листа, по-отгоре. Поне предимно, де... За първи път ми е и разсъждавам по логика, макар че съм чел много, но на практика опит никакъв нямам. А мненията и симптомите са толкова близки за съвсем различни неща...

• Like
Reactions: Ina
59
18
Фермери имам някакъв проблем с 2 от цветята всички са си екстра цъфтят много добре даже и тези цъфтят но са много бледи нямат този свеж зелен цвят като другите като поливам всичките еднакво, листата по краищата имат някакъв червеникав цвят то се вижда на една от снимките

178
63
Не знам точно какво им е,но според мен,малко повече храна със сигурност няма да им навреди.
За съжаление цветята са с различен метаболизъм и е необходимо индивидуално отношение.

59
18
до този извод стигнах и аз специално на това растение му увеличих храната за да видя дали ще има разлика... а имам и някакви мравки лазят по това растение и още едно може ли да напръскам с нещо за да ги махна или те не правят поразии

49
18
От няколко дни забелязвам това изсъхване на листенцата по главите. На какво може да се дължи? Ползвам само ЦФЛки и поливам само с вода+меласа.

Колеги имам нужда от помощ.Малко преди да бера бебчетата се появи бял мухъл по главите,прилича на трихомите.Кажете как да процедирам?Да ги бера ли веднага и после какво?

Latest Cannabis Seeds

Sundae Cookies
Sold out

Sundae Cookies

Divine Genetics
Sundae Driver x GMO Cookies
12
Feminized
New
$200.00
Sunset Sherbet S1
Sold out