Лечебница! (за растения в почва) (снимки)

Виждам ги, че се ориентират към приключване но все още пускат пистили и имат да дебелеят още. Нормално ли е така да изсъхват горните листа?

Ina

5,214
313
Тия листа може да ги пооскубеш някои да влезе светлина и въздух на главите надолу,няма какво да ги мъчи тях да ги оправя тепърва....Не е съвсем нормално,но като гледам на каква фаза са не е и фатално вече,ще си доцъфтят добре и изглеждат доста апетитно:)

263
63
Ина ти е казала, трябва им повече храна и разнообразие в храната. Водораслите са много ефективни за цъфтежа, тора от копон няма какво да го коментирам, по-добро от него няма :D
Купуваш 1 чувал биохумус от червен калифорнийски червей от български производител(един чувал е 10-20 лева) и разхвърляш чувала на всичките китки. Няма страшно, няма да ги изгори, а дори ще питат за още.

Ако държиш да купуваш нещо ... бих ти препоръчал да потърсиш BetterOrganix, това е органика от най-висок клас. Тези торове не ги продават в нито един гроушоп в България, а и скоро няма да ги видите по гроушоповете в България, защото BetterOrganix държат да ги продават търговци, които единствено са отглеждали с жива органика и могат да дадат подробна информация за ползването на продуктите им. Какво да си вземеш? Всичките им торове са чиста лудница, зад която има брутална наука направена от пионери в земеделието. Не просто пионери, а истински фермери, който отглеждат от коноп до орхидеи, портокали,чушки, домати, лимони, бадеми и куп други растения.
Какво ти трябва?
BIo Veg им е брутален тор за вегетация, но се ползва само за през вегетацията. До сега нещо по-добро за вегетация не съм видял! (1 мл / 1 л престояла вода)
Bio-initiate - става за вегетация и цъфтеж. (1 мл / 1 л престояла вода)
K+amino - бактерии, амино киселини и ензими. Става за цъфтеж и вегетация. Дори го ползвам да си кисна семките в него за да ги заразя с положителни бактерии и да им повиша кълняемостта.(2 капки К+амино на 50 мл престояла вода и кисна в тази вода семките) На големи растения се дава 0.5 мл - 1 мл на 1 литър престояла вода за да няма хлор.
Nano Breathe - вдига добива с до 30% и представлява Cal,Mag,Fe и CO2. Дава невероятен тласък на растенията, пръскам с него през 24-25 дни и дори го ползвам с много по-ниска доза от препоръчаната, просто е брутален. (нормална доза 4.5 грама / 1 литър престояла вода) Ако имаш бактерии в почвата тласъка от CO2-то е още по-голям. Подобрява усвояването на хранител. Кара растението да усвоява с 1/3 по-добре светлината. NB прави растението по-издържливо към стрес.
Често го комбинирам с Bio-Hydrate - който е фунгицид, но не вреди на полезни почвени гъбички, но освен това Bio Hydrate (BH) увеличава усвояването на торовете с 1/3, намалява нуждата от поливане с 1/3, прави растението по-издържливо на студ и топлинен стрес.
Root Better - зеолит заразен с щамове полезни почвени бактерии и гъбички (едно и екто микориза). С този продукт се заразява растението един единствен път. Аз го давам още от началото, защото бактериите ми помпат азот в почвата, а фунгите дават фосфор, но освен това ме предпазват от вредители и правят растението много по-устойчиво на заболявания. На малки растения слагам трошички по корена, когато ги пресявам, а на вече големи растения по дупките, както са при теб им давам 1 грам RootBetter / 1 литър престояла вода за да няма хлор. След разбърквам и с тази заразена вода поливаме вече пораснали растения. След това гъбите и микроорганизмите вече ги имаш в почвата, вземаш малко от тази почва и заразяваш нова почва. Или когато обереш растенията и ги изкорениш им измиваш корена в кова с престояла вода и с тази вода заразяваш нови растения или почва.

Другите им неща също са много брутални, но точно ти нямаш нужда от тях. Дори само с тези, които ти изброих ти ще имаш голям набор от инструменти с който да помогнеш растенията за супер добив и в изключително екстремни климатични условия. Дори ще можеш да отглеждаш там, където много други са се проваляли...

Аз правя допълнителни неща, като листно когато давам NB или BH им добавям и К+амино. K+amino съдържа кобалт B12 и много щамове положителни бактерии, който дават страшен тласък, но и предпазват против лоши бактерии и гъби. Дори си правя разтвор К+амино с много вода за да си мия плодовете и зеленчуците с него, защото удължава годността им, а и потях полепва B12, които ми е много необходим.

Поръчваш ги понеделник и доставката им идва до петък(обикновено пристигат по-рано), а доставката е 5$. Мога да ти дам код за отстъпка от 15% за поръчки над 20 паунда. Кода за отстъпка:BUL10

Иначе за вредители има много неща от нийм(но той действа и като фунгицид за това спрях да го ползвам, защото ми убива полезните почвени гъбички ), до етерично масло от портокал, което направо топи някой вредители, или етерично масло от чаено дърво, или пиретрум. Препарата против вредители е според вредителя, макар, че повечето са широко спектърни. Можеш да изгониш вредителите без да ги убиеш с люто, зеолит и куп други неща.
Против вредители вече не ползвам нищо, как да ви кажа, половината ми торове, който ползвам освен, че хранят растението по брутален начин ама и отблъскват вредителите. Отделно спрях да ползвам каквито и да е неща за убиване на буболечките, защото вярвам, че всеки червей и буболечка е била нечия майка преди това...

Абе чета за този Root Better има ли го България, че пиша в интернет, а ми излиза някакво приложение за андроид, скъп ли е този препарат?

Абе чета за този Root Better има ли го България, че пиша в интернет, а ми излиза някакво приложение за андроид, скъп ли е този препарат?
От официалния сайт на BetterOrganix. Плащането е с карта, а пратката пристига за 3-4 дена. Най-малката разфасовка е 50 грама, струва 18 евро и ще ти стигне за дълго.

263
63
От официалния сайт на BetterOrganix. Плащането е с карта, а пратката пристига за 3-4 дена. Най-малката разфасовка е 50 грама, струва 18 евро и ще ти стигне за дълго.
Мерси, аз питам щото имам mykos drops, купувано от бг гроушоп, то ще ми върши ли работа, кое от тези е по-добро?

49
18
Здравейте. Бихте ли дали някаква експертиза - Сорта е Royal Dwarf на RQS. Ден 55 от покълване. Храната в началото беше тор от лястовички. От както е в цъфтеж предимно меласа, няколко пъти е давано банан, коноп, коприва и един път е пръскано листно с английска сол.
Редно ли е на автоматици да им се кастрят големите листа.. Аз ги измахах повечето защото правят сянка на долните разклонения.

• Like
Reactions: Ina
142
93
Здравейте. Бихте ли дали някаква експертиза - Сорта е Royal Dwarf на RQS. Ден 55 от покълване. Храната в началото беше тор от лястовички. От както е в цъфтеж предимно меласа, няколко пъти е давано банан, коноп, коприва и един път е пръскано листно с английска сол.
Редно ли е на автоматици да им се кастрят големите листа.. Аз ги измахах повечето защото правят сянка на долните разклонения.
Не е проблем стига да не прекаляваш,аз даже и малки махам ако пречат,но първо опитай да ги подгънеш. Няма нужда да бъдат махани ако подгъването е достатъчно.

Ina

5,214
313
Възможно е спектъра и осветлението да не са достатъчни и затова да изглеждат малко по-странно,иначе изглежда свежо на вид и хич не е зле....Как беше осветлението като ватове и келвини при теб?Прожекторите много не сме ги тествали за цъфтеж,аз пробвах един 200в/4500к,но не ставаше много много,може би е бил прекалено дневен или просто защото не е създаден за гроу.За растеж вършеха много добра работа,но може нещо сега да трябва да добавиш или замениш.....Друго,което ми хрумва е,че там сред лампите връхчето му е топло и няма много свеж,влажен въздух,може и да му сушат там?Защото гледам че надолу няма листа- нокти и тн,а само върха е малко така?Може вече да им спреш азотните изцяло,и те могат да идват в повече на тази фаза и да минеш само на главонадуващи с P и К:)

49
18
Осветлението при мен е оскъдно, но и "бокса" не е кой знае какъв.
Размери на "бокса" - 80х40х100
Осветление:
2х20w/2700k/1300lm
2х23w/6500k/1450lm
2x10w/6000k/ LED Прожектори
1х160w HWL/3600k/ 3100lm
В "цялото" това пространство виреят 3 цветя, Dwarf, QuickOne и Cheese. Като за съжаление QO остана без връх защото се беше лепнал на HWL-ката и се опече... Оставил съм го да вирее колкото да изкарам някоя пуканка да го пробвам като сорт...
Иначе - температура 25-30 - влажност между 55 и 75%
Ще попрочета как бих могъл да добавям само P и К по био път, че не ми се използват химии :Х
Ако кажете и към какво да се насоча...
Иначе, много ВИ благодаря за отговорите.

Last edited:

Ina

5,214
313
Аха,значи може да смениш сините(6000 и нагоре)с топли,също така има вече евтини ЛЕД крушки,които ми с е струва че са много по-добри от еквивалента си в ЦФЛ,така че може всяко ЦФЛ да се смени с лед крушка топла,тя ще да е малко от малко повече лумени за същите ватове.Не се сещам аз обаче какво e HWL?Малко ми е трудно и на мен да оцеля за цъфтеж какви домашни да ползвам понеже наистина всички са с азот,може би без пепелта.Хората ползват водорасли и коприва(но пак ще да има малко азот и в тях),а за К и П пепел,може да вземеш някое цъфтежно гуано(защото има и такова с повече азот)и да редуваш с пепел примерно,само че и с нея трябва да с евнимава когато са в саксии,доста разредена във водата или пък малко да поръсиш отгоре,но финно като за начало.Някой ако се сеща други предложения и мен може да ми послужат:)Аз обикновено с нищо не торя,забърквам една богата на всичко почва и това е,но те са ми навън и не изпитват недостици…..То цъфтежа е обикновено малко по-проблемен и към финала при мен,тогава започвам и аз да с е чудя какво домашно да им сипя вече,иначе на растеж сами си растат:)А най-удобно някое готово био с нагодени показатели за цъфтеж,аз се прежалвам понякога за едно,две…..

178
63
Малко измъчено ми се вижда?Ако имаш възможност!Моето предложение,за решение на твоя твоя проблем,на първо време е - 250W натриева,24-25 дори и
до 26-27°C,известно време суша и приемлива вентилация.

Last edited:
49
18
Благодаря за предложението @rastafaska . Като цяло бокса ми не е много голям и растенията винаги се доближават максимално до лампите, заради това съм избрал такива, които няма да ги изгорят когато са толкова близо до тях. Не знам дали тази натриева лампа би могло да стои на 10-тина сантима от върховете, защото при мен се получава точно това. За съжаление както споменах, QO остана без връх имено защото се беше залепило за крушката...
@Ina Благодаря за съветите. Ще сменя студените с топли още днес и ще взема тор за цъфтеж.

178
63
Да така е,доста си ограничен откъм място,но ако покрива на бокса ти е осветителното тяло,би могло да се измисли някакъв кул тюб самоделка.Преди време правих такъв опит с индустриално осветително тяло (с
каквито съм и в момента).Запазих стъклото отдолу и направих отвори от двете страни на отделението за лампата (максимално големи) премахнах малките странични рефлектори,свързвах вентилатора от едната страна с алуминиева тръба,а от другата също с алуминиева тръба вкарах въздух от вън.Доста е занимавката,но имаше забележителен ефект.Разбира се,не знам каква е ситуацията при теб,все пак най-важното е да се пазим.Успех!

101
28
Имам голям проблем.растенйята им увиснаха лйстата и долните клони .това е във рамките на един ден.все едно са от гума.дали е възможно да се получи от преторяване.друга пречи а не виждам.и може ли да се оправят нещата

254
63
Промии обилно с вода саксиите, нищо няма да им попречи една промивка все пак ако си прекалил с торовете това е решението!
Също ако си преполял може да са същите симптоми, ако си преполял не промивай а отстрани водата в чинийката и т. н.....

101
28
Няма чиниики.всичко е на дървени скари да се оттича водата.направих промивка със чиста вода и спирам да поливам няколко дена тъй като почвата е много мокра.дано проблема се оправи че вече съм на финалната права

firstcitizen

First Citizen
Supporter
1,363
263
Няма чиниики.всичко е на дървени скари да се оттича водата.направих промивка със чиста вода и спирам да поливам няколко дена тъй като почвата е много мокра.дано проблема се оправи че вече съм на финалната права
Слушай/ прочети какво ти е казал trevoman67.
Китките са или преторени или преполяти. Ако са преполяти и сега си ги промеил си ги удавил още повече. Като аз си мисля, че може да са преполяти и преторени едновременно. Със сигурност са преполяти, от далеч се вижда, че в кофата от сирене Дянково почвата е супер влажна. По много лесен начин можеш да разбереш дали са за поливане растенията, като вдигнеш саксията и ако саксията е тежка = почвата на растенията е мокра и не са за поливане.
Ако саксията е лека = почвата е суха и растенията са за поливане .
(пак зависи от самият почвен микс, но това е основното правило)

Слагай чинийки, че ще направиш мазало навсякъде. Другото, което е, че аз примерно поливам с торове и тази поливка ми струва 50 лева (примерно) и ако позволя да ми изтекат 10% все едно оставам да ми изтекат парите. За това си събирам каквото има в чинийката и го ползвам отново или си торя с това стайните цветя. (дори когато си произвеждам сам торовете и не съм дал пари за тях пак процедирам по същият начин)
Да не говорим, че от тая влага под тези греди може да тръгне мухал или вредители, защото и двете обичат влагата.

Trex1 на каква финална права си? Едва започваш цъфтежа, няма глави още по растенията. Вегетацията е лесната част (най-лесната част), трудното настъпва в цъфтежа, а ти тепърва започваш цъфтежа при това с проблем.
Да не говорим, че отглеждането е половината процес (по-лесния), а сушенето и складирането е другата половина. Дори вярвам, че сушенето и складирането е по-трудната част, но това е друга тема.

Дай им суша няколко дни да се възстановят.

здравейте днес като се загледах забелязах че края на листата почват да пожътяват и да се навиват някой ако знае от какво е да споде ли

Latest Cannabis Seeds

Strawberry Sorbet
Sold out

Strawberry Sorbet

DNA Genetics
Heirloom Swiss Sativa x Sorbet
6
Feminized
Limited
$85.00
Sorbet Stash
Sold out