Лечебница! (за растения в почва) (снимки)

Честита баба марта на всички , имам въпрос относно мухъла, дали има нещо с което се пръска превантивно и ако да в къкъв стадий на развитие на растението

40
8
Честит празник колеги моля за малко помощ на какво ви прилича това: темп е 28 влажност между 40 и 50% на лед панел е

здравейте някой може ли да ми помогне какво е това чудо по главите , от крем карамел ауто е от скоро откъсната глава и държана в плик и после сушена на бързо но тези синкаво бели петна ме учудват , не прилича нито на акари нито на мухъл

По тъмния цвят на материяла мисля,че най-вероятно е спарена и е тръгнал мухал,как мирише на пръст или свежо....

• Like
Reactions: Ina
40
8
Моля за помощ изчаках доста и проблема се задълбочи сорта е chocoloco през светлия период температурата около 28 се върти влажност 36-37% тъмния период темп от 19 до 20 влажност около 50% вентилацията е стабилна 24h... полива се с plagron blom 5ml pure zum 1ml green sensation 1ml на литър също и cal/mag 1ml н литър но от седмица го спрях просто реших че може да му идва в повече аааа забравих също и меласа чаена лъжичка на литър но не препълнена ,на лед панел е който е на 28 см от върха на цвете то като производителя препоръчва минимум 30см но не вярвам в това да е проблема... поливам с пх между 6 и 6,5... понеже до преди две седмици имах проблем с тъпите мошици fungus gnats който се домъкнаха на майка ми от цветята и бясно се развъдиха пробвах какво ли не и на края се принудих да напръскам на всякаде с инсектицид не и по цветето естествено и за мое очудване изчезнаха безследно...и си мислех че е от тях но това странно оцветяване по листата ме съмнява че е дефицит надявам се че се забелязва всичко на снимките

165
43
Малко си го преторил със блума на всяка поливка ли го наторяваш

40
8
Малко си го преторил със блума на всяка поливка ли го наторяваш
Да почти от бебе го храня с всяка поливка, блума от плагрон си го дават 5мл на литър, хмм възможно е не знам какво да мисля вече...

165
43
Ми бих те посъветфал да го спреш и да редуваш поне през поливка и ще се оправи

40
8
Благодаря за констатацията по принцип мен ми се вижда че пие малко вода по 1,5 литра на седмица... тая сутрин го полях с 1мл pure zym 0,9ml cal/mag и чаена лъжичка меласа надявам се на добри резултати щото цветето е едно 35 ден от 12/12 е а го дават 63 струва ми се че ще му трябва повечко обаче.... още веднъж благодаря на отзовалите се!

528
243
Колко ЕС вдига 5мл. bloom, 1ml enzym и cal - mag ? Мериш ли изобщо каква е силата на разтвора.
полива се с plagron blom 5ml pure zum 1ml green sensation 1ml на литър също и cal/mag 1ml н литър
Защо първо не четете описанията на продуктите които ползвате? Според фирмата производител на твоите торове не трябва да комбинираш Ензимите с Green Sensation!
Съвети от Plagron

Green Sensation елиминира нуждата от добавки като PK 13-14, Pure Enzym или стимулатори за цъфтеж.
plagron-100-terra-grow-schedule_copy3.jpg

40
8
Колко ЕС вдига 5мл. bloom, 1ml enzym и cal - mag ? Мериш ли изобщо каква е силата на разтвора.

Защо първо не четете описанията на продуктите които ползвате? Според фирмата производител на твоите торове не трябва да комбинираш Ензимите с Green Sensation!

View attachment 864466
EC не съм мерил моя грешка... тия ефтените ec метри вършат ли работа... да чел съм ги естествено описанията но не пиши никъде че е противопоказно а че изключва

528
243
Нали им виждаш таблицата, двете не се слагат заедно! Спазвай си им техните описания, като не можеш да си позволиш читава техника, поне за ориентир. След, като имаш проблем и ти казват къде е проблема, ти пак си разсъждаваш нещо.
но не пиши никъде че е противопоказно а че изключва
Ето до кога трябва да ползваш Ензимите

Разклати добре преди употреба. Добави 1 ml Pure Enzym на 1 литър вода (1:1 000). Използвай този разтвор всеки път, когато поливаш растенията до четвъртата седмица от фазата на цъфтеж.
Хората са си играли да правят описания, ти не ги спазваш, имаш проблем и не приемаш чуждо мнение.

За евтините метри не знам, не съм ползвал, ама съм пробвал евтини Ph метри и на всяко потапяне показват различно.

40
8
Нали им виждаш таблицата, двете не се слагат заедно! Спазвай си им техните описания, като не можеш да си позволиш читава техника, поне за ориентир. След, като имаш проблем и ти казват къде е проблема, ти пак си разсъждаваш нещо.

Ето до кога трябва да ползваш Ензимите

Хората са си играли да правят описания, ти не ги спазваш, имаш проблем и не приемаш чуждо мнение.

За евтините метри не знам, не съм ползвал, ама съм пробвал евтини Ph метри и на всяко потапяне показват различно.
Не не неме разбирай погрешно приемам всяка критика и се уча от нея pury enzyme го купих от ебау и това там не го пишеше че се дава до 4 седмица цъфтеж и не го знаех...то на мен ми е ясно че в мен е проблема и го виждам всеки път като си погледна цветето експериментират малко да установя проблема но не се получи за това потърсих вашата помощ за което съм много благодарен!

Kot

1,112
163
Благодаря за констатацията по принцип мен ми се вижда че пие малко вода по 1,5 литра на седмица...
Ако пие 1.5 литра на седмица е доста малко. При мен пият толкова за два дни.

PPM метъра е желязо, за разлика от ПХ метрите.

40
8
Ако пие 1.5 литра на седмица е доста малко. При мен пият толкова за два дни.

PPM метъра е желязо, за разлика от ПХ метрите.
Някаде четох че на лед пиели по малко вода...ще пробвам за начало да я вдигна на 2л на седмица чудя се дали не трябваше да го промия или да направя няколко поливка само с меласа...

Kot

1,112
163
Някаде четох че на лед пиели по малко вода...ще пробвам за начало да я вдигна на 2л на седмица чудя се дали не трябваше да го промия или да направя няколко поливка само с меласа...
Промивка не е препоръчително, че стреса е голям. Просто поливай с по-ниски нива на тор, но поливай обилно, така че да протича отдолу доволно количество. меласата наскоро разбрах, че има огромни нива на калий, само за информация.

Здравейте колеги! Да попитам това дали е азотен дефицит въпреки че растението е вече във 5 седмица цъфтеж?
Само да отбележа че това става със по-долните листа но голямото е от върха но и то е почнало да пожълтява.
Поливам само със блуум и банани. Като всяка трета поливка е само със вода. Почвата е чкч, кокос, перлит и торф.

Latest Cannabis Seeds

Strawberry Sorbet
Sold out

Strawberry Sorbet

DNA Genetics
Heirloom Swiss Sativa x Sorbet
6
Feminized
Limited
$85.00
Sorbet Stash

Sorbet Stash