Лечебница! (за растения в почва) (снимки)

510
243
Това е напълно нормален процес, няма нужда от притеснение, но все пак е хубаво да покажеш и цялото растение на нормална светлина.

212
43
Помагайте. За първи път ми се случва във вегетация да имам проблем и нямам идея защо. Растенията са покълнати при същите условия както при всеки преден гроу.

11
3
Lorisss проблема е от почвата ти. Виж си почвата и няма нищо чудно, че имаш проблеми с нея във вегетацията. Почвата ти изглежда много зле като структура, ако си я купувал готова не я купувай повече, ако си я правил ти, тогава смени рецептата. Разсад се гледа в по-бедна почва на вещества. Просто ги гледай първоначално в по-бедна почва и после ги пресаждаш в по-богата почва или ги слагаш в бедна почва и даваш всички торове ти, но това е по-трудно и не е за теб. Почвата ти изглежда неподходяща нито за разсад, нито за големи растения.

Щом за 8 години в тоя форум не си се научил да отглеждаш и на елементарни неща в отглеждането значи по-добре се опитай с друго хоби. Може другото повече да ти се отдава. Ако пък решиш да пордължиш да отглеждаш. Тогава сядай и чети, че такива аматьорски грешки са недопустимо за човек с профил на 8 години в тоя форум. Аз с профил на 2 дена ли да ти го казвам ?

Готварското фолио прави горещи зони и е много зле за отразяване. Бяла боя по стените е много по-добре. Да не говорим, че на професионалното светло отразително фолио за отглеждане стана толкова евтино, че за 50 лева бокса го правиш с професионално отражение на светлината. Аре има и скъпи видове дето ще ти излезе 250 лева за бокса ама като те гледам с това алуминиево фолио се съмнявам, че ще вземеш такова. Но и това за 50 лева е в пъти по-добро от алуминиевото готварско фолио. Нямаш 50 лева? Бялата боя е 5 лева. Ама ти си избрал да минеш тънко с алуминиевото готварско фолио за 2 лева и хартиено тиксо. Поне алуминиево тиксо да беше ползвал, но то е по-скъпо от ролката алуминиево фолио, нали?

Бокса ти изглежда под всякаква критика. Половината новобранци във форума, които отглеждат за 1ви или 2ри път са се постарали повече от теб за началото за бокса и за почвата. Напълно нормално и резултатите им да са по-добри от твойте нищо, че са новобранци, а ти, че си старши. Годините на профила нищо не означават, нито, че сте отгледали 100 растения в живота си, това не ви прави експерти.

Как да си решиш проблема? Най-лесно е ако пресадиш растенията в по-добра почва. Вземаш растението с коренчето заобградено с малко почва от старата и го пресаждаш в нова по-добра почва. Растението е малко и има малък корен така, че с много малко от тая буклучарска почва можеш да го пресадиш и растението даже няма да разбере за пресаждането, но до няколко дни като достигне новата по-добра почва и ще се оправи от самосебе си и ще разбере за промяната. Дори да го махнеш изцяло от тая почва пак и да го сложиш с гол корен в нова по-добра почва пак става, но при пресажда с малко почва дори няма да разбере, че е пресаждано и няма да нараниш корена.
Просто си купи по-хубава почва. Нали имаш 6-10 растения? Ако не ти се дават много пари за готова почва просто си приготви нещо по-добро, като почва. Има много рецепти за почва във форума, сядай и чети.

Тия indoor ли ще ги цъфтиш или разсад за outdoor ще са ? Ако ще ги гледаш indoor да нзаеш, че идва лято и без климатик трудно ще се справиш лятото.

Нищо лично старши. Лежиш на стари ларви, просто се вземи в ръце и растеняита ще се оправят. Дай им малко и те ще ти дадът много.
Сяйда и чети, че виждам, че пари не ти се влагат ама поне от акъл да го докараш.

Иначе Diesel е хубав сорт и е един от любимите ми, но много зависи на коя фирма е и кой го е отглеждал. Ясно е че ти от гледане няма да го докараш, ама твоя на коя банка е ?
Някой път можеш да пробваш Sour Diesel, които е уникален сорт за добив и на сила, и на ефект.
Невероятен сорт против умора, стрес, депресия, болки и главоболие. С много готин повдигащ енергичен еуфоричен ефект, които те прави щастлив и не те оставя на едно място да стоиш. Жалко, че няма работодатели на които в работните задължения на работниците да се включва сутрин да пуши МАЛКО преди работа от Sour Diesel, че да се усмихнат, да са щастливи и да бачка напушени все едно са на амфетамини. Само заради 1 или 2 дръпки сутрин от тоя сорт със сигурно ще се заработва 25% или 30% повече заработка за деня.
Не случайно Sour Diesel е топ сорт в Калифорния.

В България, като чуят доминираща Сатива с 11-12 седмици цъфтеж и я заобикалят. Как да обясниш на хората, че хубавите неща стават бавно. Сативата ако можеш да я изчакаш дава много повече от Индиката като добив и си заслужава и чакането, а ефекта няма общо. В България масово се пушат Идники с къс цъфтеж, които те правят на паразирано зомби и заспиваш или за работа не ставаш, защото толкова много ти се спи, че те мързи. Българските гролъри не осъзнават, че Индиката са растения, които се отглеждат за тежки болки и тежки заболявания. Основната цел на Индиката е да те обезболи и приспи за да може тялото да се лекува по време на съня, лишено от болки в комбинация с лечебните свойства на смолите.

Бай Ганьо казва, че Индика му харесва, като ефект, защото повечето ганьовци Сатива не са пушили в живота си, особено от младите. Много малко гролъри в България отглеждат Сатива. Пък още по-малко дилъри продават Сатива. Защото масово неопитните гролъри са и дилъри на дребно и гледат Индика сортове. Монопола също гледа Индика, както и внася Индика от мюсюлманският свят. Много българска трева се изнася в чужбина и изобщо не се появява на българският пазар. Най-добрите гролъри в България които отглежда хубави неща не продава, а си я пушат те.

Дилърството е лошо нещо, особено ако се прави с користна цел, защото се проявява като бъдещо страдание. Дори и да дилърствате поне парите ги ползвайте за безкористни цели за добри дела.

Масово се гледат индики indoor, защото стават по-бързо и това знаят, като сортове. Но Индиката пуска по-малко количество от Сативата независимо indoor или outdoor. Ама как да обясниш на Бай Ганьо, че му липсва основният елемент в отглеждането на растения, а именно търпението.

Бай Ганьо бере зелени Индики, че да не го смазват, а какво остава да чака добре узряла Сатива. Бързото не може да изчака да узрее, а какво остава за бавното. Като не искате да ви мачка Канабиса гледаайте Сативи, а не Индика. Ако дръпнеш повече от Сативата пак ще смачка.

Индиката и Сативата са толкова различни, че все едно са растение от 2 различни Свята, нищо че и двете са Канабис.

Здравейте съфорумци,
това ми е първи опит, моля за мнение, преторил ли съм? струва ми се доста малко като за 30 дена?
ауто семка феминизирана,, 30 дни след покълване, 10см, 100w лед китайско лилаво(уж фул спектър) 20/4 , 5л саксия ,почва от магазина смесена с отлежала домашна пилешка тор и пръст от градината, вода от чешмата пх - 6(понижена с оцет) на почвата 7.7 ,24 градуса. листата станаха сухи на допир от 2-3 дена е така.

Какво им има?
Не ги поливам с препарати единствено съм им слагала Terawet абсорбиращи водата кристали и то изключително малко количество мисля да ги гледам био ,но нещо пропускам гледам ги навън

Ina

5,113
313
ЗДР,колежке!:)Няколко неща виждам аз:
1)почвата нещо не е много добра май,каква е?Няма и нещо да пропуска въздух в нея,като перлит или едър пясък или камъчета дребни.....
2)през колко поливаш,трябва да се полее обилно после хууубаво да изсъхне(не да пресъхне,но доста добре да изсъхне
3)но много важно-АКАРИ има!Това са малки движещи се паячета,много миниатюрни отдолу на листенцата и се предават от прахоляци,тераси,мазета,тавани и други цветя.Трябва веднага да ги отработиш(ако нямаш с какво веднагически пробвай яко лют пипер във вода поне да ги забави),много бързо налазват и да почистиш там,където държиш цветята с препарат за чистене или белина,кофички,всичко.Разгледай много внимателно листенцата от долната страна,те са движещи се точици.Може да им обършеш листата със сапунена гъба,мисля че тепърва налазват,тези бели точици са от тях по долните листенца
4)Тераует не им трябва в кофичките,дори може и той да им пречи.той е да задържа влага навън в почвата,но не е необходим да ти кажа изобщо,кой знае каква работа не върши......Тука докато са при теб само ще ти бърка нещата.

ЗДР,колежке!:)Няколко неща виждам аз:
1)почвата нещо не е много добра май,каква е?Няма и нещо да пропуска въздух в нея,като перлит или едър пясък или камъчета дребни.....
2)през колко поливаш,трябва да се полее обилно после хууубаво да изсъхне(не да пресъхне,но доста добре да изсъхне
3)но много важно-АКАРИ има!Това са малки движещи се паячета,много миниатюрни отдолу на листенцата и се предават от прахоляци,тераси,мазета,тавани и други цветя.Трябва веднага да ги отработиш(ако нямаш с какво веднагически пробвай яко лют пипер във вода поне да ги забави),много бързо налазват и да почистиш там,където държиш цветята с препарат за чистене или белина,кофички,всичко.Разгледай много внимателно листенцата от долната страна,те са движещи се точици.Може да им обършеш листата със сапунена гъба,мисля че тепърва налазват,тези бели точици са от тях по долните листенца
4)Тераует не им трябва в кофичките,дори може и той да им пречи.той е да задържа влага навън в почвата,но не е необходим да ти кажа изобщо,кой знае каква работа не върши......Тука докато са при теб само ще ти бърка нещата.
1. Почвата е смесена с обикновена почва и обработена от чарвени калифорнийски червей ,не съм сложила перлит ,защото четох че е отровен ,а както казах опитвам се да ги гледам по възможно най-заобиколния начин от химията 😂 .. ще добавя малко камъчета
2. Не ги поливам много обикновено ги поливам обилно 2 пъти в седмицата или 3 и чакам да изсъхне почвата
3. Какво да си купя срещу тях. Четох доста преди да пиша и осъзнах че има някакъв такъв проблем ,но не можах да открия правилната информация.
4. Ползвам го защото се случва да ме няма 5-6 дни и се притеснявам да не прежаднеят 🤣

Здравейте почивам с кристално имат много дефицити моля за помощ не мога да кача всички снимки защото пише че не достига памет моля за помощ ще съм благодарен
IMG_20190525_182806.jpg

Здравейте !!!
От няколко дена го имам този проблем :( надявам се да ми помогнете със съвети какво да направя !

Ina

5,113
313
Мен ми прилича на следи от Aкари.Виж какво е това,може да го видиш и на англ.-spider mites.Трябва да се вгледаш много внимателно от долната страна на листата,едни малки движещи се точици,едвам се виждат.И когато установиш това ли е да вземеш мерки-чистене на самото място там,където стоят цветята с препарат,може белинада няма парцали,пердета в близост и самите цветя се пръскат с нещо,био или не.Но първо се увери.

Мен ми прилича на следи от Aкари.Виж какво е това,може да го видиш и на англ.-spider mites.Трябва да се вгледаш много внимателно от долната страна на листата,едни малки движещи се точици,едвам се виждат.И когато установиш това ли е да вземеш мерки-чистене на самото място там,където стоят цветята с препарат,може белинада няма парцали,пердета в близост и самите цветя се пръскат с нещо,био или не.Но първо се увери.
да има такива черни точици !!! благодаря ти много :) утре ще си купя нещо био ;)

здравеите имам въпрос ако можете да ми помогнеш имате ли идея как да накарам почвата ми да изсъхва по бързо при поливане , светлината ми е лед миксът на почвата смятам че ми е добър има и дренаж но почвата изсъхва изключително бавно може би за 4 5 дена ще изсъхне напълно ако не и 6 влагата ми е 70 80 процента имате ли някаква представа как да забързам изсушаването на почвата ..

Това ми е проблема.... поливам само с canna terra vega през 1,2 дни редовно на всяко поливане слагам във водата от разтвора... Ако може малко помощ ????

243
63
Да не ги преполиваш? Ако не, пепел от печката върши работа, но по малко, че ще ги изгори. Мойте ги ръся с 2-3 супени лъжици от барбекюто на плант и после поливам.
мир

• Like
Reactions: Ina

Latest Cannabis Seeds

Xanadu

Xanadu

Katsu Seeds
Bandaid Haze #7 x Pre98 Bubba Kush
12
Feminized
New
$150.00