Лечебница! (за растения в почва) (снимки)

Ми 100см е цветето слагам 4-5 литра вода през ден два иначе на всяко поливане слагам terra vega на 10л вода по 50мл както си го пише ... това се появи при последното поливане.... не знам на какво се дължи и как да го оправя.

Около 20 дена не е валяло... вече взех мерки взех препарат за алтернария и брашнеста мана и за двете ще пръскам в комбина... и допалнително ще увелича добавката за ръстеж с 50% че имам бледо зелени листа да може да се подхрани добре ... иначе през ден два поливам и почвата е суха като цимент .... а самата болест е алтернария единствено с това я сравних най добре от всичко прегледано и изчетено по случая....

фермери здравей те кажете ако знаете как се правят кокошите изпражнения.... имам една кофа от латекс 25 кг с кокови лайнца колко вода да им сипя за да се разтжарят ии след това как се дозира да не изгоря нещо

В такъв случай бих добавил ЧКЧ 3-4л. Явно нещо му не е таман, а в чкч-то има всичките микроелементи.
Успех!
фермери здравей те кажете ако знаете как се правят кокошите изпражнения.... имам една кофа от латекс 25 кг с кокови лайнца колко вода да им сипя за да се разтжарят ии след това как се дозира да не изгоря нещо

142
93
Каква меласа и по колко се слага , от къде да си купя ???
Трета преварка,една супена лъжица на всеки 3-4 литра вода,всеки био магазин го има.

Зелени братя здравейте. Не съм влизал повече от 2 години във форума и не знам защо не ми дава със стария акаунт да поствам каквото и да било... Казва ми да си ъпдейтна някаква информация за акаунта, но нищо повече... Както и да е.

Можете ли да помогнете за тези 2 растения? Нещо им яде листата редовно. С какво да премахна гадовете? Ще бъда благодарен на всеки един съвет!

20190623_165907.jpg
20190623_165911.jpg
20190623_165927.jpg
20190623_165931.jpg

Нищо не им пречи... и моите са така и растат.. няма от какво да се притесняваш, иначе в агроаптеките има препарати но трябва да питаш на място и ще ти дадат . Аз взех за моите за алтернария и брашнеста мана и още немога да напръскам

Ina

5,159
313
Зелени братя здравейте. Не съм влизал повече от 2 години във форума и не знам защо не ми дава със стария акаунт да поствам каквото и да било... Казва ми да си ъпдейтна някаква информация за акаунта, но нищо повече... Както и да е.

Можете ли да помогнете за тези 2 растения? Нещо им яде листата редовно. С какво да премахна гадовете? Ще бъда благодарен на всеки един съвет!

View attachment 877518View attachment 877519View attachment 877520View attachment 877521
Те са цъфнали обаче,няма да станат големи количества:)Около тях трябва да се чисти от треви,може да поръсиш пясък,пепел около стъблото.да не с е опира нищо и може да ги пръснеш с някой домашен спрей,примерно люто чили,тютюн,накиснати в топла вода,но не кипяща чак.Понеже като цъфтят с малко неща може да с е пръска по главите,с химии по-добре не.Аутота ли са или просто са се объркали?

Привет фермери искам да попитам дали ще им навреди ако им сложа захар както бабите слагат на доматите да ги подсилват?

Ina

5,159
313
Вземи от село оборски тор,люцерна за мулч,такива неща.Захарта не знам дали ще навреди,сигурно не,но дали е най-удачното и доколко има смисъл?Прочети повече за храненетона тези растения,на финала им сипват меласа,но има по-важни неща.....

Здравейте Приятели,
За първи път пиша, но имам голям проблем и не знам вече какво да предприема. Мястото, което ползвам е за първа година и превантивно не взех кой знае какви мерки, не беше обработено и исках постепенно да им доставя всичко необходимо. Първо имах проблеми със зайци, мишки и къртици, но сега мисля, че имам проблеми с болести и вредители. От снимките ще видите как листата на растенията избеляват отвътре навън, изчетох почти цялата лечебница, но не намерих сходен проблем. Какво ли не опитах, пръсках, торих, бяха супер преди да ги изкарам, зеленки, всички топирани, но сега са много зле и вече съм отчаяна... Кажете изобщо имат ли шанс?!... И какво би помогнало?

firstcitizen

First Citizen
Supporter
1,363
263
Здравейте Приятели,
За първи път пиша, но имам голям проблем и не знам вече какво да предприема. Мястото, което ползвам е за първа година и превантивно не взех кой знае какви мерки, не беше обработено и исках постепенно да им доставя всичко необходимо. Първо имах проблеми със зайци, мишки и къртици, но сега мисля, че имам проблеми с болести и вредители. От снимките ще видите как листата на растенията избеляват отвътре навън, изчетох почти цялата лечебница, но не намерих сходен проблем. Какво ли не опитах, пръсках, торих, бяха супер преди да ги изкарам, зеленки, всички топирани, но сега са много зле и вече съм отчаяна... Кажете изобщо имат ли шанс?!... И какво би помогнало?
Имат дефицит на желязо. Имат шанс да се оправят.

Не винаги, но в повечето случай, когато жълтее върха = дефицит на желязо
Когато жълтаее средата = дефицит на магнезии
Когато жълтее долу = дефицит на азот

Най-вероятно имаш желязо в почвата, но си го заключила. При недостига на желязо най-честият причинител е градинара, които е използвал прекано много пилешка тор, като тор. Пилешкият оборски тор има склонност да повишава рН на почвата, което е един от главните фактори за недостиг на желязо. В допълнение към промяната на рН, високото ниво на хранителни вещества, съдържащи се в пилешкия оборски тор, може да попречи на усвояването на желязо от корените, което води до допълнително заключване на желязото.

Аз давам през вегетацията и цъфтежа тор от коприва. (излиза ми безплатно)

Понеже освояването на желязо през корените си го заключила е по-добре да дадеш желязо листно за да отпуши запушването много добра комбинация е листно Калции + Магнезии + Желязо.

Направи нещо за нормализиране на pH на почвата. Замери pH на почвата и полей с коригирана вода или зарази с полезни бактерии да буферират, можеш да промиеш, макар, че виждам, че е полято (мокро).

View attachment 877518View attachment 877519View attachment 877520View attachment 877521
Ina ти е казала много добре, какво може да се направи.

Привет фермери искам да попитам дали ще им навреди ако им сложа захар както бабите слагат на доматите да ги подсилват?
1 супена лъжица с меласа на 5 литра престояла вода. Меласа 3-та преварка (блек страп), защото при преварките повече вредни захари са се пробразували и има по-голям проент полезни вещества. (50% захари и 50% полезни вещества) Един буркан 330-340 мл био блек страп меласа струва 5-7 лева и ги има почти във всичките по-големи хранителни вериги.
Има много евтина меласа, но тя обикновенна е 1-ва преварка, може да се познае по това, че е много по-рядка.

За повече информация и въпроси съм в Grysti .com/community

Много благодаря за съвета и бързият отговор. Ако можете да ми кажете какво точно да взема за листно пръскане, което да съдържа желязо, защото мястото е много далеч и мисля, че с всеки изминал ден се влошават, трябва да действам бързо... По принцип торя с биоторове, мога да причака снимки, но мисля че има и много болести и вредители, съдейки по околната растителност. Преди седмица ги напръсках против мана.
А относно почвата, умешах им няколко купени, би трябвало pH-то да е добре. Има наистина много насекоми, скакалци паяци, комари, гасеници, против тях не знам с какво да ги третирам... Пробвах с препоръчания лют разтвор, но не подейства особено, имаше минимален ефект, може би не е толкова трайно и трябва по често да се прилага. Ако можете да ми кажете някакви препарати за вредителите и за листното пръскане с желязо ще съм много благодарна.
Ето това са ми торовете, с който поливам...последния път някак не бяха жадни, не искаха да поемат вода, дали е защото съм заключила приема на желязо от корените?!

• Like
Reactions: Ina
Здравейте Приятели,
Хубав маникюр мадам ! Според мен това е заключване на микроелемент СЯРА и най-вероятно се е получило от неправилно поливане с неподходящ вазтвор. Аз регулирах преторяването с престояла вода с коригирано PH, 6,6-перфектната среда за усвояването на всички хранителни елементи. Виждам и преторяване с азот. Смятам ,че им е много рано за торене с тези течни торове. Растенията са много малки за да са изразходвали всички хранителни в-ва в почвата,аз смятам,че торенето с течен разтвор трябва да настъпи след изразходване на всички хранителни в-ва в почвата. Това е накратко.

Хубав маникюр мадам ! Според мен това е заключване на микроелемент СЯРА и най-вероятно се е получило от неправилно поливане с неподходящ вазтвор. Аз регулирах преторяването с престояла вода с коригирано PH, 6,6-перфектната среда за усвояването на всички хранителни елементи. Виждам и преторяване с азот. Смятам ,че им е много рано за торене с тези течни торове. Растенията са много малки за да са изразходвали всички хранителни в-ва в почвата,аз смятам,че торенето с течен разтвор трябва да настъпи след изразходване на всички хранителни в-ва в почвата. Това е накратко.
Благодаря. Аз им взех от growshop-а vita race и mighty neem. Vita race съдържа всякакви витамини и е за листно пръскане, надявам се да им помогне, човека в магазина каза, че е много добър. Mighty neem го взех заради вредителите, изчетох много добри коментари за него и препоръки. Благодаря за снимката с елементите, за напред ще ми е от полза. А относно тези торове, когато ги купих ми казаха, че може от самото начало да има давам по една таблица, но разбрах по трудния начин, че не се чувстват добре.... първоначално като им ги дам видимо свежват, но после стават ужасни.

Latest Cannabis Seeds

Strawberry Sorbet
Sold out

Strawberry Sorbet

DNA Genetics
Heirloom Swiss Sativa x Sorbet
6
Feminized
Limited
$85.00
Sorbet Stash

Sorbet Stash