Лечебница! (за растения в почва) (снимки)

Благодаря. Аз им взех от growshop-а vita race и mighty neem. Vita race съдържа всякакви витамини и е за листно пръскане, надявам се да им помогне, човека в магазина каза, че е много добър. Mighty neem го взех заради вредителите, изчетох много добри коментари за него и препоръки. Благодаря за снимката с елементите, за напред ще ми е от полза. А относно тези торове, когато ги купих ми казаха, че може от самото начало да има давам по една таблица, но разбрах по трудния начин, че не се чувстват добре.... първоначално като им ги дам видимо свежват, но после стават ужасни.
В лечебницата има всичко необходимо. Сайта много се е променил от последното ми влизане,можеш да намериш всичко необходимо стига да ти се търси.
Имам 5 - аутдора за гърбът си( не са много) ... много бързах в началото.... ДА ТОРЯ,ДА БЕРА, ДА ГИ ВИДЯ ГОЛЕМИ И ЩАСТЛИВИ,но винаги когато избързвах с торенето нещо се объркваше и ми се налагаше да промивам почвата за да стабилизирам нещата. И това се случваше с сорта LSD - indika,която би следвало да издържа на торене.И стигнах до извода ,че не трябва да се бърза с тези торове. Трябват ти уреди за измерване на хранителност на разтвора и PH ,защото не винави разтвора е с подходящо PH за пълното му усвояване. ВОДАТА ВИНАГИ ТРЯБВА ДА Е ПРЕСТОЯЛА,ЗАЩОТО ХЛОРТА В НЕЯ ЩЕ УБИЕ ФЛОРАТА В ПОЧВАТА.
И винаги трябва да се води подробен дневник с поливанията и с какъв разтвор си поливал.. ако има аномалии ще ти е по лесно да отстраниш проблема.С виск да се повторя и потретя аз лично се справях с преторяването като промивах почвата с коригирана престояла вода,торовете се спират за една седмица и след това се продължава с тях, усет се придобива с четене,всеотдайност експерименти и търпение.

Успех и НЕ КАЗВАЙ НА НИКОГО КАКВО ОТГЛЕЖДАШ!

CANABIS GROWING BG 050.PDF- този документ силно ти го препоръчвам ще ти помогне доста.

14
3
В лечебницата има всичко необходимо. Сайта много се е променил от последното ми влизане,можеш да намериш всичко необходимо стига да ти се търси.
Имам 5 - аутдора за гърбът си( не са много) ... много бързах в началото.... ДА ТОРЯ,ДА БЕРА, ДА ГИ ВИДЯ ГОЛЕМИ И ЩАСТЛИВИ,но винаги когато избързвах с торенето нещо се объркваше и ми се налагаше да промивам почвата за да стабилизирам нещата. И това се случваше с сорта LSD - indika,която би следвало да издържа на торене.И стигнах до извода ,че не трябва да се бърза с тези торове. Трябват ти уреди за измерване на хранителност на разтвора и PH ,защото не винави разтвора е с подходящо PH за пълното му усвояване. ВОДАТА ВИНАГИ ТРЯБВА ДА Е ПРЕСТОЯЛА,ЗАЩОТО ХЛОРТА В НЕЯ ЩЕ УБИЕ ФЛОРАТА В ПОЧВАТА.
И винаги трябва да се води подробен дневник с поливанията и с какъв разтвор си поливал.. ако има аномалии ще ти е по лесно да отстраниш проблема.С виск да се повторя и потретя аз лично се справях с преторяването като промивах почвата с коригирана престояла вода,торовете се спират за една седмица и след това се продължава с тях, усет се придобива с четене,всеотдайност експерименти и търпение.

Успех и НЕ КАЗВАЙ НА НИКОГО КАКВО ОТГЛЕЖДАШ!

CANABIS GROWING BG 050.PDF- този документ силно ти го препоръчвам ще ти помогне доста.
Благодаря, ще го погледна този документ, със сигурност ще има полза...
Започвам ги сега на промивки по дълго време, за да се стабилизират....ще станат нещата, вече имам поне представа къде греша, а и с ваша помощ е нещо друго, не е главоблъсканица. Скоро се надявам да ви ги покажа в по добро състояние.

Не е главоблъсканица. Ако имаш нужната информация и я синтезираш всичко става много просто.

253
63
Започвам ги сега на промивки
С дестилирана вода ефекта е най-добър.
Намери малко коприва и я свари. След промивката ще и дойде като зелева чорба сабахлем. Може и английска сол да и вземеш за пръскане. От копривата желязо и балансирано NPK, a английската сол-магнезий и сяра.

С дестилирана вода ефекта е най-добър.
Намери малко коприва и я свари. След промивката ще и дойде като зелева чорба сабахлем. Може и английска сол да и вземеш за пръскане. От копривата желязо и балансирано NPK, a английската сол-магнезий и сяра.
С английска сол съм коригирала PH на торов разтвор.Не смяташ ли , че тя може да я объркаме допълнително с това пръскане, до колкото се сещам разтвора ставаше алкален (тоест ph-то падаще) Магнезий и сяра са микроелементи ,а за сярата знам , че е необходимо МНОООГО МАЛКО,но трябва и са МНОГО редги случайте, в който тя липсва като хранителен елемент в почвата.Листното подхранване се използва за шокови ситуации, хранителните елементи се усвояват в много малук процент , но и много бързо. Ако тя има заклчени елементи и ги отключи,от почвата и след това пръска МОЖЕ,да настъпи преторяване и пак ШОК за растението!

Когато почвата е достатъчно хранителна ,аз самата смятам ,че не е необходимо от такива ЧОРБИ,всичко си има там! В началото е нужно само да поливаш с коригирано PH ВИНАГИ и да чакаш да се "изхаби" почвата! Аз лично наблюдавах за признаци на недохранване,предимно на азот, появи ли се ти си на ход,ториш и гледаш как избуява,а след това се чудиш как да вързваш главите ,защото много тежат !

Каква е разликата м/у дестилираната вода и престоялата,някой може ли да ми каже ?

Престоялата(мъртва вода) има :
-има високо PH(поне при нас)
-няма хлор

За дестилираната се сещам , че е не е хлорирана.

Last edited:
88
18
Не знам как попаднах на това видео, много полезно ми се стори-определяне вида на почвата, дали е песъчлива, глинеста или тинеста. Изгледайте го много е яко. После се определя по таблицата долу
Screenshot_2019-07-22-16-35-12-058_com.google.android.youtube.png

Ето филма от ютуб

14
3
Каква е разликата м/у дестилираната вода и престоялата,някой може ли да ми каже ?

Престоялата(мъртва вода) има :
-има високо PH(поне при нас)
-няма хлор

За дестилираната се сещам , че е не е хлорирана.
Да престоялата вода няма хлор, но има други микроорганизми в нея, склонна е към заблатяване е дори. Дестилираната вода е абсолютно чиста вода.

88
18
Дестилат означава изпарена на котлон и парите втечнени в серпентина, спирална тръба в студена вода, охлаждат се и стават пак вода. Така правят ракията, с дестилиране на джибрите. Много чиста без примеси никакви. Престоялата е чешмяна стояла на слънце.
Ето един примитивен но работещ начин за дестилат

Last edited:
  • Wow
Reactions: Ina
253
63

Razlikata e, че в дестилираната /дейонизирана/ няма разтворени никакви соли и минерали и е "гладна" да попълни тази липса, демек е екстра за промивка.

253
63
Когато почвата е достатъчно хранителна ,аз самата смятам ,че не е необходимо от такива ЧОРБИ,всичко си има там!
Сядай да четеш. Точно тея "чорби" дават микроелементи и аминокиселини. Само с NPK не става.

Ina

5,208
313
В почвата няма само НПК,има всичко и микроорганизми и микроелементи и тн ако е добре миксирана,ако има компост,тор от червей и принципно не би трябвало д а има нужда от друго в идеалния вариант в земята,но когато сме в саксии се налага да се долива по някоя чорба евентуално за разнообразие и най-вече на цъфтежа:)Аз гледам да пресаждам няколко пъти за да имам максимално неизхабена почва преди самия цъфтеж,когато съм в саксии и да се налага минимално да дохранвам.Та съм съгласна с колежката,че почвата е решаващата(в почвеното отглеждане де,иначе е друго).Да и аз съм съгласна,че първо трябва да се поизхаби почвения микс,иначе само трупаме излишни неща,особено азота остава да пречи.Който не му се занимава с домашни неща той купува за удобство био хевън и тн,аз избягвам...…

603
243
Има и още нещо за почвата, в което се убедих тази година на вън. Не много хубаво, даже никак не е хубаво и да е прекалено гореща почвата. На вън тази година имам 4 основни дупки, пълни са с ЧкЧ, оборска тор, Bad Guano и Fish powder на Guanokalong. Рибата и прилепите, съм разделил по 3кг на 4-те дупки те са около 150-170 литра. Ами мога да кажа, че растенията ми само в оборска тор и съвсем малко чкч се развиват в пъти по- добре от колкото тези с многото храна. Така, че трябва да има баланс на нещата. Вегетацията спокойно може да се изкара и без никаква храна, но разните бустери, аминокиселини, полезни бактерии е много хубаво да се добавят с чайчета, въпреки, че си има основна храна в почвата. Тази година си правя експерименти с еднакви клонинги с различни хранителни в-ва и забелязах, че във вегетация, особено в началото е по- добре по бедна смес.

Има и още нещо за почвата, в което се убедих тази година на вън. Не много хубаво, даже никак не е хубаво и да е прекалено гореща почвата. На вън тази година имам 4 основни дупки, пълни са с ЧкЧ, оборска тор, Bad Guano и Fish powder на Guanokalong. Рибата и прилепите, съм разделил по 3кг на 4-те дупки те са около 150-170 литра. Ами мога да кажа, че растенията ми само в оборска тор и съвсем малко чкч се развиват в пъти по- добре от колкото тези с многото храна. Така, че трябва да има баланс на нещата. Вегетацията спокойно може да се изкара и без никаква храна, но разните бустери, аминокиселини, полезни бактерии е много хубаво да се добавят с чайчета, въпреки, че си има основна храна в почвата. Тази година си правя експерименти с еднакви клонинги с различни хранителни в-ва и забелязах, че във вегетация, особено в началото е по- добре по бедна смес.

Ето такива хора като теб ме карат да посещавам сайта ! Научих нещо ново,което смятам ,че ще ми е от полза. Благодаря ти !

Ina

5,208
313
И аз това забелязах,че дренажа(в саксии)е далеч по-решаващ ,отколкото да е много торна.За бебета да е силна,както и за аутота е направо противопоказно,важно е да е рохкава и с подходящо пх,а тор да има съвсем умерено,за бебета минимално торчица от червей и това е,като бебета ако ще пресаждам могат да бъдат и само в торф и много перлит в ървите чашки.Точно така е,да!Дори спрях животинските и почти никаква оборска нямам,освен с люцерната каквото е паднало,гуано и особено пилешко изобщо не употребявам и не забелязвам липсата му никак,ако се ползва трябва да е съсвсем,съвсем мъничко.Компоста също така,много е полезен,но е силен и задържа влага и затова съвсем малко и от него(а навън на по-сухото място пък съм сипала доста да помага за влага т.е.важни са и нашите условия за това какъв микс да си направим),като гледам общото количество на всички видове торове(първо да не са и твърде много видове ми се струва по-удачно) да не надхвърля да речем 30%от целия микс,дори 20,зависи от фазата,а много повече гледам да наблегна на дренаж,камъни и тн,а най-много на основата-торф(а и те повечето все имат нещо добавено,така че и с това трябва да се внимава).Чайчетата са хубави,но да се добавя това,което го няма в почвата,да не с е добавя едно и също без нужда,това най-вече за азота се отнася.Аз ползвам сега рибешките...водорасли само като течна добавка,другото ми е сухо в микса,по-натам ще видя нещо цъфтежно да добавя.....В саксия се преторява по-лесно,отколкото навън също така.
Имам и още едно наблюдение,но няма намерение да споря по него,за себе си съм си решила,че кокос в почвения микс не с е връзва,защото са различни среди,различно се поливат и задържат влага,различно кореспондират с другите неща в микса и кокоса не замества дренажа от перлит,затова аз поне не го използвам,бих го използвала само чист за нещо или по подходящия за него начин.

88
18
Не помня от къде чух вече, за въшки, че се пръска със зелева чорба. Реших да напръскам и да пробвам. Разредена една лъжица в 500гр вода. Ганджите ми нямат въшки (слава богу), но напръсках един живовляк, беше пълен с паяжини и едни черни, бая големи буболечки. За 2дена избягаха. Е трябва пак да пръсна, с един път не става съвсем
IMG_20190822_144325.jpg

IMG_20190822_144333.jpg

Latest Cannabis Seeds

Strawberry Sorbet
Sold out

Strawberry Sorbet

DNA Genetics
Heirloom Swiss Sativa x Sorbet
6
Feminized
Limited
$85.00