• 🎅 Christmas Sale - 25% Off All Seeds 🎄
    Use Coupon Code At Checkout: XMAS25

Малко помощ за автоматици!

47
18
Здравейте, отново!
След липсата /във форума/, която ме бе хванала последните 1 - 2г. се завръща с нови сили! Само да споделя, че след провала на дивите семки за които бях направил дневник тук, пробвах още няколко пъти с истински семки и с вслушване на съветите, най-вече на Inna и Firstcitizen получих доста добри резултати.!

Сега, след като обиграх схемата с фотопериодните, дойде време да направя първи опит с автоматици.

Набързо да нахвърлям с какво разполагам. Тента 100х100х180 MarsHydro, 600w HPS, cooltube, филтър, 350м3 вентилатор, 150м3 вентилатор, 2бр. обдухващи, texpod и всички останали дреболии.

Имам 5бр. BCN Critical XXL Autoflower Seed Stockers, 4 бр. Purple Haze Auto Original Sensible Seeds + 2бр. бонус Auto Purple Kush Seed City. Обмислям първо да сложа 4те Purple Haze и 2бр.Purple Kush с идеята че автоматиците са по малки като разтения /поне така прочетох/.

Основния ми въпрос е свързан с осветлението, понеже прочетох всякъкви варянти. Та.... кога да ги слагам под лампата и как да бъде настроена тя?
Естествено приемам и всякакви други съвети и препоръки😉
Имам вариант и за CFL!

Благодаря ви предварително!

Ina

2,967
313
Ами щом видиш,че лекичко тръгва нещо да се подава пускаш лампата.Може и директно на ХПСто,макар че за бебета е твърде много ток и оранжева...Ако имаш някаква 100 вата или разни такива ЦФЛ може някоя седмица на тях,като ги държиш близко.И като позаякнат малките тогава да включиш вече ХПСто.Не ги пресаждай,ами нали знаеш,директно в големите(колко литра ще са),защото аутото лесно остава малко ако го забавиш на тясно или трябва своевременно да се пресажда,но пак малко може да загуби от размера си,а е хубаво да е макс голямо като реши(самО хаха)че ще цъфти.Малко са неудобни тези аутота,трябва да внимаваш да не ги сдухваш с нищо,защото нямат време да се оправят:)

47
18
Ами щом видиш,че лекичко тръгва нещо да се подава пускаш лампата.Може и директно на ХПСто,макар че за бебета е твърде много ток и оранжева...Ако имаш някаква 100 вата или разни такива ЦФЛ може някоя седмица на тях,като ги държиш близко.И като позаякнат малките тогава да включиш вече ХПСто.Не ги пресаждай,ами нали знаеш,директно в големите(колко литра ще са),защото аутото лесно остава малко ако го забавиш на тясно или трябва своевременно да се пресажда,но пак малко може да загуби от размера си,а е хубаво да е макс голямо като реши(самО хаха)че ще цъфти.Малко са неудобни тези аутота,трябва да внимаваш да не ги сдухваш с нищо,защото нямат време да се оправят:)
Това за пресаждането не го знаех...... Доста са ми големи саксиите 20л или 25л мисля бяха. Незнам дали ще успея да ги събера в бокса и 6-те. Но имам едни пластмасови 15ки надупчени до половината може направо в тях да ги забия! За осветлението имам едни 5х100w....... Направил съм ги на една шина и ще ги пусна една седмица на 24ч. А след това ХПС- то на 24ч или 18/6 или?

Вземи саксии не повече от 12 литра, няма смисъл по големи освен ако не искаш да поливаш много рядко,има вариант да загниат корените!
За този размер шкаф HPS може на 400 вата, особено като са малки внимаваи да не ги изгориш.
Ако имаш вариант първата седмица-две като покълнат ги пусни на по слаба светлина ЦФЛ с 4000 или 6000 келвина топлинен спектър.

Latest Cannabis Seeds

Sundae Cookies
Sold out

Sundae Cookies

Divine Genetics
Sundae Driver x GMO Cookies
12
Feminized
New
$200.00
Sunset Sherbet S1
Sold out