Малко помощ по един проблем

Здравейте искам да попитам поради каква причина горните ми листа пожълтяха опасно ли е как мога да го предодвратя и на някого случвало ли му се е
Използвам 400 в хпс сънмастър а момичетата са royal dwarf “rqs” на 6 седмици са

Инче или някой друг разбиращ повече чакам съвети как мога да го оправя и дали това е голям проблем

634
243
Тези листа няма да ти се оправят, на какво разстояние ти е лампата от цветята, влага, температура, храна, режим. Това за мен е светлинно изгаряне. Това готварско фолио къде си го сложил е за готвене, то прави горещи точки, може и то да има пръст в тази работа. Продава се специално фолио в магазините и не е скъпо, а така само проблеми може да имаш. Обърни внимание на цитата, не става с една снимка и тука да почваме да разсъждаваме какво си му причинил. Има си и отделна тема за проблеми, там повече хора ще видят поста ти.

За по-точна диагноза е нужно да се знае:
• от семена ли са растенията или са клонинги;
• на каква възраст са растенията;
• с каква височина са растенията;
• в какъв обем съдове са засадени;
• каква е почвата или почвения микс;
• колко често се поливат и с каква вода;
• каква е pH на водата, с която поливате;
• какви торове използвате и какво е тяхното N-P-K съотношение;
• пръскате ли листната маса с нещо;
• каква светлина и колко вата използвате;
• на какво разстояние е светлината от растенията;
• на каква площ се отглеждат растенията;
• каква е влажността и температурата, при която се отглеждат (съответно през светлия и тъмния период)
• каква е pH на почвата;
• забелязвали ли сте някакви насекоми;

Лампата е на две педи торя ги по схема на Atami температурата е около 26 градуса и ги държа на 18/6 а преди на 20/4 да фолиото ще го сменя мерси

Ina

5,214
313
А влажността на въздуха как е?Когато е много сух и същевременно доста тор се слага може да им дойде нанагорно,мен нещо такова ми изглежда,но торовете на Атами не съм ползвала...….По схема,но имай предвид,че тя е ориентировъчна,може при теб да не пасва така добре,зависи и от средата на корените(почва и ако и в нея има нещо за ядене или ако са в кокос е друго също),размера на саксиите.Може би да ги понамалиш концентрациите и някое поливане с вода само да има,а да вдигнеш влажността на въздуха,ако трябва и лампата малко да не ги пържи и тя...…..

634
243
Атами имат 3-4 вида серии торове, като почнеш от чиста органика до чиста химия, какво ползваш ти? Миналата година с 400 вата лампа от 35 см си изгорих критикала, въпреки, че съм и с cooltube, просто влагата пада до критични нива. Това е комбинация на лампа + ниска влажност, без следене тези основни параметри няма как да ти се получат нещата.

Не съм следял влажността до сега ще купя мерител иначе са с добра вентилация и постоянно влиза и свеж въздух от органичната серия на атами съм купил и ако влажността е ниска как да я вдигна и на колко см да държа лампата на около 60 ли ? Мерси поздрави

А влажността на въздуха как е?Когато е много сух и същевременно доста тор се слага може да им дойде нанагорно,мен нещо такова ми изглежда,но торовете на Атами не съм ползвала...….По схема,но имай предвид,че тя е ориентировъчна,може при теб да не пасва така добре,зависи и от средата на корените(почва и ако и в нея има нещо за ядене или ако са в кокос е друго също),размера на саксиите.Може би да ги понамалиш концентрациите и някое поливане с вода само да има,а да вдигнеш влажността на въздуха,ако трябва и лампата малко да не ги пържи и тя...…..
Саксиите са по 6 или 7 литра все пак това е един от най малките автоматици пише че стават от 40 до 60-70 см и са в малка саксия за това а почвата е чиста и био от животинска тор и малко кокос има ли надежда да дадат хубав плод децата или как мислите

634
243
Проблема е в ниската влажност, не толкова сантиметрите. Ако нямаш cooltube и си с обикновен рефлектор, влажността на върховете е по малко 15%, от там е проблема най- вече. В цъфтеж е хубаво влажността да е по- ниска, но не бива да пада под 35-40%. Като са на ниска влажност, пият повече вода, от там и повече торове от колкото им трябва. Ако влажността ти е в норми те си пият вода колкото им е необходимо и не се получава това. Обяснил съм по- просто за да ме разбереш, надявам се. Ина и тя това се опита да ти обясни. Влажността се регулира с овлажнител за въздух, обаче ако сложиш cooltube, нещата ще се подобрят значително. Температурата на крушката е около 300 градуса, всичкия въздух, който минава покрай нея става сух.

Не знам какво имаш предвид под хубав плод, аз също съм измъчвал автомати по този начин и накрая все е пускало нещо. Между другото най- силния ми автомат беше гледан в подобни условия, като добив не беше много, но качеството си беше добро.

• Like
Reactions: Ina

Ina

5,214
313
Оправи ги по-бързичко за д а имат време да понаваксат,имат още да цъфтят.Е с аутота всеки стрес ти губи от реколтата.Там има едно височко отзад,то е видимо доста пресъхнало,може би е било най-близкото до лампата.Вземи един влагомер първо да видиш как е и гледа да е някъде към 50% горе долу влагата.Да,по принцип по-ниско,но когато са толкова малки и малко и има много разстояние между тях и сега за да свежнат по-бързо 50ина ще им е добре.Температурата иначе звучи добре 26,зависи и къде я мериш,към върховете там виж как е.Хубаво е да вземеш овлажнител със студена пара или там от тези китайските нещо,което пуска отвреме навреме по малко влага във въздуха.Да,междудругото ако е хубава вентилацията това от една страна е много добре,от друга обаче ти извърта и влагата и я маха.Не се наваксва с поливане на почвата сушата на въздуха(поливането си е отделна тема влажност на почвата,имат връзка разбира се,но на сух въздух не се преполива,защото става още по-объркано),защото пък така може да накиснеш много корените.В краен случай купички,парцали наредени навсякъде,може и да ги пръскаш отвреме навреме с вода по един път(макар че в цъфтеж се избягва,но при теб сигурно няма да мухлясат).Когато е много сух въздуха става като в Сахара представи си,а листата искат да има влагичка.Много зависи в каква стая е всичко също така,на кой етаж,на някои места се понася по-лесно такава лампа,а по високите етажи при мен лично(на 5ия беше)беше адска жега и суша.Да,кул тюб би помогнал сигурно.То ще ти покаже малко повече при саксиите евяетуално,а горе не знам,там е най-сухо.Когато са повече цветя и саксии,по плътно нередени тогава по-добре се запазва влагата.Лампата доста вдигни засега ако наистина е такъв проблема,тя и така ще им свети добре.

634
243
Ако не знаеш какво е Cooltube, ето това е при мен, снимката е стара. Влажността ми се вдигна с 15% след, като го сложих. След филтъра, това е най- важното оборудване, ако искаш да цъфтиж вътре.

Latest Cannabis Seeds

Strawberry Sorbet
Sold out

Strawberry Sorbet

DNA Genetics
Heirloom Swiss Sativa x Sorbet
6
Feminized
Limited
$85.00
Sorbet Stash
Sold out