Малък Относно Торовете

17
3
Да това върши работа и съм го ползвал, НО забелязах, че точно в complete organics на guanokalong не са ги смесили по равно нещата, а преобладава пепелта и рибното брашно, което мен не ме кефи.Нещата са праобразни и отделяне няма. Също така complete organics го ползвах предимно във вегетацията, защото в цъфтежа има неща, които не искам да ги давамна растенията (примерно рибното брашно). Също така предпочитах да ги давам нещата отделно... отделно гуаното, отделно вулканичната пепел и ако се налага само тогава да давам каквото трябва. (примерно пепел) В смисъл торя според нуждите на растенията и като са в отелна форма мога да го правя по-лесно и удобно.
Пепелта от палново дърво е добра и е разнообразно хранително вещества - всяка пепел се различава в зависимост от какви дървета е направена, но реално можеш да я замениш с пепел от широколистни дървета. Доволен съм от резултатите и на пепелта от печката от болни сухи широколистни дървета. Като мине през огъня няма патогени. Но пепелта почнах много рядко да я ползвам и в по-малки количества, защото изменя много pH и се бърка в биосферата на живота, които съм създал в почвата. Въпреки това продължавам да разхвърлям пепел из двора отвреме на време, както и да си събирам пепелта всеки път, когато паля печка.

Съвета ми е да си купиш отделно гуаното, отделно вулканичната пепел и отделно морски водорасли. Между другото нашите водорасли от Черно Море са много добри!!! Ако имаш възможност си събери, то Морето ги изхвърля на пясъка. Имат нужда само от обилно измиване със сладка вода за да се отмият солите, след което ги накисваш във съд със сладка вода и ги оставяш да ферментират. Има случай специално да ходя на Море за да си събирам водорасли, е и кефа са правя, но съчетавам полезното с приятното.
Аз търсих вулканична пепел но нещо не мога да намера,.,,,

А и да питам още нещо те гуаното и др неща не се ли смесват с почвата или се слагат през определено време определенп количество!?

17
3
А nutrihemp тор от водорасли ще свърши ли работа пише че се слага 200гр на 70л субстрат значи 300гр мисля че ше стигнат за 100л дупка

• Like
Reactions: Ina
17
3
Съдържание:

• Екстракт от водорсали
  • Полизахариди
  • Глинести колоиди - Монтморилонит
  • Витамини : А, В1, В2, В12, С, D, D6 и К
  • Цитокини и други растителни хормони
  • Азот (N) : 7%
  • Фосфор (P) : 4%
  • Калий (K) : 6%
  • Магнезий (Mg) : 2%
Ето това му е съдържанието

• Like

firstcitizen

First Citizen
Supporter
542
263
Аз търсих вулканична пепел но нещо не мога да намера,.,,,

А и да питам още нещо те гуаното и др неща не се ли смесват с почвата или се слагат през определено време определенп количество!?
Според зависи от почвеният ти микс, но да смесват се предварително с почвеният микс в дупката, а след време през определено време се слага опереледено количество допълнително отгоре. Като ги смесиш в почвата растението има храна за опеределен период от време (периода зависи от това, колко е богата на хранителни вещества) и след това ти му даваш допълнително отгоре, като поръсиш примерно гуано и след това, като полееш, но след време, когато има нужда. Поръсването с гуано има двойно действие (Бавно и бързо освобождаване на торове) .

Но аз последно време съм спрял да добавям такива торове в дупките, защото използвам други неша. Примерно при мен 40% от веществата идват от полезни почвени бактерии, другите вещества идват от гъби и някаква част аз давам допълнително в течна или суха форма.

А nutrihemp тор от водорасли ще свърши ли работа пише че се слага 200гр на 70л субстрат значи 300гр мисля че ше стигнат за 100л дупка
Съдържание:

• Екстракт от водорсали
  • Полизахариди
  • Глинести колоиди - Монтморилонит
  • Витамини : А, В1, В2, В12, С, D, D6 и К
  • Цитокини и други растителни хормони
  • Азот (N) : 7%
  • Фосфор (P) : 4%
  • Калий (K) : 6%
  • Магнезий (Mg) : 2%
Ето това му е съдържанието
nutrihemp не съм го ползвал и не мога да дам отзиви за него, но от това, което пише изглежда добро. Ако си го вземеш после можеш да споделиш дали си доволен от него.

• Like
17
3
Според зависи от почвеният ти микс, но да смесват се предварително с почвеният микс в дупката, а след време през определено време се слага опереледено количество допълнително отгоре. Като ги смесиш в почвата растението има храна за опеределен период от време (периода зависи от това, колко е богата на хранителни вещества) и след това ти му даваш допълнително отгоре, като поръсиш примерно гуано и след това, като полееш, но след време, когато има нужда. Поръсването с гуано има двойно действие (Бавно и бързо освобождаване на торове) .

Но аз последно време съм спрял да добавям такива торове в дупките, защото използвам други неша. Примерно при мен 40% от веществата идват от полезни почвени бактерии, другите вещества идват от гъби и някаква част аз давам допълнително в течна или суха форма.

nutrihemp не съм го ползвал и не мога да дам отзиви за него, но от това, което пише изглежда добро. Ако си го вземеш после можеш да споделиш дали си доволен от него.
Ще го пробвам и ще к

Еми ще го взема и ще видим какво ще стане.

А иначе можеш ли да ми препоръчаш някъква лампа да ги покълна на нея и да се развиват около 2-3седмици на нея?!

17
3
Тази дали ще стане?!

Този модел енергоспестяващи крушки са специално разработени като икономично решение за осветление на големи помещения и пространства. Енергоспестяващи Крушки от този калибър са изключително рядко срещани в продуктовите гами на повечето производители. Тази 40 ватова лампа е най голямата от серията Енергоспестяващи Крушки . Консумира 40вата и по излъчвана светлина се равнява на 200 ватова обикновена крушка с нажежаема жичка. Купувайки енергоспестяващи лампи на Realux Вие ще икономисате 80% от нужната електроенергия за осветление на вашите помещения

Технически характеристики на Енергоспестяващи Крушки Realux 48w

* Размери Височина - 240мм Диаметър - 75мм

* �?злъчвана Светлина 2400 лумена

* Експлоатация /8 000 часа/

* Цвят 6400К /студена бяла светлина - код 864/

* Тип 4U /Четири светещи елемента/

* Цокъл - Е27 /нормален/

* EНЕРГ�?ЕН КЛАС - А

57
63
Тази дали ще стане?!

Този модел енергоспестяващи крушки са специално разработени като икономично решение за осветление на големи помещения и пространства. Енергоспестяващи Крушки от този калибър са изключително рядко срещани в продуктовите гами на повечето производители. Тази 40 ватова лампа е най голямата от серията Енергоспестяващи Крушки . Консумира 40вата и по излъчвана светлина се равнява на 200 ватова обикновена крушка с нажежаема жичка. Купувайки енергоспестяващи лампи на Realux Вие ще икономисате 80% от нужната електроенергия за осветление на вашите помещения

Технически характеристики на Енергоспестяващи Крушки Realux 48w

* Размери Височина - 240мм Диаметър - 75мм

* �?злъчвана Светлина 2400 лумена

* Експлоатация /8 000 часа/

* Цвят 6400К /студена бяла светлина - код 864/

* Тип 4U /Четири светещи елемента/

* Цокъл - Е27 /нормален/

* EНЕРГ�?ЕН КЛАС - А
Мале,мале-торове,крушки,лампи, ще кажеш че ти ще си първият човек който ще населява марс и ще създава екосистама там.First ти беше казал,че няма точно определена формула за гледане.Прочети малко и експериментирай.
First, евала ,че отговаряш толкова подробно на такива,аз бих се изнервил много и не бих отговарял на всеки въпрос(да не кажа нещо по нецензурно) .Всичките ти отговори са толкова точни,правилни,насочвасти и пак въпроси и по-тъпи въпроси.
Хора,имам един Grow,но ако прочетете малко и експериментирате ще получите много задоволителни резултати. Не чакайте всичко на готово.Няма нещо във форума което не обяснено на 100%
P.S. Ако съм засегнал някой-sorry

57
63
В бързината имам правописна грешка, не се хващайте да се дразните за това.Всеки греши,аз най-много :)