• 🎅 Early Christmas Sale - 25% Off All Seeds 🎄
    Use Coupon Code At Checkout: XMAS25

Много лесен начин за хашиш

412
93
Здравейте , не знам дали тука го има този начин но реших да си направя експеримент от остатъците от реколтата клечици и разен друг ситнеж. Напълних един буркан с медицински спирт и сложих ситнежа вътре и в хладилника за два дена после го прецедих на филтър за кафе и го сипах в една паничка исчаках 2-3 дена спирта да се испари и с едно ножче си изтъргах хашиша доволен съм а и начина е елементарен . Ако някой знае по-добри версии на този начин нека пише

105
63
Аз съм силно заинтересован, какъв е спирта и колко % е?Какво е съотношението спирт-билка?Ако можеш сложи някоя снимка.

412
93
еми просто купих медицински спирт 80% с 20% вода.. но ако е по-летлив нещо например газ за горене или нещо такова ще е по довре... иначе съотношението не знам около 4-5 грама остатъци от билка и едно шишенце спирт нз точните количества всичко стана е така в бързината :)

105
63
Аха, импровизация...Само че спирта е 80процентов или смесваш 80% спирт с 20% вода?

125
28
Водата трябва да е колкото може по-малко,защото по-трудно се изпарява.Ако ще е спирт най-добре 95%.Аз съм правил с изопропилов алкохол по следния метод:Материала трябва да е сух-да се троши лесно.Натрошава се на ръка да няма големи парчета.Материала и алкохола се слага в камерата за 2 часа.НЕ се смесват, по отделно!След това слагаш материала в пасатор и сипваш от горе алкохол колкото да покрие всичко.Пасираш няколко пъти за по няколко секунди.Аз пасирам на 4-5 пъти до като видя,че всичко се е натрошило и няма едри парчета останали.Цялото пасиране е около 1 минута някъде.Прецежда се всичко през подходяща ситна мрежа.Не трябва да има парчета от материала,а да е като мътилка всичко.Слага се тази мътилка в разлят равен съд и се оставя да се изпари алкохола.След това се изтъргва всичко с бръснарско ножче или нещо подобно.Ако седят за дълго време двете неща заедно започва да се разтваря хлорофил което не е желателно.Колкото до по-ситно се пасира има опасност да попаднат парченца материал в крайния продукт и да изглежда зелен.Може след прецеждането да се върне материала за втори път да се пасира с малко нов алкохол да се отмие ако е останало нещо,но и качеството е по-лошо.Тук съм използвал глави от лавендер почти на година кюринг.
1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG

105
63
Браво бе момче!Споделяйте ги тея неща, много добре изглеждат тея бучици на снимката.После как го пушиш това, с цигара, с трева...Имаме ли тема за алтернативни начини и продукти от ганджата?

412
93
СУпер , да водата трябва да е доста малко но дали има нещо по-летливо от спирта например газ за горене или кореселин не знам./... иначе метода е супер ще се пробва

412
93
А идеи за тази ситна мрежа... цедките са ми мн едри освен да пробвам мрежичката на грендера?

125
28
https://www.thcfarmer.com/community/forums/hashish-processing.11/ някой ако не е разглеждал частта от форума на английски да разгледа.Има всякакви методи.
Игуана смесвам с трева и завивам в фас.
Кинла2 има специални мрежи за целта.Може да пробваш с филтри за кафе.С газ за горене и кореселин недей да ползваш защото са отровни и нямам идея дали не остава нещо в крайния продукт.По-добре не си прави експерименти с здравето.Има с бутан екстракция но не съм пробвал. BHO се води метода.Разгледайте в линка.

Водата трябва да е колкото може по-малко,защото по-трудно се изпарява.Ако ще е спирт най-добре 95%.Аз съм правил с изопропилов алкохол по следния метод:Материала трябва да е сух-да се троши лесно.Натрошава се на ръка да няма големи парчета.Материала и алкохола се слага в камерата за 2 часа.НЕ се смесват, по отделно!След това слагаш материала в пасатор и сипваш от горе алкохол колкото да покрие всичко.Пасираш няколко пъти за по няколко секунди.Аз пасирам на 4-5 пъти до като видя,че всичко се е натрошило и няма едри парчета останали.Цялото пасиране е около 1 минута някъде.Прецежда се всичко през подходяща ситна мрежа.Не трябва да има парчета от материала,а да е като мътилка всичко.Слага се тази мътилка в разлят равен съд и се оставя да се изпари алкохола.След това се изтъргва всичко с бръснарско ножче или нещо подобно.Ако седят за дълго време двете неща заедно започва да се разтваря хлорофил което не е желателно.Колкото до по-ситно се пасира има опасност да попаднат парченца материал в крайния продукт и да изглежда зелен.Може след прецеждането да се върне материала за втори път да се пасира с малко нов алкохол да се отмие ако е останало нещо,но и качеството е по-лошо.Тук съм използвал глави от лавендер почти на година кюринг.

някакви идей за бързо изпаряване ? не смея да го сложа във фурната да не вземе да стане фламбе :Д

125
28
Ако го сложиш в фурната може да има БУМ!Може да го сложиш на водна баня на обикновен котлон.Да не се използва газов котлон или огън/печка на дърва!Като на дъното на съда с водата слагаш примерно няколко капачки или нещо друго за да не се опира съда с спирт или каквото ползваш в дъното където температурата може да е доста по-висока от тази на водата.Слабо усилен котлона да не ври водата и така.Отгоре един вентилатор да издухва всичко да не се събира.Всичко това се прави на открито или поне на тераса която се проветрява идеално.Не ползвайте аспиратори!Парите освен,че може да ти навредят при вдишване има опасност от запалване и взрив дори.Другото което е,че чистия спирт и другите подобни като се запалят горят почти без видим пламък!Много внимавайте като се работи с такива лесно запалими вещества и работете с малки количества!Добре е да има на около и кофа с вода на пример.

Ако го сложиш в фурната може да има БУМ!Може да го сложиш на водна баня на обикновен котлон.Да не се използва газов котлон или огън/печка на дърва!Като на дъното на съда с водата слагаш примерно няколко капачки или нещо друго за да не се опира съда с спирт или каквото ползваш в дъното където температурата може да е доста по-висока от тази на водата.Слабо усилен котлона да не ври водата и така.Отгоре един вентилатор да издухва всичко да не се събира.Всичко това се прави на открито или поне на тераса която се проветрява идеално.Не ползвайте аспиратори!Парите освен,че може да ти навредят при вдишване има опасност от запалване и взрив дори.Другото което е,че чистия спирт и другите подобни като се запалят горят почти без видим пламък!Много внимавайте като се работи с такива лесно запалими вещества и работете с малки количества!Добре е да има на около и кофа с вода на пример.
това с водната баня ми хареса . значи вариантите са 2 ... единият е да сложа съдът в съд с предварително нагрята вода ( имам една кана дето кипва водата за стотни ) и да оставя на двора да си се изпарява .
Вариант номер две е да сложа тухли по дъното на тенджерата и на котлона .
и в 2та случая ще трябва да видя дали противогазът ми е още в кондиция .

658
113
Имаше начин със спринцовка и бутан,ама беше преди много години когато го правих и почти не помня как се случваше.Идеята беше да набуташ материал в голяма спринцовка и с бутана излизаше.Ама как точно ставаше...

412
93
Аз не разбирам англииски ще съм благодарен за още методи на бг

105
63
това с водната баня ми хареса . значи вариантите са 2 ... единият е да сложа съдът в съд с предварително нагрята вода ( имам една кана дето кипва водата за стотни ) и да оставя на двора да си се изпарява .
Вариант номер две е да сложа тухли по дъното на тенджерата и на котлона .
и в 2та случая ще трябва да видя дали противогазът ми е още в кондиция .
Тухли???Ти да няма да слагаш казана...?

36
28
Добре ще е , да направим тема , или да използваме тази , за да споделяме примерно какво да правим с останалата част от растението след бране и методи за правене на сякакви отвари който хващат , Един познат ми обесняваше за нещо като Ойл , ама процеса беше много бавен , 2 лунни фази трябва да стой на тъмно , пак се правеше със спирт и водна баня . не помня точно да еба , ама го пробвах една капка върху цигара с тютюн и не мойш да я изпушиш сам :D

412
93
Много добра идея , тази тема може да стане като съветник за алтернативи за другите части на растението

Latest Cannabis Seeds

Sundae Cookies
Sold out

Sundae Cookies

Divine Genetics
Sundae Driver x GMO Cookies
12
Feminized
New
$200.00
Sunset Sherbet S1
Sold out