Моите Цветя И Миксове

Ina

5,254
313
Здравейте!Пускам си темата,тъй като вече сложих семки почивните дни и може да с екаже,ч е съм стартирала тазгодишния си аутдор.Сложила съм ги РАНО нарочно,искам да режа клонинги от всяко и мисля да ги направя компактни във форма на бунзайчета,за да не ми заемат място.
Ще гледам и аз много аутота,моите миксове(които предполагам,че също са ауто,ще видим в последствие,но ще ги третирам така в по-големи саксийки за всеки случай),но сега съм сложила за майки от семките ,които ни дадоха от skunk24.com.Други не мисля да купувам,има интересни сред тях,ще ги видим(дано)накрая дали стават.Засега всички покълнаха,едно спуках само,защото исках да върви ако може с тях.
Снимала съм как съм си направила почвата,ще обясня набързо за който го интересува какво горе долу трябва да представлява една бебешка почва.Торф 5.5-6.5 за основа (може някоя готова универсална почва,но аз търся чист по-добре за да си му добавя каквото имам,кокос не ползвам в микса),добавям разреждане(камъчета,зеолит,перлит,вермикулит или едър речен/морски пясък измит),което трябва да е МНОГО,почвата да бъде рохкава и много добре аерирана.За младите растенийца това е най-същественото-да не е бетонирана ,кална или сбита,корените да могат да се развиват на мекичко и да изсъхва равномерно и сравнително бързо.Към тази смес добавям съвсем мъничко храна(в случая шепичка тор от червей и малко компост,но много леко хапване).Всичко това разбърквам доста и тук искам да наблегна на нещо много съществено-НАМОКРЯНЕТО!!!!Не ползвайте суха почва със сухи съставки,леко я навлажнете,това ще ви спести хиляди проблеми после с поливане и тн жълтеене!И няма да ви плува калция отгоре и други глупости:)Отгоре нищо не трябва да плува при поливане.Навлажнете,разбъркайте добре и оставете за 24 часа преди употреба да се "раздвижи".После като слагам семките в нея не поливам първите пъти твърде обилно,а внимавам да не ги удавя и да поизсъхва донякъде.
Последното е яйца по панагюрски за 3ти март:)

Ina

5,254
313
Сега семките.Това в буркана е компост солюшъна хаха за покълване,вдъхновен от Фърст,макар че не е задължително да се прави нещо подобно,семките би трябвало и така да си тръгнат в чиста,престояла вода(като аз лично не предпочитам да ги пускам в чаша с вода,а в салфетка),аз просто си експериментирам за забавление......:)Използвах го много разреден,от буркана в спринцовката с още много вода,защото може да е силен компоста и има в него доста неща,бактерии и прочее добавяни.Просто капка,вместо чиста вода.Да ви кажа повечето за по-малко от 12 часа тръгнаха,дали е помогнало това не мога да твърдя,но е възможно.Чакам сега да с е покажат от чашките,сложих ги в малки чашки за да ми е по-лесно и удобно да процедирам с тях,да ги поливам правилно и да ги оправя при нужда(ако нещо ги налази или почвата не им е хубава,все пак по-лесно в малко съдче).
Последното-в тази кутийка семките се пренасят,но не се съхраняват много продължително,защото може да ги спари като е плътно затворено.За по-дълго съхранение предпочитам хартия,която да диша(ще забележите,че Дъч пешън примерно са им в хартия,както и на някои други от едната страна е картон за да могат да дишат,други не с е сещат).Така че ,изваждам ги от това и ги слагам в хартиени пакетчета ако ще ги държа по-дълго.И една хубаво развита семка от блу дрийм,горе долу такива трябва да са,макар че зеленикавите тръгнаха добре сами.
С аутотата ще започна много по-късно,като ще слагам по няколко на етапи,тъй като нямам възможност за много разсади в къщи....Ще ги подкарам в мин 2 литра и ще гледам бързо да ги пресадя навън,преди много да са запълнили и се надявам да не останат джуджета този път!Имам семена да опитам и от семка направо навън няколко,но се чудя,по-скоро ще ги изхабя така......

Ina

5,254
313
А това си го взех за 3ти март,едно вапорайзерче(първото ми,не е от най-скъпите,но го избирах внимателно да става за сухо,масло и тн и да е с керамична камерка някой ми каза),но мъжа ми каза без него да не го отварям и разглеждам,така че ще го почакам да го пробваме и после ще ви го покажа какво съдържа,дано да става,защото за пръв път си купувам и не съм много запозната,попрочетох горе долу какво ми трябва:)Че се отрових с тез качаци с картонче!:)И компресирах на-сетне тази торба с трим в едно масло(като спазих този съвет на Л33 да "изсуша"спирта от 5те% вода с английска сол преди да залея с него,но другите не ги спазих).Следващото вече ще се постарая по всички стандарти да стане прозрачно поне веднъж:)

Ina

5,254
313
Oще са на прозореца,пестя ток:)Понеже времето е хубаво пресадих това дървенце(японски червен клен),като си позволих да го тОпирам.Също и този чудесен Жасмин(кралицата на ароматите,както прочетох)дано го видя да цъфне.Сега да избера като си дойде мъжа ми с кое да тестваме вапорайзерчето:)

264
63
Евала за труда! Пожелавам ти по кило от клон и ти да си прибереш реколтата! Я ми ги обясни тез хитринки за маслото, че имам една партида дето е с пооооооовечко спирт?

Ina

5,254
313
Ами прецеждаш го(като трика е,че цедката трябва да е доста финна да не пада миниатюрен боклук,аз нямам кой знае каква,затова ползвах най-финното ми...нещо,което имам в гардероба,може да пробваш с копринена риза)и после аз го изпарих от тази купа на снимката на кутлона на едно,две(но не трябва да кипи и бълбука,бавно беше,трябва да го гледаш и трябва да има свеж въздух или течение да не се застоява тоя спирт в стаята).Може да се зареже някъде да се изпари само,но доста време отнема.Затова пък ток се пести:)Не съм спец по маслата,само да поразчистя разни торби затова го правя да си е в тази форма.

Ina

5,254
313
Ето докъде съм ,само Пайнейпъла нещо не тръгна,по -точно спуках го,показа се някакво коренче,но не се разви,явно няма да стане,затова сложих друг на негово място и засега съм с 6,но дано поне като са фем да не се занимавам с мъжкари:).Условията са далеч от перфектни,само колкото за разсада,нямам възможност за индори,всичко трябва да е прикрито и да се маха бързо.Това на снимката е "овлажнителя" срещу него духа едно вентилаторче от комп(това ми е и вентилацията хахаха)и държа отворена вратичката за да влиза свеж въздух всякога,когато мога.Това не го давам като пример как се прави най-добре,но че може с малко усилия да с е получи вегетацията поне.Няма термометър,няма вентилация,няма влагомер,имайте това предвид,че трябва да го има(аз ще сложа де,поне уредите за мерене не е лошо,а вентилацията е задължителна иначе).Слагам и две снимки как се освобождава семенцето от обвивката(първите две снимки, аз го махнах в случая,иначе сами си се измъкват).Ако дълго не успява само може внимателно да с е махне/среже ципата с подходящ фин инструмент,обаче ако се обели твърде рано листенцата не са готови да се разтворят на светлина,затова не бързайте с манипулации и не ги ръчкайте в началото,само ако видите,че нещо седи и не може да излезе по-продължително!Чашките са прозрачни,но това не е фатално,макар и да не е много желателно.Все пак не е лошо да не са прозрачни.

Супер са! Колко дни мислиш да ги държиш вътре след покълване и като ги изкараш навън(предполагам април) на открито ли ще са директно или ги покриваш в случай на застудяване и резки промени в климата, които могат да се окажат неблагоприятни ? Поздрави :)

Ina

5,254
313
Тези малко рано съм ги сложила,понеже мисля да понарежа от всяко по няколко клонингчета за резерва.Да,април ще гледам към след средата да ги изкарам,може и в края,не знам кога ще съм готова с нарязването(то може и после да си режеш като станат големи навън,но може нещо да ги изяде и затова исках първо да ги клонирам и после да ги изкарам).Ще гледам да с астабилни растенийца до тогава,но по принцип няма нужда разсада да е много голям според мен(подчертавам че според мен хаха),той избухва повече навън като се сложи без ограничения на корените,така че гледам да се втвърди стъблото така,да не са кекави бебета и като позапълнят една кофичка от к.мляко(от широките обаче ползвам,нали има по-големи и по тесни)ги изкарвам да си продължат навън.Хубаво е да са предпазени в началото от лоши външни условия,ако можеш предпазвай ги всякак.Парник е чудесно,но....:)Аз ги слагам и каквото стане,затова държа разни за резерва за да допълня.Еми мисля без бутилки,защото рядко ходя и да не им попречат нещо.А може и с бутилки ако са ти под ръка наблизо......Някои ги ограждат и тн с мрежа телена,по принцип не е зле,само че с е вижда и нямам много възможност при мен.Най си е хубаво в двор при теб,това е:)Парник и тн мен ми е мечта(хубавото е,че е изпълнима)!!!!!!!:)

534
93
И най вече им кажи ина да не ровят като кокошки в саксията ако не се е показало,и миниатюрните коренчета да се прецакват.

Ina

5,254
313
И най вече им кажи ина да не ровят като кокошки в саксията ако не се е показало,и миниатюрните коренчета да се прецакват.
Не ровете като кокошки в саксията,изчакайте малко:DНека е доста влажно в началото,но да не плуват в кал!Нито твърде надълбоко,нито много отгоре,завъртайте ги правилно ако нямат покарало коренче и са били в чашка с вода или изчакайте добре да с е подаде ако ги слагате в салфетка...Подсещайте ме още какво:)
Чаках,чаках,няма д а има Пайнейпъл за мен,оставам с 6те броя фотота(един Фантом,два Фаст ОГ,два Изи скънк и Блу дрийм) засега...….

Ina

5,254
313
Овлажнителя!:D Ама си работи да ви кажа така на око като гледам...….Имам термометър вече,сега ще взема и влагомер.Ще пресаждам май,няма какво да ги поливам повече в тези чашки.....На около 15 часа ден са сега,чудех се за 18,е по-бързо растат,но се отказах за да не би да цъфнат навън.

981
243
Инче всичко точно, но тук виждам 2 не правилни неща.
1-во, Чашките са ти прозрачни за корените няма смисъл да ти обяснявам. Не че е толкова фатално, като ще излизат на вън, но така даваш грешен пример!

2-ро. Това упражнение с парцалите и водата в бокса, поставяла ли си влагомер да видиш, че този начин не дига дори и 1% влага в бокса. Така най- много някоя гадина да се завъди. Аз лично съм тествал и с доста по- големи парцали и кофи истината е само една Овлажнител. По - голям ефект има, ако се намали изкарващия от колкото това с парцалите.

И с това изказване....
Овлажнителя!:D Ама си работи да ви кажа така на око като гледам...
Не че нещо, ама показваме грешни неща, нека поне хората с опит да го правят както трябва.

• Like
Reactions: Kot

Ina

5,254
313
Това не го давам като пример как се прави най-добре,но че може с малко усилия да с е получи вегетацията поне.Няма термометър,няма вентилация,няма влагомер,имайте това предвид,че трябва да го има(аз ще сложа де,поне уредите за мерене не е лошо,а вентилацията е задължителна иначе).
Чашките са прозрачни,но това не е фатално,макар и да не е много желателно.Все пак не е лошо да не са прозрачни.
Предупредила съм,че това не е еталон за индор отглеждане,а набързо струпаньосано за разсада.Цялата тема е започната така,с подръчни материали и един прожектор.Овлажнителя разбира се не може да се сравнява с истински,но водата му трепери от вентилатора(значи няма как д а не изпарява),а гъбите са току до цветенцата и оказва влияние,водата изчезва след известно време и я допълвам.Примерно,аз това съм измисила за случая,друг с каквото разполага....Защото съм виждала какво се случва при ниска влажност с бебета(и не ми трябва влагомер за да преценя на мен поне).В стаята ми работи все още радиатор,а и самия прожектор доста топли и суши,биха били скапани моментално ако не беше това,като разбира се ги пръскам отвреме навреме и с вода.Подчертавам само,че трябва да има нещо в тази насока за влажност на въздуха,ако в момента човек няма овлажнител поне нещо от този род.Но да видим цветята,те говорят най-добре...….

Ina

5,254
313
Сега пресаждам в кофички по 500мл,след което в два литра.Почвата току що забърках,иначе гледам да я забъркам от предишния ден,да я овлажня и да я оставя да се пораздвижи и оживи преди да ги сложа в нея.Но и сега ще гледам два,три часа поне да поседи.Ако отиваха навън щях да ги изкарам с кофичките и нямаше да ги слагам в по-големи,но аз ще ги ползвам за майки за клонинги и затова мисля 2 литра че ще им е по-добре,защото ще поседят още при мен.Може директно в кофички без чашки,може в големи саксии направо,кой както си предпочита и според обстоятелствата ви.Всеки е с различни условия и намерения и затова е малко субективно да казваме кое е грешно и кое не е.Аз предпочитам да пресаждам няколко пъти.Пресаждането ,изпълнено правилно и внимателно трябва да е подобрение,стрес ли е,значи не го правим ние както трябва:)Казват нормално било да се стресира след пресаждане,но не е нормално!:)Трябва веднага щом видят място да се изкефят и да избухнат.Пресаждам точно преди тъмното,мисля че е най-подходящо след като пресадя да ги оставя на тъмно за да си пускат корените,а не да работят с листата.Това съм видяла от баба ми,която покрива разсада като го насади първия ден изцяло на тъмно и влажно и чак на следващ,по-следващ ден оставя да го грее слънце.Същото правя с клонингите,когато ги отрежа и наглася гледам това да е преди тъмния период по същата причина.

Ina

5,254
313
Веднага след пресаждане,поляти,а сега загасяме лампата за няколко часа да усетят ,че имат ново място и храна:)Снимах да видите къде е горе долу прожектора 200 вата,мисля че по-близо за толкова малки няма смисъл,дори може да ги пръжне.....Ако имах нещо по-слабо бих започнала първите дни с него.След някой и друг ден- първо топиране и първи клонинги от връхчетата(макар че не ми трябват сега точно,но ми е жал да ги хвърля).

534
93
ина мани грешно вярно някай да ти плаща лекторски?????.......цветята говорят сами.........ама земи си една метеостанцика hama и да ти е мирна главата .....знам че не ти трябва ама все пак налага се понякога.....!!!!

Ina

5,254
313
Да,да,разбира се,че си трябват всички основни уреди,абсолютно(аз съм жена и ги имам в ръцете хаха но все пак),както и за вода да си меря вече ще си взема,защото ползвам много води и тук бяхме писали интересни неща за водата,видовете води......Изобщо нищо не меря ако трябва д асъм честна и така човек може да се прецака!В един по-сериозен индор гроу,където има и цъфтеж и ако имам известна свобода(бих си спазила законна бройка и прочее,бих платила такса или ако се измисли разумна регулация с удоволствие бих се съобразила с нея) бих била по-прецизна:)

Latest Cannabis Seeds

Sundae Cookies
Sold out

Sundae Cookies

Divine Genetics
Sundae Driver x GMO Cookies
12
Feminized
New
$200.00
Sunset Sherbet S1
Sold out