Моите Цветя И Миксове

Ina

5,104
313
Почти всички аутота тръгнаха задоволително.Не съм торила допълнително,ще торя след като ги сложа навън.Смених почвата на двете сдухани:/На две ,на три-това са червени водорасли,които ги водят от морските по-подходящи за цъфтеж(защото имали повече калий от зелените,не знам така ли е,но ми го каза човек,който разчитам,ч е разбира,пък и все тая,зле няма да са).Смятам по-натам да ги накисна и да сипя в ПРЕДЦЪФТЕЖА(хахаха)или в самия цъфтеж малко:)А другото-едър морски пясък,който ще го измия от сол и не знам какво ще го правя,но и той е интересен...….Водата от миенето същои я запазвам за други цветя,само най-солената хвърлям.

Ina

5,104
313
Aко искате да гледате аутота навън от разсад имайте предвид,че трябва да ги започнете във възможно за случая най-голям съд(аз можех в два литра,но поне да не е в кофичка)и да ги изкарате точно преценено,доста бързо и рано,много преди този размер на снимката:)Аз отново закъснявам:)
Двете малки май ще са фира,ще ги нося и тях де.....

513
93
добре са но около 25 35 ден цъфтят като разликите понякога са от 9 10 дена.затова и по различно време финишират!!!!

Ina

5,104
313
Метнах ги навън между майките,там да цъфват и да се оправят както намерят:)Ще ги снимам другия път дали вървят,сега изглеждаха като да са се хванали добре там.....Големите са сравнително добре,като изключим,че пак имат тази болест в едната градина( клонингите,които са по-зелени,септория),а в другата малко гладни бяха(майките),надявам се да съм отработила гладуването,пък септорията ще я мисля...…..Другия път-укрепване!

Ina

5,104
313
Ето последно как бяха.Торила съм веднъж с тор от водорасли и рибешки лайненца,просто валя и почвата е хубава.....Не използвам гуанота,суха кръв,кости,пилешко и тн животински,може би само малко оборски има някъде в цялата работа.....Опитвам се да карам само на растителни торове и чайове,както и на камъни,вар посипани......

Много ми допада идеята с каменното брашно. В един от предните ти постове видях книгата на Хензел и си я купих, поръчах си 2 чувала зеолит от Бентонит АД за12,50лв за зеолит и 45 лв доставка 😒, но вече имам бол. Сега ще ми трябва и базалтово брашно. Четох че го смесват по равни части зеолит, базалт и от бял варовиков камък. След това слагат върху мястото, което ще се тори, дебелина 4-5 см и реголват с машинка или мотика докато се смесят хубаво на дълбочина 15-20см. Т.е. става смес 1:4 или 1:5. Може и малко гасена вар за РН-то.

Ina

5,104
313
Да,мен ми се струва,че е много добро и калция е много важен за растенията и изобщо ще пробвам и аз все повече камъни.Само трябва да преценяваш и според почвата на самото място,ако там е и без това каменисто,тоест с вероятно високо PH да е по-умерено ,а ако е кисело идва екстра(при мен е вкислеено,изгнили дърва има и тн и като е влажно тръгват разни гъбички)и повече да сложиш.Това е интересно зеолит,базалт и варовиков камък,не го бях видяла,ще го пробвам другата година.Сега сипвам каквито камъни и вар намеря в общи линии,малко наизуст е,но пък не съм видяла никога негативен ефект.Миналата година сипах един трощляк от пещера(не съм къртила пещерата,а на входа имаше от дъждовете измито)та от тогава установих,че много им хареса и после и мен един колега от тук ме насочи към тази книжка(всъщност мия прати),която ме осветли за каменното торене и ползите от него въобще.
Ех да,аз така исках да поръчам чували тор от червей,които бяха евтини,но заради обема/тежестта им доставката беше непосилна:/Ако ми е в града това мога да ида с колата и сама да си взема...…...

Добре звучи, Може да изглежда трошляк, но е пълен с минерали. 🙂 Перлита дето го слагат по смесите е евтиния вариянт на зеолит, вермикулит, гранит и базалт. Базалтът е много важен освен силиций, алуминий, желязо, калций, магнезий, калий има и злато. В малки количества, микрограмове, но на растенията им стига. Гледах един в ютуб как извлича злато от базалтова скала. За съжаление аз нямам достъп до пещери и планини в околността, затова се налага да си купувам - продават много евтино базалт на брашно фракции 0,00-0,8мм и 0,8-2мм размери идеални за целта - kamani biz е сайта. Аз коноп гледам за пръв път, но съм го ползвал за други разтения -цветя и домати и съм доволен не можеш да ги преториш и да искаш

• Like
Reactions: Ina

Ina

5,104
313
О,мерси за сайта!Сега ще го видя.Аз пък не знаех,че продават точно такива и на брашно и на по-едро!Аз събирам разни пясъци от различни8 места и такива разни вар,трошляци понякога,но не съм много наясно с техния вид и съдържание,е варовик мога да предположа и тн…..И аз с е кефя иначе на камъните сами по себе си и без това.Голяма красота са,събирам си разни,та веднага възприех тази идея и след като без да искам видях,че е добре и ми се потвърди после и от учен агроном и тн:)Ми и за конопа изглежда много добре действа.да,и аз вместо перлит гледам вече да е друго,камъните няма как да не с а много по-яки.

Ina

5,104
313
хубав сайт,явно те имат и магазин.Ти от там ли си взе зеолит?Аз съм взимала само от бриколажа за 10 лева 10 литра май е,не знам какви килограми е това.....

Не, тези го продават за 25 лв. торбата, вземам го от Кърджали 6,50лв торбата 25 кг. От bentonite-bg com,

• Like
Преди известно време ми се случи следното: една позната намерила в едно село на някаква нива предмет от камък черен с дялана форма като спирала, отгоре разширен и заоблен. Дала го за изследване в един музей и след два месеца ѝ казали, че е много стара вещ на лечител от базалт, на 600-700години. Едвам го взела от музея с познати, самата скала имала положително излъчване и сега като я боли глава или друго го държи и казва че ѝ минава болката

Ina

5,104
313
Преди известно време ми се случи следното: една позната намерила в едно село на някаква нива предмет от камък черен с дялана форма като спирала, отгоре разширен и заоблен. Дала го за изследване в един музей и след два месеца ѝ казали, че е много стара вещ на лечител от базалт, на 600-700години. Едвам го взела от музея с познати, самата скала имала положително излъчване и сега като я боли глава или друго го държи и казва че ѝ минава болката
Оу,тва е супер и как въобще са и го върнали?!Аз страшно си падам по всякакви такива неща,вкаменелости,старинни,не че имам някакви познания,ами просто много ме кефят:)Веднъж си бях въобразила ,че съм намерила 20 кила обсидиан,а то-шлака от някой завод?!:Dно приличаше де хахаНакрая като разбрах от яд отидох и си купих истински обсидиан от изложението за камъни,което правят редовно в музея "Земята и хората"в Сф…..:)Камъните лекуват и изобщо съвсем естествено е всеки да има своя енергия и тн,страшно интересно.

Така е лекуват, нагетият на слънцето камък си е енергия успокояваща, релаксираща и аз обичам да лежа на нагрети скали - по съвет на един много умен човек

• Like

Latest Cannabis Seeds

Xanadu

Xanadu

Bandaid Haze #7 x Pre98 Bubba Kush
12
Feminized
New
$150.00
Bubba’s Sis

Bubba’s Sis