Мойта 'градинка'.. помощ

... Аз си мисля че кфл и луминисцентните са едно и също! затова ще покажа довечера аз какво съм си направил!
Ами да.. ЦФЛ(компактно луминисцентни) = енергоспестяващи, това им е истинското пълно име, но разбира се ние, българите, веднага си измисляме наше си име. Просто никъде във форума не видях да наричат CFL - 'Energy saving lamps' (примерно) :nerd
Извинявам се ако греша някъде :)

Та да я пускам ли таз енергоспестяваща и достатъчна ли ще е като начало.. предишният ми пост

Чувствам се тъпо, затова пак ще се извиня за глупавите въпроси :dull Май аз съм най - джуниър фермера тук :blush

168
16
ХАХА, стига се извинява бе човек. Естествно е , че ще питаш. Само е добре да започнеш да слагаш снимки. Много помага това...

Аз мисля ,4е ще ти е достатъчна като за начало. ти имаш само 1 растение сега и си мисля , че може да изкараш с нея до достигане на 10 см височина или примерно 3 чифта листа. Но трябва да я направиш по ефективна. Сложи и малко готварско фолио(примерно) отгоре, за да стане като мини рефлектор или абажур. Мисълта ми е нещо да отразява светлината надолу към растението. И я дръж на 2 см от върха му. Но това ще е 10 дни(2 седмици)- после ще трябва да увеличиш светлината.
Успех.:420:

2,263
263
Ами да.. ЦФЛ(компактно луминисцентни) = енергоспестяващи, това им е истинското пълно име, но разбира се ние, българите, веднага си измисляме наше си име. Просто никъде във форума не видях да наричат CFL - 'Energy saving lamps' (примерно) :nerd
Извинявам се ако греша някъде :)

Та да я пускам ли таз енергоспестяваща и достатъчна ли ще е като начало.. предишният ми пост

Чувствам се тъпо, затова пак ще се извиня за глупавите въпроси :dull Май аз съм най - джуниър фермера тук :blush
споко, изчакай седмица две и си пускай допълнителната лампа. Важно е да наблюдаваш от близо след пускането на лампата за още седмица две как ще им се отрази. Ако прецениш че е по добре за твоите растения продължи с експеримента. Ще имаш нужда от по мощно осветление за цъфтежа ако искаш да извадиш максимума матреал.

Поздрави:smiley_joint:

Добролтро :)
Ето растенийцето тръгна.. мисля че е добре, макар че си направи адски дълго стъбло с първите 2 чифта листа.. кой знае какъв е жмел, приятели ми дадоха семките, тръгна 1 от 7,8 някъде - другите са в салфетка от 3,4 дена.. едва ли ще тръгнат :)

И поредния въпрос.. с какво нещо по-евтинко мога да отразявам по-добре целия гардероб. В момента над лампата съм сложил корица от учебник.. чисто бяла, а по целия гардероб е готварско фолио..става ли като за начало и после с какво да ги заменя?
Мерси предварително :cool0044:

B

bahura

Guest
За понататак ако мисляш да гледаш нещо купено от ферма можеш да си земеш b&w фолио или да боядисаш стените с фасаген (първо защото е за външно и непропъска влага, второ защото няма да ти миришя като боята). Ако гардероба от вътрешна страна е минат с лак за дърво първо удари една ръка грунд Боро контакт (един червен)

Има варианти стига да ти се занимава и да има някои др. лев

Добролтро :)
Ето растенийцето тръгна.. мисля че е добре, макар че си направи адски дълго стъбло с първите 2 чифта листа.. кой знае какъв е жмел, приятели ми дадоха семките, тръгна 1 от 7,8 някъде - другите са в салфетка от 3,4 дена.. едва ли ще тръгнат :)

И поредния въпрос.. с какво нещо по-евтинко мога да отразявам по-добре целия гардероб. В момента над лампата съм сложил корица от учебник.. чисто бяла, а по целия гардероб е готварско фолио..става ли като за начало и после с какво да ги заменя?
Мерси предварително :cool0044:
В началото,като се издължат стеблата,а то винаги ми се получава,правя така:

По-добрият вариант винаги е да е с нещо бяло гланцирано, но с готварското фолио също е евтин вариант. Не се тревожи и си го ползвай.

Щом издължава стеблата му е малко светлината! Изпробвал съм го...

Здрасте :anim_30:
Поредните въпроси... сутринта като го полях малко и забелязах че отдолу се оттича жълтеникава вода, предполагам торовете на почвата се отмиват, проблем ли е, докато го пресадя да си седи там.. иначе мъничето мн свежо изглежда :)
А мисля като го пресадя да смеся сегашната почва:

С ЕТО ТАЗИ:

Ще помогне ли тази 2рата да не се оттичат така торовете, а иначе си имам и течен тор с повечко азот и калий?
puf :passingjoint:

точно така трябва да става- като поливаш отдолу да протича,нормално да е кафеникаво тва дето изтича

време ли е за пресаждане?

Здравейте!
Забелязвам че корените вече опират стабилно в чашката от едната страна...

Незнам дали се забелязва на следващата снимка, но семката явно не съм я боцнал по средата еми малко по-надясно и тези корени са избили от по-близкото разстояние към чашката...

Дали ще е по-добре да го пресадя сега или да изчакам да избият и от другите страни?
Мерси предварително! :cool

342
18
пресади ги в нещо което не пропуска светлина да достига до корените...

Ами то самата чашка съм я облепил с хартия отстрани еми я махнах за да снимам.. мисълта ми е дали да изчакам да избие от всички страни или да го пресаждам?

B

bahura

Guest
Направи както мислиш за добре ако имаш място в бокса за по голяма саксия пресаждаи

168
16
Според мен - изчакай. Кто ти се появят листата с 3 лъча или следващите - в момента е много крехко растението и може да го прецакаш.

168
16
Аз използвам 400 мл кофички(от кисело мляко "На баба", защото са тъмни) за начало (около 2-3 седмици) и кореновата система се развива добре за това време и след това при пресаждането направо режа кофичките и така взимам абсолютно цялото им съдържание(корени и почва). Корените са обхванали по голямата част от кофичката и затова е лесно. Така се предотвратява какъвто и да е било стрес.(поне според моите наблюдения)

Еми аз го пресадих вече.. сичко перфектно.. до поливането.
Без да искам сипах по-силно вода и стъблото полегна :doh .. сякаш не беше счупено но.. дано джа го опази!

А попринцип след колко време ще се види дали ще се адаптира и тръгне или ще умре?

168
16
Ами ти изправи стеблото и го стабилизирай така - може и да няма проблеми. Използвай някакви помощни материали да го изправиш и сигурно ще стане.

105
18
Еми аз го пресадих вече.. сичко перфектно.. до поливането.
Без да искам сипах по-силно вода и стъблото полегна :doh .. сякаш не беше счупено но.. дано джа го опази!

А попринцип след колко време ще се види дали ще се адаптира и тръгне или ще умре?
tочно за това обмислям да се сдобия с някаква декоративна лейка която да разпръсква водата отпред като душ, защото иначе много бавно става, а голямата струя много големи дупки копае!

Latest Cannabis Seeds

Xanadu

Xanadu

Katsu Seeds
Bandaid Haze #7 x Pre98 Bubba Kush
12
Feminized
New
$150.00
Bubba’s Sis

Bubba’s Sis

Katsu Seeds