Мойта 'градинка'.. помощ

Да, на около месец са.. малко повече и наистина ми се струват малки. Явно е от осветлението, но е така с ученическия ми бюджет...

Какво имаш впредвид че ще станат 2 пъти по-големи.. след като ги пусна да цъфтят или ако им взема още лампи и още месец вегетация?

Ясно ми е че е най-добре червени за цъфтежа.. но едва ли ще имам пари за 5 лампи (примерно).. с тези които разполагам абсолютно ли нищо няма да цъфне?

мерси за отговорите ;)

342
18
за да цъфти нормално едно растение има нужда от около 10000-15000 лумена...
и когато и да ги пуснеш да цъфтят,знай че задължително ще пораснат още от 2 до 3 пъти повече от момента на пускането на лампите на 12/12...
УСПЕХ

168
16
Като допълнение към euforia. Купи си поне 2 червени по над 25 вата(даже и по над 30)-като допъление към другите и пак казвам пускай ги веднага на 12/12 и гледаий да не им влиза от никъде светлина през тъмния период. Цъфтежа ти ще е поне 2 месеца, а нужда от почвече вегитация нямат. Без червени определено няма как - инъче ще са адски рехави и абсолутен жмел.

Просто ъпдейт как изглеждат на последния ден вегетация.. днес отивам да взема още жълти цфл-ки и ги пускам 12/12.
Преди няколко дена ги сложих върху други кофи, като изрязах долната част на старите.. наистина доста удобен начин за пестене на място..

Това от дясно не ми се струва, че е за цъфтеж, но така или иначе нямам време за повече вегетация
тъ.. пожелайте ми успех :boogie:

евала пич внимавай за цъвтежа това което е важно е че тогава се появява истинската нужда от торове и добавки трябва да си много внимателен с тях така че успех ти желая

Как е момци?
Първо мерси на всички които ми помогнаха да стигна до тук, че без да искам погледнах снимките от началото и се сетих какви ги бях свършил.. малии :X
По същество, макар че май е несъществен проблем.. като цяло са здрави растенията, но едно листо(лъч) нещо не е наред.. не е изсъхнало, ами умря половината :surprised

Иначе вчера ги наторих лекичко с благинки, но листото си беше зле още от преди.. ето и малко по-свежарска снимка

мерси отново на всички и честит празник с малко закъснение :)

Здравейте.. проблема стана доста по-сериозен отколкото си мислех.. ето снимки, сори за качеството, но това е с което разполагам:

тук се виждат и някои листа от долните разклонение как са изсъхнали..

Интересно, че само някои листа са зле.. тези петна на някои са просто петна, на други изсъхват листата

Това се оказа че е мома.. а другото - мъжко го махнах.. от 2 седмици са на 12/12..

По време на цъфтежа на съм торил с нищо.. пх на почвата незнам колко е, но ме съмнява да е от това.

Относно осветлението имам 3 бели 28в 2 жълти 20в и силвания рептистар с повече УВ излъчване, тъй като четох че УВ лъчите спомагали образуване на трихоми.. но няма значение това, просто нещо не е добре, а мъжкото беше супер здраво на същите условия и буквално до другото..

И още един въпрос, след 2 седмици цъфтеж, тъй като едва вчера видях че е мъжко едното възможно ли е да е направило белята вече.. самите топченца не се бяха разтворили, но все пак..

Мерси предварително за всички съвети..

2,263
263
На мен ми прилича на [lsf] мисля че се казваше това заболяване. Само предполагам и не съм запознат с тая болест, знам че се случва често и в някои случаи е на генетична основа. Ако се окажа прав и това наистина е ЛСФ има шанс за излекуване има я описана и процедурата в интернет. Беше нещо тотално промиване на почвата маи. Като за начало можеш да скъсаш лситата които изсъхват и да направиш по ясни снимки. Също така сложи болните под карантина възможно най бързо дори и да не е това заболяването отдели ги от здравите. Относно мъжкото няма как да е опрашило ако не е произвело и разпръснало полен.

точно. промиваш, изрязваш всички болни листа(ако трябва цели клони) ,чакаш и се молиш .

това го има не само при канабиса

само ще ви кажа че съм виждал как пет души стоят пред 3 декара оранжерий с пипер и плачат заради един вирус. поне 15 реколти бяха изкарали преди това а в един момент по объркани и отчаяни хора от тях нямаше.

не казвам че е същия проблем, просто ми излезе пред очите

Това непринудено подрязване няма ли да забави, ако не и спре цъфтежа?

Или ще стане още по-зле ако го остава да си цъфти 'болно' ?

32
18
светлината е малко за цъфтеж. връщай ги обратно на 18/6 и вземи мерки преди да е станало прекалено късно. няма кво да му се молиш - действай докато е време.

Козлето,болни листа се чистят няма начин

Смайли, две растения на 40 вата пура ще цъфнат братле и ще изглеждат здрави. незнам защо си мислиш че така се оправят нещата с изгорелите листа

168
16
Съгласен съм със Спар рол. Ще цъфтят , но няма да е обилно. Но много не ми е ясно каква е болеста. (На пръв поглед си помислих прясно изгорени от някоя залепена за тях лампа...) Рипп предложи [lsf], но и при мен не се е случвало такова нещо- не зная какво се прави. Но пак ти казвам (както и смайли каза) трябва още и то подходяща светлина.

Мерси за съветите.. всъщност наистина се оказа ЛСФ.. Leaf+Spot+Fungus.. разгледах доста снимки на тази болест, общо взето в началото са петна, след това почват да умират целите листа..
Има различни препарати за лекуване, но в повечето случаи сами се оправят след махане на листата и промивка..
Може ли да ме упътите с колко вода да го промия... 'саксията' е около 20л?

А за осветлението.. да, наясно съм че не е най-подходящото и е малко, но нямам възможност за нещо повече в момента :icon_dizzy:

пс. а главите от мъжкото което махнах адски мн напушваха, противно на всички твърдения, дано не са ми смазали ташаците :D

X

xubpug

Guest
аз пък да ти кажа че най-яката джонга която сам драл през живота си е от мъжкар ;)

Ina

5,254
313
xubpug а ти какви козове си гледал щом наи якото ти е било мъжкара

X

xubpug

Guest
домати и краставици гледам,виж в реколта 2009 :D не си спомням и да съм казал че е е мой,споделих experience с колегата който се учуди че мъжкото му напуквало... така че дръж си пошлите коментарчета у вас и не се прави на голям капацитет... добре те нахраних дано не се засегнеш нещо :D

A

ALB3RTsWeeD

Guest
домати и краставици гледам,виж в реколта 2009 :D не си спомням и да съм казал че е е мой,споделих experience с колегата който се учуди че мъжкото му напуквало... така че дръж си пошлите коментарчета у вас и не се прави на голям капацитет... добре те нахраних дано не се засегнеш нещо :D
такова отношение е недопустимо ако не искаш да си отидеш се придържай към правилата и все пак всички тук имаме еднакви интереси надявам се :character0050:

Бе попринцип ми е все едно дали ще ми спамите темата, но поне кажете за промивката колко водица ще трябва :d Иначе сега махнах листата точно.. въобще не са за снимка.. направо ми е жал как го ощавих, дано все пак продължи да си цъфти.. То е ясно, че е проблем, но дали е голям като днес през светлия му период вместо под лампите седя на тъмно.. просто имах лоши гости и нямаше как ;)

168
16
Чакай малко- ти полива ли го с някви торове вече? Че не помня. Ако не си какво толкова ще промиваш. Не трябва ли да се третират листата с нещо. Или плесента идва от корените?

Latest Cannabis Seeds

Sundae Cookies
Sold out

Sundae Cookies

Divine Genetics
Sundae Driver x GMO Cookies
12
Feminized
New
$200.00
Sunset Sherbet S1
Sold out