Моят първи опит за аутдоор

Така.... колеги понеже както може би знаете обичам да съм подготвен до най-малките детайли започвам темата от доста раничко. Приемам всякакви съвети , кога да ги засея , как да ги засея , в какво да ги засея , какви сортове да избера и т.н.

За момента плана е цветенцата да бъдат засяти началото на юни месец като преди това бъдат гледани 30тина дни под лампи.
Ще засея 20тина цветенца като се надявам понеже половината да оцелеят.

За момента семките с които разполагам са :

5 GREAT WHITE SHARK
5 WHITE RHINO
2 ARJAN'S HAZE #1

Около 100бр. семки които "набрах" тая година от моите мелезчета CHURCH x CHEESE x MOJO , нямам идея какъв точно сорт , нямам и идея дали изобщо стават за нещо.

Какво ще кажете кое да ползвам ? Семаната които имам са на грийнхаус , мога да купя още 10тина. Моля препоръчайте ми добър сорт устойчив на аутдоор и не толкова претенциозен понеже все пак ми е първи път и има голям шанс да прецакам нещата не е задължително да е на GHS. Предпочитам ФЕМ. семки.

Общо взето това е , 12те семки които имам мога евентуално да ги оставя за индоор но ако стават може да ги бодна на аутдоор + още 10тина семки.

:rauch08:

Нека да поместя плана ми като цяло в отделен пост.
В началото на май месец ще сложа семките да покълват и след това ще ги гледам под метал халоген + ЦФЛ за около месец.
Началото на ЮНИ месец след като са на 30-40дни вегетация ще ги извадя вънка за да имат достатъчно време за външна вегетация + цъфтеж.

Планирам да направя дупка за всяко отделно цвете и да напълня дупката с почва от магазина + евентуално малко перлит или почва от калифорнийски червеи (ако намеря понеже последният път не успях). Растеният ще бъдат третирани само с ДЪЧ ФОРУМЛА 3те стъпки.

НО имам няколко въпроса.
Растенията ще са близо до канал - чист , може да се пие вода от него изворна.
Съответно почвата не е много суха.
Колко често трябва да поливам седмично ?
Мога ли да поливам с вода от канала ?
На какво разстояние една от друга трябва да са дупките ?

Ако ги засъдя началото на Юни кога трябва да започнат да цъфтят ?
Колко често трябва да торя с ДЪЧ ФОРМУЛАТА при положение че растенията са вънка ?

И може би най-важният въпрос.

Как да ги предпазя от опрашване , четох тук-там но не откривам еднозначен отговор. Не искам цялата ми реколта да е само семки. :sick0018:

X

xubpug

Guest
ами незнам какъв план си правиш ама юни ти е малко късно...аз началото на март покълвам семките да може средата на април да ги пресея навън.Ако си сигурен че канала е чист не виждам проблем да поливаш от там.Ако можеш изкопай една вада от канала кам растенията,много ще ти помогне при поливането :)Не е лошо от сега да отидеш да нахвърляш малко тор,да оплевиш,един вид да подготвиш мястото да ти е мирна главата после.Миналата година торих всекидневно с дъч-а и да ти кажа не намерих неква голема разлика с това да поливам през ден. Успех

A

ALB3RTsWeeD

Guest
...аз началото на март покълвам семките да може средата на април да ги пресея навън.Ако си сигурен че канала е чист не виждам проблем да поливаш от там.
съгласен съм с колегата,
прекалено късно мислиш да ги слагаш...
дупките ги прави на разтояние поне 2м една от друга пълниш с biobizz all-mix и след това можеш да ториш чак на цъфтежа препоръчвам ти за outdoor да използваш bat guano ще останеш мн доволен и е най-евтиния вариант фертилайзер :flower
сорт за BG ти трябва нещо mostly sativa...
Good luck
AW

Здравейте и от мен!
Ще следя с интерес темата т.к. и аз кроя пъклени планове за пролетта :) .В момента не съм в Б-я и планирам завръщане имено в края на месец май и четейки първите отговори по темата се замислих дали е толкова голям проблем един месец закъснение от вече препоръчания срок ,т.е. края на април ,защото доколкото знам 4 месеца са достатъчни за да дойде време за жътва ,а до към 20 -25 септември времето все пак е достатъчно топло ,за да предразполага добро развитие на растението-тва първо !Второ ,ако все пак наистина края на май е късно,не може ли да се компенсира тва със сорт ,които изисква по кратък срок на развитие ?Трето - 2 м отстояние на растенията ,не са ли малко множко?Четвърто - тва с опрашването и мен ме вълнува много-ясно е ,че човек няма как да се противопостави на вятъра или по - точно на какво ще му довее той ,но все пак някакъ периметър около нивичката ,в който да унищожаваме диваците?
Тва е засега !

@ALB3RTsWeeD сатива?!!? .... ще ти кажа защо не си прав без да се обиждаш . сативите обикновено да не кажа винаги по дълъг период на цъвтеж което означава 4е в пове4ето случаи са готови средата или края на октомври ноември което не е добре докато индиките имат по къс период ... къде са 3 месеца къде са 45 дни цъвтеж виж кога започва да се скъсява деня и си направи сметката дали ще хванеш сланите ако ги хванеш става пикнята/с извинение/ аз съм на мнение че на колегата му трябва някой сорт който в заглавието си има "EARLY" да е готово началото на октомври най късно ... не 4е ако бучнеш сативата няма да стане но ако говорим за максималното което ще берем ... къс период на цъвтеж ...има много възможности ...и тва за 2 та метра ми се вижда пълна глупост никъде не съм виждал 4ак 2 метра че ти на 2 метра ще засееш цяла нива
си мисля:thinking

Какви слани бе хора, чак ноември началото застудява по-сериозно!

2,263
263
Larry12 идеята ти е добра, начина на отглеждане е тестван в БГ доста пъти и резултата е перфектен. Наистина има го този момент с прекалено дългия период на цъфтеж при сативите и трябва да помислиш върху това. Вариянта за сатива доминиращи растения които аз използвам, когато гледам навън е подробно описан в архива на групата. Това което правя се нарича форсиране на цъфтежа. Можеш да форсираш в цъфтеж както индиката (която реагира и по бързо) така и сативата. Форсирането на оутдоор растенията го правя така, че растенията ми да завършат цъфтежа под най мощното слънце огряване именно през месец Август. Тогава и резултатите са най добри, защото от една страна имаме незнаменимата и уникална светлина на слънцето а от друга страна същата тази светлина е в пика си както на интензитет така и на часове огряване. Тук е момента и да отбележа че при добре плануван оутдоор цъфтеж растенията ти ще цъфтят не под 12/12 а под 15/9 - светлина/ тъмнина. Противно на общо приетата истина 12/12 моите растения въднъж форсирани началото на Юни завършват цикъла давайки 110% от себе си.
Как да правиш подобни чудеса с твоите избрани растения виж в двете стаии в ГанджаЛАБ за "форсиране на цъфтежа" и тестовия опит за това което си наумил разказан ни наи подробно от гроувъра г-н ГанджаЛАБ.

Поздрави и успех на всички запланували да правя оутдоор жътва тая година. Да се надяваме че ще видим и доволно количество дневници от различни таини градини.

Прочетох за форсирането на цъфтежа но при мене това е неизпълнимо , нямам нужното време за подобни интервенции.... Явно всичко ще трябва да си стане само.

Реално кога е най-доброто време да ги посъдя вънка, колко време вегетация им трябва , кога ще започнат да цъфтят ? Почти на 100% е сигурно че ще ползвам растения които стават за 8-9 седмици цъфтеж

76
18
Лари ако не ги съдиш в двора си ще ти предложа да ги заградиш с мрежа. Животните в гората много ги ядат.Имам предвид мрежа около самото растение да не може заиците или някои гризач да ги изяде. Началото на април напраи расад и ги гледаи у вас около 1 месец като станат големи ги садиш в земята.Трябва ти сорт индика или индика/сатива не зимаи чиста сатива.Кога ще станат зависи от сезона колко слънчеви дни има,но за чистата индика 15-30 септември очакваи, а за индика/сатива 10 октомври. За семена не се притесняваи ако махнеш мъжките на време няма да имаш много семки.

A

ALB3RTsWeeD

Guest
@ALB3RTsWeeD сатива?!!? .... ще ти кажа защо не си прав без да се обиждаш . сативите обикновено да не кажа винаги по дълъг период на цъвтеж което означава 4е в пове4ето случаи са готови средата или края на октомври ноември което не е добре докато индиките имат по къс период ... къде са 3 месеца къде са 45 дни цъвтеж виж кога започва да се скъсява деня и си направи сметката дали ще хванеш сланите ако ги хванеш става пикнята/с извинение/ аз съм на мнение че на колегата му трябва някой сорт който в заглавието си има "EARLY" да е готово началото на октомври най късно ... не 4е ако бучнеш сативата няма да стане но ако говорим за максималното което ще берем ... къс период на цъвтеж ...има много възможности ...и тва за 2 та метра ми се вижда пълна глупост никъде не съм виждал 4ак 2 метра че ти на 2 метра ще засееш цяла нива
си мисля:thinking
парво се научи да четеш след това ми казвай дали съм прав или не mostly sativa са перфектни за BG понеже ще е готово end of October
:rofl ти говориш "пълни глупости" кви ниви те гонят обема на едно разтение само може да е повече от 2м ти да не гледаш ягоди... :lipssealed

A

ALB3RTsWeeD

Guest
Реално кога е най-доброто време да ги посъдя вънка, колко време вегетация им трябва , кога ще започнат да цъфтят ? Почти на 100% е сигурно че ще ползвам растения които стават за 8-9 седмици цъфтеж
ами най-добре направи разсад още от март и април като земе да напича яко можеш да ги слагаш навънка :rasta:

значи казваш че едно растение достига два метра на ширина /поправи ме ако греша/ и че края на октомври е добре да береш или може би ноември. коментара е излишен. не говоря глупости имам наблюдения не от в4ера или от година две ... незнам защо се набра толкова трябва да има различни мнения за да може човек да отсее вярното за себе си ... това е смисъла

сори за спама

Ina

5,122
313
Аз имах големи проблеми с охлюви! Те имат един пик през пролетта и ми сасипаха много растения. Наи добре поне пурвия пут с нещо да са прускани за гадинки и някак да се ограничи достапа на тия охлюви,защото е много гадно да отидеш и да видиш олигавени стебалца :) Аз сум решила сега кум началото или по добре кум средата на маи по големички да ги сложа.

B

bahura

Guest
много гадно да отидеш и да видиш олигавени стебалца .... хаха :d гнус ли те е от лигави неща :p

значи казваш че едно растение достига два метра на ширина /поправи ме ако греша/ и че края на октомври е добре да береш или може би ноември. коментара е излишен. не говоря глупости имам наблюдения не от в4ера или от година две ... незнам защо се набра толкова трябва да има различни мнения за да може човек да отсее вярното за себе си ... това е смисъла

сори за спама
Колега напълно подкрепям поста на ALB3RTsWeeD, не казвам че съм виждал 2 метра широки растения, но и аз съм на мнението че колкото по късно узрее едно растение е толкова по-добре за него. Имам доста приятели които отглеждат Оутдоор от над 5 -8 години сиг. Повечето от тях са на мнението ,че най-големите жеги през лятото се отразяват доста пагобно. Марихуаната не е тропическо растение, бях чел някаде, че дори вирее в планини кадето има леки снеговалежи. Аз съм на мнението ,че тези растения които узреят напълно към 15 - 20 октомври стават най-чукове.Точно тогава температурите варират от 24 - 26 градуса което е перфектното време за конопа. И все пак доста фактори са доста значителни като : сорт , светлина, валежи, влажност на въздуха и тн.

няма смисъл да спорим и да си мериме .... прочети за това кога е най подходящия спектър и кога е най подходяща температурата за цъвтеж и след това нашия спор ще ти се стори безмислен ... или просто практикувай пове4е пък по форумите по малко :sun2:
не искам да обидя или оборя никого просто споделям личен опит тук и се надявам нещата да се развият тук така че да се превърнем в общество а не в група хлапета които говорят празни приказки тук не е място за преразказване на литература а за споделяне на опит
мисля че ще се съгласиш с мен амиго :character0050:

168
16
Факт: Видял съм го с очите си и дори и снимка имах, но нямам идея къде е. Някакъв Хейз беше растението параметрите му бяха следните: 2,8 метра височина; 1,7 метра ширина(използван лек lst метод за постигане по оптимално огряване на страничните разклонения) Отгледано в село, близо до Сандански.
Откъснато на 2ри Ноември.

няма смисъл да спорим и да си мериме .... прочети за това кога е най подходящия спектър и кога е най подходяща температурата за цъвтеж и след това нашия спор ще ти се стори безмислен ... или просто практикувай пове4е пък по форумите по малко :sun2:
не искам да обидя или оборя никого просто споделям личен опит тук и се надявам нещата да се развият тук така че да се превърнем в общество а не в група хлапета които говорят празни приказки тук не е място за преразказване на литература а за споделяне на опит
мисля че ще се съгласиш с мен амиго :character0050:
Приятел виж сега. Пределно ми е ясно ,че сативата има нужда от по ранно посяване , защото цъфти повече.Лично аз имам само 2 години опит в отглеждането на коноп. Но специално за тези семки които са от сайтове фаминизираните .. Съм на мнението ,че ак0 са индика трябва да се засадят след май. Просто имам лични наблюдения ;) .

newcomer вярвам ти за хейза аз имах миналата година над 3 метра на височина а и говорим средно все пак не за мутанти но спора беше друг аз твърдях по горе че не е необходимо да има чак 2 метра между цветята. опитвах и други неща да обясня но мисля че вече няма смисъл отказвам се

Latest Cannabis Seeds

Xanadu

Xanadu

Katsu Seeds
Bandaid Haze #7 x Pre98 Bubba Kush
12
Feminized
New
$150.00
Bubba’s Sis

Bubba’s Sis

Katsu Seeds