Началото Без Край!

Kot

1,112
163
И аз това щях да кажа - ако си се опитвал да вдигаш влагата с пръскане по растенията при пуснати лампи направо си ги изгаряш като с лупа....
Това твърдение много често го срещам, но като са малки и ги поливам много често остават капки по листата и след това не намирам никакви поражения. А ги пече 1000 вата ХПС от растояние 80 сантиметра.

21
3
Да не си преполял спазваш ли схемата на био бизз вентилацията как е свеж въздух достига ли до тях
Въздух да искаш ,за сега държа бокса отворен и един стаен вентилатор духа право в бокса постоянно включен към таймера на осветлението 20/4.(на тъмно не духа). Нещо съм прецал че пожълтяха няколко листенца но пък растат за сега. Много странно че са супер мега гъсти сбити храсти. Разглеждам днес из форума гледам на хората едни високи с по 4-6 листа моите мога за жив плет да ги ползвам. Днес се принудих и отрязах 3-5 от най-долните ,които са бебешките 3-ни листа защото буквално се зариваха в почвата. Играя си връзвам накланям ги , в момента в който ги наклоня долните дръпват нагоре изравняват се с другите и толкова :) Четох някакви коментари на Ина че аутосите трябвало по-леко с азота. От тогава поливам само с вода а когато се бях филмирал с първите петна им налях 4-5 литра вода за флъш но дори не протече а не знам дали се вижда съм текстилна саксия,явно поне до този момент не съм преполивал :D Сега ще получа ултра хеит ама да си призная pH-то малко на око го правя но знаейки че водата в района е с pH- 7-7,5 наливам в шишета по 2 литра оставям я 3-4 дена отворена до растенията и преди поливане слагам по 1 може и малко повече супена лъжица лимонов сок (такъв от магазина в шишенце) на 2 литра вода. Сега да се оправдая поръчал съм си от чужбина готин pH-метър но се бави а е платен и ще го чакам нямам избор. А лампата е LED Меизхи 600W + 2 цфл 23W студена бяла светлина. Аз бая пъти го казах ще го кажа пак интересно ми е не го права за реколтата. Забавно и отпускащо ми действа да се грижа и отглеждам за растенията интересно ми е да чета и пробвам техники но нямам никакъв опит. Това ми е първи опит с купувани семки и просто искам да са здрави растенията и да ги прецакам винаги има 2-ри опит но поне да науча нещо от първия. Преди това гледах в стаята от намерена семка 1 мъжко растение и да кажа че от експерименти с него открих че Смути с мляко банани горски плодове и няколко листа от растението + прашеца от мъжкото растение става брутално вкусно. Разбира се психически ефект няма предполагам е полезно или поне не вредно :)
Това твърдение много често го срещам, но като са малки и ги поливам много често остават капки по листата и след това не намирам никакви поражения. А ги пече 1000 вата ХПС от растояние 80 сантиметра.
И аз смятам така но не смея да го твърдя :)

Ina

5,025
313
Знаеш ли,че и аз на много места се каня да го кажа,никога не съм забелязала да се получава нещо от пръскането,и аз ги пръскам всякога?И никога не си обяснявам петната с това:)Но сигурно се случва,щом го твърдим така упорито?Обаче ,виж,на слънце го избягвам за всеки случай....

• Like
Reactions: Kot

Kot

1,112
163
Знаеш ли,че и аз на много места се каня да го кажа,никога не съм забелязала да се получава нещо от пръскането,и аз ги пръскам всякога?И никога не си обяснявам петната с това:)Но сигурно се случва,щом го твърдим така упорито?Обаче ,виж,на слънце го избягвам за всеки случай....
По-скоро е извинение и заравяне на главата в пясъка заради наличен дисбаланс на хранителни вещества.

102
63
Няма чалъм капките да горят листата, защото за да изгорят листото трябва да го нагреят. А при нагряването лупата се изпарява... Ако водата е с тор или някакъв препарат, тогава може да се образуват петна.

21
3
Малко ъпдейт:
Цветята се оправиха ! Не знам от кое точно се оправиха но това ,което направих е че ги напръсках 1 път с калции/калий и засилих торовете за цъфтеж на максимума по таблицата. А и сложих и Биобизз ALG.A.MIC от които смятам че изригнаха брутално но може и да не е от него. Заради благоприятния ефект от алгамик-а купих и ACTI-VERA ще кажа има ли ефекта WOW след него. Вече от цялата гама БиоБизз нямам само Heaven. Като станат на 5 седмици ще кача снимка. Имам едно питане - понеже аз поне така препеням кога да поливам. Бъркам с пръста някъде настрани и пипам дали е изсъхнала почвата и надолу но сега на дълбочина 1-2 сантиметра е пълно с корени това нормално ли е или е признак че им е тясно (което нали е съвсем възможно заради 3-те растения в 1 саксия и сам ще съм си виновен)За сега продължава да ми е интересно и ако реша пак да гледам следващия път ще искам рецепти за торове да си приготвя сам. За тор от водорасли ми е мерак да си направя.

• Like
Reactions: Ina