• 🎅 Early Christmas Sale - 25% Off All Seeds 🎄
    Use Coupon Code At Checkout: XMAS25

Начинаещ индор Дневник

Сайта не е мой, той за всички, аз съм само потребител в grysti.com. Там са повечето от активните хора от тук, защото собственика на тхцфермер си прави каквото иска. Непрекъснато заплашва с затриване на нашата секция, искаше пари за поддръжка от потребителите и не на последно място, има няколко изгорели с пари за семки от тук. Затова повечето от хората се махнахме, аз пиша само ако видя нещо не коректно, повече дневници и аз няма да правя тук.
Разбирам добре! В такъв случай може да пусна и дневник там

Здравейте приятели, днес е 16ти ден на растеж на цветето. Вече заформя 7ца листа. Мушички не съм видял, напръсках го с 2мл масло от ниим разредено в литър вода, и сложих лепенка за мушички. Полях го за 1 път с леко разреден тор grow и micro. Отрязах първичните листа, и огънах настрани троините листа за да се откроят, разклоненията в сянка. Стеблото е адски дебело, ще ми се да тръгне и нагоре за това и отдалечих лампите, цветето е леко клюмнало връхчетата сочат надолу, но се надявам да живне малко след първото торене. Очаквам мнения
😁
🥰. Хубав и успешен ден.

Направо слагай 150вата ХПС - 15 000 лумена и си ок за 1 средно голямо растение 45/40/147 за цъфтежа ще си супер!

Виж:
Супер Силвър 150В ХПС

Кога мислиш да го пускаш да цъфти?
Още обмислям дали да е хпс или цфл
Ами когато покаже първи признаци на предцъфтеж сменям лампата

ЦФЛ е най-добре за вегетацията, а ХПС за цъфтежа... ако имаш възможност сложи ХПС за цъфтежа!
Няма ли да прави Сахара в бокса, знам че излъчвя страшно жега а ако цветето стане над 90 см няма как да в държа

Не, няма да вдига много по-висока температура от 150-200вата КФЛ... КФЛ се използват предимно заради спектрите 6400К / 14000К, които са подходящи за вегетацията. Също така по слабите крушки могат да се държат максимално близо до младите растения без риск от изгаряне, а това симулира буен растеж, без да се издължават стеблата поради липса на достатъчно светлина. Повече светлина = повече листна маса и разклонения при вегетация, повече и по-плътни цветове при цъфтеж.

Но за цъфтежа лично аз бих избрал 150В ХПС пред 150В КФЛ , защото светлината е близо два пъти повече.
Много благодаря за разяснението, вече ми се изясни защо са ми толкова къси разклоненията и защо е толкова ниско

Не, няма да вдига по-висока температура от 150-200вата КФЛ... КФЛ се използват предимно заради спектрите 6400К / 14000К, които са подходящи за вегетацията. Също така по-слабите крушки могат да се държат максимално близо до младите растения без риск от изгаряне, а това симулира буен растеж, без да се издължават стеблата поради липса на достатъчно светлина. Повече светлина = повече листна маса и разклонения при вегетация, повече и по-плътни цветове при цъфтеж.

Но за цъфтежа лично аз бих избрал 150В ХПС пред 150В КФЛ , защото светлината е близо два пъти повече.

Едит: Какво разбираш под "първи признаци на предцъфтеж" ? Сигурно имаш в предвид да достигне определена височина, или да направи определен брой разклонения? В смисъл... то си е във вегетация... предцъфтежа е когато го пуснеш да цъфти на 12/12, първите няколко седмици.
Цветето е автоматик, само почва да цъвти, под предцъфтеж имам предвид да образува мустачки, власинки и жълт цвят. Понеже е и автомат няма как на определена височина да го пускам да цъфти то само си решава

Дръж го на 24/0 или на 20/4, ако държиш да има и тъмен период. Успех!
И аз мисля така, но още се чудя кое да избера ти кое би ме посъветвал ?

Не мога да ти кажа със сигурност, но едно е сигурно, че и без тъмен период могат, не е фатално.... някои казват, че имало ефект от тъмния период и всъщонст растенията растяли по-бързо тогава, но не ми се вярва особено много да е така... предпочитам 24/0! Успех!
Благодаря ти лека вечер !

225
93
Не мога да ти кажа със сигурност, но едно е сигурно, че и без тъмен период могат, не е фатално.... някои казват, че имало ефект от тъмния период и всъщонст растенията растяли по-бързо тогава, но не ми се вярва особено много да е така... предпочитам 24/0! Успех!
Пробвай

4седмици от покълнване в почвата цветето, май показва признаци на пред цъфтеж,има доста разклонения,и все така упорито прилагам ,LST. Утре сменям лампите с 200вата cfl и 2х50 вата LED топъл спектър 2700к. Последно торене с grow и micro, ще го пресуша за 3,4 дни, после ще флъшна почвата, и заповчам с micro и bloom. Ще вкарам и нов вентилатор за баня които да изкарва въздуха, оборудван с тръба и импровизиран филтър с активен въглен и въглен на прах, за прикриване на миризмата, защото почва да си понамирисва. Големия компютърен вентилатор ще вкарва въздух, а малкия ще развърта въздуха вътре. Ще одрежа някои листа за да концентрира енергия върху главите. Пишете коментари и хубав и успешен ден!

Здравейте, ден 36 цветето вече е в пълен цъфтеж, всяка клонка започва да изкарва бели косми и трихоми, някои от които покафеняват. Не мисля, че ще расте повече на височина, а тя е 28см. За последен път подкастрих листна маса, и спирам с LSTто. Влагата в стаята се нормализира и е около 48-50%, темп. 26-27. Осветява го само 1цфл 200вата червен спектър и 1лед 50вата 2700к. Купих и специален рефлектор. Разстоянието от върха на цветята до лампата е 20-25см, като постепенно може да го скъсявам. Поливането става по цикъла 1път тор 2пъти вода, за 1седмица по 500мл течност. Другата седмица ще е 2тор, 1вода. Почвата изсъхва доста по бързо от преди. Другата седмица мисля да сменя и цикъла на светлина на 20/4. Сметката ми за ток се покачи с близо 25лв за всички консумативи които работят. Очаквам позитивни коментари, и желая хубав ден на всички!

305
263
Здравейте, ден 36 цветето вече е в пълен цъфтеж, всяка клонка започва да изкарва бели косми и трихоми, някои от които покафеняват. Не мисля, че ще расте повече на височина, а тя е 28см. За последен път подкастрих листна маса, и спирам с LSTто. Влагата в стаята се нормализира и е около 48-50%, темп. 26-27. Осветява го само 1цфл 200вата червен спектър и 1лед 50вата 2700к. Купих и специален рефлектор. Разстоянието от върха на цветята до лампата е 20-25см, като постепенно може да го скъсявам. Поливането става по цикъла 1път тор 2пъти вода, за 1седмица по 500мл течност. Другата седмица ще е 2тор, 1вода. Почвата изсъхва доста по бързо от преди. Другата седмица мисля да сменя и цикъла на светлина на 20/4. Сметката ми за ток се покачи с близо 25лв за всички консумативи които работят. Очаквам позитивни коментари, и желая хубав ден на всички!
Защо мислиш, че няма да расте, ще расте още, поне двойно ще стане.

Здравейте, искам да попитам за вътрешно отглеждане колко кварцови лампи да взема за 12 разстения? Сега са прясно посадени сложил съм им една кварцова лампа 250 вата? Благодаря!

Здравейте, искам да попитам за вътрешно отглеждане колко кварцови лампи да взема за 12 разстения? Сега са прясно посадени сложил съм им една кварцова лампа 250 вата? Благодаря!
Какво ще рече кварцова ? Има Cfl,hps,mh и Led ? Която и да е за 12 растения 250 вата са много малко. На едно цвете ми трябват минимум 40,50 вата и 3000 лумена като за първите седмици после потока и мощност светлина се покачват почти двойно. За 12 растения поне 600 вата

Latest Cannabis Seeds

Sundae Cookies
Sold out

Sundae Cookies

Divine Genetics
Sundae Driver x GMO Cookies
12
Feminized
New
$200.00
Sunset Sherbet S1
Sold out