Начинаещ фермер, нужни въпроси и препоръки

Здравейте банда,
реших да пробвам и аз с отглеждането на растения, но не мисля, че съм на най-правилния път. Знам и предполагам, че ще претърпя доста критика, но реших да пусна тема именно с цел да ви опиша какво съм направил до момента, както и как ги гледам, а от ваша страна бих бил доволен на съвети по отношение на отглеждането. Ще се радвам да ме посъветвате за евентуални грешки в отглеждането им, но въпреки всичко за първи опит и почти никакви познания или някакви специални приспособления(лампи и т.н.), мисля, че за момента се справям на едно що годе добро ниво. Та... :
Както виждате на снимките реших да пробвам с два вида семена - Amnesia Auto и Auto Purple Kush. Сложих семената да покълнат в хартия в периода 18-23 май и съответно покълнаха до няколко дни. След това растенията бяха поставени в пластмасови чашки, като ги поливах с вода през ден, примесена с тор-та с жълтата капачка(на снимката). Пресадих ги в саксии, като смесих пръстта с тор на гранули, която също съм прикачил и веднага след засаждането им в саксии започнаха проблемите, а именно,че семената на Amnesia започнаха до повяхват(също съм прикачил снимка). Към днешна дата растенията са съответно на около 50 дни от покълването, поливам ги на 3-4 дни, когато видя, че почвата е започнала да изсъхва, за да не ги пре-полея. Не използвам никакви специални крушки, а разчитам на единствено на слънчева стая, защото ми е интересно какво би се получило.
Характеристиките, които дават за двата вида семена в сайта, от който ги купих са:
Amnesia
-предполагаем добив 900-1200г. на растение;
-височина - 170-210см.;
-период на цъфтеж 10-11седмици.
Auto Purple Kush
-височина 50-150см.;
-период на цъфтеж 70дни
-добив - 40-120г. на растение.
Имам следните въпроси:
1. Растенията от сорта Amnesia се движат на височина около 3,8см.-10,5см., а растенията Auto Purple Kush - 13.0см.-24,5см. Това добра височина ли е за периода, в който се намират?
2. На какво може да се дължи повяхването на най-ниските листенца на растенията Auto Purple Kush(кафявите саксии), както и на какво се дължи цялостното повяхване на част от растенията от сорта Amnesia?
3. Какъв среден добив мога да очаквам според вас на база изложената информация?
4. Как мога да го увелича по някакъв начин?
5. На права посока ли съм, че част от растенията(белите власинки отгоре) са започнали да започват да дават добив?
6. Торовете(макар и оскъдни) добре ли са според характеристиките им за растенията?
7. На какво може да се дължи накланянето на част от листата на някой растения надолу?
8. След засаждането в саксии растенията драстично намалиха темпа си на растеж, нормално ли е?
9. Какви други съвети бихте ми дали?
10. Какво друго бихте ме посъветвали да им взема, за да могат да се развият в по-добра посока?
П.С: Това е един експеримент, който реших да проведа, а именно до каква част ще успея да ги отгледам с минимални средства и без почти никакви помощни материали. Всякакъв вид информация би ми била полезна. При интерес от ваша страна бих качвал снимки до края на жизнения цикъл на растенията.
Благодаря предвар
IMG_20190706_153603.jpg
ително!!
IMG_20190706_153433.jpg
IMG_20190706_153439.jpg
IMG_20190706_153449.jpg
IMG_20190706_153455.jpg
IMG_20190706_153504.jpg
IMG_20190706_153512.jpg
IMG_20190706_153542.jpg
IMG_20190706_153603.jpg
IMG_20190706_153614.jpg
IMG_20190706_153623.jpg
IMG_20190706_153657.jpg
IMG_20190706_153738.jpg
IMG_20190706_153751.jpg
IMG_20190706_153951.jpg

Ina

5,214
313
Не са зле все пак,зеленки са.Но много ги мокриш,трябва и да изсъхва достатъчно,иначе загниват надолу.Също тор на гранули в почвата не е желателен,защото е силен,а те не успяват да го изядат за времето си на растеж след което цъфват и той им се трупа и в общи линии преч1и,отделя се продължително и в нежелателно време.Затова се забърква една мека почва с доста дренаж(много перлит,камъчета или нещо вермикулит и тн),съвсем лека тор в нея или се тори отделно,но много по-лесно е в почвата да има малко тор от червей или съвсем малко оборски и ти нищо д ане добавяш първите седмици.Дори при аутотата се тори най-вече за цъфтеж,защото те цъфват сами.Не са много удобни за първи опит,опитай с фото,защото то дава повече възможност да си поправяш грешките преди да го цъфнеш.Някои тръгват да цъфтят като гледам,дръж ги на макс светло за да станат по-дебели главите им,не рехави.Бебетата и изобщо растенията като цяло,а особено аутотата не искат толкова торене,може да предизвикаш обратен ефект.Дори само в почва(но с добър дренаж)да ги сложиш ще станат много по-големи без да ги ториш ти наслуки:)

526
93
Ще дам един два съвета 1.автоматични навън се слагат към 15.07-30.07 най рано и стават към 15.09.тогава слънцето,денят и въобще условията са по добре от късна пролет.2.торене при автоматични чак 3 4седмица.на всички марки торове има серия за вегитация,цъфтеж.само вода до 3 4 сед.

92
18
Това увяхналото духаше ли го вентилатор, при мен на балкона вентилатора се беше мръднал и едното бебе увяхна точно ей така както твоето за няколко часа.
После сей ги първоначално с малко пръс и като растат допълвай по един, два пръста за да не са дълги и да не се счупят

Latest Cannabis Seeds

Strawberry Sorbet
Sold out

Strawberry Sorbet

DNA Genetics
Heirloom Swiss Sativa x Sorbet
6
Feminized
Limited
$85.00
Sorbet Stash
Sold out