Начин За Покълване

Api

Bulgarian Moderator
83
33
Забелязох колко много хора се оплакват от ниска успеваемост и реших да ви споделя начина по който аз покълвам семена от марихуана:
Взимам 5-6 листа бяла кухненска хартия пригъвам ги два пъти и ги навлажнявам с пулверизатор след това поставям семената посредата (получава се 10-12 пласта от долу и 10-12 пласта от горе)
Перфектната температура за покълване е 22-24градуса (което смятам че и за самото отглеждане е перфектна температура) по високата температура може да забави, затрудни и дори спомогне за загниването на семената!
Разпукването на семената отнема от 1 до 10 дни но е възможно да се забавят ако са стари семената но след втората седмица вече няма смисъл да се чака...
Обикновенно изчаквам да пусне около 2см коренче преди да го преместя нежно в предварително навлажнена почва като го засаждам с коренчето надолу а самото семенце остава на едно ниво с повърхността на почвата. Използвам винаги по-малки саксийки или пластмасови непрозрачни чашки около 500-1000мл независимо дали правя разсад за outdoor или за indoor.
Поливането трябва да бъде много внимателно с помоща на пулверизатор или гъбичка(която леко да изтисквате така че да падат само капчици)
Първоначално ще ви се налага да поливате веднъж на 2-4 дена в зависимост от температура, вида на почвеният микс и влажността на въздуха (това са ви и основните фактори от които ще зависи и поливането през цялото отглеждане, както и размерите и дори видът на растението)
С времето и опита ще придобиете умението да поддържата правилно ниво на влагата в почвата... Обръщайте внимание на теглото на контейнерите преди и след поливане ще ви помогне да определяте количеството и честотата на поливането!

Много изчерпателна тема аз в момента покълвам на HPS лампа настройл съм я 18 светлина 6 тъмнина но лошото е че като спре да работи лампата за тия 6 часа температурата пада до 10 градуса.Какво да направя и каква температура да подържам при покълването

Простете ми за въпроса но не трябва ли да се покълва на тъмно без светлина ?

• Like
Reactions: Ina

firstcitizen

First Citizen
Supporter
1,376
263
Простете ми за въпроса но не трябва ли да се покълва на тъмно без светлина ?
Hypersonic ги сложил под лампата, защото я е ползвал като отопление .

Ако имаш подходящи условия, можеш да ги разпукаш на тъмно и чак когато покажат коренче в салфетката да ги преместиш в бокса под лампи .

Може ли някой да ми каже как се взема разсад от листо ...има метод?

Ina

5,254
313
Може ли някой да ми каже как се взема разсад от листо ...има метод?
Трябва ти връхче на клонче,не листо.How to clone marihuana,cloning marihuana или нещо подобно напиши в ю тюб и ще видиш най-лесно.

Трябва ти връхче на клонче,не листо.How to clone marihuana,cloning marihuana или нещо подобно напиши в ю тюб и ще видиш най-лесно.
Благодаря

Latest Cannabis Seeds

Sundae Cookies
Sold out

Sundae Cookies

Divine Genetics
Sundae Driver x GMO Cookies
12
Feminized
New
$200.00
Sunset Sherbet S1