Нова Тема На Легендата

89
143
Здравейте,

От много време с ваши колеги обмисляхме как да дадем по-голяма гласност на легализацията/декриминализацията в България и да покажем на лелките и промитите мозъци от времето на комунизма, че конопа не може да се слага на равно с хероина и другите синтетични наркотици и с това животите на хиляди младежи де бъде изхвърлян в кофата след като бъдат хванати с една цигара.
Не може 60% от дейността на родното МВР да се оправдава със заловени с марихуана. Ние не сме престъпници!
Днес се срещнах със стар познат, да го наречем Ицо той е на 29 години женен (вече не, но ще стигна и до там) с едно дете, завършил е висше образование в Единбург - компютърни науки и до скоро работеше за една българска фирма за разработка на софтуер, като програмист, брилянтен програмист, може би един от най-добрите на българският пазар. По същество, преди 6 месеца Ицо го хващат в един парк да пафка трева с приятели и намират в него 2.3г., осъждат го по бързата процедура да заплати 4 000лв глоба, но вече в досието му пише "ОСЪЖДАН" с големи червени букви, все едно си убил човек! За нещастие, в този момент се води бракоразводно дело, защото жена му си е хванала някакъв и иска да избяга с детето им в UK. При създалите се обстоятелства и предполагаем подкуп от страна на новото гадже на вече бившата му жена, той бива определен като зависим и губи попечителство над детето си и жена му заминава за UK. Но ужасът не свършва до тук... след като неговият работодател разбира за това, той бива спонтанно съкратен...
И така на кратко в рамките на няколко месеца един млад човек губи детето си, губи работа си, губи живота си, защото българската държава е решила така!

Към момента канабиса е легален или декриминализиран в над 16 държави в Европа, а за щатите няма да споменавам.

Нашата борба трябва да започне с нещо малко... искра, която да се превърне в пламък, тези от вас които искат да се включат, могат да го направят с нещо малко и незначително... Снимка на вашето растение с листче до него и надпис #БГКоноп

А тези от вас, които искат да се включат активно в борбата за легализация, могат да ме потърсят на ЛС

Предстой "Фаза-1"

#БГКоноп

43
33
Прекрасна инициатива.Трябва да бъдем повече...
И във фейсбук #БгКоноп

firstcitizen

First Citizen
Supporter
542
263
Прекрасна инициатива.Трябва да бъдем повече...
И във фейсбук #БгКоноп
Можеш да вземеш уникално участие в борбата за легализация, мераклия ли си ? Аз фейсбук не ползвам и дори не му знам опциите, така че всеки един човек може да е полезен по един или друг начин. Кой през фейса, кой през туитър, кой просто като си снима логото #БГКоноп до китките и го сподели в thcfarmer, кой просто като разкаже на приятел за лечебните свойства на конопа, начини много, само желание да има. Нямаш принтер и не можеш да го разпечаташ? Просто напиши на листче с хартия #БГКоноп.
Хайде хора, нека покажем, че искаме легализация! Легализацията никой няма да ни я даде, свободата никой няма да ни я даде, трябва да се борим за нея.

Само едно ще ви кажа, по нашите земи е има традиция да се отглежда коноп от хиляди години. Още от времето на славяни и траките. Растял е диворастящ, но освен това са го гледали и питомен, първо за семе за ядене и масло, после за опиум за пушене (хората се друсат от както свят светува), а чак после за въжета, тъкани и т.н. Там където се е гледало веднъж, ще се гледа отново, закон Божи! Защо си мислите, че сме толкова добри в отглеждането, защото ни е заложени в гените, тази билка ни е в традициите, в песните, пословиците, дрехите и в обичайте . След това дори през комунизма сме били лидер в отглеждането на индустриалния коноп, време е сега, когато в целия Свят започва глобалната легализация отново да покажем на какво сме способни.
Конопа дето го гледаме в България тайно по горите или в домовете си е много по-силен, вкусен и качествен от този които се продава в Кофи Шоповете в Амстердам! Защо? Това го твърдя от личен опит и не говоря само за моя коз, а и материал отгледан от приятели е много по-добър от този в Кофи Шоповете в Амстердам.

От Свободата и легализацията на Конопа ще спечелят всички... болните хора, обикновените и малки гледачи и консуматори, бизнеса, туризма, икономиката, държавата, че дори и обикновените хора, които нито го употребяват, нито го гледат. Единствено ще изгуби мафията. Мафията губи пари от това конопа да е легален, защото цената му пада, а с това падат и доходите им. Отделно Мафията финансира с тези пари и други престъпления. Докато ако нещата са регламентирани и легални, държавният апарат ще прибира печалбата от данъци, такси и по други линии. Цялата икономика ще се вдигне и стабилизира. После с тези пари ще могат да се ремонтират и строят болници, училища, домове за възрастни и бездомни хора, пътища, държавни предприятия и т.н, но от това Мафията няма полза.
Дори да не ползвате конопа за лечение, дори да не употребявате коноп вие, не се знае, знае ли се, как тази билка ще спаси живота на ваш роднина. На безценен за вас човек, когото обичате! В България от години на болните им се казва истината за конопа на малко преди да умрат, когато всички лекари са вдигнали ръце от тях и не искат да се занимават повече със случая. Докато конопа реално спасява животи, само че трябва по-рано да се започне с него.

Близо е времето вече, когато българинът не ще бъде роб, а свободен човек! Свобода за Конопа! Конопа Лекува!

#БГКоноп

30
33
Здравейте,

От много време с ваши колеги обмисляхме как да дадем по-голяма гласност на легализацията/декриминализацията в България и да покажем на лелките и промитите мозъци от времето на комунизма, че конопа не може да се слага на равно с хероина и другите синтетични наркотици и с това животите на хиляди младежи де бъде изхвърлян в кофата след като бъдат хванати с една цигара.
Не може 60% от дейността на родното МВР да се оправдава със заловени с марихуана. Ние не сме престъпници!
Днес се срещнах със стар познат, да го наречем Ицо той е на 29 години женен (вече не, но ще стигна и до там) с едно дете, завършил е висше образование в Единбург - компютърни науки и до скоро работеше за една българска фирма за разработка на софтуер, като програмист, брилянтен програмист, може би един от най-добрите на българският пазар. По същество, преди 6 месеца Ицо го хващат в един парк да пафка трева с приятели и намират в него 2.3г., осъждат го по бързата процедура да заплати 4 000лв глоба, но вече в досието му пише "ОСЪЖДАН" с големи червени букви, все едно си убил човек! За нещастие, в този момент се води бракоразводно дело, защото жена му си е хванала някакъв и иска да избяга с детето им в UK. При създалите се обстоятелства и предполагаем подкуп от страна на новото гадже на вече бившата му жена, той бива определен като зависим и губи попечителство над детето си и жена му заминава за UK. Но ужасът не свършва до тук... след като неговият работодател разбира за това, той бива спонтанно съкратен...
И така на кратко в рамките на няколко месеца един млад човек губи детето си, губи работа си, губи живота си, защото българската държава е решила така!

Към момента канабиса е легален или декриминализиран в над 16 държави в Европа, а за щатите няма да споменавам.

Нашата борба трябва да започне с нещо малко... искра, която да се превърне в пламък, тези от вас които искат да се включат, могат да го направят с нещо малко и незначително... Снимка на вашето растение с листче до него и надпис #БГКоноп

А тези от вас, които искат да се включат активно в борбата за легализация, могат да ме потърсят на ЛС

Предстой "Фаза-1"

#БГКоноп
Чисто принципно в доста случай ако те хванат с незначително количество, прокурорите рядко образуват разследване и не внaсят обвинение. В случаите в които го направят, ако обвиняемият е с чисто съдебно минало се освобождава от наказателна отговорност и му се налага административна глоба между 1000 и 5000. Демек, ще минеш само с регистрация. Но ако те хванат втори път директно те осъждат. Тогава вече в свидетелството, ще пише осъждан.
Та, ако Ицо е бил чист и без регистрации, го съветвам да си потърси правата в Страсбург и да заведе дело срещу държавата.

Last edited:
199
143
Интересно ми е докъде ще я докарате момчета/момичета :) @WDScorpio Само се приготви за много разочарования и търсене на финанси, че тя тая работа иска леФ :) пък като решиш - насреща съм с информация от годините опит( не мой), но меко казано с най-голямо удоволствие ще намеря начин да ти я предоставя в най-кратък срок. Написал съм ти я във второто изречение като цяло.

Last edited:

firstcitizen

First Citizen
Supporter
542
263
Как до къде? До легализация и излекуване на Нацията! Вярвам, че легализацията ще промени коренно различно земеделието в България, то вече го променя. Вярвам, че в България можем да произвеждаме повече и по-добър коноп и храна от която и да е друга държава по Света.(въпреки размерите ни) Защо конопа да бъде нелегален? Конопа си расте съвсем естествено(натурално) в Природата. Идеята конопа да бъде нелегален не ли ви се струва малко неестествена? Вярвам, че с приятели и добри маниери ще достигнем там, където парите няма да могат да ни отведат. Липсата на пари не е препятствие, липсата на идеи е, но в този прекрасен случай имаме идея. Взех тази идея присърце. Направих тази идея живота си, мисля за тази идея, мечтая за тази идея, живея за на тази идея. Мозъка ми, мускулите, нервите, всяка част от тялото ми да са пълни с тази идея и просто съм оставил всяка друга идея. Знам, че ще успеем! :)

89
143
Ще дам всичко от себе си за да постигна целта, но едно е сигурно, сам няма да успея. Нужни са хора, които са готови да отделят 30-40 минути на ден. Таргета ми е 20 човека, които да работят по 30 минути на ден и това, което могат да постигнат ще може да се сравни с руската намеса на президентските избори в САЩ.
Имам план, може да не е перфектен, но го имам и ще го усъвършенствам. Планът ми се състой от 3 фази, като първата ще бъде най-трудна и тя е постигането на таргета ми от 20 човека, всичко останало е въпрос на време. При достигане на 3-та фаза, дори бабите на пейките ще говорят за нас.

Нашите българи желаят свободата, но приемат я, ако им се поднесе в къщите на тепсия.
В.Левски

...той е първият, но че след него са хиляди!

43
33
С приятели и колеги обсъждам една идея.Ако решим да я реализираме ще трябват хора,които да дадат сериозна информация отностно ползите от конопа,когато е бил разрешен за отглеждане в България,ползите от марихуаната в медицината,и невредите от марихуаната ползвана за развлечение....

19
18
Тая цалата "No to drugs" война е била, и е една голяма пародия, и всички правителства го знаят, много добре, но така им е изгодно. Да не забравяме, че в Америка освен от текстилните и фармацевтични компании към 80-те години най-голяма ползва е имала тогавашната мафия, която е била в разцвета си, както в нас сега. Аз незнам, какво разбират под пълна победа, никой да не сади и никой да не пуши? И още едно доказателсвто за лицемерието, бориш се с наркотиците, а половината филми са за наркотици, половината световна музика се пее за наркотици, половината и повече музиканти са наркомани. Бе ако предположим, че сега в България е горе-долу, като 80-те в Америка, и като политическа обстановка, и като разбирания на масовите хора за билката, не ни чака много светло бъдеще, но има надежда все пак сега поне има интернет и повече хора, ако искат могат да се ограмотят, а кога ще се справим с мафията и политиците си зависи от нас.

89
143
@radolini бъди част от промяната, бори се за това, което е значимо за теб.
Живеем във време, в което когато кажеш нещо то може да достигне до целият свят благодарение на интернет и социалните мрежи. Основната ми цел е да образоваме българина и да му покажем че билката не е "портал към ада" както се беше изказал един "велик" българин.

firstcitizen

First Citizen
Supporter
542
263
а защо не се обединят силите,с вече съществуващите движения Liberty420,Промена...?
Това също ще стане, но е по-наред в плана. Нека изпълним първо първата част да съберем 20 човека готови да работят по каузата, да свършим няколко задачи и чак тогава да се свързваме с когото и да е. Хората имат навика да задават въпроси и да питат за информация, за която още не са готови да усвоят и разберат. Пример :
Питат какво е Бог, а първо трябва да се замислят какво е Човека ;)

firstcitizen

First Citizen
Supporter
542
263
Също така не трябва всичката информация да се обсъжда публично, трябва да имаме своите тайни. Бог говори без думи :)
WDScorpio спомена, че които иска да помогне на каузата може да му изпрати лично съобщение.

Правило номер 1:
Не говорете за „Боен клуб”!

Правило номер 2:
НЕ ГОВОРЕТЕ за „Боен клуб”!!!

...

228
93
Оххх ицоо да беше само!!!живота ми съсипаха по същия начин почти.С вас съм до края!!!!20 ли 2000 души ще трябват и докато на власт не изберем млади разумни хора..................
Здравейте,

Предстой "Фаза-1"

#БГКоноп

89
143

Към този момент сме над 10 човека и се надявам скоро да станем повече.

Ужасно съм разочарован от факта че точно ТУК във форум за отглеждане на марихуана, където всеки от вас отглежда и употребява марихуана, масово сте си заровили главата в пясъка и мишкувате, правейки се че проблем няма и вас на ви засяга, но ще ви го кажа така, ПРОБЛЕМ ИМА и засяга точно вас, защото утре, ще хванат вас на улицата, докато се разхождате или шофирате и вашият живот ще бъде съсипан. Войната която се води в България не е срещу канабиса тя е срещу гражданите, които го притежават и употребяват.

От вас не се иска да излизате с истинското си лице, име или да ходи на протести или да правите неща, които биха застрашили сигурността Ви.

Дайте своя принос към легализацията/декриминализацията на канабиса в България.

По-силни сме, когато сме заедно!