Нуждая се от помощ :)

Status
Not open for further replies.
Хах, доста интересна тема се е заформила тей кат гледам.. въпреки че е дооста офтопик :Х

izvinete za shlokavicata no ne sym v nas , ami az si imam predi tova krushki po 6400k puk i si poruchah 2700k te mi donesoha 2700 i 6400 , no kakito da e choveka dneska mi se obadi i mi kaza 4e shte mi prati drugi utre samo dostavkata shte si platia a tezi oburkanite ostavat za men bonus :). Pone taka razbrah de che biah mnogo HIGH :D

Много съм доволен от сайта който си поръчах крушките. Преди малко пристигнаха тези които си бях поръчал 2700к :) и тези старите обърканите 6400к останаха за мен :)

Някой има ли си на идея как точно да ги свържа крушките че съм хал хабер :Д

Свързването е лесна работа, само трябва да внимаваш с жиците, че стават и бели...
1-ви и най-лесен и безопасен вариант, вземаш си едни гоооляяям разклонител. Вземаш по една фасунга, един щепсел и 1-2-3м кабел (в зависимост от нуждата ти) за всяка крушка по отделно (така е по-скъпичко обаче). Съответно няма значение фаза, нула, Развиваш щепсела и ще видиш от къде трябва да ти минат кабелите и къде трябва да влезнат (за всичко ти трябва само ножче за кабелите и отвертка). Свързваш кабела към щепсела, после процеса е аналогичен с фасунгата (и тя се развива :) ) . Така получаваш кабел с щепсел за контакта и фасунга за крушката. Нищо сложно до момента.
2-ри: По-евтиния, но по-рисков вариант е да вземеш примерно по една фасунга и колкото кабел ти трябва за всяка крушка + малко кабел отгоре и един щепсел. Не ти трябва голям разклонител а само 1 контакт. Трябва ти и лустър клема, това са онея малки, черни квадратчета за снадки на кабели. Свързваш си късия кабел към щепсела както вече обясних, след това другия му край свързваш към едната страна на лустът клемата (съответно едната жичка в ляво, другата в дясно, не на едно място и 2-те!!!! ). Ако използваш примерно 4 лампи свързваш 4-те кабела с фасунгите както по-горе. След това другите краища ги съединяваш. За по-лесно и ясно ще гледаш цветовете на кабелчетата (те са различни винаги). Примерно оголваш и усукваш сините кабелчета (по 1 от всеки кабел) заедно. След това усукваш по същия начин да речем червените. Така имаш един "голям" син и един "голям" червен край. Те влизат в лустър клемата от другата страна (пак съответно единия в ляво другия в дясно). С лустър клемата вярвам ще се оправиш и тя е на болтчета :)
Изолираш с изолирбанд или още по-добре ако имаш ел. силикон или термосвиваема шлаофка, завиваш крушките, цъкаш щепсела в контакта и си ти :) Ако нещо не светне значи нещо не си направил правилно.
ВАЖНО: Става дума за 220v променлив ток, способен здраво да те друсне или да направи пожар ако нещо се е оплескало. Следи кабелите докато правиш всичко в никакъв случай не трябва да има контакт на фаза с нула (двата потока от щепсела да се пресекат, преди да влязат във фасунгите). Това може да доведе до пожар. Не оставяй оголени кабели, накрая изолирай всичко с изолирбанд или силикон. Изолирай и лустър клемите (по болтчетата им, въпреки че няма как да се пипнат, тече ток!). Това е и успех :)

Ето и схема, не е по стандартните означения, но нарочно съм я направил така за да е максимално разбираема, дано ти помогне :)

В случая червено и синьо никога не трябва да се допират (оголени жици в контакт)!

Ina

5,113
313
Тва честно да ти кажа и на мен може да ми влезе в работа.

преди малко пробвах със първият начин който описа youngfarmer и стана :) , чудя се дали да пробвам със вторият имам всички нужни материали само ще внимавам да не допирам фаза и нула

685
113
кой от двата начина е по ефикасен?
:D hah Вземи и ги вържи успоредно както са ти показали хората и стига задава тъпи въпроси. Ако не можеш сам виж някои ядрен инженер да ти го направи, че и може някои сертификат за кадърност да ти сложи :nod:cool0044:

братле в момента кво се заяждаш не разбирам , това че немога не значи че не искам попитах културно а ти се репчих , питаш нормално отговарят ти нормално не ги разбирам такива като теб

братле в момента кво се заяждаш не разбирам , това че немога не значи че не искам попитах културно а ти се репчих , питаш нормално отговарят ти нормално не ги разбирам такива като теб
Ама човека си е прав дори не трябваше да ти правя някаква схема защото по постовете си личи на колко години си а с тока шега не бива ..като не разбираш ТОЛКОВА от ток че да не можеш да свържеш две жички отиваш и ти го прави човек който разбира и го молиш да ти обясни ...така се прави с тока...ай стига вече :swear

баце не всеки се е родил научен и на теб майка ти и бащата ти са ти давали съвети какво е добро и какво не нали ? аз не се заяждам просто питам нещо което не разбирам за да не стане опасно все пак е ток а колкото до схемата благодаря :). Жалко че не разбирам толкова от англииски иначе няма да се занимавам тук

Не се дъвчете само, всеки задава въпроси, за това е тоя форум, ся не всеки е ел.техник. gavreto като е станало и светят, да не ти пука, само наблюдавай да не почне някъде да грее.
FireBlade Верно че става и с 1 кабел, ама колко лустър клеми и нерви докато пуснеш по клонче за всяка фасунга от тоя 1 кабел... успех бате

Колкото до ефикасността - еднакво е, може би 2-рия е пренебрежимо малко по-неефикасен относно ел.енергията поради по-големия ток през по-тънък проводник в началото, но това е незначително. Иначе като светене и 2-та случая крушките ще си светят на макс :)

Благодаря за инфото :) преди малко свързах две фасунги със един щепсел , другият също така ще направя и ще стане 2 по 2 наи добре , още един път благодаря за инфото

685
113
Благодаря за инфото :) преди малко свързах две фасунги със един щепсел , другият също така ще направя и ще стане 2 по 2 наи добре , още един път благодаря за инфото
Е трудно ли беше :bubblez:

Виж сега не ме разбирай погрешно нямам нищо против теб дори се радвам, че има нови и нови зарибени индор гроувури, но понякога задавате наистина тъпи въпроси на които повечето стари потребители се дразнят!

Аз когато се чудех нещо как да го направя, как става, какво представлява и т.н. отварях гугъл и изписвах въпроса или името на кирилица и накрая слагах едно "форум" и ми излизат една камара дискусии от различни форуми. И не се излагах като кифладжия без кифли ако ме разбираш... ;)

Много бих се радвал да чуя някои наистина интересен и от голямо значение за култивирането въпрос... било то за клонинги, майки , хранене и т.н. А не да чувам въпроси и теми от сорта как да си почеша лявото......!! :swear

Знаеш ли какво ще си позволя да ти дам един съвет gavreto.... недей да мислиш прекалено много за малки или незначителни неща!! Насочи мисли те си в нещо по-голямо, нещо което искам, мечтаеш, желаеш ;)

Успех на всички :damnhippie:

:) Разбирам те и аз :) прав си но просто някои неща не мога да ги направя и питам , а това последното което написа е много точно. Ще дойде момента в който ще питам и тези неща за клонинги и майки защтото вярвам че знаете доста неща :)

Благодаря за разбирането и за времето което отделихте с моите тъпи въпроси но има и една поговорка "С питане и до Цариград се стига " :)

Айде peace хорица и приятен ден ви желая , аз отивам да си взема още малко кабели , а преди това един чадел ще пафна с един познат

fireblade Верно че става и с 1 кабел, ама колко лустър клеми и нерви докато пуснеш по клонче за всяка фасунга от тоя 1 кабел... успех бате
...успех бате?!?!..хмм просто ще се въздържа

хмм.. признавам, моя грешка! Не се бях сетил за този вариант.. Поднасям си извиненията.

Status
Not open for further replies.

Latest Cannabis Seeds

Xanadu

Xanadu

Katsu Seeds
Bandaid Haze #7 x Pre98 Bubba Kush
12
Feminized
New
$150.00
Bubba’s Sis