Пичуе...скалата Is Back

653
143
Миии...ще повторя с половин метър мулч дано мина с 10 литра на ден + отсъствия. Правя го щот мога и тряа чистя повече от 13 години шибани цигари от белия :smoking: Сложих три заебани фемки, поне ще намажат. Тотално ги бях заебал щот ме мързеше да ги пресея в по-голям съд(Ееееее казаха по-старшите : D). В почвата имаше некви гъби, мицели еба ли го. Разкопано, стегнато. Полека лека още почва и яко мулч. Надъхвайте се :kiss:
@criticalgood тука яко ще наливам с маркуча.
Ще помоля най-учтиво, с подкрепата на модератора, да не ми серете темата :)

653
143
Трябва да си "леко" откачен за да катериш тази скала, но работа е здраве :) УСПЕХ

Това не бих го ял :)
Не ям гъби, които не познавам. Не е проблем скалата, проблем са 400-500те метра 12+ градуса наклон с 350 метра денивелация :) Още чакам конкуренция за скално гледане хаха

653
143
Не е толкова трудно, колкото изглежда. За 15 мин се качвам с 20 литра без спиране, за 10 празен или с 10-12 литра. Миналата година беше така поне, но пушех по 30 цигари на ден и не спортувах. Сега спортувам за горната част, с тва катерене за долната :D да видим кво ще стане. Кадрите в цъфтеж ще са страшни.

Ina

5,214
313
Скалата е много оригинална,спор няма!:)Има ли някакви подобрения,отдолу нещо ново от миналото гледане?Почва нова ли донесе?Едва ли,ама ако ти се занимава разкажи повече.....

653
143
Взех трите отебани планта с два литра вода и една тесла с намерението да ги садя на шарена сянка на същия склон, на който е скалата, но по-ниско. После се замислих и за гореизброените причини и си казах "Бал съм го, ще мулчирам. Всичко ми е там- туби, капковото, почва, прътове, въжета, кабели.". Само разкопах иначе нищо не съм променял все още, както я оставих така я заварих. Днес ще ида да наквася почвата с 15 литра и да мулчирам първи слой.

336
143
Ох на дядя :)
Малко съм се гръмнал ще ме извиняваш :) аз съм го обмислял като опция ама се отказах, иначе доста скали изкачих миналата година , обикалях към 2 месеца всеки ден .
Айде да и е бирикет на скалата :)

653
143
Мулчирах с горски мъх. Не знам дали става за мулч тая гадина, но ще я направя да става. Имам в изобилие до скалата и това ще ползвам щедро и на дебело. Най-дебелите слоеве на първото мулчиране ги направих 15-20-тина сантиметра, там са най-уязвимите за момента меяста. Обмислям да покрия цялата скала с мъх, че като напече.... освен бялата част, че е яка за отражател в началото.

Ina

5,214
313
Ха!Е вярно,мъх ако не запази влагата не знам какво ще я запази! Крада!:)Поливането върху него или ще го вдигнеш и пак ще го сложиш?Върху него май,а?Някъде бях видяла клонинги да правят в мъх от онзи сфагнума…..

653
143
Оо само с капковото. Ако нещо засъне много отпред евентуално. Иначе може да го пръскам да има влага под него да е жив??? Тва се чудя.

Ina

5,214
313
Ми не знам,ако имаш излишна вода и него да го мокриш по ще кара мокър,ама и така да е.....Аз моя мулч поливам през него да е мокър и той за по -дълго уж.....

firstcitizen

First Citizen
Supporter
1,363
263
Мулчирах с горски мъх. Не знам дали става за мулч тая гадина, но ще я направя да става. Имам в изобилие до скалата и това ще ползвам щедро и на дебело. Най-дебелите слоеве на първото мулчиране ги направих 15-20-тина сантиметра, там са най-уязвимите за момента меяста. Обмислям да покрия цялата скала с мъх, че като напече.... освен бялата част, че е яка за отражател в началото.
Само заради мулча и гъбите тази година ще мъкнеш по-малко и ще имаш повече добив!
Мулчирай дебело ама дебело, че на скалата пече (ти сам най-добре знаеш) . Мъха има невероятни полезни свойства... филтрира водата, стабилизира почвата и куп други неща. Ако го поливаш 2 месеца всеки ден, дори очаквам да получиш растеж на мъха. Мъх съм ползвал в саксии и директно на аутдор, като мукч и има ефект от него, но ефекта е по-голям, когато се захване и расте, но за това му трябват 2-3 месеца. Като израснат китките, мулчирай още по-дебело по възможност не само с мъх, колко е по-разнообразен мулча толкова по-добре. Преди да полееш раздвижвай мулча, така се активира живота в почвата.

Изкефих се на гъбите, мулча и борчето :)

П.С очаква все повече хора да отглеждат на Скали, не само защото ги мотивира и им показа, че е възможно всичко с креативност и воля, а и защото по "нормалните" места щъкат много хора, в това число и градинари. Много градини намерих вече тази година само докато се разхождам сред природата ... няма да ми повярваш, в едната дори заварих градинаря на място и тръгна да бяга ама ми стана смешно, че се върна и ме чака да види, какво ще направя и това ме навежда на мисълта, че все повече и повече градинари има, което означава, че все по-малко места за отглеждане ще остават.

Ха!Е вярно,мъх ако не запази влагата не знам какво ще я запази! Крада!:)Поливането върху него или ще го вдигнеш и пак ще го сложиш?Върху него май,а?Някъде бях видяла клонинги да правят в мъх от онзи сфагнума…..
Аз в момента се опивам да вкореня капини в мъх директно на място където ги пече цял ден Слънце ама дълъг стана спама.

653
143
Пичуе, скалата умре. Нещо изяде плантовете и проекта се прекратява. Peace \/
@firstcitizen ако искаш трий темата.

653
143
Последно топиране евентуално. Чакаме да цъфнат, чудя се дали да забавя с цъфтежа и тая година, и да изцедя още малко вегетация или да го забързам.

Ina

5,214
313
Екстра са!Абе да ти кажа не го бави,губи се по този начин,поне аз смятам,че загубих и дебелина,а може би и сила,много го забавих и не мисля да повтарям тази грешка.И така не са малки,те още ще растат,може просто да си ги оформяш и разтваряш без топинг,пък може кропинг само.Или едното тъй,другото иначе и да видим би било полезно,но аз това забавяне никак не го харесах:)Тук в една чужда тема един градинар твърдеше,че прави само едно топиране след което само кропинг през цялото време и резултата е бил много по-добър,аз не знам дали е така,но може.А как ще го забързаш?по-скоро аз бих забързала ако има такава възможност,но най-добре сами да си решат кога.

653
143
Тоя мулч голяма работа, сряда за последно топирах и ходих, със светлина ще забавя със седмица цъфтежа и така.

Ina

5,214
313
остави ги просто вече без топиране,той пак ще се забави,нали трябва да израснат,само ще си усложниш живота с тази светлина и ефекта какъв е от това не е много ясно.В смисъл да им пускаш вечер за по-дълъг ден ли,как по-точно?По-добре да си цъфтят когато ще си цъфтят и да е по-рано поне главите ще видят по-яко слънцеиначе октомври знаеш как стават,по-рехави.....

Latest Cannabis Seeds

Strawberry Sorbet
Sold out

Strawberry Sorbet

DNA Genetics
Heirloom Swiss Sativa x Sorbet
6
Feminized
Limited
$85.00
Sorbet Stash
Sold out