Поблем със листата

Някой може ли да помогне съхнат листата доста бързо от какво може да е

Ina

5,100
313
Почвата ти нещо е сбита,няма дренаж и като поливаш или седи мокра надолу по-дълго или пък не с е полива навътре добре,зависи от твоето поливане,но заприличва на бетон подобна почва.Също тези саксии се нагряват ако са някъде на жега внимавай с пластмасовите.Аз бих я оправила или сменила тази почва,тъкмо може и в малко по-големи саксийки да с е сложат.Сложи перлит,тор,да е мека и рохкава,тор от червей или някакаъв оборски малко ако имаш....Да не е на кал или бетон,а от пухкавите почви,торфовете из големите вериги повечето вършат работа,например за рози или разни такива универсални,но им трябва още едър пясък,перлит,врмикулит или нещо а ги прави рохкави да влиза въздух надолу и да изсъхват и да с е поливат по-равномерно.Най-скапаните листа ги махни.

Всъщност аз няма как да им сменя почвата ами направо да ги пресаждам но пак ще са в пластмасови саксии... Ще взема почва както каза някоя за рози и отделно ли да добавя перлит? И не слагам никаква тор да взема ли NPK 15:15:15 да ги понаторя.? Понеже зимата на лампи само по време на цъфтежа ги торих и станаха квото трябва!?!?

Ina

5,100
313
Ами ти като пресадиш фактически и ториш,така че в началото няма нужда от друго.После ще измислиш някакви цъфтежни ,но преаждането само по себе си ще ги подхрани и ще им хареса.Внимавай да не преполиваш после,да поисъхват и тогава.Да,вероятно ще трябва да се добави още разреждане,на почвите все пишат перлит и тн,но все не е достатъчно.....Макар е в такава готова( торф) съм отглеждала и така,но е по-добре да е с още дренаж.Да,в пластмасови пак може,само малко по-големи от сегашните,но ако са на някакъв пек през деня тогава с нещо ги скрий за по-сиг,да не се напичат много,не че е само от това,но и то оказва влияние.Черна пластмаса на слънце си представи и не е много литри...…….

Ами ти като пресадиш фактически и ториш,така че в началото няма нужда от друго.После ще измислиш някакви цъфтежни ,но преаждането само по себе си ще ги подхрани и ще им хареса.Внимавай да не преполиваш после,да поисъхват и тогава.Да,вероятно ще трябва да се добави още разреждане,на почвите все пишат перлит и тн,но все не е достатъчно.....Макар е в такава готова( торф) съм отглеждала и така,но е по-добре да е с още дренаж.Да,в пластмасови пак може,само малко по-големи от сегашните,но ако са на някакъв пек през деня тогава с нещо ги скрий за по-сиг,да не се напичат много,не че е само от това,но и то оказва влияние.Черна пластмаса на слънце си представи и не е много литри...…….
Благодаря ти ще ги пресадя а имам и още 2 големи на лампи са но те мисля че са болни ще кача снимки след малко защото едното жълтее още преди да го пресадя и продължава тези който съм показал по нагоре и те бяха на лампата но ги изкарах на слънце

Ina

5,100
313
Пресади в малко по-големи съдовеи почисти листата скапаните,като хубаво избереш почва,чети з апочвата повече..Виж след два,3 дни как са върховете им,свежи ли са,оправят ли се,какво се случва.Не може всякакви глупости наведнъж:)Куадрис това е фунгицид,тоест за гъбични заболявания,смяташ ли ,че ти на твоите цветя имаш това?Мен не ми се струва,но ти си там и знаеш по-добре условията....Аз мисля ,че това е излишно.

Изкарах и тях на слънце и като че ли на вън са по добре опадали са повечето жълти листа ще ги наблюдавам през следващите дни... Тях не мисля че мога да пресадя едното е в 45 литра а другото в 25

• Like
Reactions: Ina

Ina

5,100
313
Еми които може тогава.На тези може да поразрохкаш отгоре почвата колкото е подходящо по-надълбоко да влезе въздух,после може отгоре с перлит и някой тор да с е направи един пласт като не се натиска,а да се разрови и смеси с долната и пак е вид наторяване и промяна,пак ще стане по-рохкаво поне отгоре....А на саксиите отстрани по страните може да се направят тук там дупки за да влиза през тях въздух и на долните пластове почва.Иначе са добре, зелени,но изглежда бетонирана доста.

Latest Cannabis Seeds

Xanadu

Xanadu

Bandaid Haze #7 x Pre98 Bubba Kush
12
Feminized
New
$150.00
Bubba’s Sis

Bubba’s Sis

ChemSis x Pre-98 Bubba Kush
12