Под светлините на лампите

209
28
След перипетиите,които преживях в отглеждането на канабис,придобих началните познания в гроувинга.Повечето теоритични,отколкото практични.
Отварям този дневник с надеждата да отгледам собствени растения и да пуша отгледаната от мен марихуана.С Божията благословия и ваша помощ се надявам да постигна успех!

301
63
Абе съмнявам се в успеха ти ама ти го пожелавам :)
Дано не видим отново тема с 15 страници "полезна" информация.
Досега втора реколта трябваше да караш вече за да срещнеш истинските проблеми при отглеждането.
Вече лято идва хората спират индора заради жегите, а ти сега го започваш. От заглавието не става ясно абсолютно нищо освен, че ще гледаш под лампи.
Също така и в първия пост на темата отново нищо не е ясно, нито какво ще гледаш нито как абе ... нищо освен че се надяваш на "Божията благословия" и нашата помощ. Вземи отвори някой завършен дневник и виж как се прави в крайна сметка, стига си губил и твоето и нашето време.

Успех.

209
28
Планът на гроувинга е да отгледам майка от фемизирана семка,от нея да направя клонинги,които ще вегитирам и цъфтя в гроубокс.Както в живота,така и в гроувинга нещата ще се развиват динамично,според-зависи.В етапа на развитието ще вземам и решения,как да продължа.От прочетеното в този форум научих много неща за отглеждането на канабис,но както казва народът ни:" Не всичко,което е написано на книгата е същото,като онова,което расте на нивата".
Доста умувах- с какъв вид канабис дазапочна.Основният критерий при избора ми бе да бъде растение лесно за отглеждане и на второ място да не бъде много високо.След проучване от доставчиците на семена,а и от дневниците тук взех решение да започна с LSD.
Семка - фемизирана LSD на "Barney`s Farm",то други и няма.
LSD е хибрид между Skunk#1 & Mazar:
---- Skunk#1 е щам,който промени канабис културата,присъстващ в много от създадените хибриди.Той е хибрид Indica/Sativa с преобладаващ Indika.
----Mazar е щам на Afghan/Skunk и е 100% Indika.
LSD е лесен за отглеждане и устойчив на болести.Ароматът е интензивен земен.Типът Indica преобладаващ.Височина на закрито 50-60 см. индор отглеждане.ТНС-24%.
Обурудването е:
-Клонебокс 20х30х90см.(ш-д-в).В него ще отглеждам майката,докато направи клонки за резници,после там ще бъдат клонингите.
-Лампи 4бр. по 25w.,6400к.
-Вентилатор от компютър,който е екстрактор-изваждащ въздуха,а за свеж въздух има отвор на срещуположната страна.
-Почвата е от цветарски магазин-универсална,обогатена,обеззаразена почвена смес съдържаща: парникова тор,борови кори,торф,пясък,перлит,минерални торове.
Досега съм е използвал и съм доволен.
-Торовете са на Биобиз-Биогроу и Биоблум,които ще ползвам в по-късен етап.
Поставих семката между два намокрени памучни тампона и поставени между две чинии.След два дена имаше коренче около 1 см.Посадих и тази сутрин видях цветето.
В момента вегитира в режим 18/6 на 10 см. от лампите.Температурата е 26 гр.,влажност 56%.Измервам ги с китайски термометър и хидрометър,две в едно,който с термометъра мери влажността,а с хидрометъра-температуата,ама му хванах цаката.

С листенца вперени в светлината,
приемайки живота.
Коренчета впити в земята,
поема пътя към Голгота.

според мен може да свалиш лампите още или да подложиш нещо под кофичката аз съм сложил разсада на има няма 2см от лампата с цел да не се издължи стеблото, и два вентилатора съм пуснал един изкарващ и един смесващ въздуха. Надявам се да съм ти бил полезен :)

209
28
Разпечатай хидрометъра преди да го използваш, както е казал народа
Термометърът и хидрометърът са капсоловани,така се ползва,китайска му работа.
според мен може да свалиш лампите още или да подложиш нещо под кофичката аз съм сложил разсада на има няма 2см от лампата с цел да не се издължи стеблото, и два вентилатора съм пуснал един изкарващ и един смесващ въздуха. Надявам се да съм ти бил полезен :)
Имах горчивия опит,преди време,да сложа маниче под 40w. CFL на 2-3 сантиметра.Лампата бе завита на нощна лампа с рефлектор.Изгорих го......

ами на мен също ми се случи едното да му изгоря 2 листа(на места), защото без да искам като го вадих докоснах лампата 30W CFL-ка, но и ти имаш право може по нататак да намалиш височината :)

323
28
Чакай да си запиша мисълта, че да не я забравя... Ако не беше мислил и чел толкова ти гарантирам, че щеше да се справиш по-добре ;)

209
28
Чакай да си запиша мисълта, че да не я забравя... Ако не беше мислил и чел толкова ти гарантирам, че щеше да се справиш по-добре ;)
Запиши си и тази."Знанието е онова,което никой не може да ти отнеме."Без трупане на знание не става брат.Най-лесният метод е чрез четене.;)

311
143
pinochio когато искаш да имаш майка препоръчително семката да е регулар или S1.

323
28
Запиши си и тази."Знанието е онова,което никой не може да ти отнеме."Без трупане на знание не става брат.Най-лесният метод е чрез четене.;)
Прав си! Аз това не го отричам! Мисълта ми беше, че всичко трябва да става постепенно ;) Дори и със знанията е така. Много знания + малко практика = по-голяма вероятност за провал. Почти във всичко е така. Или аз така мисля. Няма значение нека не започваме спор.

209
28
Ще помоля тези,които са вещи в инсталирането на осветлението в гроубокс-дросел,запалка,лампа,щепсел да ми помогнат за свързването! Да не направя някой сакътлък.
Така както е дадено на снимката,кажете ми кой цвят жица за кой номер клема да свържа,към дросела и запалката? Кой цвят жица от щепсъла и лампата,на кой номер от дросела и запалката да свържа?
Комбинирам цветовете на жиците с номерацията на клемите,за да мога да вдяна.
Моля ви помогнете ми! Да не взема да се затрия преди да съм отгледал собствен коз.
svr.jpg

685
113
Първо тази стрелка "1" е излишна една от двете клеми на дросела е за 120 волта, а другата е за 220 волта! На теб ти трябва тази за 220 волта!

Снимай ми само запалката да видя схемата по-добре, но по принцип е с тази схема за всички!

209
28
Който знае, но не може става учител.Който нито знае, нито може става учител по физкултура.
Поздрав за Цвъ Цвъ!
Извинявам се за спама, не можах да се сдържа.
Има разлика между знание и познание.При теб явно липсва ПОЗНАНИЕТО.

685
113
Пак не разчитам буквите, но ползвай тази схема която съм ти дал като ги вържеш снимай и ще ти кажа дали е добре!
Има разлика между знание и познание.При теб явно липсва ПОЗНАНИЕТО.
Какво може да очакваш от един "гущер" :D

209
28
И от какво ти стана ясно, какво ми липсва?Явно си мислил над това какъв съм, аз пък в този момент точно разбирам за съществуването ти.Сега ходи да се самовзривиш някъде и недей да говориш за люде, които не познаваш.
Смешник!
No komment

Latest Cannabis Seeds

Strawberry Sorbet

Strawberry Sorbet

DNA Genetics
Heirloom Swiss Sativa x Sorbet
6
Feminized
Limited
$85.00
Sorbet Stash