Покълване Въпрос От Нов Фермер

Здравейте , имам нужда от малко инфо за покълването . От 8 дни съм сложил 1 семка Afghan Skunk - Advanced и 7 Auto Wembley - Pyramid , но само се пукнаха и 2 от тях подкараха малки коренчета , другите 6 все още си седят пукнати и не пробива коренче. държа си ги в стаята без лампа само на дневна светлина. Може ли да ми дадете съвет дали всичко правя както трябва или някъде бъркам.

489
143
Дневна светлина? ! Слагат се поне 12 часа в вода, след това както теб но не трябва да стига слънчева светлина до тях , в началото им трябва топлина и влага! Съвета ми към теб е, да ги сложиш дирекно в почвата и да се надяваш да покълнат! но внимавай да не ги сложиш в силна почва, а колкото се може по-бедна и мека за коренчето .

• Like
Reactions: Ina

Kot

1,112
163
Колко градуса поддържаш в стаята? Да не им е студено?

Може семките да са стари и да не искат да покълнат.

Между другото аз никак не съм доволен от тая банка, пирамид сиидс. Имал съм поне 6 техни сорта и половината не се показа корен. Wembley феминизиран ми даде доста малък грамаж.

@myzg1978, покълвал съм в NPK 14-16-18 и семките се развиха перфектно. Истината е, че и от малки си им трябва храна, иначе се пускат теми какъв дефицит имам.

250 литра торфен субстрат. Състав: 80% Светъл торф ( 0 - 8 мм ) , 20% Черен торф ( 0 - 8 мм ), 1кг NPK 14-16-18, 50гр Микроелементи, Тензид

Благодаря мисля да почакам до 10-тия ден да видим в стаята е 18 - 21 градуса . Довечера когато се прибера ще снимам каква тор съм подготвил също и ако не става ще взема нова

С тези добавки и с тази тор разполагам за момента. Амониева Силистра и другото е смес

Kot

1,112
163
Силистра вика. :D

Амониева селитра. Дава единствено азот, а на растенито са му нужни и фосфор и калий и т.н. Вземи си някаква тор с всичко в нея. Прочети доста, че канабис не се гледа без знания.

Съжалявам правописна грешка. :D
Да прочетох сега ще отида да взема тор и след това ще се мъча да направя 1 Box за 8~10 саксиики г.д

Last edited:
:D :D Не пиша с [Typewriter] , но това не е оправдание :D.
Дали може да попитам г/д за 10-11 цветчета какви размери ми трябват за Box. И за осветлението съм приготвил x2 400w HPS + 2 вентилатора

652
143
Миришат ли? Ако да вече са изгнили. Аз покълвам така: слагам ги в хладка вода над приемника на булсат(там където е най-топло) докато потънат. Разбърквам ги чат пат за да видя дали потъват. Като потънат директно в почвата.

Миришат ли? Ако да вече са изгнили. Аз покълвам така: слагам ги в хладка вода над приемника на булсат(там където е най-топло) докато потънат. Разбърквам ги чат пат за да видя дали потъват. Като потънат директно в почвата.
Не не миришат . Ще го направя само трябва да ходя да купя тор :)

Kot

1,112
163
:D :D Не пиша с [Typewriter] , но това не е оправдание :D.
Дали може да попитам г/д за 10-11 цветчета какви размери ми трябват за Box. И за осветлението съм приготвил x2 400w HPS + 2 вентилатора
По-скоро те интересува каква площ покрива една 400 ватова лампа. 400 вата уж покриват 90 на 90 сантиметра. От там насетне трябва да си мислиш в колко литрови саксий ще гледаш, колко широки биха станали растенията. Може да направиш и по-малък бокс и ще имаш по-силно осветление и съответно всяко растение би ти дало малко повече материал.

По-скоро те интересува каква площ покрива една 400 ватова лампа. 400 вата уж покриват 90 на 90 сантиметра. От там насетне трябва да си мислиш в колко литрови саксий ще гледаш, колко широки биха станали растенията. Може да направиш и по-малък бокс и ще имаш по-силно осветление и съответно всяко растение би ти дало малко повече материал.
Благодаря много.

Ina

5,040
313
Сложи ги в почвата,която си купил без да и добавяш тор засега.Гледай да са завъртяни правилно така че коренчето да тръгне надолу,а не нагоре да се обърка още повече.Понякога щом се докосне до истинска почва то се събужда и може пък това да ги подкара ако до сега в салфетка не са искали.Може и нищо да не стане,доста време е минало....Кот,не че не може и в по-обогатена,но по-лесно и по-бързо се развиват корените в по-бедна,това важи най-вече за клонингите,но също и за семките и малките бебета.Понеже кореновата системка е мъничка,финна и сега расте и се развива на нея не и трябва много храна в началото(корени могат да се развиват и във вата и в кокос без храна първите дни на бебето),а удобна,мека среда ,където да пробива лесно.Силистрата ще ги оправи,дай направо в нея хахах;)Това е шега разбира се:)Според мен никъде никога не я употребявай:)

Kot

1,112
163
Кот,не че не може и в по-обогатена,но по-лесно и по-бързо се развиват корените в по-бедна,това важи най-вече за клонингите,но също и за семките и малките бебета.Понеже кореновата системка е мъничка,финна и сега расте и се развива на нея не и трябва много храна в началото(корени могат да се развиват и във вата и в кокос без храна първите дни на бебето),а удобна,мека среда ,където да пробива лесно.
Не съм съгласен. Наистина не трябва много храна като са бебета, но все пак си трябва храна. Във вата който гледа преди да сложи семката топи ватата във вода с хранителни вещества, защото във ватата няма. Тоя корен без храна не може да расте.

Моето твърдение, от личен опит, беше, че канабиса не се преторява толкова лесно и не се плаши от храна.

489
143
Ако храниш с органика да , но за химията не мисля така, химията съм я спрял за мен както и растениятa,кот я кажи от опит ,органичния коз може ли да произведе повече смоли от колкото торено с амониева селитра и кристалон ? И кое е по гот