• 🎅 Christmas Sale - 25% Off All Seeds 🎄
    Use Coupon Code At Checkout: XMAS25

Помощ за бебчетата ми..

Здравейте!
Първо искам да кажа, че посещавам форума от много време, и имам друга регистрация, която не мога да ползвам поради някаква причина и се наложи да направя този профил за да публикувам тема.
Може да се каже, че съм прочел всички теми тук от чист интерес и благодарение на това реших да се присъединя към вас с 2 дами Norhern Lights Auto.. Чак сега осъзнавам се практиката е много по сложна от колкото приказките..

Намирам се в Холандия, където деня е сравнително по дълъг от нощта, и отглеждам на терасата в две 10-12 литрови можи би саксии.. Закупил съм кутия TRIPACK с основните препарати за да си я отгледам любителски и за удоволствие. Вложил съм не повече от 50 ево за всичко (Семена, препарати, саксии и почва). Поради променливото време отне доста време за да тръгнат добре и в момента са на 39 дни от покълване. Интересува ме мнение за структурата им и състоянието на листата. Знам че сигурно има над 50 различни петна, бъцили и тн, които хората са срещали по листана на своите билки и всяко значи различно нещо. Ето тук куцам аз. На по развитото растение, няколко от листата имат големи жълти петна в краищата или средата, а други малки светли точки по тях.. Трябва ли да се притеснявам и как да ги опазя? Също реших да не експериментирам, въпреки че много исках, с така наречения "scrog" .. не си вярвах достатъчно и не бях сигурен дали ще има смисъл при евтино отглеждане като моето, в малки саксии и променливо време.
Също от снимките, които ще сложа по долу ми се струва че стоят как да кажа... прегърбени и това ми се вижда странно? какво мислите?

67303991_2089466201348505_2554981915887140864_n.jpg
67882104_346612706248473_1437072894482972672_n.jpg
67836707_1328105257339775_259613610353885184_n.jpg
67581502_403275273644831_7621850874742046720_n.jpg
67783319_2339830969611334_1133538080976797696_n.jpg
67460674_699655583806312_3371535398781059072_n.jpg
67403688_498023994317214_5796917106008129536_n.jpg
67318774_2731769913499836_5597171585959067648_n.jpg
67372325_508089906633705_7033518072623267840_n.jpg

Поне на мен ми прилича на следи от Tips, neem oil помага, но нека и друг да каже какво мисли. https://www.growweedeasy.com/cannabis-plant-problems/thrips
Благодаря за бързия отговор! Мой близък тук ми препоръча да използвам това. Не разбирам холандски, както сигурно и всеки тук и се чудя все още да се доверя ли..

67621789_700290270394676_249724929191182336_n.jpg

Ina

2,967
313
Да,има нещо,може би акари или пък трипс,виж отдолу на листата нещо миниатюрно дали се движи?Пръсни сега докато не са цъфнали много и самото място където ги държиш го почисти.Скрог правилно си решил да не е този път,защото аутотата цъфват сами и може да не го запълнят.Той е по-подходящ за фотопериодни цветя,които ти ги караш да цъфнат когато прецениш,чрез скъсяване на деня,така може да си избереш кога са достатъчно запълнили и развити.Но са си готини,аз нищо не намирам иначе лошо в тях,дори са си съвсем добре развити.Ако можеш като цъфнат на по-светличко ще станат по-сбити глави и дебели.Тев тръгват да цъфват,огледай и пръскай,почисти там навсякъде,тези акари идват от прах и тн из стаите,от дрехи,пердета,гледай да нес е докосват например до тези щори.....

Да,има нещо,може би акари или пък трипс,виж отдолу на листата нещо миниатюрно дали се движи?Пръсни сега докато не са цъфнали много и самото място където ги държиш го почисти.Скрог правилно си решил да не е този път,защото аутотата цъфват сами и може да не го запълнят.Той е по-подходящ за фотопериодни цветя,които ти ги караш да цъфнат когато прецениш,чрез скъсяване на деня,така може да си избереш кога са достатъчно запълнили и развити.Но са си готини,аз нищо не намирам иначе лошо в тях,дори са си съвсем добре развити.Ако можеш като цъфнат на по-светличко ще станат по-сбити глави и дебели.Тев тръгват да цъфват,огледай и пръскай,почисти там навсякъде,тези акари идват от прах и тн из стаите,от дрехи,пердета,гледай да нес е докосват например до тези щори.....
Благодаря за съвета. Държал съм ги един, два пъти само вътре защото имаше бури. За снимките само ги прибрах вътре за да не набивам на око и са до щорите. Стоят навън по принцип и вероятно няма да е от щори и прах, но все пак ще внимавам

Също мисля, че влизат в цъфтеж. защото се виждат на места много малки трихоми, но е точно в началото.. Както казах днес е 39 ден.

Ето снимки на листата отдолу.

67288142_465441610854573_8696713917134536704_n.jpg
67683443_335940580622780_7419901529663995904_n.jpg
67781822_1063532910511612_8987211911464484864_n.jpg

Докато прикачвах снимките се сетих, че са постоянно до току що изпрани дрехи, както виждате от тези снимки са точно до простора, а в къщата сме доста хора и постоянно е зает. Също понякога слагам чаршаф да ги крие, когато има хора в градинката или не съм вкъщи.

EDIT: Също се сетих да попитам за тези сухи места по листата, които се виждат на първите снимки. От същото нещо ли може да е причинено или е друг проблем за който трябва да мисля?

305
263
Възможно е и да са акари, не мога да те посъветвам нищо, защото скоро ще цъфтят. Аз имах при мен, на вън, но действах с много брутална и различна химия.

82
28
Също понякога слагам чаршаф да ги крие, когато има хора в градинката или не съм вкъщи
Защо ги криеш, нали в Холандия е разрешено да се ползва, или за отглеждане не е?
Добре се загледай, и аз имам същите гадинки, ама трудно се виждат. Не са много, само една или две някъде из листата, ходят и смучат, издухай ги навън.

Last edited:
Защо ги криеш, нали в Холандия е разрешено да се ползва, или за отглеждане не е?
Защото веднъж къщата беше разбита и заварихме всичко преобърнато вътре. Личеше си че са търсили наркотици. Нищо не беше взето, но все пак беше шок.. Не искам някой да знае, че дори трева се гледа.

Възможно е и да са акари, не мога да те посъветвам нищо, защото скоро ще цъфтят. Аз имах при мен, на вън, но действах с много брутална и различна химия.
От изпрани дрехи близо до тях, би ли могло да е? Каквото и да е то...
Също за акарите прочетох, че един от видовете са мъртви клетки на кожата, които хората и животните отделят. В къщата има и куче?

Ina

2,967
313
По скоро те ядат мъртви клетки може би,иначе са си живи ,малки паячета,толкова са малки,че трудно се виждат,трябва да се загледаш и те се движат от долната страна на листата,с лупа или нещо увеличително може би ще успееш да ги видиш.Следите приличат на нещо такова,но кои и какви точно са не съм сигурна.Би могло от плат и тн,не се знае,при мен беше от прахоляци по терасата и разни пердета.Нека да не се докосват до тях най-добре,може и от твоите дрехи или на някой друг,изобщо взимат се от някакви такива места,натрупани боклуци,от леглото може,покривки,завивки...……….
Препарата не ми е познат на снимката,но с нещо трябва да пръснеш след като се убедиш какво е точно,защото доста налазват и унищожават листата.Аз когато имам акари ги мия първо с душа целите цветя(но няма да ти го препоръчвам чак това,първо виж и опитай да напръскаш,може да се забърсват листата с мокра гъба),някои с малка прахосмукачка ги събират да намалеят и тогава пръскат,зависи колко е налазено,ти май си по в началото.
Другите петна са от друго,или тровнато нещо,капнато или от някой препарат,но не знам да ти кажа точно,ако не се разпространяват те не са проблем,нещо случайно и единично е станало по-скоро,наблюдвай ги де дали излизат още нагоре.

По скоро те ядат мъртви клетки може би,иначе са си живи ,малки паячета,толкова са малки,че трудно се виждат,трябва да се загледаш и те се движат от долната страна на листата,с лупа или нещо увеличително може би ще успееш да ги видиш.Следите приличат на нещо такова,но кои и какви точно са не съм сигурна.Би могло от плат и тн,не се знае,при мен беше от прахоляци по терасата и разни пердета.Нека да не се докосват до тях най-добре,може и от твоите дрехи или на някой друг,изобщо взимат се от някакви такива места,натрупани боклуци,от леглото може,покривки,завивки...……….
Препарата не ми е познат на снимката,но с нещо трябва да пръснеш след като се убедиш какво е точно,защото доста налазват и унищожават листата.Аз когато имам акари ги мия първо с душа целите цветя(но няма да ти го препоръчвам чак това,първо виж и опитай да напръскаш,може да се забърсват листата с мокра гъба),някои с малка прахосмукачка ги събират да намалеят и тогава пръскат,зависи колко е налазено,ти май си по в началото.
Другите петна са от друго,или тровнато нещо,капнато или от някой препарат,но не знам да ти кажа точно,ако не се разпространяват те не са проблем,нещо случайно и единично е станало по-скоро,наблюдвай ги де дали излизат още нагоре.
Днес ги пръснах втори път с този препарат и чакам да видя дали ще има резултат скоро. Поради жегите и това, че почвата беше суха, полях с 1.5л вода+8-9мл TOP BLOOM.. Малко повече слагам от колкото пише с цел по голяма продуктивност.. Дано не правя грешка? Също ме интересува дали правя добре, като ги полея толкова че да протекат.. Днес и двете саксии протекоха отдолу по съвсем малко?

225
93
Със блуза внимавай щото ще прежълтеят листата....и продуктивността ще падне......доста.

• Like
Reactions: Ina
94
63
Малко повече слагам от колкото пише с цел по голяма продуктивност.
Слънчевата светлина не му е достатъчна , така че няма смисъл да слагаш по повече, дори може по по-малко ,да не се натрупат соли в почвата , ама и саксиите не са големи ,така че ти трябва да прецениш дали му стига "захранката" .Някъде гледах, че когато гладува извива леко връхчетата на листата нагоре. Това изгаряне на листото на мен ми прилича на PH проблем. Примерно ако не се мери разтвора и поливките са с различно PH с големи разлики.

• Like
Reactions: Ina
Слънчевата светлина не му е достатъчна , така че няма смисъл да слагаш по повече, дори може по по-малко ,да не се натрупат соли в почвата , ама и саксиите не са големи ,така че ти трябва да прецениш дали му стига "захранката" .Някъде гледах, че когато гладува извива леко връхчетата на листата нагоре. Това изгаряне на листото на мен ми прилича на PH проблем. Примерно ако не се мери разтвора и поливките са с различно PH с големи разлики.
Преди малко забелязах, че голяма част от върховете на листата са леко изсъхнали.. Май наистина съм прекалил. Наясно съм, че светлината не е най добрата и е най важното нещо.. Реално ги препича добре около 4-5 часа на ден. Наясно съм и, че няма да изкарат кой знае колко като количество, даже взимам да се чудя дали да не махна долните клони, че да налива нагоре в най добре огряваните...???

Ina

2,967
313
Готини са си.Не,продуктивността не с е увеличава като ториш повече,дори обратно,може да се стопира и сдуха от прекалено торене,тъй че даже с по-разредено е по-добре.Може да редуваш с чиста вода поливанията за да си доизяде ако има нещо от предишно торене и да не остава натрупано едно и също.Оставяй ги да изсъхват доста(дали го писахме това)преди следващо поливане,иначе няма нищо лошо да се напои добре и да потече малко.
За акарите не спирай д а проверяваш,защото могат д а бъдат много упорити и може би трябва още една серия пръскане през някакъв интервал(дали помогна този препарат),после вече като нацъфти повече не е желателно с химикали по главите.

Готини са си.Не,продуктивността не с е увеличава като ториш повече,дори обратно,може да се стопира и сдуха от прекалено торене,тъй че даже с по-разредено е по-добре.Може да редуваш с чиста вода поливанията за да си доизяде ако има нещо от предишно торене и да не остава натрупано едно и също.Оставяй ги да изсъхват доста(дали го писахме това)преди следващо поливане,иначе няма нищо лошо да се напои добре и да потече малко.
За акарите не спирай д а проверяваш,защото могат д а бъдат много упорити и може би трябва още една серия пръскане през някакъв интервал(дали помогна този препарат),после вече като нацъфти повече не е желателно с химикали по главите.
Добре, благодаря за съвета и да, ще продължа с препарата да пръскам, защото не виждам подобрение.
Идеята ми за премахването на долните клони добра ли? И то в началото на цъфтежа, както при мен?

Latest Cannabis Seeds

Sundae Cookies
Sold out

Sundae Cookies

Divine Genetics
Sundae Driver x GMO Cookies
12
Feminized
New
$200.00
Sunset Sherbet S1
Sold out