• 🎅 Christmas Sale - 25% Off All Seeds 🎄
    Use Coupon Code At Checkout: XMAS25

Последствия от контакт на домашен любимец с течната тор

Реших да изпробвам даденият вид течна тор. Работата е там, че в една кофичка е останало малко количество разтвор, около литър и половина вода, в която съм сложил капачка от концетрата. На следващият ден намерих котката ми да агонизира, нямаше следи от насилие, а по скоро на натравяне... Забелязах, че в купичката и няма вода... Моля ви приятели дайте мнение... Възможно ли е ако е била жадна да е пила от готовият разтвор, въпреки че миризмата му е отблъскваща, но не знам дали няма нещо в съставките на торта, което да я е привлякло и ако е така дали последствията за домашният любимец биха били с фатален край... За мое съжаление котенцето ми се предаде след няколко часа агония ;(

IMG_20190909_223156.jpg

IMG_20190909_223204_BURST008.jpg

• Sad
Reactions: Ina

Ina

2,967
313
Възможно е....:(Много жалко за котето!:(Поне нека да използваме тази тема за да предупредим тия неща да не с е оставят така,би могло и дете да го изпие!

Възможно е....:(Много жалко за котето!:(Поне нека да използваме тази тема за да предупредим тия неща да не с е оставят така,би могло и дете да го изпие!
Но как подяволите ще тръгне да пие от вода със силна остра миризма и неясно съдържание... Особено пък да бъде направено от изключително умно животно, като котката... То животинката си замина, нищо няма да я върне, просто страшно много се надявах да не е от това, да не съм аз причината да загуби животчето си... Направо няма думи 😭😭😭

Last edited:
  • Sad

Ina

2,967
313
То животинката си замина, нищо няма да я върне, просто страшно много се надявах да не е от това, да не съм аз причината да загуби животчето си... Направо няма думи 😭😭😭
Аз не исках д а те обвиня за невниманието и да ти стане по-гадно,но нали попита и ми се струва съвсем възможно за съжаление......Ами то не се знае в крайна сметка,но какво друго може да е изяло?Помисли ти ще знаеш най-добре.Ако излиза и навън може пък да не е от това.Принципно те ги усещат тези неща,но ако е разредено в много вода и не мирише толкова.....Много жалко за животинката,че еумряла,няма смисъл сега да с е обвиняваш и ти вече,свършена работа.просто внимавайте с тези неща,пазете се и себе си и домашните любимци и когато работите с пестициди и тн,но и торовете също да нямат достъп въобще!

305
263
Ами тези препарати не се държат всеки да има достъп до тях, трябва много да се внимава, сега е животно, утре може да е някое дете! Трябва доста по- отговорно да се отнасяме с тези химикали. Аз също имам много лош спомен от препарата за охлюви Вениш. В описанието на продукта пише, че отблъсква топлокръвни животни, както и кучета и котки. Обаче преди повече от 5-6 години имаше едно бездомно кученце, много лакома беше. И се беше покатерила на стол, от там на масата, от масата на кухненски шкаф и съборила кошницата с препарати. Беше изяла половин пакет, за по малко от 1 час си беше заминала.
Сега когато пръскам с препарати и ръся Вениш, кучето ми е вързано до градината.

• Like

Ina

2,967
313
Ами тези препарати не се държат всеки да има достъп до тях, трябва много да се внимава, сега е животно, утре може да е някое дете! Трябва доста по- отговорно да се отнасяме с тези химикали. Аз също имам много лош спомен от препарата за охлюви Вениш. В описанието на продукта пише, че отблъсква топлокръвни животни, както и кучета и котки. Обаче преди повече от 5-6 години имаше едно бездомно кученце, много лакома беше. И се беше покатерила на стол, от там на масата, от масата на кухненски шкаф и съборила кошницата с препарати. Беше изяла половин пакет, за по малко от 1 час си беше заминала.
Сега когато пръскам с препарати и ръся Вениш, кучето ми е вързано до градината.
А дивите животни къде са вързани?:)

305
263
Аз най- вече, като пръскам, понеже вятъра го разнася. Не вярвам никое животно да отиде и да яде от вениша на земята. Поне моя все още си около дупките и сегашното куче няма интерес. Ама ако взема пакета и шуми, 100% ще скочи да подуши какво имам в мен и затова тогава я държа на страни.

• Like

Ina

2,967
313
То да ти кажа и аз бая съм изпръскала и с какво ли не.Веднъж си напръсках цветята в нас на терасата,че ми беше по-удобно преди изнасяне,после ги сложих в плик и те се отровиха!Явно като са се спарили с отровата върху тях,ужким бяха я попили,но от плика докато ги карам после станаха целите на петна такива като накапано с отрова и от плика смърдеше яко на химия.После с е оправиха де,но бая ги спарих с тва!Лошото е,че всеки,малки и големи си играят с тия химикали,дано всички внимават повече поне за себе си и дето викаш деца и тн!Аз нищо не съм разбирала(хептен,не че сега много разбирам) и с какво ли не съм пръскала по-рано,то покрай ниви беше и тн,където и без това не е някакво защитено място,но все пак.Ако биха позволили да се гледа по собствените дворове биха спестили на дивата природа и това,някои пък гледат и в защитени зони щат не щат.....Ето още едно нещо,с което забраната вреди!

Latest Cannabis Seeds

Sundae Cookies
Sold out

Sundae Cookies

Divine Genetics
Sundae Driver x GMO Cookies
12
Feminized
New
$200.00
Sunset Sherbet S1
Sold out