Преглед на техниките за третиране на канабис (ScrOG, SOG, FIM, Supercrop, LST и т.н.)

Благодаря ти Ina . Всъщност целта на Super Crop-a да се увеличи притока на хранителни в-ва от пречупването нагоре! Ти за какво оформяне ми говориш ? Като прилагам тази техника да увеличавам ли торенето !?!? Благодаря ти много . . .

Ina

5,159
313
За оформяне на храста имам предвид,аз поне затова го правя обикновено,за да се засилят и долните разклонения,които са под чупенето,да се сгъсти цялото цвете с повече разклонения.За притока дали се увеличава в счупеното клонче незнам,вероятно щом такова здраво става на мястото на пречупване.Да, понякога като че стават по-дебели такива връхчета.За торенето може би да.те неминуемо след като го чупнеш някъде избуяват множество разклоненийца на други места и повечко храна няма да се отрази зле.

2(по-горе,може да ги видиш)!Днес ще им дам Bloom и малко Grow за последно;) !И до края само на вода с мед(1 чаена лъжичка/литар),да видим как ще им се отрази:) .
Каква е целта на меда във водата ?!?!?

Ina

5,159
313
ето едни мини примерчета как би могло да се счупи клонче и да тръгнат други,но само че и към себе си имам някои забележки,а именно че ако ще ратваряме и чупим клонки най-добре и да ги привържем да не се изправят пак и пак да засенчат надолу желаните разклонения и друго-слагат се в по-широк съд щом ще се развиват настрани,защото и кореновата система се развива вече така след рязанерто на главното връхче.тесния и висок съд предполага един главен връх и даже леко затруднява развитието на страничните.но аз понеже ги бавя,затова си правя експерименти с тях,може и да ги отрежа за клонинги тези върхове в последствие,просто гледам да минава време,даже не слагам стимулатори за корени и нищо за да не растат.

Ina

5,159
313
за меда:твърди се,че в цъфтеж главите смучат доста захари и затова се добавя,но гледам в торовете слагат меласа,не мед.друго смислено е,че възбужда и размножава живите организми и полезни бактерии в почвата сладкото и така помага за по-добро усвояване на торовете.това са твърдения,които съм чела по форумите,не мога да кажа с положителност дали е вярно,но звучи логично. аз като вкоренител го ползвах и свърши работа,само станаха корените като че ли малко по-бавно отколкото с вкоренител.Върши работа дотолкова,доколкото предпазва от загниване там където е отрязано и самия мед поема добре вода и я държи там докато се вкоренява.в медена вода могат и да се киснат резниците преди да се сложат в средата за вкореняване.

за меда:твърди се,че в цъфтеж главите смучат доста захари и затова се добавя,но гледам в торовете слагат меласа,не мед.друго смислено е,че възбужда и размножава живите организми и полезни бактерии в почвата сладкото и така помага за по-добро усвояване на торовете.това са твърдения,които съм чела по форумите,не мога да кажа с положителност дали е вярно,но звучи логично. аз като вкоренител го ползвах и свърши работа,само станаха корените като че ли малко по-бавно отколкото с вкоренител.Върши работа дотолкова,доколкото предпазва от загниване там където е отрязано и самия мед поема добре вода и я държи там докато се вкоренява.в медена вода могат и да се киснат резниците преди да се сложат в средата за вкореняване.
[email protected] ето няколко снимки. Мисля че ще ти бъдя интересно да видиш този опит.
Снимките са взети от тук.

Ina

5,159
313
ах ти с това дворче не ме дразни:)Малко е брутално надолу ама щом така ти се е побрало,така.Това навън те ли са вече пораснали вътрешните или други?

Това го видях в един форум преди време, и го потърсих за да ви го покажа. Трябва да са вътрешните;).

264
63
доста полезно..евалля..
иначе определено си личи по оградата и керемидите че не е в БГ тва колежке ;)
хубаво е човек да се вглежда в детайлите и да мисли малко по-мащабно и да се замисля и да си прави Правилните изводи за обстановката и хората.. много помага в реалния живот.. тва някви си мои разсъждения последното, ненасочено към никой да не се обърка някой :D
peace out :wtf:

Ina

5,159
313
А вярно,аз помислих че са неговите.да бе,добре :)

Last edited:
301
93
На каква височина ти е екрана от почвата ? Догодина почвам и аз с първият Scrog, събирам инфо от сега :)
20/40 см зависи от вегитацията сам ще прецениш,успех.

Ето как аз го правя
Първо прилагам още от началото lst като максимално издърпвам стеблото към почвата и след като прокара на височината на саксията слагам мрежата и с разтежа на разклоненията промушвам, така че да прави още и още! И крайния резултат е налице :)

Latest Cannabis Seeds

Strawberry Sorbet
Sold out

Strawberry Sorbet

DNA Genetics
Heirloom Swiss Sativa x Sorbet
6
Feminized
Limited
$85.00
Sorbet Stash

Sorbet Stash